Rick a Morty

• USA Rick and Morty
USA, (2013–2024), 28 h 57 min (Minutáž: 20–23 min)

Chris Parnell, Sarah Chalke, Jess Harnell, Phil Hendrie, Maurice LaMarche, Echo Kellum, Gary Anthony Williams, Rob Paulsen, David Cross, B. Harrison Smith (viac)

Byl pohřešovaný skoro 20 let, ale teď se Rick Sanchez najednou objeví u své dcery Beth a chce se k ní a její rodině nastěhovat. Po dojemném shledání se Rick usídlí v garáži, kterou předělá na laboratoř, a začne v ní zkoumat různá nebezpečná udělátka a strojky. Samo o sobě by to nikomu nevadilo, jenže Rick do svých dobrodružných pokusů stále častěji zatahuje také svá vnoučata Mortyho a Summer. (TV Prima)

Recenzie používateľa Eliott k tomuto seriálu (10)

Rick a Morty (2013)

Výborný inteligentní seriál s šedým až černým humorem. První 3 série naprosto bezkonkurenční. 4 série také dobrá i když už spíše na úrovni běžného komediálního seriálu a dávno z toho nejsem tak ,,odvařenej". ()

Série 5 (2021) (S05)

Nevyvážená pátá série již na mě působí, jakoby se tvůrci úplně vyšťavili a vůbec netuší co vymyslet příště. Série odstartovala ve vší dokonalosti a po podprůměrné 4 sérii, jsem se radoval, že se vrací zpátky ke kořenům. Brzy se však projeví značné zoufalství ve kterém se jednotlivé epizody plácají až příliš dlouho. Jedná se především o epizody bez emocí postavené na jediném vtipu a nebo si příliš libují v propracovaných akčních scénách, ale mimo to jsou zcela prázdné. Nepříliš vtipnou ani inteligentní všehochuť nakonec vyžehlí až závěrečné dvě až tři epizody, které jsou mnohem procítěnější, nápadité a vůbec tvoří perfektní parodii na celou řadu věcí. PS: Od prvních tří sérií to však má stále daleko. 70% ()

Mort Dinner Rick Andre (2021) (S05E01)

Skvělý start dlouho očekávané série a bez nadsázky mohu říci, že se jedná o jednu z nejlepších epizod vůbec. ()

A Rickconvenient Mort (2021) (S05E03)

Temprve třetí epizoda, ale už teď je jasné, jak dobře má tato série nakročeno a potenciálně by mohla být i tou nejlepší. Myslím, že je skvělé, že opět dostala i hodně prostoru Summer, neboť ji už dlouhodobě považuji za výbornou postavu a její dobrodružství mne velice bavilo. Dále mne pak velica zaujala dnešní ukázka Mortyho v trochu jiném světle a následný vývoj osobnosti nové a na první pohled nesympatické superhrdinky Planetiny. ()

Gotron Jerrysis Rickvangelion (2021) (S05E07)

Bezpochyby nejslabší epizoda celého seriálu a to jsem si myslel, že interdimenzionální telka byla špatná. Příběh není vůbec zajímavý a odkazy na jiné filmy jako například Scarface prostě nefungují. No zasmál jsem se tak jednou a je celkem smutné, že potitulková scéna měla větší příběhovou hodnotu než celý díl. PS: možná by bylo lepší, kdybychom radši viděli Boob world. ()

Forgetting Sarick Mortshall (2021) (S05E09)

To s vránami se nakonec vyvrbilo v jedno z těch nejlepších dobrodružství a po předchozí bídě působila epizoda vskutku osvěživě. ()

Rickmurai Jack (2021) (S05E10)

Konečně se tvůrci vykašlali na mdlé a nikam nevedoucí epizody a rozhodli se trochu navrátit ke svým kořenům, kdy jejich dílo ještě bylo nápadité a procítěné. Citadelu jsem si užil jako vždy. Navíc bombový sountrack! ()

Série 6 (2022) (S06)

Od 3 série na seriál spíše nadávám. Začal jsem tvůrcům vytýkat rychle ubývající originalitu, vtip a hlavně srdíčko. No a i tentokrát to sice má výrazně slabší místa, ale 6 série je rozhodně vylepšením posledních dvou a nabídne celou řadu velice vtipných a zajímavých epizod z různého prostředí. Opět se to dá s nadšením celé shlédnout jedním dechem a vlastně mohu tvůrcům vytknout jen to, že jsem dříve ze seriálu míval mnohem silnější pocity a jednotlivé příhody prožíval emotivněji. To se však asi pochopit dá, neboť právě srovnávám něco skvělého s naprostou dokonalostí. No co už, i teď je to téměř dokonalé! 80% PS: Nejlepší epizody Bethic Twinstinct a Night Family. ()

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (viac)

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

21.09.2020

V poněkud komornějším duchu byly letos rozdávány prestižní televizní ceny Emmy. Kvůli opatřením nedošlo tentokrát na živé publikum a moderátor Jimmy Kimmel se tak s většinou nominovaných bavil pouze… (viac)