Fantastické zvery a ich výskyt

• Česko Fantastická zvířata a kde je najít (viac)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Veľká Británia / USA, 2016, 133 min

Fantastické zvery a ich výskyt je úplne novým čarodejníckym dobrodružstvom, ktoré nás vracia do sveta čarodejníkov a zvláštnych bytostí vytvoreného spisovateľkou a autorkou príbehov o Harry Potterovi J. K. Rowlingovou. Fantastické zvery a ich výskyt začínajú v roku 1926, kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, keby nebolo mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých newtových fantasticých zverov, ktoré môžu byť veľkým problémom rovnako pre svet čarodejníkov, ako muklov... (Continental film)

dee.n

Film si sám o sobě nezaslouží více než tři hvězdičky, ale jelikož miluji Eddieho Redmayna a také zvířata ať už jsou jakákoliv, tedy i kouzelná, jednu hvězdu musím chtě nechtě přidat. ()

BlackHood

Zvířátka pěkná, příběh klidný, až úsměvný, prostě film na relax. Bohužel, když vidím na webech plakáty Harryho Pottera a tohohle vedle sebe, tak se mi chce plakat. ()

Blue.Shark

Myslel jsem si, že už je to za mnou, ale po prvních pěti minutách jsem s lehce přiblblým výrazem hltal všechno, co se na plátně dělo. Děj už netáhne mocná linka Voldemorta, ale spíš menší, lokální problém, což ovšem vůbec není na obtíž. Jakmile se ukáže magie a všechno s ní spojené, má film vyhráno. Třešničkou na dortu jsou pak perfektní momenty s kouzelnými zvířaty, která zřejmě každý chce domů, ačkoliv hoří, vybuchují nebo jejich kousnutí způsobuje plameny šlehající z řitě. Vysoká kvalita filmu je pro mě dost velkým překvapením. ()

Greg25

Mile pohádkové až roztomilé a zasazené do té správné doby, kdy takovýto příběh může naplno vyniknout. Humorné a většinu času zábavné s kolísavým tempem. Nejsem fanynka Harryho Pottera a řadu jeho filmových zpracování považuji za hodně chabé, knížky místy za nudné, až přespříliš inspirované jinými díly a příběhově někdy za poněkud pochybné (kupříkladu vyřešení příběhu v Harry Potter a vězeň z Azkabanu). J.K.Rowlingovou pak za autorku, která má právě největší potíže s příběhem - slušné postavy, skvělou atmosféru a mizerný příběh - silnější v nepatrných detailech než vcelku. Právě i tak jde charakterizovat Fantastická zvířata a kde je najít. I pro nefanoušky Harryho Pottera to je příjemná pohádka, která má sice problémy s tím, na koho vlastně cílí - pro děti moc brutální a pro fanoušky HP, kterým je v drtivé většině dnes mezi dvaceti a třiceti lety, místy trochu moc dětské, pro nefanoušky HP místy trošičku moc nostalgické. Hlušší místa by se našla, příběhově nic moc, vykreslením světa (super detaily) a atmosférou skvělé, ačkoliv mě trochu děsí, že to má mít další díly. Bojím se, bojím o příběh. 65% PS: Řadě lidí v kině i mezi fanoušky HP hodně hlasitě vadila cukrová tečka na konci (ve chvíli, kdy už tak třikrát jste měli pocit, že to skončí, ale stále přicházela nějaká slepená scéna navrch, která tak jasně nastolila otázku, kdo že je to cílové publikum? Děti, dospělí, nostalgičtí fanoušci? Pro koho přesně to je? Kousek filmu pro každého? Aneb honba za zisky z kin může začít. ()

Bezda202

Nejsem Potterofil a vlastně mě Potter i docela sere (hlavně poslední 3-4 díly jsou pekelný). Tudíž u mě tenhle film neměl šanci uspět. Vyloženě jsem u toho ale netrpěl jako u Posera, tudíž tomu ty hoooooodně slabý 3* dám. Ale nikdy už to vidět nepotřebuju a do dvojky se taky nepohrnu. PS: Depp zase klasicky hraje a vypadá jak debil, ještě že tam je asi minutu... EDIT: Po dni rozležení v hlavě snižuji na 2*. Fakt to bylo špatné :D ()

lardko

Na fantastická zvířátka jsem se těšil opravdu hodně dlouho. Už jen protože harryho pottera a celkově J.K. Rowlingovou doslova zbožňuji. Kouzelné hůlky , zaklínadla , ...ale i přesto vše to není jako harry potter. Po celou dobu jsem si myslel že to navazuje na poslední díl harryho pottera relikvii smrti 2 , ale to jsem se mílil. Jde sice o čarovný svět napsané rukou J.K. Rowlingové a dokonce ve filmu i zazní slovo Bradavice , ale jde tu o něco úplně jiného. Sice si myslím že tento film nemá na žádný díl harryho pottera , ale i přesto jsem si tento film užil do sytosti. Fantastický scénář , skvělá hudba , a i na herce se mi pěkně dívalo. Už od začátku to mělo takovou příjemnou atmosféru , takže já se už jen těším na další díly fantastických zvířátek , a doufám že budou jen a jen lepší. ()

Blueeyes

Prvních patnáct minut pro mě bylo trošku dlouhých a posledních několik závěrečných také... Takže abych zůstala fér a objektivní, nemůžu dát ani čtyři hvězdy. Ono to totiž má své mouchy.... ale, no a co, dalo by se říci. Totiž, od chvíle kdy Newt a Jacob vstoupí do kufříku, otevírá se nový svět, nádherný a užasný, svět, jemuž odpustíte větší i menší mouchy. Bylo to jako vidět poprvé Nekonečný příběh, nebo Avatara. S každým dalším zvířetem nový wow efekt, pořád další jééé a aaaaaach. Zvířata nádherná, okouzlující a ano fantastická. Mít, takový kufřík, ani z něj nevylézám :-). Maximálně tak na nějakého toho panáka hihňavé vody a zase rychle zpátky do kufru. Colin Farrell jako záporák byl možná trochu málo zápornej, ale zato Eddie byl roztomilej až hrůza, ale tak trochu ho podezírám, že to ani jinak neumí. ()

majec4

Bolo to slabsie ako som cakal. Pacili sa mi efekty, no inak ma to nicim neohurilo. Bolo to nejake prazdne. Scenaristicky nedotiahnute. Mozno to bude slabou predlohou, no necital som knihu, takze neviem zhodnotit. Uvidime ako sa to vyvinie dalsimi filmami, no mam pocit, ze to je viac menej pre mladsie rocniky. Mne sa pacil maly cierny zlodejik, ktoreho mohli vyuzit viac a prislo by mi to aspon vtipne. ()

TheSpearCZ

Stylové fantasy dobrodružství společně s parádní atmosférou a kvalitními herci. Jde vidět, že spolupráce Rowlingové s Yatesem opravdu funguje tak, jak má a za mě rozhodně lepší film než například první část Relikvie smrti. Na další pokračování se nijak extra netěším, ale že by mi nějak vadily další díly to taky říct nemůžu. Slabší 4* ()

Echelon1

Rád by som šiel na 4*, ale naháňanie magických zvierat po New Yorku v prevedení "pre deti od 3 rokov" skrátka nefunguje ako dobrý materiál. Hlavne scéna v ZOO vyslovene trápna. Začiatok sa rysoval veľmi dobre, pôsobilo to dojmom, že o niečo naozaj pôjde, ale tá línia je strašne upozadená a nevýrazná. ()

Flopik

Poviem to rovno na Harryho Pottera to nemalo ani zďaleka.Veľkú časť filmu tvorí skôr rodinná časť kde sa chytajú zvieratá a občas je do toho primiešaná temná mágia.Postavy nie sú zlé ale prídu mi také bez základu.Čo sa deja týka tak je taký že začne z ničoho nič , zrazu vygraduje a zase skončí.Celkovo som nebol nadšený ale ani sklamaný.Som zvedavý čo sa vyvinie z pokračovania. ()

Gulde

Skvělá podívaná - perfektní herecké výkony, které navíc ladí k rolím, pěkné efekty, které by ale nebyly o ničem, kdyby nenáležely ke ztvárnění nějakého dobrého nápadu, a to tady prostě je. Člověk se občas až musí pozastavit nad těmi různými fantaskními drobnostmi, kterými je ten film protkán, a já jsem zastáncem toho, že bez důrazu na detaily stojí film za prd. Jen tak dále! ()

Illy

Sice jsem to viděl až na šestý pokus, páč poslední dobou trpím asi spací nemocí, ale ve finále to bylo zábavné rodinné fantasy a líbilo se to jak mně, tak upírkám. Tedy...dcerám. ()

bratr.Milan

Série filmů, které byli natočeny aby vydělali další peníze a svezli se na vlně Harry Potter mánie. Naštěstí Rowlingová nechtěla své dítě pustit z rukou a protože není dobrá scenáristka, potopila celou megalomanskou ságu dřív než ji stačili dokončit. Bohudíky, že to tentokrát prokoukli i fanoušci, což není běžné, a studio muselo vše zastavit uprostřed příběhu. Protože to bylo celé děláno pro peníze, peníze rozhodli, že bude předčasný konec. ()

tomashrabek

Úprimne nechápem, prečo bol k réžii znovu povolaný Yates – ten najnenápaditejší režisér, ktorý sa o frančízu otrel. Na Rowlingovú slabučký príbeh (Jumanji + X-Men) drží nad vodou hlavne kúzelný svet, ktorý je aj po tak dlhej dobe podmanivý a chcem z neho vidieť čo najviac. Aj preto by som bol rád, keby nás ním do budúcna povodil niekto povolanejší a talentovanejší. Lenže to sa vraj nestane. ()

MiniMinion

Bacha, budou tu spoilery. V polovině filmu jsem si řikal, že tomu dam zaručeně 5*. Jakmile se ale film přestal soustředit na zvěřinu a hlavním tématem se stal Credence/Obscurněco,...ewwww...ne. Ten se mi nelíbil. Ezra odvedl celkem dobrou práci, o to nejde, bohužel ta CGI...věc...mi tak nějak zkazila celkovej dojem z toho filmu. Nepatřilo to tam. Rozhodně bych dal víc prostoru jednotlivým zvířatům, protože celý prostor si pro sebe zabrali ptakopysk, o kterém jsem si celou dobu myslel, že je to krtek (a kterej se mi HODNĚ HODNĚ HODNĚ líbil), Větvík a ten modrej had s křídlama. Přemýšlel jsem nad Gravesem, chvíli jsem si říkal, jestli by tam neměl být víc, ale ne, jeho screentime byl ideální. A jsem vážně rád, že se proměnil na Johnnyho Grindelwalda až na konci, bylo to perfektně načasované a navnadilo mě to na další díly. Něco k hereckým výkonům. Eddieho přejdu, poněvadž po Dánské dívce jsem o něm ani na vteřinu nepochyboval, bylo jasné, že to zvládne, a taky to zvládnul. Jasná vycházející hvězda, a tak nějak snadno ho vidím jako dalšího představitele Doctora Who. Taky se hezky vyjímal jeho britský akcent. Dana Foglera jsem si zamiloval okamžitě, byl skvělý, naprosto uvěřitelný a až tak trochu roztomilý. Katherine se mi tu taky moc líbila, Tinu ztvárnila s skvěle. Colin Farrell byl dobrej, dost dobrej, nevim co víc k němu říct. Přesně můj oblíbený typ záporáka. Ezra Miller byl taky dobrej, nemám k němu nějakou speciální poznámku. Filmové efekty nemusím snad ani zmiňovat, čekalo se, že budou ohromující. Hudba dobrá, na jednu stranu se mi líbilo, že byla sem tam slyšet melodie tak typická pro HP, na druhou stranu mi to možná trošku vadilo, právě proto, že si ji okamžitě spojím s Harrym Potterem. Takže celkově vzato dobrý film, ale kvůli tomu Obsurněčemu nemůžu, chci, ale nemůžu dát plné hodnocení. 80% ()

Matli

Nic převratného se nekoná, super efekty, pár vtípků a opět výbornej Eddie, za něhož dávám hvězdu navíc. Samozřejmě fanoušci HP uchcávají blahem při každé zmínce o Brumbálovi nebo jiných odkazech na HP. A Johnny Depp......no comment :-) 71% ()

Saur.us

Viděno ve 3D. Roztomilá a trikově nabušení pohádka, která je možná ještě infantilnější než Kámen mudrců ale když už nic jiného, tak určitě vtipnější. I když má snímek něco přes dvě hodiny, tak představení kouzelnického světa v USA by potřebovalo dvakrát tolik času, takže se nakonec skáče od zvířat k postavám, od postav k politice a ve výsledku jsou Fantastická zvířata jako pilot seriálu (což také s pěti díly skoro i tak je), na který si ale dva roky počkáme. Navíc se ukázalo, že herecké umění E. Redmayna končí u Stephena Hawkinga, protože Mlok Scamander jako by mu z oka vypadl. Pochybuji, že by mu J.K. napsala do rysu postavy nějaké autistické sklony. ()

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

04.04.2023

Tohle už bohužel není apríl. Server Bloomberg totiž přes noc přišel s nečekanou zprávou, že se HBO blíží k uzavření dohody ohledně nového seriálu vycházejícího z knižní série Harry Potter od… (viac)

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy