Rick a Morty

• USA Rick and Morty
USA, (2013–2024), 28 h 57 min (Minutáž: 20–23 min)

Chris Parnell, Sarah Chalke, Jess Harnell, Phil Hendrie, Maurice LaMarche, Echo Kellum, Gary Anthony Williams, Rob Paulsen, David Cross, B. Harrison Smith (viac)

Byl pohřešovaný skoro 20 let, ale teď se Rick Sanchez najednou objeví u své dcery Beth a chce se k ní a její rodině nastěhovat. Po dojemném shledání se Rick usídlí v garáži, kterou předělá na laboratoř, a začne v ní zkoumat různá nebezpečná udělátka a strojky. Samo o sobě by to nikomu nevadilo, jenže Rick do svých dobrodružných pokusů stále častěji zatahuje také svá vnoučata Mortyho a Summer. (TV Prima)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (57)

Rattlestar Ricklactica (2019) (S04E05)

Tvůrci mě s tímhle pěkně naštvali. Takhle našlapat první polovinu série, zaháčkovat mě, a teď zas dlouhá čekačka... To bylo nečestné a nesportovní. A to nemám rád Mirka Dušína. Hadí planeta byla skvělým nápadem, hlavně skvělé dialogy mezi hady mě úplně strhly a hadí jazz mě definitivně odrovnal:-) ()

Never Ricking Morty (2020) (S04E06)

Přiznám se, že jsem byl přesvědčen o tom, že mě ujetá dobrodružství Ricka a Mortyho nikdy nezklamou, takže tohle bylo jako blesk z čistého nebe. Příběh stál za prd, skoro vůbec jsem se nebavil a mé zklamání bylo obrovské. Nižší známku jsem nepoužil jenom proto, že jsem si s těmi dvěma už několikrát téměř odvařil bránici. Tentokrát to nehrozilo ani omylem. 3*- ()

Promortyus (2020) (S04E07)

Po předchozí hodně studené sprše jsem se tentokrát výborně bavil. Tak trochu jiný Vetřelec mi zapracoval s bránicí, Rick zase jednou rozpoutal jeden ze svých pověstných masakrů, a konečně dokázal nějaký Američan vyplavat z toho sebestředného oceánu patosu, aby použil nedotknutelné téma k vytvoření humoru. Už jen proto musím dát plnou palbu. ()

The Vat of Acid Episode (2020) (S04E08)

Osmá epizoda byla výborná. Dlouhodobě patřím do cílové skupiny tohoto seriálu, takže v naprosté většině případů hodnotím jednotlivé epizody pěti hvězdičkami, a ani tady jsem nemusel udělat výjimku. Děj mě po celou dobu hodně bavil, ale němá pasáž byla naprosto dokonalá. ()

Childrick of Mort (2020) (S04E09)

Přestože byla předchozí epizoda jasně lepší (tedy pro mě), musel jsem i tentokrát hodnotit pěti hvězdičkami, i když slabšími. Původně jsem uvažoval o čtyřech kouscích, pak mi ale došlo, že by to vůči Rickovi nebylo po jeho výkonu fér (planeta!!!), a navíc jsem si až příliš užíval Jerryho přítomnost. 5*- ()

Star Mort: Rickturn of the Jerri (2020) (S04E10)

Finální epizoda čtvrté sezóny byla opět notně vyvedená a z obou dílů, které zapojily celou rodinu, byla tím lepším. Skvěle jsem se bavil už na Zemi při sourozeneckém boji o opasek neviditelnosti, a tento pocit mě neopustil ani ve vesmíru a vydržel mi až do parádní potitulkové scény. ()

Série 5 (2021) (S05)

Asi jsem pro tvůrce seriálu tím pravým spokojeným konzumentem, protože jsem zatím s jeho vývojem vcelku spokojen a drobné nedokonalosti zatím docela zvládám přecházet. Jistě, některé epizody nedisponovaly vlastně žádným hodnotným obsahem, který by měl vztah k hlavnímu příběhu, ale já tyto díly využívám k tomu, abych vypnul nadbytečné mozkové funkce, uvádím se do téměř vegetativního stavu a užívám si kdejakou nekorektnost. / Poučení: Jiné dimenze jsou skvělým prostorem pro odreagování. ()

Mort Dinner Rick Andre (2021) (S05E01)

To byl zase brutální zážitek. První epizoda páté sezóny mi přinesla ústřední dvojici v plné síle; všechny tradiční postavy přispěly svým dílem, nový Mr. Nimbus se nedal zahanbit, ale pokud jde o mě, nejvíc mě tvůrci rozsekali interdimenzionálním zráním vína a všemi těmi událostmi, které to spustilo. To byl naprostý brániční masakr. / Poučení: Nenarušuj rovnováhu mezi pevninou a oceánem. Pokud tedy nechceš do trojky. ()

Mortyplicity (2021) (S05E02)

U tohoto dílu jsem nešel do plného počtu hvězdiček jen proto, že vlastně nikam nesměřoval, a přestože bylo všechno to rodinné vyvražďování vskutku brutální a zvrhle zábavné, po určité době to začalo vypadat jako nekonečná smyčka. Tak či tak, druhou epizodu páté sezóny bych vřele nedoporučoval schizofrenikům, jejichž stav by se mohl prudce zhoršit. I já jsem se při pohledu do zrcadla lekl víc, než je u mě obvyklé. / Poučení: No, spíš zamyšlení. Co je v případě skutečné krize důležitější, zásoby pro přežití nebo rodina? Přemýšlej. Tik, tak, tik, tak... ()

A Rickconvenient Mort (2021) (S05E03)

Tato záležitost mi seděla mnohem více než předchozí smyčkoidní díl. Třetí epizoda mě potěšila hlavně tím, že přinesla mnohem více Summer, i když si myslím, že tři apokalyptické párty mohly být mnohem větším odvazem a nemusely se držet takhle při zdi. Mnohem více mě pobavila Mortyho dějová linie s Al....Planetinou, která pro mě měla i určitý přesah. / Poučení: Když už žiješ, jakoby měl přijít konec světa, postarej se, aby opravdu přišel. ()

Rickdependence Spray (2021) (S05E04)

No, ta možnost, že by mohlo jít o slabou epizodu tady sice byla, ale postupně se vytrácela podobně jako všichni ti dokonale vycvičení mariňáci včetně Blazena. Čtvrtý díl byl znovu parádně nekorektní, a za mě ho svým nenápadným způsobem ovládly Beth a Summer. Nenápadným proto, že byly pro naprostou většinu osazenstva neviditelné, ale platilo, že co slovo to perla. / Poučení: Ovládej své pudy. ()

Amortycan Grickfitti (2021) (S05E05)

Za mě šlo o vydařený díl. Kromě toho, že mě pátá epizoda pobavila nasazením cenobitů, dala větší prostor i osobnosti Rickova vesmírného vehiklu. No, a protože se mašina projevila jako sadistická, vražedná psychopatka, měl jsem o zábavu postaráno. Pravda, nový spolužák tu byl prakticky zbytečný, ale bylo to jedno, protože o humor se kromě vozidla starala hlavně Beth. / Poučení: Dopřej své zahradní technice občasné odreagování. ()

Rick & Morty's Thanksploitation Spectacular (2021) (S05E06)

Tohle byl zase jeden z dílů. u nichž tak trochu váhám s hodnocením a přemýšlím, jestli to bylo vážně až tak stupidní nebo skvělé. No, pravda bude asi někde uprostřed, mě ale každopádně pobavilo, že si tvůrci seriálu umí udělat legraci i z všudypřítomného a notně přebujelého amerického patriotismu. Jo, jo, to byl přesně ten důvod pro čtvrtou hvězdičku. / Poučení: Pozor na darovaná umělecká díla. Zvlášť ta francouzská. ()

Gotron Jerrysis Rickvangelion (2021) (S05E07)

Ani tento díl bych nemohl s klidem nazvat dokonalým, ale pro mě je u komediálních záležitostí nejdůležitějším ukazatelem to, jestli se bavím. No, a u sedmé epizody jsem se bavil vcelku dobře, i když je pravda, že to celé dostalo grády až ve chvíli, kdy došlo na potitulkovou scénu. Kromě ní mé nejvíc bavila má favoritka Summer, která by mohla dostávat větší prostor častěji. / Poučení: Fretky se nezdají. ()

Rickternal Friendshine of the Spotless Mort (2021) (S05E08)

Tento díl byl návratem k jedné z nejlepších figur v příběhu a zároveň byl opravdu zábavný. Osmá epizoda páté sezóny přišla s luxusní výpravou do vzpomínek, a i když absentoval zbytek rodiny, Rick, Rick a Birdperson to i bez nich parádně zvládli, a důkladně prověřili pružnost mé těžce namáhané bránice. Kvalitně vystavěný díl. / Poučení: Když má něco šest a více nohou, nejsem s tím kamarád. ()

Forgetting Sarick Mortshall (2021) (S05E09)

Hmmm, tohle na mě působilo jako poněkud netypický díl. Tvůrci připravili pro Mortyho i pro Ricka samostatnou dějovou linii, aby se tak hlavním motivem deváté epizody stal jejich nevyrovnaný vztah. I v tomto případě jsem dostal pořádnou porci drsného humoru, ale hrálo se i na vážné téma a celé to dohromady moc fajn fungovalo. / Poučení: Ani vrány nejsou, čím se zdají být. ()

Rickmurai Jack (2021) (S05E10)

To, co tvůrci lehce načali v předchozím dílu, v tomto dotáhli do konce. Závěrečná epizoda páté sezóny přišla opět s kvalitním humorem, ale po celou dobu jsem z ní cítil něco víc. Tahle návštěva Citadely znovu pohnula hlavní dějovou linií, a i přes zmíněný humor se stala nejvážnější a nejtemnější částí této řady. Jsem zvědav na další sérii. / Poučení: Neboj se a trošku si zafilosofuj. ()

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (viac)

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

21.09.2020

V poněkud komornějším duchu byly letos rozdávány prestižní televizní ceny Emmy. Kvůli opatřením nedošlo tentokrát na živé publikum a moderátor Jimmy Kimmel se tak s většinou nominovaných bavil pouze… (viac)