Transformers: Posledný rytier

• Česko Transformers: Poslední rytíř (viac)

Automechanik Cade Yeager (Mark Wahlberg) má s Transformermi bohaté skúsenosti a vo vojne sa spojí s "nepriateľom" Bumblebeom. Ich spoločným cieľom je nájť dôvod, prečo sa Transformers po stáročia vracajú na Zem. Odpoveď na túto otázku im môže dať významný historik a asi najväčší teoretický znalec Transformerov Edmund Burton (Anthony Hopkins), ktorý verí, že práve v minulosti je možné nájsť kľúč k ukončeniu vojny a záchrane ľudstva. Veľmi rôznorodú skupinku dopĺňa krásna oxfordská profesorka (Laura Haddock) a osirotená pubertiačka Izabella (Isabela Moner), ktorá toho na svoj vek zažila s Transformers až príliš. Filmových divákov čaká príbeh, ktorý sa odohráva v časopriestore niekoľkých sto rokov, na niekoľkých kontinentoch. Dozvedia sa, k čomu naozaj slúžili kamene v Stonehenge, a možno nakoniec nájdu aj strateného Opdtima Prima. (CinemArt SK)

ecceHOMMO

Som Optimus Prime a chcem Vám všetkým zdeliť, že Transformers sú späť, plnej paráde a sile. Tak musím sa priznať, že tunajšie hodnotenie ma po vzhliadnutí snímku prekvapilo. Osobne túto časť považujem za druhú najlepšiu. A konečne som sa pri transformeroch opäť bavil. ()

Mrkvič

To je panečku sešup. Po půl hodině jsem kontroloval, kdy už bude film konečně končit. Když jsem se po zbytek filmu po chvílích probouzel, tak mi přišlo, že se ve filmu děje pořád to samé. Pořád jsem viděl stejné ksichti dělat to samé, pořád stejně hopsající roboti a dokonce i lokace mi přišla vždy stejná. Ale film se mi nepřetáčel dokola, to je prostě tak nudně pořád stejný a strašlivě dlouhý. ()

Ryuuhei

» Předmluva: Transformery nemám kdo ví jak v oblibě, ale jednou jsem sérii rozjel, chtěl jsem vidět i další díl, který sliboval tentokrát Artušovskou legendu. » Pozitiva: Je to dynamické, občas i skutečně vtipné. Propojení legendy o Artušovi a vysvětlení záhad (Stonehenge) bylo zajímavě nápadité. » Negativa: Přeplácané až běda. Jakoby ani ty 2 a půl hodiny na obsah nestačily a bylo vidět, jak vše odsýpalo až moc rychle. Ale i tak se film zdál od ani ne půlky nekonečný. Kterákoliv nová postava se na scéně objevila, nedostala pořádně prostoru. A to nemluvím o naprosto nefunkční chemii. » Subjektivně: Přezevšechno jsem film dokoukal s přehledem a během sledování se našel prostor i pro přemýtání nad nesmrtelností chrousta. » Celkově: S Transformery to je horší a horší. Teď už je to defakto jen přehlídka Bayovy výbušné produkce. Ale chce-li člověk doslova vypnout, čistě se bavit a zahodit přitom značnou část rána/odpoledne/večera, nemohu nedoporučit. » Mé hodnocení: 50% » Viděno: Jako zpětné zhlédnutí z vysílání na HBO ze dne 11.2.2018. ()

ivan bohatyr

Už je to slátanina, z mého pohledu je téma Transformers už vyčerpané a je třeba se dále vydat jinou cestou. Tvůrci vymýšlejí pitominy jak to oživit - ve filmu máme dinosaury, druhou světovou, rytíře, merlina, stonehange... prostě nejde jim o nic jiného než ještě z toho vyždímat každý dolar - s touto myšlenkou se podle mě ale slušné filmy dělat nedají. ()

Phietros

Návaznost tu sice nějaká je, autoboti jsou na zemi loveni nebo niceni, ale oproti předešlému dílu je tu moc chaosu a je videt ze uz si to Bay tahá z paty! Navic rychle se menici emoce postav, hlavne optima prima! Vse se toci okolo jeho znicene planety blizici se na zem a mocneho žezla posledniho rytire. Co se musí uznat akce dobra ikdyz preplacana, hlavně v zaveru, ale bojové scény žlutého Bumbla na začátku skvělé, pěkný auta, super honičky to prostě Bayeovi jde na jedničku! Stopáž se mohla vejít do dvou hodin, kdyby se vynechali např. scény s dětmi, vyloženě pro děti. Humor celkem místy dobrej, herecké obsazení s Hopkinsem a Isabelou Moner, kterou znám jen s přizdisráčů jako blondýnu v pohodě! Ne az tak chytlave, ale preci jen porad ze srdecni sagy transformeru nejslabsi dil a tak jen 60%. ()

oveckaoa

Poté co odletěl Optimus Prime do vesmíru hledat stvořitele začalo na Zemi padat mnoho Transformerů. Jelikož se lidé začaly bát vznikla opět jednotka (absolutně neschopná zabije pouze 1 transformera a to ještě náhodou) co jich likvidovala (to už bylo v předchozím díle). Mezitím se na Zemi schovávají Trapakdé (čti Bumblebee) a spol a snaží se přežít. Do toho se připlete opět Megatron (ani nevím kde ho zase vzali) a jeho parta rytíři krále Artuše jakýsi psychorobotický sluha a jeho pán co má iq menší jak semínko chia a jakási roboženská . Neskutečná slátanina ( i na transformers) ve kterém se řeší miliony dějových linek a na nějaké boje vůbec nedojde. P.s. kdyby na konci chcípl konečně Trapákdý dal bych aspoň 3 hvězdy, ale jelikož jsem se opět nedočkal tak dám pouze 2. Velkým plusem je ,že to rychle odsypalo. ()

venison

„Transformers: Poslední rytíř“ je jedna velká nudná graficky vydařená blbost.. Viděla jsem naprosto omylem a pouze po očku.. Tvůrci už neví, jak to udělat zajímavější, tak se snaží do příběhu narvat snad úplně všechno, co zrovna táhne.. Kromě skládacích robotů tu můžeme najít legendu o králi Artušovi, vesmír, geniální holku, Anthony Hopkins, hon za pokladem.. Chyběla tomu snad už jenom originalita a zábava.. Největší problém mám asi s tím, že když se snažím soustředit na logiku postav, jejich dialogů a nějaký základní smysl děje, tak fyzicky cítím, že mi brzo exploduje hlava.. Ale do kin pro pár puberťáků, který nepoznají dobrý film to asi stačí.. Hlavně, že je tam spousta barevných věcí, honiček, bitev a výbuchů.. Prosím, kdy už tohle vyhazování peněz z okna skončí? ()

Ivuse

Debilnější začátek Transformerů snad ani vymyslet už nemůžou. :-D Hmm... byla to první hodina? Asi ano, první hodinu jsem si říkala: "Proč na to pro Boha vůbec koukám?", ale kupodivu jsem to vydržela a pak mě to začalo i bavit. Přiletěli jsme do Anglie a ten cvoklej robotickej komorník to dost zachránil! :-D Anthony Hopkins tomu taky dost pomohl. Celý film jsem se nemohla ubránit pocitu, že charismatického kapitána Lenoxe degradovali o několik stupňů na žebříčku "cool" směrem dolů, stejně tak jako hravého Bamblbeeho, ze kterého udělali chováním naprosté děcko... Transformeři díl od dílu upadají a pochybuji, že by se ještě pozvedli úplně... leda by se na scéně opět objevil Shia LaBeouf, který ještě jakž takž držel trojku, i když tam mu nastrčili toho blonďatého kačera, bez kterého bych se obešla. :-D Jinak u Transformerů se vždy těším na Optima Prima a to bylo další zklamání, protože tady nebyl skoro celou dobu... ()

hroubek

Fyzicky jsem trpěl, když jsem tento film sledoval. Tohle se mi už hodně dlouho nestalo. A dost to bolelo. Film má dvě a půl hodiny, ale mě to přišlo, jako minimálně čtyři. Film není hloupý, on je přímo dementní a nedává vůbec smysl, a dokonce se mi stalo, že se mi ani nechtěli číst titulky, jak moc jsem byl z filmu otrávený. Vizuálně to pořád vypadá dobře, ale to je asi tak jediný pozitivu, který jsem ochotný napsat. Nemám sílu a ani chuť psát cokoliv více. Nejhorší film co jsem asi za dva až tři roky viděl. ()

Timak

Nuda, nuda a zase jen nuda. Kdyby to byl díl hned po zpackané dvojce a trojce, tak by to asi bylo za víc, ale takhle je to opravdu jen nuda. ()

VanTom

Plácání pátého přes deváté bez řádu, logiky, ale očividně i tvůrčího zájmu (ledabylé, neplynulé nastříhání) dokonale otupilo; naštěstí po přesunu do Anglie si film pro sebe ukradl "cool stařík" Anthony Hopkins, který sice pravděpodobně netušil, co odříkává, přesto vypadal jako někdo, kdo se upřímně baví a ještě tomu jako jediný rozumí. To bychom měli 120 minut zmateného, nesoudného a nabubřelého (jak bohatě by stačilo 5 vs 5 zajímavých a osobitých, pečlivě představených robotů na každé straně?) kodrcání k půlhodinovému opulentnímu, epickému, strhujícímu finále, kde se Bay konečně probral a chytil. Ale stálo za to přetrpět peklíčko pátých Transformerů jen kvůli němu? ()

Yoda sama odpad!

Najdisfunkčnejší pokus o film aký som (možno nielen) tento rok videl. Totálne filmárske dno vďaka ktorému je každý blockbuster tohto roku prudko pozerateľná a kvalitná oddychovka. Dve aj pól hodiny som len myslel na scénu z Temného rytiera, kde Joker zapaľuje horu peňazí a hovoril si, že presne to spravili producenti s 200 miliónmi ktoré napchali sem. ()

Mishqo

40-50% .. Ide to progresívne dolu vodou. Už nevedia do čoho by pichli, tak pichajú do ľudskej histórie a nejak to nemá ani hlavu ani pätu. Po tej audiovizuálnej stránke je to stále ohromné, ale to je tak všetko. Zbytočne veľa postáv tu zas bolo a necharizmatických, povrchných ogrgeľov. ()

bizz_mjc

Asi bych tu mohl za ty 4* působit jako retard, ale miluju legendy a Bayovi se je tentokrát a vůbec celý film podařilo udělat soudržně a v jedné linii, i když výbuchů a efektů se na vás valí v každé minutě tolik, co všechny filmy léta nabídly dohromady. Michaal je jistě šílenec a génius v jedné osobě, především však to nejnedorostlejší dítě, ale jeho hra tentokrát dopadla výborně, neřku-li, jak vypadají všechny vodní scény a souboje. A ten vizuál! ()

Danny F.

Druhý nejlepší film ze světa Transformerů. Povedl se a je o něčem jiném než předchozí patlanice zaměřena pouze na vizuální efekty. Vše bylo přiměřené jakémusi příběhu. Koukatelně svižné a rozumně akční s dostatkem dokonalých triků. 90% ()

Trustme

V současné době ten nejblockbusterovější akční spektákl s nejepičtějšími heroickými monstro záběry, kde se Star Wars, Marveláci, Roland Emmerich a Pacifistický Rim krčí v koutě a pšoukají pod duchny. Bay nasadil kovadlinu opět na vyšší špalek a řeže ultimátní mix veškeré klukovské fantazie do akčního porna. A i když nemalá část diváctva bude reptat nad neřízenou zhovadilostí bušící do jejich netrénovaných duší, měli by uznat, že tento film je pouze čistokrevnou zábavou pro milovníky třeskuté akce, sporťáků, military, warriorů, božské kamery a režie pana Baye. ()

Sany33

Príbeh: Transformeri sú tu evidentne od čias kráľa Artuša. Minulosť sa prepletá so súčasnosťou a ako inak hrozí zničenie našej aj ich planéty. Herecké obsadenie: Mark Wahlberg (nar. 1971, USA) je pán herec to mu nikto nevezme. Aj tu sa o niečo snažil ale nemalo to vôbec žiadny dopad nakoľko všetci aj tak krochkali iba nad efektami a nad postavičkou Lauri Haddock (nar. 1985, Velká Británie). Prevedenie: Ak ste od toho čakali niečo iné ako tupý kino blockooster boli ste zrejme sklamaný. Ja som také očakávania nemal a tak som milo prekvapený ako sa dá hravosť Indiana Jonesa a efekty Star Warsu dať pod jednu strechu aby to človeka aj pobavilo ale neurazilo. Pocity: Príbeh je zlátanina, kde sa opäť raz stretávame s hrozbou zničenia našej planéty. Feedbacky do minulosti sú príjemným spestrením. Pridaná hodnota: Film sa vezie na vlne priemerna ale dokáže pobaviť a upútať pozornosť. 60% ()

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (viac)

Vánocům kraluje Aquaman

Vánocům kraluje Aquaman

24.12.2018

Aquaman Jamese Wana (V zajetí démonů) konečně doplaval do amerických kin a za první víkend z toho bylo včetně předpremiér 72 milionů dolarů. To je sice v aktuální sérii DC filmů nejméně, pro co si… (viac)

Michael Bay a Robopocalypse

Michael Bay a Robopocalypse

08.03.2018

Pátý díl Transformerů vydělal o 500 milionů dolarů méně než čtyřka, takže není divu, že je Michael Bay konečně opouští. Víc než půl roku jsme nevěděli, co slavný akční režisér chystá dál. Teď se ale… (viac)

Transformery čeká reboot

Transformery čeká reboot

18.02.2018

Nesmějte se, je tomu tak. Loňská pětka Transformers vydělala zhruba polovinu toho co čtvrtý díl, což je v Hollywoodu jasný argument pro stopku. Optimus Prime je ale příliš prodávanou hračkou na to,… (viac)