Peter (Levi Miller) je neskrotný 12-ročný chlapec s rebelskými sklonmi. V chladnom londýnskom sirotinci, kde žije celý svoj život, však niečo také nie je v móde. V jednu neuveriteľnú noc Petra zo sirotinca unesú a zrazu sa ocitne v rozprávkovom svete plnom pirátov, bojovníkov a víl, zvanom Krajina - Nekrajina. Tu sa stretáva s úžasnými dobrodružstvami, lietaním a bojom na život a na smrť, počas ktorých sa snaží odhaliť tajomstvo svojej matky, ktorá ho kedysi nechala v sirotinci a tiež pochopiť jeho miesto v tejto zázračnej krajine. Spojí sa s bojovníčkou Tiger Lily (Rooney Mara) a novým priateľom zvaným James Hook (Garrett Hedlund). Spolu s nimi Peter musí poraziť nemilosrdného piráta menom Čierna brada (Hugh Jackman), aby zachránil Krajinu - Nekrajinu a odhalil svoj pravý osud – stať sa hrdinom, ktorý bude navždy známy ako PETER PAN. (TV Markíza)

venison

Celkově tematiku Petra Pana miluju, takže je samozřejmostí, že jsem si nemohla nechat ujít i tuto adaptaci ;-) Trošku jsem nepochopila "nový koncept" děje, ale fajn, tak se rozhodli tvůrci o naprosto nový obsah a snažili se vytvořit něco jako prequel.. Bohužel 99% procent herců bylo nesympatických a vypadali jako vytržení z laciného seriálu.. Jediné procento, které mě opravdu bavilo a bylo schopné to uhrát na ucházející úrovni byl Hugh Jackman ;-) Po trikové stránce se snímku nedá nic vytknout.. Nejvíc mě vizuálně bavily ovšem scény z dobového Londýna (což je fakt na pytel, když jde ve filmu hlavně o zemi Nezemi) :-( I přes všechnu soudobou pokročilou techniku musím stále upřednostnit devadesátkového "Hooka" :-( Neznalé děti pobaví, ale znalé dospěláky nenadchne.. Slabší průměr a ten potenciál tam sakra byl :-( ()

uiu

J.M. Barrie se nejspíš obrací v hrobě, protože americký scénárista sedl za stůl a napadlo ho napsat příběh o tom, jak se asi Peter Pan seznámil s kapitánem Hookem a jak se dostal do Země nezemě. Původní Peter Pan je alegorie na dospívání o Peterovi, který nechce být dospělý a odmítá vyrůst, dělá klukoviny, aby byl konfrontován s hormony nabytou pubescentní Wendy a kapitánem Hookem, který nechce stárnout a mít Petereovo mládí. Od tohoto příběhu žádnou alegorii nečekejte. Je to totální výmaz pro děti do max 12 let bez hlubších motivů a dovysvětlení. Hugh Jackman se sem vůbec nehodí, protože přehrává, jak kdyby hrál na pódiu výsostného britského divadla před živým publikem a anglickou královnou a to k ostatním hereckým výkonům vůbec nepasuje. Navíc je tu přehršel CGI scén, naprosto zbytečných (asi už se nic netočí s kulisami a i odraz Petera na hladině vody je jen počítačový, omg). Navíc si piráti zpívají Smells Like Teen Spirit od Nirvany a to mě dostalo totálně, když film začíná popiskem, že se odehrává během 2. světové války. ()

Pavlínka9

áááá :) Po dobu celého filmu mi přišlo, že hlavní hrdina neumí hrát, Hughu Jackmanovi se až moc zalíbilo v líčidlech a o zbytku příšerného obsazení ani raději začínat nebudu....Já nejsem zastánce filmů, které jsou z větší části tvořeny před modrým pozadím...A tohle je prostě moc..Přišlo mi to přeplácané - ano, beru to v pořádku pro děti - ty se u toho mohli pěkne pobavit, jejich fantazie jela na plné obrátky :) To jako jo - ale já jen čekala s napětím, že by třeba mohlo nějaké to děcko zemřít a přestávat tam dávat ty trapné momenty dvojice, která se do sebe zakoukala a trapně sehrávala, jak se poznávají a chtějí se znát více....Chci zpět své 2 hodiny života a nikdy více o tom filmu neslyšet. ()

Yoda sama

Nikdy som nemal voľajako extra v láske Wrighta, či už tento príbeh, takže to pre mňa mohla kľudne byť smrteľná kombinácia. Nakoniec je to celkom fajn, scenár je len behanie, skákanie, strieľanie a lietanie z bodu A do B, no má to skvelý soundtrack, Jackman si toho zloducha v každom výstupe náramne užíva a vizuálne je to očarujúce. Možno to bol v kinách prepadák a nestane sa to novou klasikou, no rozhodne to nie je nejako extrémne zlý film. ()

hroubek

Mám rád filmy od Joe Wrighta, ale Pan se prostě nepovedl. Chápu, že to pro většinu studii musí být frustrující, že Disney na co sáhne promění ve zlato a proto se to pokoušejí napodobit. Problém je, že filmu podráží nohy samotný scénář, který z filmu dělá jednu velkou bezhlavou atrakci. Na papíře to může vypadat dobře, ale při sledování to není žádná sláva. Hodně mě vadilo zelený pozadí a celková uspěchanost. Chybí tomu sebedůvěra, tah na bránu, a pořádné dialogy. Obsazení je dobré, jen s ním režisér nedokáže pracovat, tak jak má. Akce není špatná, jen působí strašně sterilně, protože moc dobře víme, že se nikomu z hlavních postav nic nestane. Mrzí mě jak film dopadl, jelikož jsem se na něj těšil. Pan má několik dobrých momentů, ale ten zbytek je slabší a místy dost nudný. PS: Možná v budoucnu zvednu na tři, ale je to dost nepravděpodobné. ()

VanTom

No, vidíme tu opravdu neotřelý (respektive za každou cenu originální) "prequel" Petra Pana - do vesmíru létající plachetnice (bojující s luftwaffe) či pirátská sebranka skandující Nirvanu, to bylo hodně divné. I když tedy samotnou kostru příběhu nelze neoznačit než za předvídatelnou, nudnou a zcela klišovitou. Nicméně akční finále podbarvené skvělou Powellovou hudbou přece jen na tu slabou 3. hvězdičku dosáhlo. ()

Danny F.

Jen běžný film toho žánru. Nic velkého jsem neočekával a taky se mi nic překvapivého nedostalo. Příběh jednoduchoučký a dobrodružství hrozně slabé. 50% ()

fabecc1222

Řekl bych, že původní pohádka o Petru Panovi asi vypadala jinak... Příšerně namaskovaný Jackman s odstávající parukou ve své suverénně nejhorší roli jen korunuje bezmoc tvůrců si poradit s touto látkou. Snaha o efektivitu se míjí účinkem, a spousta scén tak vyvolává spíše nevěřícné zírání, na co se to právě dívám. Hook (Hák) úplně mimo chápání běžného diváka, snaha o hláškující postavu z nějakého důvodu s dvěma rukami se změnila v jeden velký trapas, zlatý Colin O'Donoghue. Písničky mám jindy ve filmech tohoto typu rád, ale tady mi přišlo, že se tvůrci snažili svést na nějaké moderní vlně prapodivných tanečních kreací a remixu Nirvany také působí dosti mimózně. ()

sedm.1

Tomu já říkám pořádnej filmovej průůůser. Tento snímek se tvůrcům vymkl ve všech ohledech, což mimochodem divák zjistí hned v samotném úvodu, při únosu dětí ze sirotčince a následné akční taškařici, kdy pirátská loď poletovala nad rozbombardovaným Londýnem a sváděla přestřelku s letadly, to jsem čuměl jako vůl a fakt jsem to nedával. Takže hned na úvod hodně velký úlet, který ale jak jsem se obával, nebyl zdaleka poslední, a kdyby to nebyl film určený pro děti, myslel bych si, že tvůrci natočili spíš parádní tripovou jízdu pro pravidelné uživatele různobarevných pilulek. Za nesoudně přestřelený musím považovat, tedy krom těch spousty šílených scén, i celkový vizuál, který byl naivňoučký, barevňoučký a kýčovitý až hanba, a ani efektní a triková stránka filmu mě též neposadila na zadek, ikdyž třeba scéna s krokodýly mě vyloženě nadchla, ale to bylo asi tak vše. Samotná zápletka mi pak přišla úplně mimo, jakoby sešitá na poslední chvíli, poslepovaná a silně nevyrovnaná. Co se obsazení týče, tak nejvýraznějším a nejzajímavějším je tu samozřejmě Hugh Jackman, který si svou postavu očividně užíval, a vyzdvihnout bych snad mohl ještě mladičkého Levi Millera, který mi na dětského herce nepřišel až tak otravný, naopak mi tu ale vůbec nesedli Hedlund s Marou, kteří na mě působili neskutečně mdle a nevýrazně. Já si zkrátka myslím, že pro dospělého diváka je celý tento snímek až příliš kýčovitě dětinským úletem a pro dětského diváka to je pak zas až příliš nezáživná fantasmagorie, kde se není čeho chytnout. Mě to prostě nebavilo a vůbec ničím mě to nezaujalo a neoslovilo. ()

KoRner

Predlhá a nudná blbosť plná papundekľových kulís s dejom o Vyvolenom, ktorý je originálny asi ako kalkulačka s desiatimi číslami. Všetko je tak očividne umelé, že ma ani nebavilo sledovať dej a chcel som aby som sa to utrpenie už skončilo. Občas je to brané vážne, veď sa tam režú mečmi a sekerami, následne však to zabijú nejakou infantilnou blbosťou. Jediné, kvôli čomu si to zapamätám je plešatý Jackman a peknú, ale slabučkú Rooney Mara. ()

iXtr3m3

Hook je rozrávkovejší a s lepším obsadením, toto je fantastickejšie a s nenormálnym technickým spracovaním, ktoré ho v podstate svojou náročnosťou a finančnou váhou poslalo k zemi. Ale oceňujem snahu a formu, takže 70% ()

yoshua87

Tak si to shrneme... Na jedné straně máme původního Hooka z R.Williamsem, na kterého nedá nikdo z nás dopustit, protože to byla příjemná podívaná, no vlastně ona stále je... na druhé straně tady máme uplně nové dílo, které se chce chovat jako Prequel k Hookovy. A člověk si najednou při koukání říká jak moc a proč vlastně upravili děj. Některé části jsou příjemnéé, nádherně se na ně kouká. Jiné postrávají jakoukoliv logiku. Člověk si řekne, že studio pravděpodobně plánovalo více jak jeden díl, když už daly mladého Hooka na stranu Pana. Ale co už, Celkový film tedy vyvolal více otázek než odpovědí a ve finále se nedá tedy divit, že jde o jisté zklamání. Jestli filmu něco chybělo tak lépe propracovaný scénař, který by v ději zazděné linky mohl vyzvednout do výšin. Neplačme. Slepých uliček bylo ve filmu hodně a nakonec mohou za to, že film samotný je slepou uličkou. Nakonec jde tedy o film na odpoledne, kdy nemáte co dělat, venku je nepříjemně a chcete si s přítelkyni či dětmi pustit něco víc rodinného. Ideálně doporučuji hned poté pustit původního Hooka, aby jste přišli na lepší myšlenky. ()

Han22

Začátek byl velice rozpačitý. Sirotčinec jako z Olivera Twista, pirátská loď bojující se stíhačkami! nad Londýnem, vesmírná scéna, vězni zpívající Nirvanu v roce 1945!!! Ale naštěstí pak režisér přestal blbnout a rozjel tradiční výpravný dobrodružný-fantasy film. Je to vlastně prequel, Peter Pan si nevěří, hledá mámu, v Zemi Nezemi je poprvé a ani neumí létat. A vlastně se ani nejmenuje Pan, ale jen Peter. Zemi sužuje kapitán Černovous, který hledá vstup do říše víl, aby získal jejich moc a nesmrtelnost. A největším překvapením je Hook. Mladý, trošku cynický a prolhaný, ale jinak hláškující sympaťák na správné straně. Natočené je to skvěle, pořád se něco děje, objevují se piráti, indiáni, mořské panny, obří krokodýl a finální souboj dvou lítajících lodí ve vílím království je skvostný. Nebýt toho podivného začátku, dal bych možná i 5*. Takhle jen za 4*. ()

Ripley

Názorná ukázka toho,jak i věhlasný režisér dokáže s vysokým rozpočtem natočit velice nudný a nezajímavý fantasy film.Podotýkám že Petr Pan z roku 2003 a Spielbergův Hook se mi líbili. ()

Harapes

Když se vžiji do cílové skupiny dětí ve věku 10 až 13 let,pro které je tato fastasy cílena,tak jsem zažil dobrodružný příběh plný hrdinství,lásky a obětování.Prostě dobrá podívaná plná napětí a dobrodružství pro tuto cílovou skupinu. ()

lucijelucije

Velmi slabé a tuctové zpracování. Tenhle Pan má v sobě tolik barev, že nevím, co k čemu pomalu patří. Nepopírám, že akce zde najdeme spoustu, ale někdy je míň, možná víc. Efekty válely první ligu, ale příběh, ten byl pro mě zklamáním. Celá utopie Pana se do teď držela na jakési standartní rovině, ale tohle bylo prostě přemrštěné. Celý děj se mohl vlézt do 30 minut a nepostrádala bych nic. ()

Prochy38

Jako hodně milé překvapení!! Na Pana s R. Williamsem se nám nechytlo, brzy muselo přijít něco, co ho bude chtít pojmout jinak. A taky že ano. H. Jackman na sebe dost bere pozornost, ale L. Miller na jeho nezkušenosti zvládá tu tíhu a nálož skvěle. Jako líbilo, nic moc extra to nebylo, ale že bych byl zklamaný, to určitě ne. ()