Experiment

• Slovensko Séria Divergencia: Experiment (viac)
USA, 2016, 120 min

Tris a Tobias sú opäť spolu – ale za akú cenu. Systém frakcií je kompletne rozvrátený, polovica mesta leží v troskách. Spoločnosť však potrebuje vodcov, a tak sa k moci dostávajú tí, ktorými doteraz ostatní opovrhovali. Bezprizorní. Všetci však myslia iba na pomstu. A tak to vyzerá, akoby len vymenili diktátorku v čierno-modro kostýme za inú v otrhaných šatách. Mesto je v rozklade a jediná záchrana môže prísť zvonku. Tris a Tobias sa vydávajú za plot, aby sa pokúsili odhaliť pravdu o svojom meste. Je naozaj možné, že sú len súčasťou experimentu, z ktorého niet úniku? Alebo je aj toto len ďalšia simulácia? (Forum Film SK)

Naby

I tohle scifi vychazi z logiky, ze nepritel je super chytry hlupak, coz proste nenzni uplne verohodne. Nicmene namet a potencial je vcelku slusny, takze s mensi davkou sympatie scifi a vetsi davkou zapomeni na chyby je to fajne. Celkem 3,1* ()

Pythonator

Tak tento patos mě bavil o dost víc než dvojka. Hrdinka je stále pořád stejně nudná a nepřitažlivá, ale naštěstí je tam dvakrát tak hezká a kupodivu i dvakrát tak stará Naomi Watts (která je též o devět tříd lepší herečka, ale komu na tom záleží, když chlap sleduje filmy, aby se kochal babama.). Aliance má jakési nové sci-fi vychytávky, jako portál do budoucnosti a jiné těžce nedořešené a vzdáleně logické hovadiny, díky čemuž udržela mou skomírající pozornost na pozoru. Člověk se občas zasměje nad stupiditou postav a jejich dialogů, ale to k velkofilmům pro puberťačky patří. Teď už jen čekat, až konečně natočí další díl. Po Divergenci, Rezistenci a Alianci by už mohla přijít ta kýžená Masturbace, kde se konečně patřičně vyeskaluje děj natolik, že udrží diváka u obrazovky (neříkám u plátna, bo kdo by tam lozil). ()

Cigalone

Dovolím si zhodnotiť všetky 3 časti v jednom komentári, aby to malo efekt. Totiž vidieť, že na prvej (Divergencia) sa vybláznil iný režisér, než na 2hej (Rezistencia) a 3tej (Aliancia; nič v zlom, ale slovenský preklad, ako pri mnohých iných filmoch nemožno použiť, lebo Slováci trpia zjavne pri prekladoch názvov filmov akýmsi komplexom diferenciácie významov slov/a). Takže späť k filmom - Divergencia rozhodne zaujala, prepracovaná adaptácia knižného románu, ktorý by asi bez filmových efektov nebol tak pútavý. Filmík silne zaváňal podobnosťou pointy s Ostrovom (2005). Naproti Ostrovu mu však chýba hlbšie popísanie celého systému frakcií, prosto teórie, ktorý by z filmu neurobil "len" akčný biják, a vôbec, Bayova schopnosť vtiahnuť diváka do deja a potom mu postupne dávkovať akciu až nakoniec, keď sa zdá, že je pokoj, príde to závratné a zvratné rozhodnutie zachrániť zvyšok kolónie. V trilógii je to natiahnuté na 3 diely, a aj keď som zhodnotil Alianciu 5*, nemôžem sa ubrániť pocitu, že filmovo ide len o "adaptáciu" (úprimnejšie by možno bolo: prepláchnutie a neporiadne vyžmýkanie) Ostrova, Matrixu, a iných, konšpiráciu odhaľujúcich a vzopretiu sa konšpirátorom podobných diel. Slovom, Divergencia bola super, Rezistencia upadla do letargie (zrejme zmenou režiséra a jeho aklimatizáciou na dej, ale možno aj tým, že trojkou chcel prekvapiť) a Aliancia bola topkou, najmä čo sa komplotu týka. ()

malyLibor

Inu, všichni tu na to nadávají, ale mně tento díl nepřijde o nic slabší než dvojka a zdá se mi jen o malounko slabší než jednička. Slušně jsem se bavil. Škoda jen, že se asi nedočkáme posledního dílu, ale to se nedá nic dělat. Pokud se filmy hodnotí jen podle komerčního úspěchu a filmový štáb je netočí s láskou a vírou v to, že dělají dobrou věc, asi nikdy nebudou dokonalé. Škoda. Já se u těch tří dílů bavil celkem slušně. ()

Mistr119

Tak dvojka byla nejsilnější... Trojka končí opět otevřeně a nechává otevřenou otázku, jaký společenský systém je teda nejlepší? :/ Nebo bude ještě Čtyřka? :) Nicméně dobré nastavení zrcadla společnosti, že jakkoliv budeme daleko, největší problém je v lidství samém... :/ Zároveň největší řešení. ()

Mukade

prvý krát videné v 2016, dané 3**. .......... 13.9.'21 zvýšené na 5** - ďaleko objektívnejšie hodnotenie, nejaké sklamané očakávania dávno vyprchané, hodnotené relatívne k ostatným filmom... ................................  Je super že posledná časť nebola natočená, pretože - SPOILER ALERT !!!!!!!!!! - čítať odzadu: ......................... eid dluow sirT ()

Thalin

Rozhodně nejslabší díl. Není to tak dlouho, co jsem to viděla a stejně si nejsem schopná vybavit, jak film plynul po době. A konečná změna oproti knize tomu fakt neprospěla, spíš naopak. ()

Zix.

První dva filmy tohoto zvláštního světa se ještě dali a měli koukatelný příběh.  V Alianci už to ale je moc přehnaný a děj bídný. Místo toho aby za hranicemi Chicaga byl nový a lepší svět, tak je tam hodně podobný. Akorát tu nemáme skupiny, ale jiný vůdce, který navíc chtějí ovládat i světy další. Vím že tohle je to podle knihy, ale za mě to klidně mohlo skončit rezistencí, s tím že by se vrátili do světa, který známe. ()

Heuloss odpad!

Pokud pominu rozdílnost s knižní předlohou, protože spojitost se v tomto filmu hledá jen těžko, tak to co se odehrává na plátně bylo vážně špatné. Je zde vidět mnoho toho co jsme již mohli vidět v jiných filmech, takže celkem dobře předvídatelné - nic nového, nuda. Ale těch hloupostí co je ve filmu, to je až k neuvěření. Vážně špatný film a to jsem si říkal, že Rezistence byla špatná. ()

ArchAngel_ odpad!

Mám rád sci-fi a teenagerovské filmy mě nevadí, ale tohle není ani jedno ... je to blbé až na půdu, nedává to absolutně žádný smysl a půlka filmu se snaží vysvětlit něco, co se vysvětlit nedá a totálně se do toho zamotali, herci nemají co hrát, režie je příšerná a tak by se dalo pokračovat. Jediný kdo na filmu něco dělal jsou mistři počítačových efektů a CGI. Normálně filmům dávám alespoň 1-2* za snahu nebo za něco, tady ale jediná snaha tvůrců je vydělat nějaký ten dolar od toho, kdo se splete, že na to do kina půjde (a lituji každé koruny, mohl jsem si za to koupit kilo bombónů :) ) vznik těchto filmů by se neměl podporovat a věřím tomu, že i ta nedobrá knižní předloha by se dala zfilmovat líp ... vyhněte se tomu obloukem. Hodnocení: dal bych 10% (půl hvězdičky) za Shailene, na kterou se hezky kouká když má zbraň v ruce, ale sex scény by se měla naučit dělat líp, už jí není 16 proboha, vypadá to strašně blbě ... :-/ ()

Taffable

Po nadšení z prvního dílu a smíšených pocitů z druhého dílu, který už byl bohužel slabší musím třetí díl ohodnotit bohužel jen 1*. Děj naprosto o ničem a některé scény byly už opravdu přehnané až k smíchu. Po pravdě musím říct, že takhle strašný film jsem neviděla už dlouho. 1* je jen za Thea Jamese a Shailene Woodley. ()

1ava1

Divergencie 5*, rezistencia také slabšie 3*, pri experimente som 2x zaspala, tak dávam 2* ak mi čosi dobré uniklo, bojím sa poslednej časti 😩 ()

flajboj82

První čtvrthodina docela fajn...pak hodina o ničem a málem jsem usnul...hlavní hrdinka tam hlavně chodí v koktejlkách a myšlenkově je úplně mimo...taky jí to míň sluší oproti jedničce...chtělo to více boje a méně slov...útěku ze Chicaga se mělo věnovat více...bylo to až moc jednoduchý...celkově lážoplážo tempo...oproti jedničce nic extra...červenozem nevysvětlena...na čtyřku to tam prší a nic se mu nestane...i když v úvodu filmu je řečeno, že je to toxické...spousta chyb...dávám *** jen protože se mi docela líbil první díl... ()

Solitude

Napinavy dej... az ma napinalo na vracanie. Predvidatelne od zaciatku do konca. V zasade je to zrecyklovany prvy diel akurat hlavnym antagonistom je tentoraz chlap. Wau ()

Martin29

Nejlepší díl série. Po tragické dvojce neskutečné zlepšení hodně tomu pomáhají triky a různí droni a vesmírné lodi. Jsem zvědavý na další díl. ()

Spider-Man a čtení myšlenek

Spider-Man a čtení myšlenek

01.12.2016

Hunger Games skončily, Divergence se přesouvá do televize a Labyrint má před sebou poslední díl. Hollywood tak hledá další velkou "náctiletou" ságu a je slušná šance, že jí nastartuje Hlas nože.… (viac)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)