Rick a Morty

• USA Rick and Morty
USA, (2013–2024), 28 h 57 min (Minutáž: 20–23 min)

Chris Parnell, Sarah Chalke, Jess Harnell, Phil Hendrie, Maurice LaMarche, Echo Kellum, Gary Anthony Williams, Rob Paulsen, David Cross, B. Harrison Smith (viac)

Byl pohřešovaný skoro 20 let, ale teď se Rick Sanchez najednou objeví u své dcery Beth a chce se k ní a její rodině nastěhovat. Po dojemném shledání se Rick usídlí v garáži, kterou předělá na laboratoř, a začne v ní zkoumat různá nebezpečná udělátka a strojky. Samo o sobě by to nikomu nevadilo, jenže Rick do svých dobrodružných pokusů stále častěji zatahuje také svá vnoučata Mortyho a Summer. (TV Prima)

Pacas

Nechápu to hodnocení. Po shlédnutí několika dílů to nechápu ještě víc. Nevím jestli to dělá ten absolutně kreténský dabing(co si budem, český dabing jde těžce do sraček už několik let) ale velký podíl na tom má. Od odpadu to zachránilo shlédnutí pár dílů v originále ale nic víc. ()

adako

Hype okolo tohto seriálu bol silný, ale že to bude až takéto dobré som nečakal. Na prvý pohľad pôsobí ako niečo na spôsob Futuramy či South Parku, v skutočnosti je však o dosť odlišný. Kým v spomínaných seriáloch je hlavnou devízou konštatná paľba vtipov a príbeh je skôr takým nutným pozadím, tu sú vtipy druhoradé a hlavným ťahákom je príbeh (ktorý medzi epizódami na seba dokonca nadväzuje). Zobrazované postavy majú viacero vrstiev, nie sú to len také jednorozmerné karikatúry a seriál s nimi patrične pracuje. Aj vďaka tomu ma Rick&Morty neprestáva baviť, ako sa to niekedy deje v iných seriáloch pri na začiatku mimoriadne vtipných postavách, ktoré sa však nikam neposúvajú a po chvíli už nemajú čím prekvapiť. Výsledok je veľmi inteligentný, nikdy povrchný so slušnou dávkou meta-humoru, a hoci je vtipov možno menej, o to lepšie občas sadnú. ()

stepni.vlk

Neuvěřitelnej biják, kde každá z postav vč. zvířat, emzáků i kytek má nějakou tu duševní poruchu. Skvělý tempo si drží po celou dobu. Rick jako osobnost asi nikdy nebude mít moje sympatie, ale seriálová role mu sedne skvěle a kdo by nechtěl mít strejdu s portálovkou? A jedno poučení na závěr: Pokud se vám seriál nelíbil gratulujeme vám. Jste v pubertě, alkoholici, duševně nemocní nebo vše v jednom a neschopní brát se s nadhledem. ()

Llou

nevtipný edgy nihilismus pro pseudointelektuální 14-ti leté studenty základní školy, u tohoto seriálu umírám z krče kdykoli se na něj dívám déle než dvě minuty. ()

Jenda1cz

Sedmá série pokazila celou setrvačnost seriálu a vydolovala to, co se v dřívějších epizodách vytvořilo. Ale stojí za obdiv, že se jim podařilo zanimovat 6 sérií velmi zajímavých jedno-epizodových zápletek. ()

dejvvis

#FREEJUSTINROILAND já miluju ricka a mortyho. jedním z největších tahounů tohoto seriálu je jeho nekonečná kreativita a nápaditost. tvůrci dokázali vytvořit svět plný absurdních postav, vtipných dialogů a šílených situací, které nás udržují v neustálém napětí a smíchu. další silnou stránkou ricka a mortyho jsou jeho hlubší filozofické a existenciální prvky. seriál se nebojí dotýkat se těžkých otázek o životě, vesmíru a lidské existenci, čímž nám přináší nejen zábavu, ale i podnětné přemýšlení. ale samozřejmě pokud hledáte seriál u kterýho chcete večer vypnout, tak rick a morty není špatná volba. vynikající výkony hlavních hlasových hereckých obsazení, justin roiland (teď už bohužel ne) a chris parnell  přidávají do seriálu další úroveň autentičnosti a zábavy. celkově jde říct, že rick a morty je seriál, který se odlišuje svou kreativitou a inteligentním humorem. a upřímně, když měla vycházet 7. série bez roilanda tak jsem se bál, ale nakonec některé epizody byly fakt banger. dávám 95% ()

Kiszoun

Dost dobrá úchylárnička - kombinace south parku, futuramy, návratu do budoucnosti lehce líznuté adventure time. Perfektní nálož legrace a nejednou jsem kroutil hlavou jak tohle někoho mohlo napadnout... Jediná nevýhoda je to, že díly vycházejí cca 1x za 2 týdny a zatím je jich pouze 6. Takže se mi do mého seznamu seriálů na které čekám, rozšířila právě o dvojici Ricka a Mortyho :-) ()

LordLaser

Tak ako je v Big Bang theory sheldon, v dva a polchlapa charlie, tu je Rick, ostatné postavy sú len módnym doplnkom. Inak je to uletená zábava smerovaná predovšetkým stredoškolákom a mladším vekovým skupinám alebo trhlejším ľuďom. Starší moc tej zábavy moc neužijú, keďže sú vtipy založené na prdoch a podobne. Každopádne treba oceniť kreativitu a rozmanitosť seriálu. ()

Deleo

Po dlouhé době svěží vítr v plachtách animovaného evergreenu. Od dob šesté serie southparku jsem se tak nebavil. Sezona 1: +postavy +dějová linka +ˇvýpravaˇ +hudba +humor +vzestupná kvalita ()

[[Wizard]]

Tady není co dodat. Výtvarný styl a spád invander zima a obdobných se potkal s naprosto ujetým cheezy scénářem. Takhle se dělá ta správná over-the-top zábava. Futurama řízlá ugly americans na kapalném dusíku z invander zima? Ale kdeže!!!,...Tahle show si trhá vlastní cestu!!!. Sezóna dva jen přitopila pod kotlem zkamenělým nitropalivem... Nic pro slabé žaludky a slabé nátury! ()

mepalika

Neskutečná zábava a skvělý, avšak občas zvrácený humor. Neortodoxní a přeci uhlazené. Na mém žebříčku žánru podobnému tomuto je na nekompromisním prvním místě +- společně se SP a tedy jednoznačně před Simpsons a Futuramou (samozřejmě není to tak intergenerační). V originále je to namluvené skvěle, hlavně dvě hlavní postavy. Wubalubadubdub! ()

Magnomous

Po prvých dvoch seasons: Obrovský problém tohoto seriálu je, že kvalita jednotlivých dielov sa strašne moc líši. Niektoré si zaslúžia 5*, niektoré sú doslova odpad. Ale myslím, že pozriem aj 3. season keď vyjde. EDIT: Po 5 sezonach plati stale to iste. ()

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (viac)

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

21.09.2020

V poněkud komornějším duchu byly letos rozdávány prestižní televizní ceny Emmy. Kvůli opatřením nedošlo tentokrát na živé publikum a moderátor Jimmy Kimmel se tak s většinou nominovaných bavil pouze… (viac)