Claude a Marie Verneuilovi sú milovníci starého dobrého Francúzska a silne veriaci katolíci, ktorí sú vo svojom okolí váženými občanmi. V duchu konzervatívnych hodnôt vychovávali i svoje štyri dcéry. Moderná doba je však iná a tak musia postupne zniesť tri svadby, ktoré rozhodne nie sú podľa ich predstáv. Prvá dcéra si totiž vezme moslima, druhá žida a tretia sa vydá za Číňana. Jedinou nádejou na poriadnu svadbu v kostole je najmladšia dcéra, ktorá sa zamilovala do katolíka Charlesa. Má to však jeden háčik... (STV)

Aljak

Po toľkých chválach som čakal určite niečo lepšie, no možno moje očakávania boli napokon až príliš prehnané. Základ bol síce vynikajúci a aj po scenáristickej stránke to malo nábeh na skvelú komédiu, a to najmä vďaka celému konceptu štyroch sestier a ich etnologicky odlišných známostí. Lenže potenciál tu v mnohých smeroch bol dosť premrhaný, aj keď možno sa obávali, že by to celé mohlo pôsobiť príliš rasisticky a diskriminačne. Tie všetky narážky boli často príliš light. Dalo sa na tom síce občas zasmiať, ale myslel som, že to bude jedna z tých nezabudnuteľných francúzskych komédií, kde sa človek smeje od začiatku do konca. ()

Jonash87

Běžně říkám, že francouzské komedie mě moc neberou... a pak kupodivu vidím nějakou, která mě dokáže bavit tak, jako málokteré ze současné americké nebo britské tvorby. Bylo to 3 roky zpátky Nedotknutelní a teď právě Co jsme komu udělali?. Obě jsou svěží, originální (jako mít za zetě muslima, Žida, Číňana a nakonec i černocha, no kde jste to viděli?), s kvalitními a hlavně sympatickými herci a zároveň pěknými herečkami, ani u jedné se necítíte při vtipech trapně, naopak vás baví od začátku do konce. První jmenovaná je o kousíček lepší, ale i zde jsem nakonec svolil k pěti hvězdám. V rámci žánru se totiž jedná o špičku. ()

kaposlav

Zaujímavý nápad na film pri ktorom sa aj pousmejete niekoľkokrát, ale mal som trošku pocit, že nevyužili maximum potenciálu. Rozhodne na dnešnú dobu jedna s tých lepších komédií. 3* ()

M.i.k.e

francouzi tyhle nekorektní komedie umí a ani tohle není vyjímka.Sice by se dalo ze střetu mnoha kultur v rámci jedné rodiny vytřískat ještě mnohem víc,ale je otázka,jestli by film byl poté únosný pro všechny ty hnidopichy.Takhle tu máme roztomile nekorektní komedie s pár odzbrojujícími fórky,která sice nejde až na dřeň,ale vynahrazuje to standardním francouzským šarmem a i to v dnešní není úplně málo...80% ()

Vyhy

Pro mě nejlepší komedie za posledních pár let. Vybočuje od standartů amerických komedií a to velice oceňuji. Slušné a zároveň vtipné - je to vůbec dneska možné? Originální příběh a velice zábavné provedení. I když vidím neustále dokola stejné postavy, stejné vtipné hlášky a scény, nemohu se ubránit úsměvu a smíchu. Když vám něco sedne, tak je to prostě vaše. ()

Hees

Absolútne nevyužitý potenciál a nedotiahnuté nápady v celom filme. Ako komédia priemerné... Jediný kto to zachraňujú sú Christian Clavier a Pascal N'Zonzi bez nich je tento film úplne o ničom a na hodnotenie tu na csfd prislúchajúcej jednej hviezde, ale dvaja páni to dotiahli na hodnotenie v zátvorke. (Hodnotenie 2,5) ()

Martin741

Zatial asi najlepsi Christian Clavier, ktory zacinal vyslovenymi planobami ako Dovolena po Francouzsku. Potom mal este chvilu Asterixa, jak ale mise Kleopatra prepadla, tak uz toci len same priemerne komedie, toto je vynimocny nadpriemer. Zvysok hercov a hereciek som uz nepoznal, kazdopadne ovela lepsie nez dalsi francuzsky hnoj menom Jmeno- tusim z 2012 roku : 95 % ()

vydumnica

Celkom zabavne a nemyslim si, ze niekto by sa mohol urazit,(nechapem dovod nepremietania filmu v USA!) ved je to pravda, pravdive fakty o multi kulti Francuzsku podane s nadhladom a humorom, avsak bez urazky...a sympaticki herci...(mne vadil len dabing, ale to je moj problem)...vtipna komedia, ale mohla byt este vtipnejsia :) vlastne taka rozpravocka s happy endom, ako oddychovka velmi fajn a pozriem si aj 2.diel. 60% ()

bourec

I když sem u filmu měl po přečtení recenze v Cinemě poznámku,že film chci vidět,málem sem ho pro jeho neviditelnost přešel.Nakonec ale naprosto dokonalá komedie,ve který hlavně ta francouzská manželská dvojice perlí,vypouští jednu bombu za druhou,a hlavně otec těch čtyř francouzskejch pipin naprosto exceluje,Clavier tady všechny ostatní naprosto rozcupoval.Fašista.Ja to docela krátký,ale za těch devadesát minut se nenudíte ani chvilku,a znovu se potvrdilo,že francouzi na poli komedie sou daleko před Amerikou.90%. ()

Rocky88

Vtipný námět o rodince ze salad bowlu. Trochu rasistických a antisemitistických vtipů ještě nikoho nezabilo, zde jsou navíc prezentovány v únosné míře a formou hlodů obtloustlého Asterixe, takže se nikdo nemůže hněvat. Konec je bohužel (předvídatelně) sladký a šťastný, takže je jasné, kdo si tento snímek objednal. ()

Nach

2222 hodnocení: Příjemná dialogická francouzská komedie o tom, že rozdílnost a multikulturalismus vítězí nad nenávistí a konzervatismem, protože pokud se lidi mají rádi a milují se, přemůžou i takovouto nenávist. A hurá dál po stezce růžové duhy. Na druhou stranu ale musím uznat, že Co jsme komu udělali je po většinu stopáže dobrou komedií, která těží právě z toho, že rozdílné kultury vedle sebe stojí před výzvami, plynoucí právě z jejich odlišnosti. Takže jsem se zaručeně zasmál glosem muslima a žida nad jesličkami s Ježíškem či nad debatou ohledně obřízky (a tak dále). V tom je tato komedie nejsilnější a to jí jde. Velice se mi zde líbila černošská rodina a její konfrontace s rodinou francouzskou. Závěr samozřejmě pak musel odbočit k poučce a šťastnému multikulturnímu happyendu. To není výtka, ale jen povzdech že nepřišlo nic originálního. Takže tedy čtyři slunce a mé doporučení zhlédnutí. 75% ()

Lanark

Multikulturní pohádka o tom, kterak se francouzi s humorem pyšně hlásí ke svým předsudkům. Nevím, co by na to řekla Jane Austin nebo Charles de Gaulle, ale já se královsky bavil. Nevím, proč tu všichni vytahují Nedotknutelné, když mnohem blíže (co do nekorektnosti asi nejvíce, ale i z různých dalších důvodů) má tento snímek ke svým britským kolegům. ()

laik_60

Po čase zase dobrá európska komédia, zaujímavý námet, vtipne dialógy vtipom sa vysmiali ľudským predsudkom. Tak to má byť. ()

C0r0ner

Ať mi nikdo neříká, že tohle nebylo na objednávku EU. Do rodiny křesťanských bílých Evropanů (4 dcery) se přivdají rákosník, arabáč, žid a negr a všem jim to spolu hezky jde a mají se rádi. Jak pravděpodobné. Film jako takový byl ale veselý a rychle utekl, takže z tohohle pohledu spokojenost. 70% ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz