Miniseriál Pocket Monsters: The Origin zachytáva zápletku z hier FireRed a LeafGreen, kde sa počas štyroch epizód odohráva Redova dobrodružná púť naprieč regiónom plným záhad a tajomstiev. Nechýbajú súboje s Redovým odvekým rivalom Greenom. (HDeer)

johnywalker

Tenhle příběh by stál za mnohem delší propracování! Byl jsem dost překvapen, že v závěrečném díle byla zakomponovaná i prozatím poslední serie s mega stonem... Souboje Charizarda proti Giovannimu, Blastoisovi nebo Mewtwoovi jsou skvěle zpracované a ukápne i nostalgická slzička při vzpomínání vlastního zkoumání světa pokémonů, přičemž se mi do něj chce ihned vrátit zpět! Při druhém dílu, kdy Cubone přijde o svou matku, nezůstane jedno oko suché! Jen by toho chtělo víc !! ()

Blackhand47

Pěkná a věrná adaptace původních her, která na rozdíl od předešlých seriálů potěší kromě dětí i dospělé. Každá z epizod se zaměří na určitou pasáž hry, jsou tu zachyceny i všemožné herní mechaniky nebo klasická hudba. Na konci se tvůrci sice rozhodli propagovat jednu z nových mechanik, která se objevila až o x generací později, ale pořád jde o velmi povedenou minisérii. Za nostalgii 80% ()

Larky

Čistá pocta kultovním a naprosto výtečným devadesátkovým Pokémonům (Blue, Red, Yellow) od Nintenda, které jsem já osobně tenkrát hrál na Gameboyi. Krásné vzpomínání. -------- Sám o sobě The Origins nejsou díky málému počtu dílů a tím pádem velkém počtu skoků v ději příliš soběstačným dílem, ale pokud jste hráli výše uvedené hry, budete nejspíš velmi spokojeni. Nechybí známá hudba, některé významné momenty ani úvodní menu z Gameboye. Zároveň to nicméně neznamená, že by se neznalci her nutně museli nudit. Všechny čtyři epizody odsípají bez větších zaškobrtnutí. Čisté 4*. ()

SonGokussj

Gotta catch'em all! Víceméně opakování toho, co se děje ve hrách. Je to zběsilé, rychlé, bez známky příběhu a pocitů, prostě jen takový "rekap" co vás čeká, pokus začnete hrát hry. Nic - víc. Kvalita rekapu je hezká, avšak nehnízdí v ní nic, co by mě donutilo se na to kouknout znovu. Nemám prakticky co dodat. Od začátku do konce hrozná nuda. 30% ()

HDeer

Popri kvalite spracovania dĺžka pomrzí, avšak stále sa je načo dívať. Za najviac vydarené považujem prvú a tretiu časť, v ktorých sa dôkladne venovali súbojom, nakoľko mnoho z nich vyškrtli a tým prišli o celkom dobrý materiál. Nato sa rozhodli pre menej zaujímavé témy, ako Fujiho záchrana, ktorá si myslím, že v hre vôbec nebola podstatnou - iba jedným z mnohých povinných míľnikov. Sklamalo ma taktiež násilné prepojenie s X Y vo vývoji na Mega Charizarda, čo s hrou nemalo vôbec nič spoločné, čiže zbytočne zabralo čas, ktorý mohol byť investovaný napríklad pre súboj s Elitnou štvorkou, či finále s Greenom. ()

• Všechny pokémoní seriály a filmy byly nadabovány do angličtiny v New Yorku. Tento film je však výjimkou, protože byl nadabován na jiném místě. (P. J. D.)
  • Green a Garry Oak jsou si co se vzhledu týká velmi podobní. Důvodem je skutečnost, že Garry Oak ze seriálu Pocket Monsters (od r. 1997) byl inspirován právě Greenem, který byl rivalem v prvních třech konzolových hrách. (P. J. D.)
  • Při volbě jména Redova protivníka tvůrci vybírali mezi Greenem a Blue, neboť tyto dva ekvivalenty byly i v prvních třech GBA hrách v nabídce. Nakonec bylo zvoleno jméno Green. (P. J. D.)