Kráľ Artuš: Legenda o meči

• Česko Král Artuš: Legenda o meči (viac)

Keď mladému Artušovi (Ch. Hunnam) zavraždia otca, vlády a anglickej koruny sa ujme jeho strýko (J. Law). Artuš príde o detstvo i vlastnú identitu, až kým nenarazí na čarovný meč Excalibur. V okamihu, keď ho ako vyvolený vytiahne zo skaly, obráti sa mu život hore nohami. Donútený uznať svoju pravú identitu (následník trónu), musí začať bojovať nielen za seba... (Continental film)

Bozvav

Je příjemné vidět, jak Britové przní vlastní legendy až do morku kostí. Nicméně na rozdíl od amerického prznění evropských dějin, se u legend zas tak moc neděje. Tomuto filmu nelze upřít jistou originalitu pojetí, slušné obsazení, sympatického hlavního představitele, skvělý vizuál (až na ty mamutoslony v úvodu, ti byli fakt přes čáru), výborná hudba. Jako průšvih bych viděla scénář, ještě vetší průšvih dialogy a bylo to zbytečně dlouhé a místy dějově nedotažené. Chvílemi jsem se v tom docela ztrácela. I tak slušný zážitek tak za tři a půl hvězdy. ()

ink flo

Ritchie to má trochu jako Tarantino, i když ne tak vyostřeně - ať točí cokoliv z jakékoliv doby, tak mu z toho vyleze gangsterka s jeho rukopisem (tzn. skvělý střih, nelineární vyprávění, vtip a nadsázka). Plus příjemně postmoderně neortodoxní, takže staromódnější fanoušci této legendy se asi budou osypávat z věcí jako to, že mezi rytíři kulatého stolu je kung-fu číňan a černoch :-)....nejvíc cool postava je teenage mág v sukních a samozřejmě Jude Law a jeho chobotnicové pomocnice....jo a hlavně - opravdu epickej a neotřelej soundtrack! ()

HokejovySvaz

8/10. Bože!!! Jak mě vytáčí, že se nikdy nedočkáme pokračování. Hanba všem, kteří tento film znehodnotili jenom na základě toho, že to říkala většina! Není to sice nejgeniálnější film všech dob, ale Guy Ritchie prostě opět zaválel. Ten film je Epický, krásně se na něho dívá a všichni herci zde odvedli dobrou práci. Soundtrack mě kolikrát až vytrhl ze židle. Postavy sice postrádaly větší hloubku, ale vizuál, soundtrack, herci a krásná akce mi to vynahradila. Kéž by bylo víc takhle kulervoucích filmů a hlavně ty fantasy. Hned by svět byl krásnějším místem. ()

Sydonai

Osobitý styl Ritchieho se nezapře, ale jde přes mrtvoly. Hluchá místa se snaží kompenzovat vizuálními orgiemi, ale ani to mu nejde. Film by v post produkci potřeboval ještě nějaký ten měsíc navíc. Nicméně když to vezmu s odstupem, tak jsem nadšený i přes zjevné nedostatky. Nedejte na negativní předsudky a jděte na to s čistou hlavou. Vše krásně podbarvuje hudba od Pembertona, která vás celou druhou půlku nenechá nadechnout. PS: Palec dolů za Beckhama. ()

Majkak

Nejdříve je přijmout fakt, že Guy Ritchie natočil fantazy, ve kterém vystupují postavy z artušovské legendy. Což není žádné rouhání, jelikož Artuš nejspíš není historickou postavou. Jako fantazy funguje velmi vydařeně, byť některé pasáže jsou dosti neurotické. Ritchiův Artuš není mýtem z dávných dob, ale klukem s chudé čtvrti, vyrostlým na ulici. Nebojí se prát a k penězům přichází silou. Jeho přerod v bojovníka proti zlu je střízlivý a věrohodný. Filmu ovšem dominuje vynikající Jude Law v roli dokonale temného zabijáka. Záleží na osobním vyladění. Někomu král Artuš funguje výborně, jiní hořce litují ztraceného času. ()

anatheman

Nemůžu jinak než udělit plné hodnocení. Tento film dokonale splňuje všechny atributy epičnosti. Těžko napsat něco originálního, když již tak učinili mnozí přede mnou. Kde tedy začít... Možná tím, že obecně mám rád snímky, kde záporák zastíní hlavního hrdinu. Ne, že by Hunnamův Artuš byl nevýrazný, to rozhodně odmítám, ale Vortigernovi snadno podlehnete. Velkou zásluhu na jeho přednostech má nepochybně Law, kterému ty rozpolcené charaktery zkrátka pasují. Obecně je možno říci, že postavy jsou napsány na jedničku. I co se týče originality - kde například můžete vidět asijského kung-fu mistra zvaného George, který trénuje gladiátory v postřímsko-fantazijním Londiniu? To mě vede k tomu, že obdivuji Ritchieho, který dokázal sjednotit na první pohled neslučitelné historicko-fantazijní motivy. Kromě zjevného multikulti hereckého složení zde máme čarodějnické věže, pravěké kromlechy, hrady alá Helmův žleb, raně středověký Londýn s obří arénou (jež možná svými rozměry trumfne i římské Koloseum), dále jeskyně s všemožnými bestiemi, Vikingy, gestapo-asasíny, hajlující poddané, tajuplná jezera a hvozdy a v neposlední řadě megahady a megaslony. Vše v Anglii. Není to skvělé? Je to úžasné. :-) Musím také vyzdvihnout akci. Nejen že je výborně nastříhaná a přehledná, ale dokonce má ukázkovou choreografii. Především mě zaujala lukostřelba, která přímo vychází z historických reálií. Naprosto něco nevídaného. No a Excalibur... kdo by jej nechtěl třímat, když je chopen nadělat takovou paseku. Dále se mi líbilo i to, že se film nebere moc vážně. Závěrečná "polemika" o kulatém stolu vás totiž o tom příkladně přesvědčí. Zápor je prakticky jediný (de facto můj osobní) a to je ten, že nechali Katie McGrath zemřít příliš, opakuji příliš, brzo. A to jsem se na ní tak těšil... No nic. Na závěr si schovávám ovšem klad, o kterém by byl hřích nepovědět. Tím je naprosto dokonalý soundtrack. Jsem povinován jej co nejrychleji zařadit do mé sbírky. Je krásně hlučný, majestátně hrdinský a harmonicky v něm proplouvá severská etnická hudba. Zkrátka vydatný nektar pro uši. Film tedy mohu s radostí doporučit. Těším se na potenciální pokračování. ()

Kiisaki

Pán Prstenů na steroidech s báječným rukopisem Guye Ritchieho. Akce to byla opravdu zběsilá, jako kdyby Ritchie nechtěl promarnit jednu jedinou sekundu. Nadupaný děj je prodchnut odlehčeným humorem a báječným hudebním doprovodem, který jenom podtrhává dobrý dojem z celého filmu. Hunnam byl báječný a já doufám, že ho teď bude víc vidět. Jednu hvězdičku strhávám proto, že jsem se v akčních (a hlavně v těch flashbackových) scénách chvílemi přestávala orientovat - bylo to poněkud zbrklé. ()

Ombak▼Penari

Ritchie udělal z Artuše gangsterku. To u něj není asi žádné překvapení. Neotřelé pojetí zajeté fantasy na jednu stranu potěší a snímek je plný svěžích (a velmi povedených) momentů, na druhou stranu co je moc to je moc a některé okamžiky jsou prostě čiré wtf. Je to příjemná změna ve fantasy žánru, ale současně doufám, že i slepá ulička. Každopádně to ale není žádná pitomost a za vidění Artuš rozhodně stojí. ()

johnywalker

Fantasy Mad Max! Naprosto perfektní nepřetržitá jízda plná skvělé akce! Guy Ritchie je fakt bůh, bojovými scénami navázal hodně na svého Sherlocka a přidal tunu dalšího! Za mě velká nadšenost!! ()

Zajdo

David Beckham strávil asi viac času v maskérni ako na placi, čo je celkom škoda, je to sympatický típek. Osobne som rád za každé nové fantasy, no keď si to porovnám napríklad s Warcraftom alebo LOTR tak ma to rozhodne bavilo o niečo menej ale v pohode filmík. ()

Fredy176

svižná akční fantasy, které snad není co vytknout. Skvělé herecké obsazení, dokonce jsem si všiml i pár narážek na top role některých herců (otrok z gladiátora pouští otroky, Artuš jede vstříc svému osudu s roztaženýma rukama, klouzek byl v GoT pěkně slizký parchant). Se svižným tempem si poradil i střih, tedy až na honičku v uličkách po atentátu. Těším se na druhou projekci někdy za pár měsíců, do té doby mi bude film připomnat povedené OST. ()

Trešlson

Vynikající záležitost, která dokáže strhnout a zabavit. Celé to uteče ani nevíte jak. Škoda, že se nedostalo na postavy jako Merlin, Ginerva nebo Lancelot.. S těmi se evidentně počítalo v pokračováních, ke kterým s největší pravděpodobností nedojde, což je škoda, protože takových filmů jako je Artuš je jak šafránu a já bych se do této Anglie s chutí vrátil. Moje recenze tady: http://t2knews.webnode.cz/l/recenze-kral-artus-legenda-o-meci/ ()

maxXxic

"Sbal Excalibur a vypadni" je naprosto přesný popis tohoto filmu, zapadající do kontextu tvorby režiséra. Já bohužel šel na film bez jakýchkoliv informací o tom, kdo to natočil - prakticky jsem neviděl ani jeden trailer. Jediné co mi vrtalo hlavou po čas celého filmu bylo - "kde já jsem ty zrychlené podání příběhu už viděl?" Zrychlení příběhu v tomhle podání vlastně absolutně odbourává nudné dialogy a scény, které by pouze natahovali stopáž, která je i tak 126 minut. Na jednu stranu jsem byl "ulítlej" v tom gaming stylu (který se nemusí každému líbit) a na druhou stranu mě uklidňovalo epické podání ve stylu Solomon Kane a možná až Game of Thrones (nj. ten malíček). Celá ta senzace vlastně stojí na tom, že každý zná příběh Arthura Kinga a proto film může vypadat jak vypadá. Hodně šílené střihy, epické scény, mnoho tmavých míst... //Viděno 22.05.2017 (díkybohu) ve 2D EN (Cinenema City - Brno) ()

kubka4

Tak tomuhle teda říkám šílená jízda... Velmi originální, zběsilé zpracování staré a všem dobře známé legendy. Celý film se poněkud vyjmul kontrole, ale to ho právě činí unikátním. Skvělé akční scény, neobvyklá a přesto naprosto pasující hudba a velmi "unikátní" dialogy. Nemám prakticky co vytknout... - 100 % ()

Kulda24

Z hlediska zvuku, střihu a kamery je to druhý nejlepší film, jaký jsem viděl. Na prvním místě je samozřejmě Mad Max. Guy Ritchie se filmu zhostil velice dobře. Celý film je svižný a hned od začátku to na vás vyvalí tak, že to budete vstřebávat ještě v druhé polovině filmu. Charlie Hunnam není ostřílený herec, ale zahrál něco nadprůměr a zbytek postav jsou ničemové jejichž život vám bude vcelku ukradený. Život z dětství Artuše mohl zabírat větší část filmu, ale není to něco co by mi rvalo srdce. Jinak je film velice zdařený a za mě 5 hvězd. ()

Qeo

V podstatě jak přes kopírák všechny jeho filmy. Zmatené vracení se v čase, které není vůbec na místě. Nesmyslné zpomalené záběry. Žádná přidaná hodnota. Vše je ploché a nudné. Vlastně jsme docela naštvaný jak něco takového může opustit studio aniž by někomu neusekly ruce, nebo nevypíchli oči. ()

sadlokan

Příběh se odehrává v době,která již nemohla býti méně temná.Dlouhé vlasy nebyly cool,brnění zavřeno pravděpodobně v almaře jest bylo,sloni a hadi narostli na větší než největší a zde vyskytl se dědic anglické dětské sedačky,což potvrdil nárok svůj tím,že vyškubl z kamene sluneční brejle....eee...čo to tárám,MEČ,kterým se za pomoci padesátimetrového užovky a lidového revoluce, promečoval až k privilegiu chodit v nátělníku i na státní snídaně.Moderní jak tablo absolventů mateřské školky. ()

derek007

Tohle akční fantasy mě bavilo víc než jakákoli Marvelovka (zase si beru do huby) a tak jen smutně sleduji box office (sám jsem nepodpořil, přiznávám a mrzí mě to), který utnul další možné pokračovaní. Richie se mi totiž trefil přesně na solar a takhle svěží byl naposledy v Podfucku. 4+ ()

Rockerman

Čeho je moc, toho je příliš. Musím říct, že ke konci jsem už těch trikových scén byl syt natolik, že mě už nudily. Bombastický začátek to odstartuje a pak se začínají dít úchvatné věci. Je tu pokus o jiný styl vyprávění, kdy se dva lidé teprve dohadují, jestli na plánovanou akci jít nebo je to příliš riskantní, ale my už v prostřizích sledujeme, že akce se uskutečnila. To je případ i Artušovy "návštěvy" Temných končin. Moc se mi líbila zvířátka, která právě v těch Končinách žila. Celkově tedy velmi atraktivní, velkolepý film, ale možná se mohlo trochu ubrat. A to jak efektů, tak času. ()

pilarius

Parádní hudba, parádní akce, ohromující kouzelnice, povedení klaďas i záporák (trochu jako Lord Marshal z Riddicka), svižné tempo. K tomu pár seriálově známých tváří v ne úplně nepodobných rolích - Young Pope a Littlefinger. Na druhou stranu příliš digitálna, ne úplně dobrá kamera a pár nesmyslů, z čehož vychází takový videoherní zážitek. Jako celek pro mě velmi příjemné překvapení - čekal jsem propadák, dostal jsem přesný opak. Moc se mi to líbilo. Jen houšť takových fantazáren! ()

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Sherlock se znovu porve s Avatarem

Sherlock se znovu porve s Avatarem

08.05.2018

Možná už jste na to zapomněli, ale na konci roku 2009 šel proti Avatarovi do kin Sherlock Holmes. Modrásci skončili jako nejvýdělečnější film všech dob a dvojka dorazí 17. prosince 2020 (ano, po… (viac)

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Guy Ritchie se v roce 2009 přesunul od gangsterek k blockbusterům. Po dvou dílech Sherlocka Holmese se vrhnul na Krycí jméno U.N.C.L.E. a loni mu propadnul Král Artuš, na kterého příští rok naváže… (viac)