Iron Fist

• USA Marvel's Iron Fist
USA, (2017–2018), 20 h 52 min (Minutáž: 49–62 min)

Tvorcovia:

Scott Buck

Predloha:

Gil Kane (komiks)

Finn Jones, Jessica Henwick, Jessica Stroup, Tom Pelphrey, David Wenham, Rosario Dawson, Wai Ching Ho, Ramon Rodriguez, Sacha Dhawan, Barrett Doss (viac)

15 let od údajného úmrtí se Danny Rand znova objeví. Teď má ale sílu Železné pěsti a chce získat zpátky svoji minulost a naplnit svůj osud. (Netflix)

Radiq

To je teda pěknej fisting, uplně ironickej fisting. Mělo by se tady ale víc střílet. A mělo by se ubrat těch flashbacků z padajícího letadla. Přehnanost a nesmyslnost bojovejch scén můžu překousnout, protože přece jen se ukáže, že kromě lidského kung-fu má i nějaké ty superschopnosti. Ale že je moc nevytahuje... Dost zklamali záporáci, kteří jsou až k ukousání nudní. Ruka ještě celkem šla, ale Meachumovic rodinka moc nenadchla. A takhle je to vlastně s celým seriálem. Finn Jones takovej průměrňáček, moc se tam řeší korporátní záležitosti a moc se tam kecá... a Danny Rand je často hrozně rozporuplnej. Nevěřil jsem mu to, lidově nežral. Ale úplně zatracovat to nemůžu, zatraceně. Něco to do sebe má. 2. série: no nevim, nevim. Davos jako hlavní záporák mi nestačil - asi ho zvolili proto, že je to docela levnej nepřítel - jeho schopnosti nepotřebují moc triků a pokud studio uvažovalo o ukončení seriálu, tak se jim to hodilo. Děj se mi taky moc nelíbil - touhla po rozpálené pěsti a vzájemné kradení této schopnosti mi nepřišlo zajímavé. A hlavně furt se tam používá kung-fu v situacích, kdy by se klidně mohlo střílet. Navíc Mary Walker jsem si chvíli spletl s Trish Walker (z Jessicy Jones - jakože změnila háro a v obličeji zhnusla, ale jinak mi připadala dost podobná) a navíc myslím, že tahle postava byla dost o ničem, s její rozdvojenou osobností. A pak v posledním díle na konci, když rozšíří iron pěst na iron katanu a iron pistole, no jak jsem už psal - nevim, nevim. Jedinej, kdo mě v podstatě začal bavit, byl Ward. Ale ne tak, aby mi bylo líto, že tenhle seriál skončil. ()

Remivsremi

Podobně "kvalitní" jako Luke Cage. V podstatě se za celou sezónu nestalo nic moc důležitého, dostali jsme ne moc dobré dialogy, zcela průměrnou akci a i těch 13 dílů se zdálo přespříliš. Takhle ne, DD zůstává na svém trůnu. ()

filmmovier

Ze všech Netflix Marvelů je tenhle seriál jednoznačně nejslabší. Jenže, jak je u Netflixu dobrým zvykem, i tak to samozřejmě vůbec není špatné. První tři díly byly naprosto perfektní, pak bylo pár podle mě čístě výplňových dílů a zhruba posledních šest dílů byla jedna velká jízda. Perfektní, napínavá, zábavná. Choreografie na seriál plný bojového umění byla celkem nic moc, ale herecké výkony a příběh, perfektní zejména v druhé polovině seriálu, to plně vynahradiliy. Navíc tam bylo plno odkazů na ostatní seriály a hlavně úžasná Madame Gao, která byla mnohem lepší, než v Daredevilovi. Iron Fista jako postavu sice příliš nemusím, ale v tomhle podání je docela sympaťák. Další Netflixovská trefa, ke které se rozhodně časem ještě vrátím. A díky němu se na Defenders těším zase o něco víc. Takže ve výsledku opět další parádní podívaná, při kterém jsem se výtečně bavil. A mít to tak o tři díly méně, bylo by to naprosto perfektní. Ani ty výplňové díly naštěstí vůbec nenudí, takže opět spokojenost a velké doporučení. 87%. ()

SamVimes

V další komiksovce od Netflixu se zase povedl casting (od Lorase Tyrella přes Faramira a nácka z Banshee až po Jessicu Stroup nebo Jessicu Henwick) a pořád mě baví ten distribuční model, který dává větší možnosti než jen dvouhodinový film anebo klasický seriál. Iron Fist ovšem trpí uspěchanou produkcí a (oproti Daredevilovi) slabším produkčním týmem. Odnesl to nevypilovaný scénář a hlavně bitky, jejichž choreografii neměl kdo pořádně vymyslet a herci je neměli kdy pořádně nacvičit. Papírově největší mistr kung-fu z Defenders tak postrádá souboje na úrovni, jakou by si zasloužil. Nechápu proč znělka nepokrytě vykrádá hudbu z Tron: Legacy, jinak mě ale soundtrack míchající rap a elektroniku à la Jean-Michel Jarre baví. Mimochodem, to téma (jako bylo zneužívání u Jessicy a postavení černochů u Luka) jež zde tolik kritiků postrádalo, tu ve skutečnosti: CSR nebo-li Corporate Social Responsibility, viz všechno okolo společnosti Rand a manažerského přístupu Dannyho vs Meachumů. Jen je holt míň atraktivní a ke konci hodně ustupuje ninjům. Ve výsledku je Iron Fist pořád solidní komiksovka, která sice nedosahuje kvalit Daredevila a Jessicy Jones, ale předčí Luka Cage, o Arrow ani nemluvě. ()

Timak

No tak pro mě asi taky nejslabší článek do mozaiky. Navíc ten herec je mi fakt nesympatický, ale dá se na to zvyknout. Zatím jsem viděl jen 2 epizody, tak uvidíme. Dodatek: Je to opravdu slabota. Jakýkoliv jiný fight je víc ultimátní než finále. Herec taky dost nesympatický a ten nástřel na další možné pokračování je taky dost mimo. Dvojku určitě sledovat nebudu a mé očekávání na Defenders je již střízlivější. ()

Mishqo

70% ... Najslabšia marvelovka od Netflixu. Opakujúca sa šablóna hrdinu s mysterióznou minulosťou po štvrtýkrát už zákonite nemôže ohúriť aj keď sa snaží byť aspoň na niektorých frontoch originálna. ()

hroubek

S01 - Promrhaná šance. Moje první věta naprosto výstižně popisuje celou první řadu. Irona Fista v komiksech mám dost rád, ale tady je za naivního blbečka a ne za toho mistra v kung-fu. A fakt to bolí. Zatím co u ostatních seriálů příběh alespoň trochu fungoval(u JJ už hůře a Luke Cage měl taky spoustu vyplňujích dílů, přesto tam byl osvěžující prvek prostředí Harlemu), tak tady se klopýtá ostošest. Problém s příběhem bych byl ochotný přejít, pokud by mě záleželo na hrdinovi, a to se tvůrcům nepovedlo. Další problém je v tom, že se v celém seriálu mluví o Iron Fistovi s velkým respektem, ale ve výsledku Iron Fist nic nepředvede a místo toho, aby vyčníval nad ostatními hrdiny, se krčí někde vzadu. Herci se sice snaží, ale některé věci prostě nelze zahrát, když na to nemáte. Akční scény jsou nudné a chybí jim, něco nezapomenutelného co bylo v jiných seriálech viz. Punisher vs. vězni, Cage a jeho získávání peněz nebo Daredevil a záchrana dítěte. Velmi mě mrzelo, že jsme se nepodívali na výcvik Iron Fista, jeho dospívání či na důležité postavy z K'un L'un. Iron Fist je zklamání a mrzí to o to více, když si uvědomíte potenciál jaký tento seriál mohl mít ve své první řadě. ()

Yoda sama

Toto bolelo. Daredevil mal všetko, Jessica aspoň znesiteľný príbeh, Luke aspoň atmosféru. Ale Iron Fist postráda elementárne veci a každým momentom bol seriál viac a viac na smiech. Zlyháva na poli toho, čo by mu malo ísť najlepšie a to bojové scény, príšerná choreografia a strih, každá jedna postava je otravný idiot a najsmutnejšie je, že tá hlavná najviac, príbeh je zmes na seba náhodne naskaladaných liniek ktoré do seba smiešne nasilu zapadajú a z diváka nevytiahnu žiadnu emóciu. Neviem a ani asi nechcem vedieť, kde sa to celé pokazilo, vydržal som to len z číreho záujmu o Defenders. Druhu sériu, ak vznikne, obídem oblúkom. ()

LizianShaw

Skvělý seriál, nemá sice na Daredevila, ale Finn Jones je o dost sympatičtější než JJ nebo LC. Nejvíce se mi líbilo obsazení, na to, že tam je asi jenom 6 postav, každá má svou důležitou roli, a u které je ze začátku do konce, pořádně veliký vývoj. Finn Jones hraje mladého draka úžasně, a seriál se skvěle potýká s otázkou: Kdo jsem, Danny Rand nebo Iron Fist? Trochu mě mrzelo, že jsme nedočkali skoro žádných flashbacků na Dannyho výcvik. Na druhou stranu chápu, že tvůrci to chtěli udělat co nejméně podobné Arrowovi. Meachumové mě rozhodně nenudili, tedy až na Harolda. Harold je opravdu psycho otec. Trochu mě štval finální souboj, protože síly byly velmi nevyrovnané - záporák velmi slabý. Ale ostatní záporáci byli chvalitební: Zhou Cheng, Bride of the Nine Spiders, Hand a i Davos. Shrnuto: jsem spokojen se vším, až na hlavního záporáka + oblek. 7/10 ()

P1tr

Je to pomalé? ANO. Nudí to občas? ANO. Těží to z námětu maximum? NE. Je tam hodně akce? NE. Přesto hodnotím Iron Fista vysoko, Čím to? I když tvůrci zdaleka nevytěžili zajímavou mytologii pořádně, to málo, které nám prezentují je dostatečně atraktivní, že dokáže zaujmout a nalákat na zářnější a výživnější budoucnost. Ačkoliv by tento příběh měl být vyplněn častými akčními scénami, bitek je minimum, což je sice veliká škoda, ale seriál dokáže zabavit i tak. Tvůrci se rozhodli příběh prezentovat z korporátního úhlu pohledu a mýtickou část upozaďují, ale i ve zvolené podobě je Iron Fist vtahujícím zážitkem, který se sice pomalu rozjíždí, ale pak velice dobře graduje a skončí na výši. Je mi jasné, že zvolený přístup spoustu diváků odradí, ale pokud vás chytne, budete dobře odměněni zážitkem, který jde oproti očekávání jiným, ale zajímavým směrem. ()

kenkaku

Přemýšlím jestli je to horší než Luke Cage... A řekl bych že ano. Luke Cage je jen nuda, není ale debilní. To se v případě Iron Dicka říct nedá. Chová se neustále jako debil a epizody jsou nacpané vatou a zbytečnostmi až to není hezké. Kung-fu souboje jsou lepší když v nich ten mamlas není (jeho Japonská kamarádka je bez chyby) a celkové kouzlo kung-fu seriálu jde pod zem díky naprosto selhávajícímu scénáři, který nemá šanci zaujmout ani omylem. ()

LuciusWlk

Je škoda, že to působí tak levným dojmem. Lokace jsou tak umělé, že jsou snad jen namalované na papíře. Herci béčkoví, až to bolí, snad na jednu vyjímku. Souboje zoufale nudné a pomalé. Za 15 let v mysteriózní chrámu, by se měl stydět. A to nemluvě o všech těch maličkostech, které to vše zhazují do dementní úrovně podívané pro dvanáctileté. Nápis v betoně, po 15 letech, opravdu nevypadá jako by jste jej udělali včera a ani klíč by tam asi tak dlouho nevydržel. A takových blbostí je tohle plné. Bohužel. Je to spíše jako telenovela pro náctileté. Což nemusí být na škodu, pro prcky. ()

joora1

Hodně průměrný seriál z Marvelovského universa. Po shlédnutí Daredevila a Punishera musím říct, že v kontextu toho je to zklamání. Hlavní hrdina hodně přehrával a jeho klišé vyvíjení postavy a morální spor jsem mu nevěřil. Herec tomu navíc nepřidal, ba naopak. Ke konci série už jsem měl na něj vyloženě nervy. Určitě jsou ale v seriálu světlé momenty, jen je musíte dobře hledat. Co je ale velké negativum je akce. Působí hodně rozpačitě a jakoby béčkově. Hodně jednoduchá choreografie, navíc pomalá. Srovnávat se nemá, ale pokud srovnám bitky u Daredevila nebo jatka v Punisherovi, tak Iron fist je vyloženě směšný. ()

666Carnage

Občas super a občas zase nuda a nuda a pak zase super. Docela jsem se na ten seriál těšil a nejsem úplně spokojený. Je to lepší než Luke Cage a tak nějak na stejný úrovni jako Jessica Jones. Daredevil stále nejlepší seriál od Marvelu na netflixu. Iron Fist za mě 70% ()

adam9

Začalo to příšerně, první tři, možná čtyři díly na mě vůbec dojem neudělaly. Nejen, že se Danny choval strašně hloupě a naivně, i když do určité míry to člověk musí chápat, ale i veškeré bojové scény byly odbyté a nenápadité (oproti Daredevilovi opravdu velký výsměch). Tyto dva velké neduhy (celkově se jich našlo určitě víc) se sice nepodařilo do konce série zcela odstranit, ale aspoň je tvůrci utlumili, když vše nabralo větší spád a do hry se dostala Madam Gao. Postava Harolda byla příjemně nechutná a přitom nepopsatelně legrační, Coleen Wing s katanou mě pak definitivně naklonila na stranu Iron Fista, jehož řadím před Luka Cage. Žebříček všech čtyř hrdinů a jejich seriálů je pro mě následovný: 1. Daredevil (hlavně díky druhé sérii), 2. Jessica Jones, 3. Iron Fist, 4. Luke Cage. Tak a teď vzhůru na týmovku Defenders! Očekávání jsou obrovská. ()

Retik

Poslední člen týmu Defenders se představuje a nejednoho člověka včetně mě nechává v rozpacích z toho, jak ta týmovka dopadne. Záměrně jsem se vyhýbal všem recenzím, ohlasům a trailerům a tajně jsem doufal, že Iron Fist mě nadchne stejně jako Daredevil. Bohužel jsem v tomto ohledu udělal velkou chybu, protože bych se ušetřil několika hodin nudy, parodie na asijská bojová umění (něco ve stylu Raid nečekejte) a několika variací na frázi - Já jsem Iron Fist, já to dokážu. Zpočátku to vypadalo nadějně ale pak se začal příběh rozbíhat mnoha směry, z nichž některé dostaly až moc prostoru a ve výsledku nám zbyla jakási slepenina rodinného dramatu, romance a úvodu do managementu. 3.5/10 ()

Hanys_

S1 4/5 Mytologie kolem Dannyho funguje, Meachumovci správně šáhlí a nevyzpytatelní, Colleen nádherná a tajemná Ruka dost zajímavá. Když Iron Fist vyšel, tak jsem četl hodně kritiky na slaboučké souboje..no myslím, že to je to poslední, co by mi tady vadilo. Snad jen ten soundtrack mi mnohem víc sedl u Luka Cage. S2 4/5 Z těch pokračování Marvel Netflix sérií mě tohle bavilo asi nejvíc. Dost tomu pomohl ten seskok z 13 dílů na 10, a ikdyž mám docela výhrady k Davosovi (chápu jeho pohnutky, ale ten chlap to odehrál s jedním nasraným výrazem a to je v konkurenci Bushmastera, Cottonmouthe a Kingpina sakra málo), tak ty vedlejší postavy to v pohodě vyrovnávají. ()

Ilhan

Oproti předchozím "Defenders" seriálům neskutečný guláš. Nevadil mi Finn Jones, ani ne tolik přehledné souboje, ale ten scénáristický maglajz. Chápu, že bylo potřeba toho stihnout hodně - představit postavu, dát jí nějaký příběh a hlavně udělat základy pro Defenders. Jenže kvůli všem těmto úkolům se seriál rozplizl do podivných, často epizodovitých linek, které nedávali funkční celek. 49% ()

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

05.10.2021

Pár dní zpátky sociální sítě obletěla spekulace, že by se Charlie Cox mohl vrátit do role Daredevila v nové řadě stejnojmenného seriálu na streamovací službě Disney+. Ještě předtím nás ale údajně… (viac)

Matrix našel nového Nea

Matrix našel nového Nea

17.10.2019

Pokračování Matrixu konečně našlo svého hlavního představitele. Tím nebude ani navrátivší Keanu Reeves, ani nedávno oznámený Yahya Abdul-Mateen (byť na oba podle všeho čekají důležité role). Čtvrtý… (viac)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (viac)