Rick a Morty

• USA Rick and Morty
USA, (2013–2024), 28 h 57 min (Minutáž: 20–23 min)

Chris Parnell, Sarah Chalke, Jess Harnell, Phil Hendrie, Maurice LaMarche, Echo Kellum, Gary Anthony Williams, Rob Paulsen, David Cross, B. Harrison Smith (viac)

Byl pohřešovaný skoro 20 let, ale teď se Rick Sanchez najednou objeví u své dcery Beth a chce se k ní a její rodině nastěhovat. Po dojemném shledání se Rick usídlí v garáži, kterou předělá na laboratoř, a začne v ní zkoumat různá nebezpečná udělátka a strojky. Samo o sobě by to nikomu nevadilo, jenže Rick do svých dobrodružných pokusů stále častěji zatahuje také svá vnoučata Mortyho a Summer. (TV Prima)

muti

Druhá séria snáď ešte lepšia ako prvá. Nové formy života, paradoxy, vesmírne výlety, útoky na zem... skodaze miestami ide o nevyuzity potencial. uvidime co prinesie tretia seria ()

matolos1

Najnápaditejší, najúžasnejší, najvýpravnejší, najdobrodružnejší, najvtipnejší, naj-scifi-ovejší, najsatiristickejší, najohromnejší, najvelkolepejší, naj-cool-ovejší, najsviežejší, najtrikovejší, najštruktúrovejší, najmarkantnejší, ale hlavne najDominujúcejší animovaný seriál v dnešnej dobe. Zbohom Simpsonovci, Family Guy, Futurama a podobné slabé odvary. To, čo máte naplánované predniesť v piatich epizodách, stíha táto dvojica týpkov za desať minút v každej epizóde. Sotisfikovane vybratý mix svelých hlášok a galaktického prostredia. Padám na kolená pred tvorcami s prosbou, nech sa im to podarí udržať ešte pekne dlhú dobu. Super! ()

lhrstka

Mix šíleností, nadávek, rodinných trablů, vtipů, ale někdy dokonce příběh založený na hlubší myšlence ("nechtěj vědět co si o tobě myslí tvůj mazlíček", "buď rád, že tě všichni nemilují, byl bys na roztrhání"...). To vše seriál Rick and Morty nabízí. Vysokoškolský život mi vypálil všechny mozkové buňky, ale dle mého názoru je Rick and Morty kvalitně ujetý seriál, který musíte vidět. Pokud rádi vypnete mozek, tak je to seriál pro Vás. ()

ESNYR

Dopadlo to přesně jako Family Guy a South Park. Hnusná animace by se snad ještě dala vydržet ale nerozdýchám ty trapné vtipy a charaktery zralé na pěst. ()

xpaja

Rick and Morty je sprostý, nekorektní, místy hodně násilný seriál, který trochu trpí nevyvážeností epizod. Ale co naplat, když zároveň srší spoustou neotřelých nápadů a je to taková zábava. Dávám --- == 90 % == --- . ()

Spielbergo

Seriálu jsem propadl navzdory jeho prvotnímu zhnusení mi ho českou mutací stanice Comedy Central (což je u nich pravidlem, jedou upoutávky na jeden seriál tolikrát dokola, až člověk odmítá sledovat cokoli nového a sebeskvělejšího už z principu). Jedno letmé přepnutí, jedna scéna s nájemným zabijákem Krombopulosem Michaelem... To mi stačilo. Tomuhle musím dát šanci. A kdy jsem se zamiloval definitivně? Jak už zde mnozí řekli, po první epizodě to nebylo. Myslím, že až Pan Misík mě ale definitivně stáhl do bahna humoru tak černého, že by mohl česat bavlnu. Je to hrubé, je to černé, je to absurdní, je to brutální a je to vulgární. Ale je to všechno neskutečně chytlavé, úžasně zábavné a po čertech dokonalé. ()

Vasyl

Mám rád sci-fi, mám rád animáče. Miluju sci-fi animáče. Společně se South Parkem a Family Guyem nejostřejší humor a topka co se týče animáčů, který děti nechápou. ()

rashaverak

Pokud nechapete co je na Simpsnech vtipneho (jako ja) a pokud vam Futurama prilis zabavna neprijde (jako me) pak tohle postrada smysl vubec zkouset, stejna nezabavna zpatlanina. ()

Aywes

Nejvíc udivující je, že všechny vtípky stojí na velice zajímavém scénáři. Nejsou to jen prachsprosté základy pro pubertální humor. Naopak. Rick a Morty je velice inteligentní seriál, který může a nemusí jít do hloubky. Záleží na tom, jak ho berete. V obou případech se budete dost dobře bavit. Za mě překvapení a nebojím se ho doporučit. Ke štěstí mi chybí trochu více propracované postavy a prohloubení příběhu, který ztrácí konsistenci na úkor vytváření vtipných momentů. To je ale malicherný kaz na tomto diamantu. Vtipné, trefné, cynické a černohumorné. Přesně tak, jak to máme rádi. Běžte do toho. ()

Daniel2003

Po letmém zhlédnutí jedné epizody mi bylo jasné, že tohle je to nejstupidnější, co jsem kdy viděl, a dál jsem nepokračoval. Sledovali to kolem mě taky samí dementi, tak jsem tak nějak věděl, že o nic nepřicházím. Když se o tom ale začali bavit moji kamarádi, začalo mě hlodat, jestli mi něco neuniklo, a tak jsem se koukl na první díl. Jak mě to mohlo nebavit? Jo, byl jsem už taky o 2 roky starší, ale OMG! TO JE BOŽÍ! ()

Memesis

Na futuramu to nema, ale nemam snad co tomu vytknout. V podstate netrpelive cekam na celou 4. serii takze me to zacalo bavit dost. Zkuste to je to sranda. Za me 87,3% ()

palmovylist

Bláznivý, většinou až absurdní seriál, plný popkulturních odkazů a odkazů k dalším seriálům. Místní humor asi nebude sedět každému. Za mě osobně některé díly excelentní, některé spíše průměr. Úplně první díl skoro i podprůměr, tak bacha na odepsání seriálu po prvním dílu....75% ()

Nikolas__

Tento seriál má docela dost kvalit, nicméně 91% mi přijde poněkud nadhodnocených, no nic, zábavné to je, ale myslím že na rozdíl od jiných seriálů, to nemá takové opodstatnění pro další a další série. 1. Série 7/10Celkem fajn začáteční série, pilot se velmi povedl, druhá epizoda taktéž. Potom bohužel následovaly dvě slabší epizody, a následně jedna vyloženě špatná a nudná. Naštěstí se řada celkem nakopla s úžasným šestým dílem, což je pro mě spolu s pilotem jednoznačně vrchol sezóny. Dalších pět epizod nadprůměrných, ty první tři jen tak slabě, ty poslední dvě vážně super. Postavy ok, nejvíc mi sedl Rick a Jerry. Moc mi nesedí Morty, ale nevadí mi. 2. Série 6/10 Krok dolů. První dva díly byly sice super. Ale ty další nic moc. Občas se objevila zajímavá epizoda, ale jinak jsem opravdu zklamán. Ani postavy už mě tak nebavily. Jerry se zhoršil, Rick byl nějaký divný. Na druhou stranu se o trochu zlepšil Morty. Doufám že nadcházející série bude lepší. 3. Série 7/10 - Řada s asi nejvíc WTF nápady, a je zatím vrchol seriálu. Pořád to není výborná série (té se bohužel Rick a Morty asi ani nikdy nedočkají), ale i tak mě většina dílů bavila. Rozhodně je to lepší než druhá série, a líbilo se mi to i o kapánek víc než ta první. Zkusím ještě čtvrtou ale nic převratného od toho nečekám. První tři epizody skvělé, další dvě slabší, ten šestý úžasnej, ty poslední čtyři jen lehce nadprůměrné. 4. Série 6/10 S těmi obřími úspěchy, jakými se těší tento seriál, bych teda vážně čekal větší odvar. Čtvrtá série je rozhodně jednou ze slabších, ale i tak jsem se celkem bavil. Docela. První epizoda ušla, druhá byla hrozná, ta další super, ty tři následující jen lehce nadprůměrné. Potom následovaly úžasné epizody 7 a 8, dobrá devátá, a strašná poslední. Postavy ok, ale vážně jediné postavy které mě tam jsou sympatické jsou Rick a Jerry - Morty nic moc a Summer s Beth hrůza. Všechny řady od nejlepší po nejhorší: 03, 01, 04, 02 ()

Warzy

Keď som to prvý krát videl tak sa mi to nahprv vôbec nepáčilo ale asi tak za 1-2 týždne som sa k tomu vrátil a už to nemôžem prestať pozerať asi si na to treba zvyknúť. Je to veľmi dobrý seriál má to brutálny humor ničoho sa neboja, niektoré vtipy sú zložitejšie (napr. ten s Hemingwayom v Cronenbergovkej časti :D ) ale zase je to aj vážne ako v 6. časti a veci ktoré sa dejú tie postavy ovplivňujú. Na veci sa pozerajú z viacerých pohľadov. No neviem čo by som dodal ja to odporúčam každému kdo má chuť poerať nejaký seriál. Dúfam źe to tu bude ešte veľmi dlho :) ()

HrabeKrvesaj

Tohle má, dámy a pánové, naprosto vše co jsem kdy požadoval. Ujetý sci-fi podložený nekorektním humorem, bizardností a občas i totálními dojeby ze kterých ten závěr byl epičností srovnatelnej jak když zažijete první rozchod. Už jsem toho viděl hodně ale nic z toho se tomuhle šílenýmu dílu nemůže rovnat a to adultswim prolízám den co den. Pro všechny nerdy, geeky, chorý mozky, idioty a alkoholiky poviná čučka, pro zbytek...jestli na to máte, jen do toho. ()

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (viac)

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

21.09.2020

V poněkud komornějším duchu byly letos rozdávány prestižní televizní ceny Emmy. Kvůli opatřením nedošlo tentokrát na živé publikum a moderátor Jimmy Kimmel se tak s většinou nominovaných bavil pouze… (viac)