Rick a Morty

• USA Rick and Morty
USA, (2013–2024), 28 h 57 min (Minutáž: 20–23 min)

Chris Parnell, Sarah Chalke, Jess Harnell, Phil Hendrie, Maurice LaMarche, Echo Kellum, Gary Anthony Williams, Rob Paulsen, David Cross, B. Harrison Smith (viac)

Byl pohřešovaný skoro 20 let, ale teď se Rick Sanchez najednou objeví u své dcery Beth a chce se k ní a její rodině nastěhovat. Po dojemném shledání se Rick usídlí v garáži, kterou předělá na laboratoř, a začne v ní zkoumat různá nebezpečná udělátka a strojky. Samo o sobě by to nikomu nevadilo, jenže Rick do svých dobrodružných pokusů stále častěji zatahuje také svá vnoučata Mortyho a Summer. (TV Prima)

juta

Tak Rick a Morty je jeden z těch opravdu vydařených animovaných seriálů, kde je drsnější humor či mluva a vyniká také tím, jak se zde rychle mluví a nejsou zde hluchá místa. Někdy to je na obtíž, ale ve většině případů to seriálu pomáhá a hlavně pomáhají ta všemožná dobrodružství vnuka a dědy. ()

Fiftis

Priznám sa že som čakal niečo lepšie, prevratnejšie. Dlho som sa nevedel prinútiť k tomuto seriálu, odrádzala ma animácia. Nakoniec som sa prinútil, ale samozrejme je to veľmi podarený seriál. Len od tých hodnotení som čakal viac, respektíve som mal veľké očakávania. Nie je to American Dad ani Simpsonovci, ale stále kvalitka. Rick je absolútne skvelý. Skvelá postava. Vtipná. Treba pochváliť ako americký, tak český dabing. Niektorým častiam niečo chýba, nie v každej sa nasmejete. Ale vy proste chcete vidieť, aké ďalšie dobrodružstvo zažije Rick a Morty. Pochválim aj vedľajšie postavy a je prekvapením, že až toľko postáv v tomto seriáli nie je. A aj tak to slušne baví. ()

lamps

Jestli se někdy objeví zábavnější televizní seroš než Rick a Morty, bude to znamení konce světa. Má to pár slabších epizod, ale vynalézavost zápletek a vývoje fikčního světa nezná mezí a doslova žasnu nad tím, jak promyšleně na sebe jednotlivé motivy navazují napříč jednotlivými díly i sezónami. A nejenže mě Rick Sanchez zabíjí každou druhou hláškou nebo životními postoji, ale i všechny ostatní postavy jsou nehorázně dobré a tvůrci se nemusí bát rozdělit epizody na více paralelních dějových linek. Správně nepřístupný charakter humoru nasazuje korunu, stejně jako odkazování k popkultuře a geniálně zakódovaná vyjádření k současné politice a společnosti. Tvůrcům za tohle postavit pomník ve všech dimenzích... ()

JohnnyD

Má to slabý rozbeh (prvá séria do veľkej miery variuje/paroduje príbehy slávnych filmov), no od druhej série je to nezastaviteľná prehliadka originálnych zápletiek, bizarných postáv a šialených fantastických nápadov. Niektoré príbehy (napr. o parazitovi) by si vystačili na samostatný film. Viac než len dôstojný nasledovník Futuramy. ()

Rominator

Excentrický geniální vědec Rick a jeho vnuk Morty zažívají neuvěřitelná dobrodružství napříč vesmírem a alternativními dimenzemi. Rozhodně je potřeba se dívat do úplného konce každé epizody, protože tam je potitulková scéna. Seriál nabízí originální nápady a určitě je tady nemalý důvod se těšit na nadcházející třetí sérii. Zhlédnuto 31 epizod z 1. až 3. sezóny. ()

misterz

Rickov cynický ostrovtip je tu proste perfektný. Zároveň však nemožno tvrdiť, že by svojho vnuka Mortyho nemal rád. V každom prípade spolu tvoria zábavné duo, prostredníctvom ktorého nazrieme nielen do bežnej americkej rodiny... 75/100 ()

HAL

Povedeností dílů poněkud nevyvážený seriál, ale našel si vlastní originální cestu a kvalita se v posledních sériích ještě zvedá - a hlavně už nespoléhá jen na ultimátně nekorektní gagy, z čehož seriál vycházel (kdo neviděl - tady je nultá studiu natruc natočená epizoda o lízání Rickových koulí, díky které celý seriál později vzniknul). ()

DJ Obelix

Hej, Morty, Morty! Tohle musíš vidět, Morty! Animovaný seriál od Dana Harmona, který začal psát, když ho vyhodili (krrrk) z Community, Morty! Dělá na tom s člověkem, který ge- (krk) geniálně namluvil obě hlavní postavy. To jsi nezřal, Morty! Morty, něco tak černého a deprimujícího, ale přitom kulervoucího, jsi nežral, Morty. To se prostě nedá popsat, to se musí zažít! Waba daba dub dub! ()

Socrates

Je to trochu zbytečně víc vulgární, ale jinak dokonalý a neuvěřitelně dobrodružný. Nejslabší je první série, celkem nezvyklý. ()

boshke

Nechápu, jak to, že jsem se k tomuto seriálu nedostal už dávno. Nejen bezvadné postavy a šíblej, nekorektní humor, ale i skvělé náměty jednotlivých epizod. It's time to get schwifty! 100% (1.-2. série - 100%) ()

MikeCool

TV-seriál. Příjemný satirický seriál. Prozatím spokojenost. | 1.série (75%), 2.série (??%), 3.série (??%), 4.série (??%) > Průměr: 75% (4*) | ()

Kothy

Naprostá animovaná ujetost od stanice Adult Swim. Dlouho jsem se k tomu dostával, ale je to fakt pecka! Kombinuje to spoustu různých žánrů a stylů. Najdeme tu různé šílené nápady a hromadu odkazů na známé věci. Většina dílů na sebe nenavazuje, ale jistý děj tam napříč sériemi je. Rick je šílený vědec, který se svým vnukem Mortym podniká dobrodružství napříč vesmírem a dimenzemi. Často se něco pokazí a oni to pak musí žehlit. Do děje někdy vstoupí i Mortyho rodiče Jerry a Beth a jeho starší sestra Summer. Všichni jsou na Ricka tak nějak zvyklí a nikdo už se těm jeho šíleným nápadům ani nediví. Občas je to fakt sranda. 5. série končí celkem otevřeně, tak uvidíme, co bude příště. "Jsem rošťák Rick!" ()

Zodd

Je to totální nářez a nevěřte těm, co říkají, že jde o pořad pro lidi jen s vysokým IQ. Nemyslím si, jde jen o to stíhat tu rychlou mluvu a mít menší přehled. A ty vulgarismy občas padají, tak nevím, v čem je seriál "čistější" než třeba South Park. Ovšem jako člověk, který viděl nějaké necelé dvě desítky epizod, mám menší smůlu, že narazím na díly, které jsem viděl předtím i 2x. ()

Claw

Říká se, že seriály jako Futurama, Simpsonovi a Archer nastavily laťku animovaných seriálů moderní doby. Při vší úctě, "Rick a Morty" přišel s prvky všech těchto skvělých seriálů a jednoduše zdecimoval veškerou konkurenci. Komediální, vulgární, fekální a originální jízda s legendárními postavami Rickem a Mortym. Humoru je spousta, prostoru k zasmání je zde opravdu nespočet a zároveň všechny ty šílenosti působí geniálně a nápaditě. Tvůrci musí být fakt šílená politicky nekorektní hovada, protože se vůbec s ničím nesrali. Každá epizoda je jako horská dráha a zanechává v nás smích i myšlenky k zamyšlení. Způsob, jakým tvůrci propojili futuristické prvky a rodinné drama tak uceleným a lákavým způsobem, je opravdu úctyhodný. Nepochybně vytvořili mistrovské dílo... Vzácný klenot mezi současným soupisem všech podobných seriálů. Svět "Ricka a Mortyho" nabízí neomezené možnosti, a to je skvělá zpráva pro netrpělivé fanoušky, jako jsem já, kteří se nemohou dočkat, co vykouzlí v další sezóně. Opravdu příjemný seriál a všem doporučuji ho vyzkoušet. /90%/ ()

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (viac)

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

21.09.2020

V poněkud komornějším duchu byly letos rozdávány prestižní televizní ceny Emmy. Kvůli opatřením nedošlo tentokrát na živé publikum a moderátor Jimmy Kimmel se tak s většinou nominovaných bavil pouze… (viac)