Rodinka Úžasných 2

• Česko Úžasňákovi 2 (viac)

Vo filme Rodinka Úžasných 2 sa zdá, že hlavnou superhrdinkou bude Helen. Ako príťažlivejšia polovička z najslávnejšej superdvojice sa stáva tvárou kampane, ktorá má vyžehliť obraz superhrdinov v očiach verejnosti. Bob sa tak musí venovať domácim povinnostiam a hlavne výchove detí – Violet, Dasha a najmä malého Jack-Jacka, ktorého superschopnosti sa ešte len majú prejaviť a prekvapiť všetkých, vrátane vlastných rodičov. Zdalo by sa, že superhrdina Bobovho kalibru s tým nemôže mať problém. Omyl! Navyše sa objaví nový nepriateľ s geniálnym diabolským plánom a Parrovci musia čeliť výzve, ako zvládnuť domácnosť, pubertu detí, školskú dochádzku a popritom ešte zachrániť svet. Nie nadarmo sú však Úžasní... (Saturn)

pekas

Nelehký úděl dvojky po úspěšné jedničce se podařilo překonat. Nejen, že je to opět zábavný, všestranně povedený animák, ale bavil jsem se u něj možná ještě líp, než u prvního dílu. 99% ()

PlayEasy

Úžasňákovi jsou skvělí a i když byl u jedničky konec otevřený dvojky jsme se obávali. Ale to jsme si jen zbytečně dělali starosti, protože dvojka má skvělu akci, dobrý humor, který především obstaral malý Jack-Jack a také dobrého záporáka a samozřejmě Birda, který už k této sérii chtě, nechtě patří. Kdyby to občas nesklouzávalo do rutiny, tak bychom mohli pouvažovat i nad plnou. Asi nejlepší animák roku 2018, ale ještě jsme neviděli opěvovaného a oscarem ověnčeného Spider-Mana, takže s tím nejlepším animákem počkáme až na to, když Paralelní světy vyjdou. 80% ()

adamix

Na jednotku to nepochybne nemá, ale aj tak ide o slušnú porciu zábavy a akcie. Tentoraz tu máme kyber-terorizmus. Nuž moderná doba :). Ísť sa na to do kina aj tak vyplatilo, pretože som zažil pár nostalgických spomienok z detstva. Kúzlo prvej časti sa tu však akosi vytráca (podobne ako pri hľadaní Dory) a tak sa môžem len priateľsky pousmiať a uznať, že ide o slušný, zato okukaný počin do zbierky, ktorý nebol dotiahnutý do maximálnej dokonalosti. Skvelé, ale nie Birdovské. ()

Renie42

No od prvního filmu uplynulo čtrnáct let a naši hrdinové se za tu dobu vůbec nezměnili a jako by to pokračovalo ze dne na den. Teď tu více byla na očích Elastička (no hrozný překlady do čestiny) a také trochu malý Jack-Jack, který byl super a ty jeho schopnosti byly "hustý". Jeho setkání s mývalem byla bomba, ani takový zvířátko si nesmí začínat s takovým malým superhrdinou. ()

Tominni

Důstojný návrat rodiny Úžasňákových, sice až moc šmrnclých X-Meny a jejich bojem s vládou za uznání a toleranci, ale i tak se ještě najde dost hravosti a vtipu. Celkem povedená úloha pana Úžasného v domácnosti a dost prostoru dostává i malý Jack-Jack, což je vlastně fajn. ()

JosefTomas

Dvojka Úžasňákovi je přesně ta dávka nostalgie, na kterou jsem čekal a kdyby se spojili v jeden film s prvním dílem, nikdo by si toho asi nevšiml, protože začíná přesně tam, kde předchozí skončil. Jenže Brad Bird do toho šel tak naplno, že je dvojka v akčních scénách snad ještě nadupanější. Příběhově to sice není špatné, ale na jedničku nemá. To jsem ani ale nepředpokládal a proto jsem se nehorázně bavil, přesto že jsem odhadl, kdo je padouch ještě dříve, než to odhalené bylo. Proto, pokud se vám povede nějak v rámci srovnání jedničku ignorovat, tak vás pokračování bude bavit. ()

Durdas

Na dvojku jsem se těšil určitě několik let a konečně jsme se dočkali. ;-) Sice jsme čekali dlouho, ale myslím, že to čekání stálo za to! Mě se film moc líbil a odvážím se říci, že dvojka je minimálně stejně tak dobrá, jako jednička! Pan Úžasňák jako starostlivý otec rodiny je perfektní, Elastička, která dostala více prostoru jako superhrdina je taky super, ale nejlepší byl asi stejně Jack-Jack. ;-) :-D I když Edna nedostala moc prostoru (stejně jako v jedničce) tak i ta chvíle stačila pro množství vtipných situací. Prostě film byl plný akce a skvělých vtipů a momentů. Prostě naprostá paráda! ()

PaTeXx

V první řadě dostal Bob strašně málo prostoru v akci (skoro by se ten film mohl sám o sobě jmenovat Elastička). A pak je tu Jack Jack, který vlastně táhl celý film. Bez něho by to nebyl ani ten nadprůměr. ()

Eire

Isiel som do kina s malou dusickou, predsa len ten casovy odstup od jednotky bol giganticky... Avsak bavilo ma to rovnako ako original. Well done Mr Bird! Myslim ze nejaka ta nominacia filmu neujde, ale nepredbiehajme...Film pre divakov od Zakladnej skoly az po Domov dochodcov. Pre mna zatial animak roku. ()

Nadirah

Prozatím jsem neviděla první díl, takže bohužel nemám srovnání. Nicméně mi to nijak nevadilo v pochopení děje. To že postavili příběh hlavně na Jack-Jackovi, považuju za kladné – jeho skopičiny jsou příjemné rozptýlení. I přesto, že jsem za chvilku uhádla, které postavy budou ty zlé, tak se mi pohádka velmi líbila. Je vtipná a bravurně naanimovaná. ()

Te_Sa

Za to čekání to stálo! Disney mě opět nezklamal a možná dokonce i převálcoval mé pocity z prvního dílu. Za mě plný počet bodů! ()

pafka

Nemuzu si pomoct, tenhle a ani prvni dil se me naprosto nedotkly. Vubec nerozumim tem vsem tady okolo. Tohle se mi nikdy nedeje, jen u Uzasnakovych. ()

FacePalm

Podle mých zkušeností, každé pokračování, které je natočeno po dlouhé době, tak většinou končí odpadem, ale tohle je přesný opak! Úžasňákovi 2 mě opravdu fascinovali! Přesně dokonalé jako první díl, však s lepším vizuálním zpracováním, příběh opět krásný,promyšlený a originální, vůbec bych se nebránil 3. dílu. ()

dudo24

Štve ma, že nemysleli aj na pamätníkov a tento film je robený viac menej pre mladšie publikum, ktoré si nepotrpí na komplexnosti. Humor v šedom priemere. Najviac trpel film príbehom. ***SPOILER*** Však to bolo to isté ako jednotka. Osloví ťa bohatý človek a vytiahne ťa z dôchodku späť do akcie. Poskytne ti super kool veci. Zasiahneš proti pár zinscenovaným útokom. Zistíš, že zloduch je tvoj zamestnávateľ. Dostaneš sa do zajatia. Príde zvyšok rodiny, ktorý ťa zachráni a spolu porazíte antagonistu. Koniec. ***END SPOILER*** Naozaj si myslím, že sa dalo niekam posunúť. No nič, odhliadnuc od tohto všetkého, bolo to fajn. Trochu to zachránili postavy nových superhrdinov, aj keď dostali málo priestoru. ()

Pixar se vydá cestou originality

Pixar se vydá cestou originality

16.05.2019

Pouze jeden z pěti posledních filmů od studia Pixar nebyl pokračováním zajeté značky. Tím snímkem byl Coco, zbylé tvořily Hledá se Dory, Auta 3, Úžasňákovi 2 a letošní Toy Story 4: Příběh hraček. To… (viac)

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Pokračování velebeného hitu Úžasňákovi 2 je nyní oficiálně nejvýdělečnějším animovaným filmem v Americe. Nejen to, jsou zároveň prvním animákem, který si tam došel pro 600 milionů dolarů. Celkově pak… (viac)

Equalizer v kinech porazil Abbu

Equalizer v kinech porazil Abbu

23.07.2018

O víkendu se v amerických kinech utkala dvojice pokračování, Equalizer 2 vrátil do akce Denzela Washingtona (Let), zatímco Mamma Mia! Here We Go Again vsadila na Meryl Streep (Akta Pentagon: Skrytá… (viac)

Mravenčí Ant-Man má obří otvírák

Mravenčí Ant-Man má obří otvírák

09.07.2018

Nenápadná síla Marvelu spočívá v jeho dovednosti udělat ze svých sequelů ještě daleko úspěšnější filmy, než jak tomu bylo v případně prvních dílů. Tato pozoruhodná vlastnost se teď opět projevila na… (viac)