Rick a Morty

• USA Rick and Morty
USA, (2013–2024), 28 h 57 min (Minutáž: 20–23 min)

Chris Parnell, Sarah Chalke, Jess Harnell, Phil Hendrie, Maurice LaMarche, Echo Kellum, Gary Anthony Williams, Rob Paulsen, David Cross, B. Harrison Smith (viac)

Byl pohřešovaný skoro 20 let, ale teď se Rick Sanchez najednou objeví u své dcery Beth a chce se k ní a její rodině nastěhovat. Po dojemném shledání se Rick usídlí v garáži, kterou předělá na laboratoř, a začne v ní zkoumat různá nebezpečná udělátka a strojky. Samo o sobě by to nikomu nevadilo, jenže Rick do svých dobrodružných pokusů stále častěji zatahuje také svá vnoučata Mortyho a Summer. (TV Prima)

Wayne

To vážně někomu připomíná Návrat do budoucnosti nebo jen kvůli tomu jaké má Rick vlasy? Dokud jsem nesjel obě řady a nepřečetl tady pár komentářů tak mě to ani nenapadlo, zejména proto, že Rick a Morty necestují ani tak časem jako spíš dimenzemi, světy, planetami, minivesmíry, pidivesmíry, alternativními realitami..... Minimálně už jen za ten nespočet nápadů a kreativity si to zaslouží dobré hodnocení, skvělé hodnocení za nekonvenční humor, brutalitu a ne výhradně kladné hlavní postavy.... Nejlepší hodnocení je za to, že i takhle vtipný animovaný seriál vás dokáže v pár momentech i silně deprimovat a odborně rečeno takzvaně emočně dojebat (druhá série, třetí díl)..... "I am in great pain, please help me." ()

MikyAff

Rick a Morty je jednoduše kravina. Ale taková ta bláznivá geniální kravina kde je možné všechno. Vážně všechno. Obdivuju ty lidi, co to vymýšlí a chci vědět na čem jedou. Nejdřív jsem si úplně nebyla jistá, jestli se mi tenhle seriál líbí. Potom jsem si pustila další díl. A další. No a pak během chvíle první série za mnou a aniž bych se nadála, tak i druhá. Teď jen nedočkavě čekám na epizody z té třetí a musím říct, že takhle odpočinkový šílený animák byl hrozně potřeba a opravdu mě baví. ()

pabulator

Pandimenzionální tripy,neprobádané galaxie,toulky jinými realitami,mutace ,kletby, negace a především nehorázná prča to vše lze zažít po boku ztřeštěného samozvaného vědce Ricka a jeho přitroublého vnuka Mortyho. Jo abych nezapomněl „Mám to v píči!“ je moje nová hláška! ()

hroubek

První řada je neskutečná pecka a skrývá tolik odkazů a geniálních hlášek, že by byla škoda na tento seriál nekouknout. Baví to skvěle a postavy si divák zamiluje skoro hned. Dan Harmon je frajer největší. Už se nemůžu dočkat další řady. S02 - Jen těžko šlo překonávat šílenosti z první řady. A přeci jenom se to povedlo. Některé zápletky jsou dost šílené, nebojí se násilí a ironický hlášek. Postavy jsou čím dál lepší a narážky na filmy, seriály(Community) nebo dobu jsou opravdu povedené. Velmi mile mě potěšil hlas Christiny Hendricks. S03 - Nebudeme si nic nalhávat, druhá řada je boží a bohužel třetí řada je slabší. Jenže slovo slabší neznamená v tomto případě nic špatného. Jen to prostě není taková pecka jako druhá řada. Má to několik vynikajících epizod, spoustu nadprůměrných epizoda a pak slabé finále. I tak se stále těším na čtvrtou řadu a doufám, že to čekání nebude dlouhé. ()

mab odpad!

Naprostý odpad. Klasika z dílny podle schématu "Vem něco, co je úspěšné a opič se, jen buď ještě pitomější, úchylnější a sprostější". Proti tomuhle je i Futurama, jako vykrádaný originál, skvělý seriál (který jinak není). ()

Vironey

Stupidní. Afektovaný. Předimenzovaný. Obvykle mám pro psychopatický vědce pochopení, Sheldon, dokonce v nich nacházím i určitý zalíbení, Sheldon, ale tady nejde o vtipné asociální individuum, Sheldon, nýbrž o prostou demenci a neschopnost vyprávění příběhu přijatelnou a zábavnou formou. Pryč s tím z mýho HDD! ()

ghatos

1. série: 84%...viz. Burdock. Propracované komediální scífko. Nešetří žádný typ svého žánru. Jízlivé, řízné, chytré...přirozená evoluce na vyšší - dospělejší kvalitativní stupeň animovaného popkulturního seriálu pro euroamerickou společnost. 2. série: Zběsilé tempo a neurovnanost některé díly znehodnotili. Snaha za každou cenu všechno "sekat", rychle bavit...chtělo to vyváženější přístup. Zvláštní je to svou určitou depresivností. Čím více srandy, tím pak horší negace. Chtělo by se říct maniodepresivní úlet, který to ve druhé sérii přepálil...69%. Celkové % hodnocení po 21 dílech: 77%. ()

vyfuk

Rick and Morty na mne dělá velice rozporuplné dojmy. Je to zvláštní kombinace South Park a Simpsonovi, která si dělá prdel ze sci-fi jak jen to jde. Velice fascinující, ale skoro až někdy otravné je fakt, že situace, konfrontace a problémy, které si tvůrci sami vymyslí do svého vlastního světa a neřeší reálné. To je geniální, ale zároveň časem až trhlé. Důležité je zmínit to, že tuna dílů je zcela normálních, spousta z nich je totálně úchylnejch a v jistém ohledu skoro až nesnesitelně, ale pak je tu pár dílů, které jsou totálně geniální a bezkonkurenčně dech beroucí. Právě v tom ta rozporuplnost. Některé díly mi říkají jak divný to je a něco zase mi říká, že to je nejlepší seriál na světě. No, a už proto je to jeden z nejlepších seriálů. 3. série: Držíme se svatých standardů. Nic nijak extrémně nevybočuje ani neposouvá hranice. Spíš jde o to jak moc jste k seriálu napojeni a jaký k němu máte citový vztah. Epizody jsou někdy slabší, někdy lepší a vše jde ruku v ruce. S tím, že první díl přišel mnohem dřív a nějak nás přiblížil k cíli jako celé nové série. Rozhodně neshazuji kvality posledního kousku, ale Rick and Morty pro mě bude asi hlavně prvek seriálu, na který je možné se těšit, s chutí podívat, ale nikdy na tom nebudu nějak ujíždět. Ale už nyní je to kult. A bohužel i mainstream. 4. série: Těžko se to hodnotí jako celek. Obecně i asi kvůli tomu, že polovina je úplně v jiném časovém rozmezí. Obecně i u nich zvláštní krok ale budiž. Co si budeme i ta první část mě nijak extrémně neoslovila. Za mě nefungoval humor, příběh. Nefungovalo skoro nic. Byl jsem si skoro jistý, že to je konec Ricka a Mortyho. Poté přišla pauza a nové díly a já se nestačil divit. Najednou příběh svištěl jako nikdy. Byl neuvěřitelně originální. A hezky trefně humorný. Proto je velmi těžké celou sérii hodnotit jako celek, když ona sama se samotným stylem dělí na části naprostého úpadku a poté úplného vrcholu. Opět jsme zahnáni do kouta citovými pasážemi a poté se zase smějeme z plných plic. Hodně zvláštní a těžké na pochopení. Ale děkuji. Moje naděje stále trvají. 5. série: Tady se nabízí stejná zábava a stejný styl jako poslední roky. Vlastně jde o neustálý kolotoč nějakého až moc silného humoru, občasné neuvěřitelné zmagořelosti, které nedávají smysl, ani kdyby mohli a někdy to jsou zase díly, tak nějak bez nápadu, bez humoru, bez pointy. Ty jsou logicky nejhorší a zdá se, že se občas objeví až v dominantním měřítku. Oceňuji nicméně, že se stále držíme nějaké příběhové celistvosti viz poslední díl, klasicky s retardovaným klifhengrem. Proč ne... stále se drží určité kvality. Avšak až o nějakém až sentimentálním vnímání příběhů si mohu nechat jenom zdát. 6. série: Problémem těchto seriálů je víc a víc, že jsou tak rozfázované, že už člověk ani neví, jestli to bylo dobré nebo ne. Pocitově asi ano. Dávalo by smysl, aby 7. řada byla poslední. Kvůli konzistentnosti, kterou seriál sám naznačuje a asi i tím, že tvůrce byl vyštípán za to, že byl kokot. ()

J-o-k-e-r

Rick a Morty je jedna velká šílenost. Prostě bláznivá dobrodružství jednoho geniálně praštěněho dědy a jeho vnuka. Nápadité, originální, já tyhle seriály pro dospěle prostě můžu. Po 1. sérii jsem spokojený, ale při pohledu na zdejší hodnocení jsem upřímně čekal daleko větší pecku. Zatím zůstávám spokojený, nikoli oslněný. ()

Jaro.Krafcik

Kvalitou je Česky dabing a pár dobrých epizód. Ale to je asi tak všetko. Samozrejme, svojich fanúšikov to má, veď keď sa pozriem na percentá, tak vidieť. No mňa to nejako nenadchlo a len vďaka 5 sériam som dal celý seriál. Ak by ich mal viac asi by som nedopozeral. Sú aj lepšie animované seriály, tento patrí k tým priemerným, ako napríklad family guy. Posledná séria bola asi fakt najslabšia, tvorcom už dochádzajú nápady a ja radšej uvítam to live action spracovanie s Christopherom Loydom. 3* ()

iantomasik

První série je agresivní výbuch divoké kreativity a pozorovatelství. Místy tlačí až zbytečně na pilu a pro mě postradá např. oproti Adventure Time duši, ale i tak je to mistrné. Druhá série už jde kvalitativně značněji dolů, byť několik epizod je opět fenomenálních. ()

DeathTheKid

Tak jsem podlehl davovému nátlaku i já a začal jsem sledovat Ricka a Mortyho. První série se vlastně jen rozjíždí a je tedy taková průměrná. Divák si zvyká na tu nadmíru nekonvenčnosti, šílenosti a...to je možná vše. Rick a Morty je pravděpodobně nejvíce parodií a má ve svém scénáři filosofický přesah. Jenže ten může být hodně dobře skryt (anebo tam prostě není) a zbývá tak prostě jen kupa gagů, vtipů, memes a všeho možného. Čtyři hvězdičky dávám kvůli divákům nadhodnocenému renomé. Fanklub z toho udělal kult, který je extrémně vtipný a extrémně extrémní a extrémně všechno. Jenže já vám nevím... ono to vtipné je, ale ne extrémně a pak je tu ta věc s filosofií. Ty epizody třeba mají skrytou myšlenku, ale já neměl kolikrát náladu nad tím zevrubně přemýšlet, co by to mohlo být. I přesto mi zbyl nadstandardně vtipný seriál s brutální porcí šílenosti. Episodu Total Rickcall hodnotím jako absolutní klenot a bylo-li by to možné, dám 6*. ()

venca163

Tenhle seroš se posunul z "tvl pořád tam jen někam běhaj" k "tvl přestaň do mě střílet tyhle zdrcující pravdy, bezva, mam z toho depresi". A jak už to tak bývá, člověk se v tý sebetrýznící poloze pěkně uvelebí. (80%) ()

giovanni3

Po dokoukání 5.série mohu konstatovat, že to není zlé, ale čekal jsem více. Často se tento seriál porovnává s Futuramou, ale ta mi přijde stále lepší. V ní se nesou nějaké dějové linky napříč seriálem, což u R&M zas až tak moc není. R&M navíc tlačí hodně na pilu vyloženě se sprostými slovy i všemožnými nemravnostmi. S tím problém nemám, ale postavit seriál na těchto chatrných základech není něco extra. I tak se zde mnohdy slušně bavím a tak volím hodnocení na slabší 4z5. ()

Firebug

Mix Futuramy a Super Jail (či Ugly Americans) s příměsí Návratu do budoucnosti a okořenění občasným nabouráváním "čtvrté stěny mezi diváky" (například jejich oslovováním). Hodně moc šílené a drsné, zároveň však promyšlené a inteligentní. Hodnotím po první sérii a jsem nadšen. Harmon by se měl vykašlat na Community (která skomírá už od 3. řady) a své veškeré úsilí věnovat Rickovi a Mortymu. Ti frajeři si to vážně zaslouží! ()

BMAJTZ

Je až k neuvěření kolik skvělých nápadů jsou tvůrci schopni vtěsnat do jednoho dílu. Některým tvůrcům by stačil jeden nápad na celou epizpdu, tady se s tím ale nešetří a šílenosti se sypou z rukávu kulometnou rychlostí. Na druhou stranu nic není úplně prvoplánové a všechno má v rámci seriálu logický smysl a to říkám zcela vážně i když jde o hodně ujetou zábavu. Další věc co mě úplně dostává do kolen je nekompromisnost autorů. Nevadí jim vyvraždit celé lidstvo stejně tak jako část rodinných příslušníků. Dokonce jim nevadí přecházet z totálního absurdna do opravdu emocionálně zdrcujících momentů. V současné době tento seriál nemám obdoby a doufám, že se nezkazí, je to to nejlepší co jsem z animované tvorby za dlouhou dobu viděl. ()

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (viac)

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

21.09.2020

V poněkud komornějším duchu byly letos rozdávány prestižní televizní ceny Emmy. Kvůli opatřením nedošlo tentokrát na živé publikum a moderátor Jimmy Kimmel se tak s většinou nominovaných bavil pouze… (viac)