Iron Fist

• USA Marvel's Iron Fist
USA, (2017–2018), 20 h 52 min (Minutáž: 49–62 min)

Tvorcovia:

Scott Buck

Predloha:

Gil Kane (komiks)

Finn Jones, Jessica Henwick, Jessica Stroup, Tom Pelphrey, David Wenham, Rosario Dawson, Wai Ching Ho, Ramon Rodriguez, Sacha Dhawan, Barrett Doss (viac)

15 let od údajného úmrtí se Danny Rand znova objeví. Teď má ale sílu Železné pěsti a chce získat zpátky svoji minulost a naplnit svůj osud. (Netflix)

asdfasdf

Už ani nevím, proč jsem se na seriál začal dívat, snad proto, že jsem se dověděl, že je tam kung-fu. 1. série byla velice dobrá, dobrá akce, dobrý příběh, dobrý scénář, v postavách jsem se neztrácel a nebyli tam postavy z jiných seriálu, o kterých bych nic nevěděl. 2.série byla ale už horší - některé díly byly podobné dílům první série = dobrá akce, děj,... ale některé díly byly už horší a moc zdlouhavé. Tady jsem se už v postavách začal ztrácet, někdy jsem nevěděl, kdo je kdo. Navíc tady byla minimálně jedna postava, která se objevila v jiných seriálech a já jsem samozřejmě nevěděl kdo to je, proč se znají atd. a ani tady ta postava nebyla nijak zvláště dobře uvedená. Nápad na děj byl dobrý, ale jak to pak zpracovali to už bylo horší. Akce už taková nijaká, ten děj byl hodně zdlouhavý a občas mně to přišlo takové ne moc zajímavé a moc mě to neohromilo. Sekce po 3 měsících na konci druhé série byla napínavá a klade hodně otázek, zatím jsem jen tak zběžně někde četl, že pokračování tohoto seriálu bylo zrušeno, proto jsem již taky napsal komentář, ano, sice seriál není moc dobře hodnocený, zvláště druhá série, ale myslím si, že pokud by úroveň seriálu vrátili na úroveň 1. série bylo by se ještě vyplatilo tu 3. sérii ještě natočit, ale pokud by se tak stalo, tak doufám, že by to nějak totálně ukončili a ne, aby nás jak v tomto případě nalákali na 3. sérii a pak řekli, že už vlastně nebude. Celkově mně průměr sice vychází na 5 hvězd, ale když to tak zhodnotím, tak tomu nakonec celkově dám pouze 4. ()

Socirel

Na poměry Netflixu spíše podprůměrný seriál, co lze opět pochválit je dobrý casting (až na hlavního hrdinu, který mi do role bojovníka nesedí), zde ale málo kdy Netflix sáhne vedle. Dále fakt že na rozdíl od předchozích Defenders seriálů zde není ani klasický hlavní záporák, který se na začátku sám vyprofiluje: já jsem ten zlý a chci ovládnout/zničit město, což je zajímavá změna. Co mi vadí po většinu času pomalé tempo a nevýrazný hudební doprovod. Rovněž souboje jsou odbyté, což je v kontrastu s Daredevilem, kde byli propracované a drsné, u Iron Fista jsme se vrátili do éry Norrise a Seagala - stačí aby hrdina „pohladil“ svého protivníka, a ten se okamžitě skácí k zemi. ()

RedZeiss

Veľmi pozitívne prekvapenie v netradične podanom príbehu o super hrdinovi, ktorý dokáže potešiť. Ak túžite po akcii a vtipe a lá MCU, tak to sa tu nekoná, naopak v štýle a duchu seriálu Daredevil aj tu je pozornosť upriamená na Dannyho Randa ako na obyčajného človeka s tak trochu neobyčajnými schopnosťami, ktorý nemusí rovno zápasiť s Thanosom, aby dokázal byť hrdinom. Miestami rozťahané a zdĺhavé, ale to skôr zvyšuje intenzitu a možnosť vcítenia sa do postáv. Niekde by som síce pridal viac dialógov, ale konečný výsledok je jednoducho spokojnosť. Je tam všetko, čo má byť a zaručene sa pozeráme na iný pohľad na hrdinov, ktorý by mal problém preraziť na striebornom plátne tak, ako sa to darí cez Netflix. Som zvedavý, ako nakoniec dopadnú Defenders. ()

SheinaK

Dlhú dobu som sa tešil na Dannyho, no bohužial prišlo tvrdé sklamanie. DareDevil jedna bol super, dvojka bola ešte lepšia, Jessice Jones som zrovna neprišiel na chuť, no nejakých 7/10 by som tomu dal Luke Cage bol v celku fádny, ale dalo sa na to pozerať. Po dlhej dobe prišiel Danny. Majster bojových umení, IRON FIST. Bohužial Netflix z neho spravil totálneho chudáka, ktorý má problém so seba ovládaním a vlastne mu to Kung - Fu až tak nejde, miestami. Celý film sa točí, len okolo pár vecí, čo mi dosť vadilo. Za mňa najslabší origin o poslednom Deffenderovi. 5/10 ()

GOTFAN

Tak přece jen Netflix přišel s dalším příběhem který se kvalitou může rovnat Daredevilovi. Luke Cage byla nuda, Jessica taky moc nezabodovala ( i když Jessicu jsem alespoň dokoukal oproti Cageovi ) no a Daredevil ani nepotřebuje se svojí kvalitou komentář, neboť to je prostě super. A teď k Iron Fist-ovi ... Prostě něco co jsem musel sledovat dokud jsem nepadl únavou. Příběh dobrý, záporák dobrý, žádné hluché místa. Sice mohl Iron fist předvést víc ze svých schopností, ale chápu, že začíná. Jestli bude druhá řada, tak doufám, že se to nepokazí a bude se to držet v té kvalitě jakou si drží i Daredevil. ()

tonysawer

Iron Fist je nový Daredevil,... ale ten s Affleckem. I Jessica Jones měla větší koule než tenhle chcípák. Hrdina byl vychován v tibetském klášteře, čekáte proto rozvážného bojovníka a kvalitní souboje. Co dostanete? Cholerického hrdinu potlačujícího "asi hněv" a málo soubojů, které jsou opravdu hrozné. Kvůli soubojům na to vážně nekoukejte - hlavní premisu Iron Fista totálně podělali. ()

BranuliQ

Tak aby bolo jasno, zas a znova nemôžem pochopiť zahraničných kritikov. Také zlé to predsa nebolo, práve naopak. Po Lukeovi Cageovi, ktorý úprimne povediac nevyšiel, je toto celkom príjemné spestrenie. Akčné sekvencie boli skvelé, vedľajšie postavy výborné, pričom postavy Warda a Colleen sú jedne z najlepších postáv tohto univerza vôbec, hudba vyšla na jedničku a úvodná znelka nemohla byť viac cool. Problém bol ale v hlavnej postave. Nie že by nebola zaujímavá, no Finn Jones nebol práve najlepšou voľbou. Nie je totiž dostatočne dobrý herec, aby utiahol seriál, ktorý stojí práve na jeho hereckom prejave. To je však len malý detail, ktorý mi ani veľmi neprekážal. Najväčším problémom je scenár, ktorý ma v jednom momente prikoval do sedačky a nútil ma sledovať so zvedavosťou, no v ďalšom ma nútil vrtieť hlavou nad nezmyselnými dialógmi, nad momentmi, kde logika absolútne nefungovala a niekedy aj nad dosť blbým chovaním jednotlivých postáv. Nabudúce by som predsa len uvažoval o zmene scenáristov. Nechápem tomu, prečo nemohli na každom seriáli tejto netflixáckej "štvorky" pracovať tí istí, čo pracovali na Daredevilovi. Je predsa každému jasné, že najvyššiu kvalitu zaručia výhradne oni. Snáď rovnakú chybu neurobia aj pri Defenderoch. Nebol by som zrovna dvakrát nadšený! 1. SÉRIA: 60% Séria druhá urobila krok vpred. Logika síce v paŕu momentoch stále akosi nefunguje, ale oproti prvej sérii sa v tomto ohľade jedná o jasný pokrok. Finn Jones je stále blbý herec a mne tam skrátka vôbec nesedí, no príbeh ma zaujal o čosi viac a vedľajšie postavy opäť žiaria. Tentokrát väčšia spokojnosť. 2. SÉRIA: 75% ()

BR23

Ešte predtým než začnem k seriálu: veľká vdaka za expresné titulky: Alisch, Hurley, JacquesDeFou, Janel, Kubc6a, L0newolf, OlafDark a Xavik ........... .No a teraz k seriálu: Už už som sa tešil že tento seriál tento člen Defenders bude iný, lepší ale nie. ono fakt čím viac ste na začiatku nadšení tým skôr sa ukáže aká je to blbosť. Prvé 4 časti boli nielenže ok, ale boli super. Ale už to začalo mať také wtf momenty, nezmyselné konania, správania sa postáv a tie smiešne-hlúpe situácie. Madam Gao chceli hl. hrdinovia až do posledného okamihu predať polícii a do vezenia? čo?! po tom čo ukázala akú má nielen právnu moc? Alebo kto vlastne stavia veleúspešný podnik s heroinom do jednej jedinej budovy v Amerike? to keby vyhorelo v tej štvrti (alebo a teraz už trošku hypoteticky ale ved v tom univerze sa to stáva nejaká Lokiho armáda zrovna zrovnala tú budovu s inými dalšími v rámci vojenského ťaženia so zemou) tak to majú tí díleri smolu :D Tie boje mi neprišli skutočné, i ked zopár ich bolo fajn (napr. scéna vo výťahu) Pripravujú sa na čo? V DD sa pripravovali načo? stále o tom hovoria ale mám taký dojem že nech to bude čokoľvek, nebude to tak veľké aby sa kvoli tomu robilo toto všetko. Inak povedané: mám dojem že postavy (a nielen v IF) konajú zbytočne vela malých vecí, ale to čo má prísť nebude adekvátne k námahe. Inak to že madam Gao a spol majú umelý heroin nieje až také epické ako to v DD predstavovali- tam aspoň na konci ninjovia vykopali velku jamu (kto vie načo) a snažia sa oživiť Elektru (kto vie načo)... proste mi tie "veľké" činy pripadajú prázdne a neopodstatnené. Z Iron Fista sa stal nie-ľahko prehľadný guláš vzťahov, niekedy som mal dojem že som nejakú časť vynechal inak si neviem vysvetliť tak debilné správanie sa postáv, motívov konania a vyvýjajúci sa dej. Ukážkovou (i ked samozrejme nie jedinou) situáciou je posledná scéna s Joy. .... Jo a ešte jedna vec: všimol som si že tam niekoľko krát postavy vyhlásili že "to nieje možné" a "to nedáva zmysel" a pod...... na veci ktoré dávajú perfektný zmysel. Vlastne čokolvek iné by nemalo zmysel. ... P.S: chúda madam Gao zavretá v izbe zabudnutá bez jedla či WC ale hlavne že tam je odložená na nejakú tú radu Dannymu :D vezenie do ktoreho ju Danny chcel šupnúť a z ktorého by sa dostala ešte skor než by tam vkročila, je oproti tej izbe a pocitu že naňu scenáristi pozabudli, hotový luxus. ;) . . EDIT: po 2. sérii znižujem na 1 hviezdičku. prečo?- budem citovať jedného komentujúceho "trapny scenar kde problemy vznikaju neschopnostou zamerne tupo sa spravajucich hlavnych postav" + Joy je fakt na pesť. Nie facku ale poriadnu ranu pesťou. Zato Ward je asi jediný z nich čo nieje plytký. V 1. sérii som ho nemal rád ale už mám. ()

Majkowski

Musím zkrátka říct, že tohle bylo zklamání. Nemůže se to ani zdaleka vyrovnat předchozím seriálům (Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage), protože je to zkrátka plné klišé, příběh je chabý a ani tam nejsou žádné sympatické postavy. Dokonce i Danny Rand AKA Iron Fist mi dost často lezl na nervy, což je u hlavní postavy závažný problém. Jediný herecký výkon, který jsem ochotný vypíchnout, je Tom Pelphrey jakožto Ward Meachum, protože postavu Warda jsem si velmi oblíbil. A dále se mi samozřejmě líbila Rosario Dawson v roli sympatické Claire, která pojí všechny ty Marvel Netflix seriály dohromady. | 1. Série - 65% | 2. Série - 60% ()

Kalor1

Zatiaľ najslabší hero seriál od netflixu - herec by ani nevadil ale to že je moc duševne nevyrovnaný a často jedná ako decko aj áno... Silu Iron fista skoro nepoužíva a občas ani nevie poriadne bojovať... Napriek tomu hodnotím tento seriál kladne ako podklad do defenderov a celkovo mix a zapojenie rôznych charakterov dáva deju určitú gradáciu... Skutočné boje asi budú až v defenderoch.... ()

pvt.Davids

Na rádoby osvíceného budhistu mi charakter přijde docela - debil. Protože když se chci dostat s psychiatrické léčebny a konečně přesvědčím svého psychouše o své identitě proč na něj rovnou nevybalit že mě zachránili Mnichové z jiné dimenze. Choreografie bojů je slabá jedinou bitku jsem si užil tu v kleci. vzdal jsem to po třetím dílu. ()

BigJohn02

Nejslabší Marvelovský seriál. Bohatý synek přežije smrt svých rodičů v Asii, mniši z něj vychovají mistra bojových umění a on se po letech vrátí, aby chránil své město před démonickými zloduchy a mimo jiné zjistí, kdože tu havárii na jeho otce navlékl. Kde už jsem tohle schema viděl? Už si vzpomínám: "My name is Oliver Queen..." ()

VelkyKacko odpad!

Sjíždím všechny Marvelovky přes všechny filmy, Agentky Carterové, Agenty SHIELDu, přes všechny samostatné seriály Defenderů apod. Ale tenhle seriál je jednoznačně největší nuda ze všech, jsem rád, že jsem se dodíval na první sérii a už teď mě děsí představa té druhé (ale podívat se musím, ať mám MCU kompletně splněný...). Hlavní myšlenka - Iron Fist, byla použita kolikrát? 5x? 90% času se řeší jenom to, proč ji zrovna nemůže tenhle psychopatický naiva použít. Za mě první série cca 11 hodin těšení se na konec! ()

ngel01

1. série - Tento seriál jsem si pustil jako oddychovku. Na hlavním hrdinovi mi vadilo, že neustále šeptal a na to, že i když byl vychován jako bojovník/zbraň, tak byl hrozně naivní a kolikrát jsem měl hlavu v dlaních, když někomu naletěl. Velmi rád každému sdělil, kde se nachází. Výbornou postavou byl Ward. Ten tam byl střídavě za hajzla, oběť, klaďase. V seriálu to bylo řečeno a já to zopakuju. V Iron Fistovi není nic černobílé. Nikdy nevíte, kdo je opravdový hajzl a kdo ne. ()

oskar22

Celý tento seriál zráža hlavná postava. Po 15 ročnom pobyte v budhistickom kláštore, duchovnom a fyzickom tréningu, je najlepší bojovník kláštora a súčasne Iron fist jeden duševne nevyrovnaný uzlíček nervov. Tak infantilné správanie hlavnej postavy sa len tak nevidí. Suverénne najslabší defender. Dávam dve hviezdy len kvôli tomu, že je to marvelovka. ()

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

05.10.2021

Pár dní zpátky sociální sítě obletěla spekulace, že by se Charlie Cox mohl vrátit do role Daredevila v nové řadě stejnojmenného seriálu na streamovací službě Disney+. Ještě předtím nás ale údajně… (viac)

Matrix našel nového Nea

Matrix našel nového Nea

17.10.2019

Pokračování Matrixu konečně našlo svého hlavního představitele. Tím nebude ani navrátivší Keanu Reeves, ani nedávno oznámený Yahya Abdul-Mateen (byť na oba podle všeho čekají důležité role). Čtvrtý… (viac)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (viac)