Sliedič

• Česko Slídil (viac)

Lou Bloom je mladý muž, posadnutý túžbou preraziť. Keď spozná svet reportérov, zbierajúcich materiál pre čiernu kroniku v lokálnom spravodajstve, zacíti životnú šancu. Stáva sa sliedičom, pre ktorého každá policajná siréna znamená potenciálny zárobok a obete zločinov sa stávajú zdrojom peňazí. V honbe za úspechom Lou postupne stiera hranice medzi pozorovateľom a účastníkom udalostí. Ako ďaleko je až ochotný zájsť? (STV)

Shaleman

Něco takového jsem nečekal. Film mě dokázal udržet u obrazovky celou dobu a to hlavně díky Louovi a jeho eskapádám, co všechno je ochotný a schopný udělat, aby se dostal na pět minut do večerních zpráv. Samotné mašinérie televizní stanice mě nijak nepřekvapili, ale dostatečně potvrdili zvrhlost a hyenismus všech těch Nov a Prim a Čétéček. Pořád tvrdím, že se médiím nedá věřit a vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby si Láda Hruška nageloval ty tři chlupy na té prasečí hlavě a s tím svým postiženým ksichtem a retardovanou mluvou nevyrazil do velkoměsta vykuchat pár investigativních reportérů, aby zase mohl točit, jak z hovna udělat bramborovou kaši. Na kilo hoven kilo cukru přeci! Na druhou stranu se ptám, na kolik je dobře v dnešní dementní agresivní době velebit sociopaty s pedofilními výrazy jako (i když záporné) hlavní hrdiny a jejich peripetie zakončit hepyjendem. V poslední době hajzlům a slizákům prochází moc věcí, takže nakonec nebude k zahození dementní reportáž o mrznoucí vodě v mínus dvaceti, nebo bába uvízlá pod kořenem, kde se zahřívá vlastní močí. Alespoň se člověk usměje, proč platí koncesionářské poplatky a není pořád v šoku ze všech těch mrtvol. ()

Acrobat

Už naliali čerstvý betón. Preto kričia, že poďte rýchlo. Zástupom sa derú Gilroy Duo... Iste, iste. Voči bulváru som imúnny, aj voči médiám, hoci jedno pozerám. Skala, korytnačí pancier, výdobytky. No vsúvajú sa ako mor do vredových rán. Vypúlené oči Jakea. Démonizujú všetko čo vidíš, povieš. Zoschnuté líca a falošný smiech privádzajú do zúfalstva tvoje hodnoty rebríčkov, lebo je to len a len o tom, že vo výbornom hudobnom podmaze JNH točíš smrť a predávaš ju. A tak ďalej, dokola. S vervou, sledovanosťou... Výnimočný nočný snímok s chuťou obsesie, prímesou smrti a chladného nadhľadu. Bŕŕŕŕŕ. (videné 17.07.2015, BDrip) ()

Boris.

Docela by se mi to líbilo až na to, že ten Jake Gyllenhaal hraje celej film strašně nechutnýho slizouna a hrozně mě sral. Jinak fajn námět o reportérech a vlastně celém televizním průmyslu, kdy se pro zvýšení sledovanosti musí všichni chovat jak hyeny. ()

deLaFere

Mantra bulváru a jeho obraz. Nemám rád tyto záporné tipy hrdinů, ale je nesporné, že se jedná o velmi kvalitní snímek. Film poukazuje na jedince, který trpí absolutním nedostatkem citu a soucitu, což je problém, který se touto společností šíří jako mor a degraduje lidské osudy na hnus nejhoršího zrna. Problém nejsou jen tyto "osobnosti", ale i diváci, kteří u televizorů zanaříkají a zavzdychají a následně se vesele cpou dál kalorickými jídly a bezduchou zábavou linoucí se z obrazovky. Jake Gyllenhaal prokazuje, že je jedním z nejtalentovanějších herců své generace a role se zhostil opravdu výborně a je nutno říct, že se mi líbila i Rene Russo, kterou moc nemusím ze Smrtonosné zbraně. Film si určitě nepustím znovu, ale doporučit ho není problém, protože je originální a velmi vypovídající. ()

Slopter

Pozvolný rozjezd a poté gradace a zase gradace a ještě jednou gradace. Opravdu jsem byl překvapený a šokovaný zároveň, jak Lou dokazuje, že je chytrý, bezcitný a manipulativní, a každých pár minut všechny tyto vlastnosti povyšuje na vyšší a vyšší stupeň, i když jsem měl pocit, že jsou již na maximu. Už chyběla jen informace „Natočeno podle skutečné události“, neměl bych velký problém tomu uvěřit. ()

E lan

Jake plně splňuje a fantasticky hraje slizského a úchylného slídila a člověk asi chápe jaký typ lidí může dělat takovou práci. Natočeno velmi dobře, jen prostě ta slizskost celý film mi nebyla příjemná. Jinak ale žádná výhrada... ()

waska

Další důkaz, jak je Jake Gylenhaal vynikající herec !! Naprosto perfektně a brilantně zvládnul být novinářskou hyenou, které věříte každý pohyb, každé slovo. ()

markotter

Dokonalý návod pro "reportéry" Novy a Primy, jak ještě víc zprasit už tak zprasené zpravodajství. Stačí jeden sociopat v podobě Jake Gyllenhaala a sledovanost by vyskočila i nad Stardance. Výborná sonda do duše jednoho takového reportéra, ale i společnosti, která takové reportáže potřebuje a televize se v touze za co největším ziskem neostýchá překračovat všechny meze. Jake Gyllenhaal byl opravdu výborný. ()

ZnalecH

Podle ostatních komentářů se zřejmě jedná o kvalitní film, ale já vám k tomu řeknu toto. Pustili by jste si film, ve kterém hlavní postava nesnáší lidi? Ano, pustili. Bude odpověď. A já bych si takový film také pustil, ale tady v tom filmu to je podané tak, že jsem se i já cítil špatně. Takové zacházení s lidmi jako s věcmi je až příliš. Hlavní postava mi byla už od začátku nesympatická a na konci se to ještě zhoršilo. Dám vám radu. Pokud vám bude sympatická, koukejte. Pokud ne, tak to radši vypněte! ()

kraval

Slídil je výborný především díky Gyllenhaalovi, který zde vystupuje skutečně jako prototyp slizouna. Snímek sice bulvární novinařinu vyhrocuje do extrému, nicméně tepe do živého, udržuje myšlenku a je prezentován dobrou formou. ()

ER

Psychologicky laděný snímek o přerodu chlápka z ulice v reportéra,který se zbavuje skrupulí a šplhá nahoru. Ale nic není zadarmo ..... to stojí za zhlédnutí. ()

Monggol

Ano, vyzerá to tak, že čím je Jake Gyllenhaal starší, tým viac jeho herecké umenie spočíva vo vyvalovaní očí. Inak film nič prekvapivé neprináša. Zmrdov v novinárskom prostredí poznáme dosť aj v našich končinách. Ak by bola sexuálna scéna s Rene Russo dám 5* ale takto sotva 3*. ()

samkko

Dost přehodnocený snímek, který nám sice nabídne výborný herecký um Jakea Gyllenhaala, ale to je tak všechno. Příběh, ačkoliv je poměrně originální, tak se dost vleče a je v podstatě o ničem. Popravdě z toho nejsem vůbec nadšený a pořád přemýšlím, že bych tam hodil i ty 2 hvězdy, ale zatím to nechám tak a půjdu natočit něco pro zprávy na NOVĚ. Hodnocení: OVERRATED 5/10 ()

Nix

Tak v první řade Jake mne zase překvapil. Nejen, že to byl magor, ale ty jeho vyvalený oči po celou dobu byly dost strašidelný. Celkem mne udivuje, co jsou schopni udělat lidi za pár babek. A film se to opravdu dobře snaží zobrazit, kolikrát jsem i trnul, jestli to opravdu projde. Pár věcí tam bylo zase přitažených za vlasy a občas i chování hlavního slizkého sociopata už bylo ani ne za hranou, ale fakt trapný a že mu to vše prošlo, ale i přes neduhy, které mám je to velice zajímavá podívaná a dost nezvyklá. Oceňuji nápad. ()

gemi

Gyllenhaal hraje slizkého sociopata, který je vysoce inteligentní a mimořádně rétoricky vybavený, přesto se ale protlouká životem jako poslední socka. Dost mi připomíná spolužáka z učňáku. A to je právě to, co mi na tom nesedí. Přestože se mu nakonec podaří najít svůj důlek, celé roky se s touto výbavou jen tak protloukal a nenašel žádný způsob, jak se prolhat do lepší společnosti? Kdyby byl výrazně mladší, bylo by to uvěřitelnější. Ale možná jenom zbytečně hledám mouchy, protože ve filmu není řečeno, jak se dostal do výchozí pozice. Každopádně těch sociopatů je tady víc a je zábavné sledovat jejich vzájemně bezpáteřní interakci a to, jak se vzájemně drží v šachu. (Druhé zhlédnutí, první 31. 1. 2017) ()

GTS_PUNK

Absolútny opak novinárskej integrity a etiky, ako aj lov na povestného sólokapra, ktorý ide doslova aj cez mŕtvoly, zobrazuje režisér Dan Gilroy vo svojom filme z roku 2014. Hlavnú rolu si v ňom striháva Jake Gyllenhaal v role značne psychotického Loua Blooma, posadnutého túžbou preraziť v mediálnej brandži. Toho natáčanie zločinov a tragédií a následný predaj týchto záberov lokálnej televízii pohltí natoľko, že je pre dobrú nahrávku a šek so sumou urobiť prakticky čokoľvek. Gilroyov film, ku ktorému si aj napísal autorský scenár, predstavuje ideovo pozoruhodné a vcelku originálne dielo. Dobrý nápad dokáže Gilroy preniesť aj na filmové plátno a divákovi ponúknuť výsledok schopný zaujať. Príbeh, aj napriek tomu, že má nápad, paradoxne nie je tým najlepším, čo snímka ponúka. V jeho prípade totiž nastáva postupný kvalitatívny úpadok, keď po dobrom a pútavom začiatku pomaly klesá a naráža na vlnu akejsi stereotypnosti, na ktorej sa následne nesie až do konca. Vyslovene zlý moment sa však dielu v tomto smere po celú dobu jeho minutáže vyhýba. Hereckému obsadeniu jednoznačne dominuje Jake Gyllenhaal v nie dvakrát sympatickej role, ktorá mu však vyložene sedí. Jeho manipuláciu s ľuďmi a postupné posúvanie etických hraníc (ktoré zrejme nemá od začiatku, čo však divák nemá možnosť vedieť) pri ceste za zábermi je pozoruhodné sledovať. Vedľajšie herecké obsadenie (primárne Riz Ahmed a Rene Russo) divácky neurazí, ale ani dvakrát nenadchne. Najsilnejšou časťou celého filmu je atmosféra. Nočné ulice Los Angeles by síce, pravda, mohli viac vyniknúť, ale aj tak sú tým najlepším, čo možno v Gilroyovom počine vidieť. Vyniknúť dokážu aj vďaka zvládnutej kamere. O stupeň vyššie by sa dal pôžitok z nich vyšperkovať lepšie zvoleným soundtrackom, ktorý v tomto prípade výraznejšie neosloví. Nightcrawler z celkového hľadiska nepatrí medzi najlepšie filmy. Rozhodne však ani zďaleka nepatrí ani medzi tie najhoršie. So všetkým, čo ponúka, vytvára priemerné, no zaujímavé dielo s výraznou hlavnou postavou, obstojným príbehom a solídnou atmosférou. Táto nočná jazda naprieč Los Angeles určite nie je na zahodenie. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Jake Gyllenhaal má za sebou Patrolu, Zmizení, Slídila nebo Demolici a do každého svého projektu jde na sto procent. Naposledy se Jake objevil v dramatu Silnější, kde si zahrál jednu z obětí výbuchů u… (viac)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců