Iron Fist

• USA Marvel's Iron Fist
USA, (2017–2018), 20 h 52 min (Minutáž: 49–62 min)

Tvorcovia:

Scott Buck

Predloha:

Gil Kane (komiks)

Finn Jones, Jessica Henwick, Jessica Stroup, Tom Pelphrey, David Wenham, Rosario Dawson, Wai Ching Ho, Ramon Rodriguez, Sacha Dhawan, Barrett Doss (viac)

15 let od údajného úmrtí se Danny Rand znova objeví. Teď má ale sílu Železné pěsti a chce získat zpátky svoji minulost a naplnit svůj osud. (Netflix)

Clark_Kent

Nejsem žádnej velkej fanda marvelu to určitě ne. Jen zde musím apelovat, že bojové umění mě zde výjmečně sedlo. Danny Rand umí a má schopnosti, můžu ovšem říct pár dějových linek zde vůbec nefunguje. Marvel nehodlám tolik vyvyšovat a nezaslouží si ani žádné extrémní hodnoty. ()

RAFT

Iron Fist další seriál od marvelu .Když to shrnu Daredevil,Luke Cage byli o dost lepší seriál než je tenhle .Pár epizod bylo fajn některé slabší ,no uvidíme co nám přinese další serie.70% víc ne. ()

RedRose

Z cele ctverice budoucich Defenders asi nejslabsi, presto porad hodne slusne... Obcas je to takove trochu nelogicke a Fist se chvilemi chova dost detinsky, ale porad je to nadprumer... Byt to jako samostatny serial asi bych dal o neco mene, ale protoze se schyluje ke svzeni Ruky a Fist k tomu bude potrebny tak za 71% ()

MAAUZ

Po Luke Cagovi, kterej stál za starou belu, nastal příjemnej zvrat v Netflix/Marvel univerzu. Iron Fist přitahuje rozhodně svou mysteriozitou. V každém díle Danny provede nebo prohlásí něco nečekaného. Do poslední chvíle nevíte, kdo je villain. Finn Jones je samotným ztělesněním kung-fu. I když mi Finn není úplně sympatickej herec, bojovat umí. Jsou tu ninjové a další zkušení bojovníci. A to je, oč tu běží. Madam Gao představuje hlavu Ruky věrohodně, těším se na rozvinutí jejího charakteru v The Defenders. Seriál dokázal upoutat mou pozornost na všech 13 dílů naprosto bez problému. 78% of power! Samotné epizody jsou pěkně ohodnocené věrnými fanoušky v červených barvách, samotný seriál má ale procent mnohem méně v šedé. Škoda. ()

brabbik

Možná až příliš utahaný vstup do seriálu, ale po slabších prvních 4 dílech se krásně vyrovnala akce, intriky a seriál měl ten správný náboj. Občas se naivita hlavního hrdiny dostávala až na úroveň nechutě pro diváka, ale to je možné přejít. Hrdina je autentický a seriál představuje více, než někteří kritici myslí. 80 % ()

MERKATtv

Kde začať... Tento seriál bol všade opisovaný ako najhorší seriál aký kedy vznikol, kľudne ho skipnite, je to strata času a tak ďalej proste ľudia tento seriál nenávidia. Zapol som to. Pozrel som to. Užil som si to. Po šiestu epizódu je to fajn seriál s veľmi dobrou zápletkou. Od šiestej epizódy to začne mať zbytočne zložitý dej, zbytočné zvraty a celé vám to dáva taký pocit, že nevedeli ako vyplniť 13 epizód. Seriál mohol byť kľudne kratší a vykašľať sa na celú linku s ()

mark9th

Prvá časť celkom zdĺhavá a nijak zvlášť neohúrila. ''Davidovi'' všetko veľmi trvalo a v podstate nič nedokončil. Tvorcovia otvorili veľmi veľa liniek a divák sa v podstate nič nedozvedel. Tak som sa trocha bál či to bude takto aj pokračovať. Našťastie, postupne sa každý diel sústreďuje na svoj príbeh a dej sa pomaličky a jednoducho vykresľuje sám, čo ma prekvapilo na rozdiel od iných seriálových ''kolegov'' (Arrow, Flash) , kde to už vyzerá ako v telenovele. Samozrejme stať sa to môže aj tu, takže radšej nepredbieham :). No a čo sa týka hlavnej postavy, Jones hrá to čo má, nič viac, narozdiel od vedľajšej postavy- Warda, v podaní Toma Pelphreyho, známeho z Banshee, ktorý ukazuje, že je oveľa talentovanejší než ostatní. Hodnotenie je zatiaľ za prvú polovicu 1.série..........................Po zhliadnutí celej série doplňujem komentár: Naozaj bol rozbeh novinky od Netflixu dosť kostrbatý ako som už spomínal, ale faktom je, že postupne si seriál buduje svoj príbeh a úprimne povedané každá časť ma niečím prekvapila. Jednotlivé zápletky sú pekne dokončené a hlavne nevidíme tu žiadnu stupiditu postáv a nelogickosť ako je to zvykom v seriálovom svete. Najviac zapôsobil výkon Pelphreyho, ale aj ostatné postavy si postupne budujú svoju auru, okrem jednej- Danny Rand! Áno je to ironické, že hlavná postava zrejme bude u niekoho najmenej obľúbená, ale u mňa to tak veru je. Finn Jones má svoje chvíľky, ale od ťahúňa seriálu má veľmi ďaleko, takže asi najväčšia slabina Netlixovej novinky je práve on. Som zvedavý či prekvapí v druhej sérii, samozrejme ak tu nejaká bude po neskutočnej kritike, ktorú šou dostala od ''odborníkov'' :) . Ale, všetko je to o sledovanosti a fanúšikovia kričia po dokončení príbehu, takže dúfam, že Netlix to odklepne. Mohli by taktiež pritvrdiť pri súbojoch, veď je to IRON FIST, tak nech to má väčšie grády nabudúce. ()

vieriX

Rozhodně na fenomenálního Daredevila nemá tady je látka nastavená tak, že jí skoro nejde překonat. I temnota a brutalita není na straně Iron Fista. Co tu funguje je větší představení organizace Hand která bude hrát velkou rolí v tymovce Defenders. Je vidět že hlavní hrdina je hodně naivní ale to je dané jeho dlouhou izolací.Akce není zla ale Daredevil jí měl lepší. ()

DaweForeman

Nemůžu si pomoct, ale seriály z univerza Marvelu prostě nevycházejí na tom dobře a tohle není výjimkou. Dejme tomu tak nějak dokážu díky zvratům sledovat Agenty, ale tohle je tak šílená houpačka, až to přestává být zajímavé. Hlavní hrdina je pro mě naprosto nesnesitelný, protože spolu s letadlovou nehodou v mrazivých Himalájích zamrzl i jeho mentální věk. Ano chápu, že hrdinové to nemají jednoduchý a každý má svého kostlivce ve skříni, ale tohle je pro mě utrpení už sledovat. Dále zde vládne naivita a ona snaha nikoho nezabít + neustále klišovité ohánění se policií, která se tu vlastně objeví pouze jednou za celou sérii. Boje si člověk taky moc neužije, protože nejsou vůbec dotažené do konce a je až bolestně vidět, jak je to všechno sehrané a líné. Co se týče dramatu, tak zde si člověk ani nemůže vychutnat jednotlivé situace, protože se dají až jednoduše odhadnout a vůbec se nevyužívá jejich potenciálu. Jediná postava, která se mi tam opravdu zalíbila byla madam Gao, která byla celkem dobře napsaná a zahraná (všechna ta její psychologie neměla chybu a taky ta tajemnost). Krom ní mě pouze už jen zaujala hudba, kterou jsem celkem tak nějak registroval. ()

Mistr_Moon

Na rozdíl od jiných zde se mi choreografie docela líbila (mělo to takový old school devadesátkový feeling).Příběh podle mě nebylo jednoduché napasovat do universa defenders, ještě s tím, že na něj budou navazovat, ale podlě mě se to scénáristům povedlo. Přišlo mi to dokonce méně roztahané, než DD a JJ. Nejzajímavější postavou je určitě Ward, který ze začátku působí jako Keanu Reeves po mrtvici, ale občas ze sebe vytáhne naprosto fantastické herecké výkony. Jinak klasicky postavy obracejí pláště tam, kam vítr fouká a čeká nás spousta těžko uvěřitelných zvratů. Pořád je to ale o 2 třídy výš, než co předvádí DC. ()

johny95

Neviem ako, ale užil som si tento seriál. Ani v najmenšom nie je bezchybný, práve naopak, nájdu sa tu plot holes, postavy občas povedia veci mimo ich charakter, súboje neohromia... a predsa som to pozrel celé, bez väčšieho trápenia. Druhá séria Daredevila bola nudnejšia než toto. ()

Toustovač

Zase něco trochu jiného. Hlavní hrdina naivní a otravnej trotl, bohužel, ale zbytek postav je většinou lepší :). Místy překvapí super atmosféra. Druhou řadu jsem sice viděl, ale skoro nic si z ní po krátké době nepamatuju, takže hodnocení musím snížit. ()

kirmakX6on

dropnul jsem po 10. dílu. První díly jsou celkem napínavé, Fin se snaží alespoň trochu zajímavě bojovat ...ale pomaličku a jistě se to vše zhoršuje. A někdy cca od půlky se mi začalo stávat, že spíš než abych se těšil na další díl, tak jsem se bál, co za sračkoidní peripetie scénáristi zase vymyslí, aby ten díl nějak něčím zaplácli. Jediné, co šlo na seriálu pozitivně hodnotit po celou dobu, byla atraktivní Jessica. Bohužel, člověku neujde, že má poněkud omezený repertoár výrazů - konkrétně dva (nevím, zda neumí hrát nebo spíš v tomto seriálu nedostává příležitost hrát, ale... faktem je, že mě začala nudit dokonce i ona). 30% ()

liquuid

Hodne jsem premyslel, jake tomu dam nakonec hodnoceni. Po celkovem uvazeni opravdu nejde dat vice, jak tri hvezdy. Nejvic me asi vytaci ta celkova naivita. Iron Fist neni nesmrtelny a presto se nechaji clenove triad povrazdit jak ovce. Nikdo nema zbrane. Nosi pod kabatem sekyrky a noze. Casto bojuji s meci, pecka. Mysticky pribeh je fajn, kamera i prostredi jsou super, ale je tam silne nevyuzity potencial Randa jako takoveho - predevsim tedy jeho moci a penez. Super je prerod postav, hlavne Warda. U nej me to potesilo nejvice. Zmene u Joy na takhle arogantni svini vubec neverim. Nebyl tam pro to zadny duvod. Agentka Walker je totalni cringe. Overall 55%. ()

mrclTV

Taká Netfixová klasika čo sa týka Marveloviek, nie práve premyslené do detailov (povedal by som, že miestami je to až naivne jednoduché) ale ako tak sa na to pozerať ešte dá. Boli tu aj lepšie, ale aj aj horšie seriály z mikro New Yorského multiverza. Stačí to pokojne pozerať pri varení na pol oka (či ucha) a aj tak si viete spojiť dve a dve dokopy. Ku koncu prvej série sa to trochu zlepší, ale na 3 hviezdičky to i tak nie je. V podobnom duchu funguje aj druhá séria, len sa trochu preskupili postavy, aby sme mali nových záporákov, ale veľmi to nefungovalo. Rovnako nevýrazné ako prvá séria. PS: Viac ako osudy hlavnej postavy Danyho ma prekvapivo viac zaujala dejová linka s náladovým a nevyspytateľným Wardom Meachumom. ()

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

05.10.2021

Pár dní zpátky sociální sítě obletěla spekulace, že by se Charlie Cox mohl vrátit do role Daredevila v nové řadě stejnojmenného seriálu na streamovací službě Disney+. Ještě předtím nás ale údajně… (viac)

Matrix našel nového Nea

Matrix našel nového Nea

17.10.2019

Pokračování Matrixu konečně našlo svého hlavního představitele. Tím nebude ani navrátivší Keanu Reeves, ani nedávno oznámený Yahya Abdul-Mateen (byť na oba podle všeho čekají důležité role). Čtvrtý… (viac)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (viac)