Agentka FBI Kate Macer (Emily Blunt) sa má zúčastniť tajnej operácie na americko-mexickej hranici. Toto územie nikoho je rajom pre obchodníkov s drogami a americká vláda je takmer bezmocná voči teroru, ilegálnej imigrácii a korupcii, ktorá tam všade vládne. Misiu majú viesť dvaja skúsení agenti (Benicio del Toro a Josh Brolin) a všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o bežnú akciu s cieľom vypátrať a zlikvidovať bossa drogového kartelu. Postupne však Kate zisťuje, že v tejto vojne neplatia nijaké pravidlá, nikto nie je tým, kým sa zdá byť a spravodlivosť má len minimálnu šancu zvíťaziť... (Forum Film SK)

Milano33

Veľmi drsný filmový počin, v ktorom mala Emily Blunt naozaj neľahkú úlohu. Sicario je jedná veľká dilema, vďaka ktorej divák po skončení pozerania pochopí, že neexistuje menšie alebo väčšie zlo, ja tu proste iba zlo a nič medzitým. Robiť nemorálne rozhodnutia a zároveň sa straniť tým, že konáte niečo pre vyššie dobro, je jednoducho absurdné a takto by to určite nemalo fungovať, žiaľ sa takéto polemizujúce veci stále dejú. Sicario na túto problematiku poskytuje až alarmujúco realistický pohľad a nevyhýba sa stvárneniu krutej reality, tu sa film veru nebojí pritvrdiť. Príbeh dokáže byť šokujúci a neľútostný, niekoľkokrát vie vyviesť z miery a to obzvlášť na konci. Dialógy sú nesmierne prenikavé, mimoriadne mrazivé, a podporené vzájomnými pohľadmi postáv, ktoré sú schopné diváka dostať do nechcených stavov. Snímok svojou brutálnosťou a surovosťou dokáže byť velice nepríjemný, v príbehu sa dejú naozaj zverstvá, z ktorých vám bude určite špatne. Sicario obstálo na thrillerovej rovine velice dobre a napätie si lemuje cestu naprieč celým filmom, obzvlášť keď vstúpime na Mexickú pôdu - vtedy sa ešte o čosi znásobí. Režisérom tohto thrillerového počinu sa stal Denis Villeneuve, ktorý patrí k mojim najobľúbenejším súčasným režisérom, takže tu bolo o kvalitu dopredu postarané. On tými sugestívnym kamerovými zábermi jednoducho vie vtiahnuť diváka do deja. Tiež sa mi dosť páčilo, ako pri natáčaní niektorých scén pracoval so zvyškovým svetlom v okolitom prostredí - napríklad pozmenil bežné videnie na nočné videnie (noktovíziu) alebo termovíziu. Minimálne pre mňa bola najväčším lákadlom snímku Emily Blunt, ktorá síce v Sicariu veľa nenahovorí, to však nevadí, keďže to hravo vynahradí presvedčivým hraním skrz mimiku, dychtivé či plytké nádychy a emócie. Spolu s Emily to ďalej ťahajú aj  Benicio Del Toro a Josh Brolin. ()

Zagros

První Sicario byl vůbec prvním filmem od scénáristy Taylora Sheridana, který jsem viděl. O filmu jsem dopředu nevěděl nic a dostal jsem se k němu díky fajn traileru. Výtečná gradace příběhu, uvěřitelný a nesmlouvavě drsný drogový svět, boj s větrnými mlýny, famózní dunívá depresivní hudba, perfektní obsazení…. To jsou myšlenky a plusy, které mě po několika setkáních se Sicariem napadaly. Ano, film jsem viděl vícekrát a fungoval na mě i opakovaně. Sice se vytratilo kouzlo a napětí z dobře napsaného příběhu, ale na druhou stranu jsem si všímal povedených detailů, které posilovaly už tak povedenou atmosféru. Samostatnou pochvalu si ode mě vyslouží ještě hudba. Nevyznívá moc pozitivně, ale atmosféru buduje už sama o sobě skvěle. Soundtrack k filmu jsem slyšel už mnohokrát. ()

jakeer

Nuda. Videné v Lumiere, teda v kine určeného artovým filmom, pre náročného diváka. O to viac ma šokovalo, že to bola mainstreamova blbosť. Neviem či sa dá vôbec hovoriť o deji, celý "cool" efekt má vytvárať iba akcia, strielanie a akože drsné kulisy prašného mexického prostredia. Pózerstvo. Celé je to hodné tak akurát jednej epizódy priemerného amerického či nemeckého kriminálneho seriálu... ()

Corpsegrinder

Už dlouho zde nebyl film co jde tak těžce proti zažitýmu hollywoodskýmu standardu. Myslíte že víte kdo je hlavní postava, kdo je kladnej, zápornej a kdo k hovnu? Myslíte že víte jak se některá ze situací ve filmu vyřeší? Že když jsou na scéně děti tak to nevodserou? Tak se ve všech případech pletete a v 90% vám rejža ukáže prostředník a udělá si to po svým. Osobně jsem čekal trochu víc scén z druhý strany hranice, neboť nás film sice naláká na visící mrtvoly bez končetin z mostu v Juarezu, ale příliš se tam nezdržíme. V poslední třetině film nabere obrátky a po velice slušně natočeným zásahu s nočním viděním dostane konečně prostor Del Toro a jeho postava skoro až videoherního zabijáka, a v tu chvíli film opravdu dostane svýho jména. ()

SpaceOdyseus

Sicario je vysoka skola v tvorbe atmosfery. Pomoci Deakinsovi chladne kamery a Villeneuovi presne rezie se povedlo tento film vygradovat tak, ze i jednoduchy rozhovor dvou postav ma vetsi koule nez vetsina soucasne thrillerove produkce. ()

Hanys_

Většinu času jsem byl sice zmatený jako postava Emily Blunt, ale se závěrem mi to stejně jako jí všechno docvaklo. Del Toro oscarový a min. pět scén už teď legendárních (úvod, kolona, tunel, večeře, závěr). ()

Stružák

Hvězdičku dávám za docela fajnovej hudební doprovod. Nicméně tím výčet pozitiv pro mě končí. První půlhodina mě absolutně nedokázala vtáhnout do děje a to, co následovalo, zážitku také nepřidalo. Blunt, Brolin, Del Toro, ti všichni by si měli osvěžit základy herectví. Příběh je holej nesmysl, akční scény působí hrozně uměle. Od Villeneuva jsem čekal nějakou parádu, ale Sicario se mu sakra nepovedl. ()

farfalla

Napriek dlhoročnému boju proti dealerom drog pašerácky život na mexicko-americkej hranici neutíchol. Mexičania aj Američania si už zvykli na výnimočné príjmy z pašovania ľudí a drog. I keď sa USA prezentuje ako bojovník proti obchodu s drogami, je dnes už ťažko rozlíšiť, kto je na čiej strane. Zabíjanie medzi mafiánmi i rodinami civilistov zanechalo rany v dušiach ľudí a je len otázkou času, keď sa niekto dostane k správnym informáciám a prebudí sa v ňom túžba po pomste. Kate Macer (Emily Blunt), mladá príslušníčka FBI, je úspešná v boji proti zločincom, a preto neujde pozornosti starších kolegov. Matt Graver (Josh Brolin) zo CIA si ju vyberie do svojho nového týmu, kde je mu pravou rukou Alejandro Gillick (Benicio del Toro). Emily sa presvedčí, že škola života je ťažšia než akýkoľvek kurz prežitia. Dej sa sústreďuje na získavanie ľudí a informácií z nich. V kontraste s tým sú chvíle malého mexického chlapca, ktorému chýba otec, policajt. ()

Litvicek

Další film režiséra, jehož díla ocením až po vícero zhlédnutí. Zatím je to průměr, tak jsem zvědav kolik to bude příště. Každopádně, momentálně mi připadalo, že Emily Blunt zahrála tu nejvíc nejzbytečnější roli vůbec. Do té role mohla jít jakákoliv ženská, klidně i ženská, co kouří na ulici ptáky. Trochu make-upu a lets do it. ()

Giggs

Síce tu každý ospevuje atmosféru, ktorú film bezpochyby má, problém je však v tom, že je vyvolaná umelo, násylne, iba hudbou a kamerou. Nevzniká prirodzene príbehom ani udalosťami na obraze. Príbeh je demencia sama. A súhlasím, postava Emily (hoci ju veľmi môžem) je ako päsť na oko. Akoby tam zablúdila z iného filmu. Zbytočný a stupidny, morálny element vo svete zlých a drsných chlapcov. Aspoň tie akčné scény za niečo stáli. ()

kolemjdouc

bombastická reklama a skutek utek - nebýt předlouhých záběrů příprav na chystané akce (výjezdy aut plných ozbrojenců spousta keců okolo apod dlouhé záběry jakoby autentické z podzemních tunelů) film by se při jejich zkrácení smrskl na polovinu.Filmaři jakoby přešlapovali na místě..Chyběly mi opravdové emoce v tvářích herců.Toro byl v roli pomstitele málo přesvědčivý.A Blunt tam byla jen aby tam byla nějaká ženská.Zbytečně strávený čas.Pro mě. ()

divak84

Jesicca Chastain a Emily Blunt jsou momentálně nejlepší herečky na světě. dokáží zahrát naprosto kohokoliv a věrohodně.. Ale k filmu... Typicka Villeneuveovka .. žadné okazalé akce, spíš nejistota, udržuje divaky v koutě aby se ptali co je kdo zač .. Sice jsem z filmu neskákal radostí tak jako před trailery ale určitě skvělý film. ()

F.W.Colqhoun

In contradiction and paradox, you can find truth. (Denis Villeneuve) I když jsem faktem, že vzniká Blade Runner 2 (svatokrádež srovnatelná snad jen se dvojkou Hamleta), okázale pobouřenej, angažmá Denise Villeneuve ve mě probouzí zvědavost. Sicario moje vzrušení a naivní naději, že by mohlo udeřit do stejného mésta podruhé, se nesnížilo. Denis Villeneuve totiž opět dokazuje, že je tvůrcem, jaké komerční kinematografie potřebuje jako sůl - ochotné a schopné prodávat, a Bůh jen ví, jak to dělá, - umění. Villeneuve pod v šalebném kabátku kokainového thrilleru divácky nepřístupné drama, které se dost dlouho úspěšně maskuje jako příběh idealistické policistky, aby z ní eskamotérsky a notně sedmdesátkově učinil jen bezmocného přihlížejícího. Villeneuve nám prodal příběh diváka. Soudě dle tržeb, na lep mu i tentokrát sedlo diváků dost na to, aby mohl pokračovat v podvratné činnosti nadále. Probírat se na IMDb reakcemi diváků, dožadujících se satisfakce za nenaplnění očekávání, za které si zaplatili, je docela psina. ()

tom.nosek

Nekorektní, tvrdá, nefalšovaná akce. Pět hvězd. Až na to, že akce tvoří tak možná půl filmu, když přivřu obě oči. Tři hvězdy. Nekorektní, nadupaný, přesvědčivý scénář. Pět hvězd. Až na to, že někdy se mluví až zbytečně a o ničem. Čtyři hvězdy. Nekorektní záběry ze špinavého Mexika a prostředí jak z reálných drogových kartelů. Pět hvězd. Až na to, že na těch záběrech se spálí mraky čau, kdy se prostě nic neděje. Jen koukáme na vyprahlou krajinku. Jen koukáme na špinavé město. Jen koukáme do díry. To snižuje napětí na úroveň igelitového pytlíku z American Beauty. Tři hvězdy. Kvalitní herci - Emily Blunt, Benicio Del Toro, Josh Brolin. Pět hvězd. Až na to, že všichni chceme vidět, co udělá Benicio, protože na něm ten příběh stojí, ale tvůrci nám pořád předhazují Emily, která nikoho, ale naprosto vůbec nikoho nezajímá. A to, že Emily Benicia z toho pitomého balkónu nezastřelí, bylo jasné už pět minut předtím, než ji to vůbec napadlo. No prostě ten film je dobrý, pokud vysekáme nejlepší části. Jako celek ale stojí za starou belu a mezi "červené" ČSFD filmy bych ho nezařadil. ()

barlow

Skvěle technicky zvládnutý film, kde se s dějem moc nepotkáte. Zjistíte, že naivita některých lidí nezná mezí a účel světí prostředky. V každém případě moc hezky natočené. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Začněme tím podstatnějším. Za pár týdnů se všichni budeme nadšeně kochat obřími červy ve druhém díle Duny, který zadaptuje zbytek první knihy od Franka Herberta. Sága z pera slavného spisovatele ale… (viac)

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (viac)