Experiment

• Slovensko Séria Divergencia: Experiment (viac)
USA, 2016, 120 min

Tris a Tobias sú opäť spolu – ale za akú cenu. Systém frakcií je kompletne rozvrátený, polovica mesta leží v troskách. Spoločnosť však potrebuje vodcov, a tak sa k moci dostávajú tí, ktorými doteraz ostatní opovrhovali. Bezprizorní. Všetci však myslia iba na pomstu. A tak to vyzerá, akoby len vymenili diktátorku v čierno-modro kostýme za inú v otrhaných šatách. Mesto je v rozklade a jediná záchrana môže prísť zvonku. Tris a Tobias sa vydávajú za plot, aby sa pokúsili odhaliť pravdu o svojom meste. Je naozaj možné, že sú len súčasťou experimentu, z ktorého niet úniku? Alebo je aj toto len ďalšia simulácia? (Forum Film SK)

Mograine

Přátelé, no mě bylo na blití. Nechápu, proč jsem dostal tak dokonalý nápad si dobrovolně zkazit krásnou středu, asi nějaká ta konvergence planet nebo něco podobného. Každopádně, celý film je totální ztráta času, ze všeho toho CGI se mi dělalo mega špatně, příběh naprosto plochý a předvídatelný, zas mě mě totálně žral ten slizoun Teller jako kyselina a vřele bych doporučil tento nápad nedotáčet dokonce, nechat ho tam kde je a nelikvidovat ještě víc tak krásný žánr jako je sci-fi. Nicméně, prý se chystá jakási seriálová adaptace. Velmi se obávám, že to skončí naprosto stejně nebo možná ještě hůř. ()

ShotgunED

Zatím nejlepší díl série, ale bohužel stále takový sterilní a průměrný. Mít lepší herce a trochu větší koule, bylo by to lepší. ()

IZFNP

Film, kde cítiť unavenosť a znudenosť všetkých zúčastnených. Od scenáristu a režiséra, cez hercov, až po diváka. ()

GejmronCZ

Nuže, herci vybraní dobře, moc se mi líbí hudba i různé scény, hlavně na město a celý postapokaliptický svět (to fakt žeru). Film jakožto celá série je opravdu dobrá a rozhodně doufám, že další díl bude také takový ---tento díl mi přišel ze všech nejslabší, ale i tak skvělý---První díl (Divergence) mi přišla stylem podobným jako u Labyrintu (dokonce to mají v sekci podobné). Dobře, že tam nejsou zombíci (i když ti odpadlíci tak občas vypadali XD) ani jiná monstra. Láska, neohroženost, upřímnost, odevzdanost atd. Prostě divergentní lidé, super. Po shlédnutí Divergence jsem si musel pustit i další tyto díly. Není co rozebírat, hodnocení je takové jaké je. Možná se změní v 5 až uvidíme i Ascendant, na který se teda fakt těším. Podotýkám, že jsem knihu nečetl, takže opravdu nevím co očekávat. Ještě taková moje vůle....kdybych v něčem takovém žil a pak by mě dali do takovéhle vyspělé části světa a nakládali se mnou takto, tak bych taky nevydržel. Mě by to prostě nebavilo jen tak sedět a čumět. Musel bych něco dělat, nejlépe bojovat s tím špatným jestli mě chápete. Prostě mít důvod žít, což bych jinak neměl.......................................................//EDIT: Hudba byla skvělá a pořád si pouštím Hanging On a Holes In The Sky. Ascendantu se bohužel nedočkáme, ale doufejme, že se někdy najde někdo, kdo se do toho pustí a udělá i poslední (pokud to je poslední) díl. Hodilo by se to pro zakončení série. Dodávám, že v době, kdy jsem viděl Divergenci jsem hledal něco jako je tohle. V tu dobu jsem totiž dlouho neviděl film s tímto žánrem a přišel přímo ke mě, kdy jsem po tom nejvíc toužil. Když mám depku nebo něco, tak mám občas chuť si Divergenci pustit, jen tak...ale pak musím dokoukat celou sérii :D Za mě to je skvělá série ačkoliv průběh je stejný, ale příběh co se pod ním skrývá už ne. ()

vodkasesemte

Čert vem film, ale jaká náctka píše takovýhle scenáře? A hlavně, zfilmovali byste to tý krávě? 2017 9 25 Great leaders dont seek power. They are called by necessity. Ppl are sheep. They need a shepherd to guide them. And when they resist, they are slaughtered. Bureau of Genetiv Welfare. Chicago is just one of 50 major cities that used to exist on this continent alone. Vaccinations. What do you mean? This is not hummanitarian mission. We are not saving kids. We are stealing them. David takes them out from here, wipes their memories with the gas and raises them in the Bureau. If you take away what they know, then you take away who they are. I think thats the point. If you had enough to save one person, and your choice was between a healthy child or a sick old man, who would you choose? I wouldnt choose (přesně). Good. Now they are both dead (so be it). Někdo si zase hraje na Boha. Behavioral evaluations. Stimulus response. She past them all with flying colors. I feel you are all making the same mistakes over and over again. human beings cannot be categorized in this way. It doesnt work. Maybe its time to start embracing everyone instead of dividing them into groups regardless of whether they are Pure or they are Damaged (eugenika). I know that all of this is just an experiment to you, but these ppl in Chicago is real. And they are in a war right now bcs of divisions that you created and you are doing nothing to help them. Ano, tady je její místo – každej bojuje na svý frontě. Kdyby s ním odešla, tak by ji zatkli a ztratila by duvěru Davida. David has control over the administration of Chicago (muž v pozadí). Hes only here to extend his founding. The factions work. They keep the peace. They created you. You want CHANGE with no sacrifice. You want PEACE with no struggle. The world doesnt work like that. Beating oyur own child. It made him who he is. You have no idea what you are up against. Tlustá negroška is not the issue. Thats why you pick a guy like me for a job like this (líbí se mi – řekla si o to sama). I made you. You might as well be my child, which is what you are acting like. A spoiled child. They created a wall to divide us from their world and factions to divide us from each other. We were their experiment and it almost destroyed us. They tried to make us forget who we are and where we are form. I want the penthouse! ()

mnx

Po Rezistenci jsem si nebyl jistý, jestli chci třetí pokračování ságy vůbec shlédnout, ale nakonec jsem to zkusil, a nelitoval. Třetí díl je nabušený různými scifi parádičkami od silových polí, přes inteligentní drony, až po celá staletí trvající experimenty na lidech. Najdeme tu i novodobé rasisty, kteří jakoukoliv odchylku od ideální genové výbavy shledávají jako bezcenný odpad. Akce je tu taky dost, a i když se tu zase najdou nějaké nelogičnosti (špatný déšť asi za hradbami neprší), tak příběhově to pěkně odsýpá. Za mě asi nejlepší díl ze série. ()

Lucia.T

Zprzněný konec zprzněné série. Caleb stále běhá jako idiot, Čtyřka přišel o svojí hrdost, Tris se snaží zachránit svět. To, co je vidět kolem neodpovídá ani z jednoho procenta knížce. Poslední část ani nenatočená... Jednu hvězdu dávám za Čtyřkovi svaly. ()

blazma

Jak jsem řekl, tato série utrpěla strašně moc, poměrně slibným začátkem a hodně vyhypovaným prvním dílem, další dvě pokračování už pak letí poměrně střemhlav k zemi a po pár týdnech co tento poslední díl uvidíte už zapomenete že jste něco takového vůbec viděli. Je to škoda, protože toto je přesně ten druh Scifi které zbožňuju, ale tady prostě zapomínám že to existuje. ()

Karin00

Horší než první díl, vizuálně sice parádní, ale! Zatímco první díl mě zaujal myšlenkou, i přesto že byl přízemnější než tento, líbil se mi prostě více. Třetí díl již byl chvilkami, zejména ke konci překombinovaný a skoro jsem se začala ztrácet. ()

Ace.A.T.L.

Tak tohle je na úrovni Rezistence. Snaží se vymyslet další možnej průlom děje, ale už to jen jede na ději a příběhu. Je škoda, že takovejhle potenciál nevyužilo ani druhý pokračování. Pořád to neni až taková hrůza, ale pro to jak je to fádní, to lepší hodnocení mít nemůže. Člověk se až chvílema bojí, že se rozjíždí další telenovela a že hlavní hrdinové jsou nejspíš nesmrtelný a všemocný. Holt tady se už i staví hlavní postavy před udržení plnohodnotnýho příběhu. Takže za mě 2* a pořád DOPORUČUJU ()

Saxos

Vše zůstává při starém. Žádná změna k lepšímu. K horšímu to tady už nejde. Spoustu logických otázek pořád je. Na světě asi zůstává jedna generace, která ani nestárne, ani se nemnoží, nic nevyrábí, ani nejí a nepije, jen nesmyslně bojuje. Děti nejsou, důchodci nejsou, zvířata nejsou, všude jen tito supermani. Dobrý výplach mozku. Tak rychle pokračování. ()

vinnetou500

Pro mě celkem kontroverzní film. Kamera se mi zdála chvílema otřesná. Například, když přelézali zeď tak se na to fakt nedalo koukat. Na druhou stranu některé záběry se fakt povedly. Třeba, když přeskřípávali dráty a kamera vše pomalu přibližovala. Super je taky fakt, že hrdinka má k sobě Čtyřku, takže nechybí rázná mužská rozhodnutí, namísto oplakávání mrtvých, když to je nejméně vhodné. Nejhorší na tom ale je, že v chování Triss poznávám chování další reálné osoby, kterou znám... Proč se lidi inspirujou filmama? Celkově na mě film působí kapku zmateně. Asi tak jako tenhle komentář. Finále filmu bylo super. Slow motion na výbornou! Jo, a i když vím, proč se Čtyřka jmenuje tak, jak se jmenuje, tak to jméno mi stejně přijde hrozně kreténský! ()

NikaIn

Ale no co sa vam na tomto nepacilo.Malokedy sa stane ze ma bavia pokracovania filmov a mna to fakt bavilo.Technicky vymakane,akcne,ziadna nuda.Nove tvare,nove zazitky a pocity.Tesim sa na dalsie pokracovanie. ()

Spider-Man a čtení myšlenek

Spider-Man a čtení myšlenek

01.12.2016

Hunger Games skončily, Divergence se přesouvá do televize a Labyrint má před sebou poslední díl. Hollywood tak hledá další velkou "náctiletou" ságu a je slušná šance, že jí nastartuje Hlas nože.… (viac)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)