V roce 2009 přinesl Wirkola na stříbrná plátna kin hororovou komedii Mrtvý sníh, ve které nechal ožít nacistické zombie na zamrzlých pláních severního Norska. Jejich mise však neskončila a ve snímku Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý se chystají na totální genocidu, aby tak dostáli svému poslání – nastolit vládu jednoho vůdce. Pokud si myslíte si, že váš nejhorší den je ten, kdy zabijí vaši přítelkyni sekyrou, vám uříznou motorovou pilou ruku a s hrůzou v očích sledujete, jak armáda nacistických zombie požírá vaše kamarády, tak to se šeredně mýlíte. To je teprve začátek. (Film Europe)

pilarius

Tiger, zombíci, rackové - prapodivný severský humor zakončený naprosto úžasnou závěrečnou scénou (ten před titulky, po titulcích nás čeká ještě háček připravený na navěšení třetího dílu). Seveřané nemají strach z gore efektů a nebojí se odpravovat ani děti, ale děje se to takovým stylem, že to člověku opravdu ani v nejmenším nemůže vadit. Co chtít víc? No... asi další díl. "Prosím, nezabíjej mě, mám doma dvě koťátka!" ()

Ombak▼Penari

Tommy Wirkola je magor. To je naprosto jasné. A umí točit magoří filmy. Dvojka Dead Snow je naprosto ujetá a tak přeplněná černým humorem, že se tomu prostě nedá odolat. Chvílemi se z toho člověku dělá šoufl, ale je to prostě hrubá sranda a to dobře udělaná. Film je zábavný od začátku až do konce a nemá v podstatě žádná hluchá místa. Žádný povrchní a nudný druhý díl. Teprve tady se Tommy definitivně utrhl ze řetězu a doslova se vyřádil. Pro slabší povahy nedoporučuji, ale kdo se rád baví přečerpáváním benzínu pomocí lidských střev, ten nemůže být zklamán. Na poli úchylné srandy snímek stojí hodně vysoko někde po boku Braindead a podobných. ()

Raziel_cz

Bigger, badder, better výjimečně funguje. Dead Snow 2 kašle na pomalejší formuli jedničky a hned zpočátku rozjíždí megamasakr na téma Sto způsobů, jak vás můžou nacistické zombie umlátit na záchodě. Je to megabrutální, megaakční a megavtipné a pátou hvězdu tomu nehodím jenom za ten prostředek, kdy film trochu ztratí tempo. Ale pak nastoupí sovětští zomboni a opět začne zábavička, ve které důchodci schytávají rány kladivem, děti jsou vyhazovány z oken a tanky přejíždějí invalidy. A policajty. Nejlepší akční scény od The World's End a na konec trochu staré dobré nekrofilie. Tohle chcete vidět! ()

HH

Lepší než jednička, protože je to víc položeno do roviny hororokomedie. Jednička ještě místy váhá, zda přece jen jenom nestrašit. Tady je to nalajnováno od počátku. A je to fakt vtipné, i když se to někomu nemusí zdát. Zvláště některé scény jsou opravdu vychytané (srdeční masáž, doplňování paliva do Tigeru apod.). Jo, a jedna důležitá připomínka - určitě zapomeňte na dabing. Verze norsko anglická je super... ()

helloween93

Politicky nekorektní, splatterovské pokračování zajímavého hororu Dead Snow. Dvojka klade místo atmosféry důraz na vtip a je to brutální jízda. Plusové body za tank Tiger a Mercedes w124. Komediální prvek sérii prospěl. Doufejme, že se zrealizuje trojka. 3* ()

FanKalEl

Tak toto už áno. Jednotku som nevidel ale týmto pokračovaním som neskutočne prekvapený. Tak toto sa mi viac páčilo ako napr. taký shaun of dead. Bavil som sa od začiatku do konca, má to zopár fakt slušných vtipov či zábavných scén akých som už dlho nevidel. Samozrejme akčné finále je bombastické. Od začiatku do konca to má super drive a aj scenár je podarený. Hlavný hrdina je proste macher jak sa patrí ale čo by som mal vytknúť sú tie dve američanky naprosto trápne, ktoré vo filme len zavadzali. Tá druhá a posledná výtka je za záver. Niečo také sprosté a nechutné som asi ešte nikde nevidel. Ale i tak musím uznať toto je kult zombie filmov a ich silná konkurencia. 5 hviezd dávam hlavne preto že keď sa ešte stretnem s týmto filmom tak nebudem váhať a pozriem si ho. (86%) ()

Kubeska

Úchylné, zvrácené, krvavé, nechutné a hlavně zábavné. Je to taková ta správná ironií okořeněná blbina, která si nebere servítky. Kdo by neměl rád nacistické zombie? :D 4* jak vyšité. ()

Sgt.Cliffer

Jinak než tímhle začít nejde: LOOOOOL! Jelikož jsem chtěl vědět celý příběh, tak jsem se nejdříve kouknul na první díl, který ušel. Ale tohle mě naprosto dostalo. Bavil jsem se pocelou dobu a brečel jsem smíchy velmi často. Vyjmenuji jen pár scén, protože pokud neuvidíte tak nepochopíte. Vzestupně dle decibelů smíchu: Nákupy Zombie teamu, zneškodnění maminek s kočárky a důchodkyně na vozíku, bitka Herzog vs Martin, německá polní operace a v snad všechny záběry s Martinovým osobním zombíkem. 4,5* za tuhle skvělou komedii! ()

Rockerman

Popravdě si detaily "jedničky" už moc nepamatuji, ale asi to byla fakt blbost. "Dvojka" je už o něčem jiném. Jaký chorobný mozek může ve filmu oživit nacistické a rudoarmějské zombie? Je to neskutečný masakr, kterého je ke konci už moc a nudí. Jsou tu však i originální nápady. Vždyť jen ta "výměna" rukou nebo Zombie tým jsou oživením v tomto zombie žánru. Totální úlet, který silnější nátury spolehlivě pobaví. ()

palmrus

Už jsem možná přišel na to proč je v severských zemích tolik sebevražd, jsou to totiž maskované útoky zombie (umlácená hlava umyvadlem, děti na pískovišti přejeté tankem, chlápek uškrcen vlastními střevy, atd. atd). PS mým hlavním hrdinou se zde stal nezničitelný zombie ex-vozíčkář. ()

Ozzy2

To je podle toho úvodního článku asi parádní srágora.Ještě že nepatřím do cílové skupiny těchto "tvůrců",které bych slovy Dana Landy poslal tahat pneumatiky do Michelinky ()

katmandzoo

je to zaujímavý a netradičný snímok, to je pravda, oživil to príchod ruských zombíkov a celkovo to bolo o triedu lepšie ako jednotka, snímok obsahuje viac vtipných pasáží, pri ktorých som sa fakt bavil, ale k dokonalosti mi tam ešte čosi chýbalo, každopádne film pobavil a preto mu dávam lepšie 4* ()

michald99

Ha! Tenhle skromný krváček mne vážně potěšil. Jeho vtipné podání spojené s hororovými prvky do sebe zapadají jako ozubená kolečka a přesto, že hlavní "hrdinná" linie není příliš dobrá, film se chlubí dokonalými vedlejšími hereckými výkony (chirurg/doktor ze začátku). Film v podstatě jede na tom, že se střídá jedna blbost s další, boss fight Herzog vs Stavarin na konci byla zajímavým mezníkem v historii střetů nacismu a komunismu. ||70%|| ()

Kadas97

Smekám pred tvorcami. Toľko nápadov v jednom filme sa len tak nevidí. Zasmial som sa viac ako pri iných komédiach. Scénky a situácie perfektne vyšperkované. Už mi chýba len plagát kpt. Herzoga. 10 z 10 ()

parabellum

Výborné pokračování, který překonává ve všech ohledech první díl. Z tohoto dílka bych se vůbec nedivil, kdyby se vyklubala kultovní záležitost:) ()