Fantastické zvery a ich výskyt

• Česko Fantastická zvířata a kde je najít (viac)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Veľká Británia / USA, 2016, 133 min

Fantastické zvery a ich výskyt je úplne novým čarodejníckym dobrodružstvom, ktoré nás vracia do sveta čarodejníkov a zvláštnych bytostí vytvoreného spisovateľkou a autorkou príbehov o Harry Potterovi J. K. Rowlingovou. Fantastické zvery a ich výskyt začínajú v roku 1926, kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, keby nebolo mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých newtových fantasticých zverov, ktoré môžu byť veľkým problémom rovnako pre svet čarodejníkov, ako muklov... (Continental film)

Destheras

Příjde mi to jako strašná blbost bez hlubšího příběhu, hlavní role nijak nezaujaly. Jediný pozitivum na tom všem snad jsou docela ucházející efekty. Tenhle snímek si zaslouží max 2-3 hvězdy nehledě na to, jestli se jedná o svět Harryho Pottera nebo ne. Je to prostě přeceněnej film, kterej sice útočí na nadšence tohohle žánru, moc povedený to ale není. ()

Berserkr1111 odpad!

Hlavní hrdina je ten nejtuctověší strejda, který nic neví, nic neumí, nehraje v příběhu absolutně žádnou roli. Kecám, hraje. Jeho úloha je od začátku do konce sem a tam chodit a všemu se divit. Jsou ostatní postavy lepší? Co myslíte? Podívejte se. :-D ()

divad123

Není to Harry Potter , ale velice mně překvapil od filmu jsem ani moc neočekával. Sice nemá tak dobrý děj jako Harry Potter , ale ukazuje nám jiný pohled na kouzelnický svět. jsem velice zvědavý jak tato série skončí. 5/5 ()

alienable

Pěkný, ale je to prostě málo! Po hodině stopáže si uvědomíte, že se vlastně pořád nic nestalo. Navíc upřímně řečeno - nedokážu rozlišit, kdy Eddie Redmayne hraje a kdy se o něj pokouší mozková mrtvice. Tak silný antipatie ve mně vyvolává snad jen Adam Driver. Zbožňuju potterovskej svět, je škoda, že se tady degraduje jen na dojnou krávu na prachy pro PotterFans. ()

pepazapo

Film Fantastická zvířata a kde je najít je 1 díl Prequelové ságy Harryho Pottera odehrává se v New yorku v roce 1926 ve městě New york kam přijiždí hlavní hrdina Mlok Scamander aby si v New Yorku koupil od nelegálního obchodníka koupil něco co má jenom ten ochodník z New yorku vlivem dalších událostí se mu rozutečou kouzelní tvorové po New Yorku a on ke musí zpátky pochytat a také pomuže vyřešit problém okolo temné síly která ohrožuje New york jestli se vám líbily filmy ze světa harryho potera tak je to film přesně pro vás Jako úvod do plánované 5.dílné série se tento film povedl ()

bratr_jezek

Zvířata jsou opravdu hezká, co pokulhává, je vlastní příběh. Hlavní hrdina vypadá trochu jako vyoraný krtek, který netuší, kam se právě prohrabal. Kufr plný kouzelných tvorů přivezl do Ameriky v nejméně vhodnou dobu, hrozí prozrazení kouzelníků a vztahy s "nečary" (mudly) jsou skoro na bodu mrazu. Pár pěkných efektů a příslib dalšího zlého čaroděje na plný počet hvězd ale nestačí. ()

FlyingGentle

Protože se do kin konečně přiřítí už příští týden trojka (Brumbálova tajemství), tak jsem se znovu podíval na první díl nové ságy od Rowlingové. Když jsem ho viděl před pěti lety, tak mne moc nezaujal, možná, že to bylo tou televizí (kino jsem tehdy nedal) a zcela odlišnou poetikou od série Harryho Pottera. Dneska musím ale kvitovat, že se podařilo otevřít nový svět, nové příběhy a přitom zachovat onu fantasknost. Jsou tady zpočátku zcela ulítlé postavy, a to jak hlavní hrdina Mlok a jeho neposlušná zvířátka, anebo i "nečar" Kowalski, jehož romantická linie se sestrou hlavní ženské čarodějky úplně dojímá, ale jakmile se film přehoupne do temnějších kontur, přiková to diváká do gauče v plné parádě. Nádherné vizuální scény gigantických tvorů včetně brutální devastace newyorských exteriérů jsou v zajímavém kontrastu se zpomalenými scénami, především však vrcholí závěrečným vyklidněným deštěm, který maže všem lidem vzpomínky. Nesmírně emotivní, až se zamýšlím, co by se stalo nyní, kdyby k tomu došlo, kdyby nám déšť vymazal vzpomínky na uplynulé dva roky. Je to nakonec jen pohádka a my musíme žít dál stejně jako Mlok, kterého určitě čeká další boj s temnými silami. Co jiného by kouzelníci měli dělat? ()

Grindelwald

"Myslíte, že mě zastavíte?" Pět let po posledním díle Harry Pottera se David Yates vrátil do kouzelnického světa J. K. Rowling a natočil první díl Fantastických zvířat. A povedlo se. Spolu s dokonalým scénářem mě nadchla pozoruhodná výprava, výrazné kostýmy, skvělé herecké výkony a hudební doprovod Jamese Newtona Howarda. Nejvíce si však cením toho, že Fantastická zvířata dosáhla kvality osmidílného Harry Pottera a ukazují nám, jak vypadal kouzelnický svět před ním. Jak byla v Harry Potterovi skupina hlavních postav, i tady film provází magizoolog Mlok Scamander (Eddie Redmayne), bystrozorka Tina Goldsteinová (Katherine Waterston), mudla Jacob Kowalski (Dan Fogler) a nitrozpytka Queenie Goldsteinová (Alison Sudol). Na straně zla se pak jeví opuštěný sirotek Credence (Ezra Miller), vedený proti své vůli tajemným Gravesem (Colin Farrell), ze kterého se nakonec vyklube samotný Grindelwald. Film předčil mé vlastní očekávaní a upřímně se těším na druhý díl. 9/10 ()

AJensen

80% nejsem příznivec Pottera ani Bradavic jako takových, tohle jsem si, ale parádně užil. Fantastická zvířata hýří nápady, představují spoustu sympatických postav a hlavně mají skvělý vizuál, příběh tu je někde taky, ale ten je prakticky jen předehra pro dvojku a trojku, kde spíš škodí. Skoro se mi chce říct, užijte si jedničku a na zbytek se vykašlete. ()

mart93

Pouštěl jsem si to asi na 7x, vážně. Protože mě to tak nebavilo. Snaží se těžit z wow efektu spjatého s fantastickými zvířaty, ale to funguje jen párkrát a neutáhne to celý film. Sympatický hlavní hrdina a bystrozorka to taky neutáhnou. A efekty ač je jich plnej film tak ty taky ne. Ty to fakt nezaplácnou. Prostě neslané nemastné. 3 hvězdy s tím že jsem zvyklej nadhodnocovat.. takže 2-3 ()

trotlicek

Harry Potter byl a bude vždy jen jeden. Kdo očekával jakoukoli návaznost tohoto filmu na HP, byl strmě odkopnut do země překvapení. FantasticBeasts jsou jiným světem, jinou planetou kouzelnických dobrodruhů. Jasně - všichni údajně studovali na VŠKaČ v Hogwards. Nicméně podobnost čistě "náhodná". Dánský chlapec Eddie není nikdo jiný než jen další obyčejný PokeCatcher ale určitě první Chytač, o kterém bylo natočeno dvouhodinové Fantasy můvíčko. O hudbu je v tomhle filmu skvěle postaráno - pravá temná a kouzelnická skoro jak to známe odjinud "tutututuuuuuuu (hlouběji) tutututuuuuuu (ještě hlouběji) - však víte, co myslím. :) A co by to bylo za Warner Brosovku, kdyby si tam nezahrál RumovýPrinc kapitánSarkaFarka z Černé perly - máte pravdu - přitloustlý JohnyDepp jako King of Magic and Wizards. Takže jo - tohle si zaslouží plný počet hodnocení. :) Tahle pohádka je fenomenal :) ()

kkoc

Po dlouhé době jsme měli chuť se jít zeptat k pokladně, jestli není ještě nějaké noční promítání a dát si to znova. Neptejte se mě na děj, o tom to moc není - ale jako intro do nového světa je to úžasné a jsem zamilovaná do hlavního hrdiny. Těším se na další díl.  P.S. Po nějaké době - s tím těšením jsem to dost hodně přehnala ()

milos.bradik

Dlouho jsem se tak nenasmál. Hihňavý nápoj asi účinkuje i z obrazovky. Zábavná podívaná a vtipná kritika pokrytectví a ukázka toho, kdo je nejnebezpečnější tvor na planetě. ()

TomasBoy

V celku pěkný film na takovéto "uvolnění", ale nějaký velký smysl bych v něm nehledal. Když si vzpomenu jak moc rád jsem měl sérii Harry Potter a očekával jsem co dalšího přinese nový díl, je tenhle film malé zklamání. Nejspíš jsem očekával příliš, ale sérii Harry Potter se zkrátka z této branže již nic nevyrovná. ()

Nellaron

Fantastické zvery som si dnes pustil opäť. Dokopy som tento prvý diel videl asi 5 krát. Zakaždým si uvedomujem, ako Zvery nezaujmú na prvýkrát, ale chytia na tretí, možno štvrtýkrát. Je to paradoxne presný opak Harryho Pottera, ktorý zaujme okamžite. Doprajte si čas, dajte Fantastickým zvieratám opakovanú šancu a určite si opäť užijete kúzelnícky svet. Mimochodom, Dan Fogler je trefa do čierneho. A jeho zabúdacia lúčiaca scéna pri východe z metra v závere filmu je sakra dojímavá. ()

TestSubject

Krajně nesympatický kolega Harryho Pottera v hlavní roli celkem svižně ubíhajícího filmu. Až na pár nejasností a občasného zmatku na obrazovce se na to ale hezky koukalo. Přesto, nic extra jsem v tom neviděl. Za 3 ()

Kelinej

Asi se budu muset podívat vícekrát. Příběh je to pěkný, ale marná sláva, mojí hlavní vzpomínkou je, jak herci slepě kličkují po prázdném studiu, kde jim pak digitální tvory doplní dodatečně. V některých scénách prostě špatné sladění hraných a digitálních pasáží bije do očí (a to i na mém starém televizoru s mizerným rozlišením) a kazí zážitek. ()

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

04.04.2023

Tohle už bohužel není apríl. Server Bloomberg totiž přes noc přišel s nečekanou zprávou, že se HBO blíží k uzavření dohody ohledně nového seriálu vycházejícího z knižní série Harry Potter od… (viac)

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy