Sliedič

• Česko Slídil (viac)

Lou Bloom je mladý muž, posadnutý túžbou preraziť. Keď spozná svet reportérov, zbierajúcich materiál pre čiernu kroniku v lokálnom spravodajstve, zacíti životnú šancu. Stáva sa sliedičom, pre ktorého každá policajná siréna znamená potenciálny zárobok a obete zločinov sa stávajú zdrojom peňazí. V honbe za úspechom Lou postupne stiera hranice medzi pozorovateľom a účastníkom udalostí. Ako ďaleko je až ochotný zájsť? (STV)

Johny_fork

Hodně dlouho jsem ve filmu neviděl tak originálně a poctivě vybudovanou atmosféru. Noční Los Angeles samo o sobě vyvolává v divákovi napětí. Do toho přichází Jake Gyllenhaal, na první pohled v naprosto šílené roli. To nejmrazivější na snímku je, že jeho postava nemusí být tak odtržená od reality, je to obrázek úchylnosti současné doby. ()

Ouwen

Bylo mi jasný, že si k hlavní postavě nevytvořim žádnej vztah, protože je to prostě sociopat. Co jsem však od filmu chtěl, tak pochytit zápal z Gyllenhaala, neustálej proud zábavy a fajn režii. Všechno jsem dostal a i něco navíc. Například ke konci fenomenálně ozvučenou, krátkou přestřelku, která vyústí ve špičkovou automobilovou honičku, jež je podkreslená skvělým střihem, lahůdkovými bouračky a má i šokující zakončení. Téměř celej film se navíc odehrává v noci, takže vynikaj neony, xenony, světla a krása Los Angeles. Nespočet pěkných záběrů na město jsem si našel. Gyllenhaal navíc si užívá svojí roli na maximum, má nespočet výborných a i místy aj vtipných dialogů a je to jednoduše magor. Né, že bych mu fandil.. ale s tim nebezpečným smíchem a zápalem si mě získal a trošku jsem mu to celé i přál ;-) konec je pak docela děsivej a taky mě pobavil. Pátou hvězdici nedávám, protože mi to celé bylo nějak jedno, chybí nějaký ikonický soundtrack a chybí víc "WOW" momentů. Ale jako vytuněná guilty pleasure, které nechybí i tah na branku a působí atraktivně, to funguje na výbornou. A to je to co jsem chtěl. ()

Seabeast

Vsaďte se, že soudě podle traileru vás asi nenapadne, jakého psychopata a slizouna hraje Jake Gyllenhaal! Zhostil se role naprosto uhrančivě a v pozici zuřivého reportéra externisty, který se neštítí kvůli nejpikantnějším záběrům pro zpravodajství čekoholiv, vám bude blivno. Mně se z toho extrémně zvedal kýbl už jenom kvůli své podstatě, kdy se z lidského neštěstí dělá senzace na úkor lepší sledovanosti, výdělku peněz a dalších věcí spojených se zpravodajem. Stále se podivuji nad tím, proč se tolik lidí kouká na zprávy, které z drtivé většiny nepojednávají o ničem pozitivním. Nejde o naivitu a přehlížení kruté reality, ale představte si, jak by to asi vypadalo, kdyby se nic takového nevysílalo a pouze by na nás působily zprávy pozitivního charakteru. Z tohoto důvodu na televizi nekoukám a nebudu. Trochu jsem odbočil, ale když si podívate na to, co hlavního protagonistu Lou Blooma (Jake Gyllenhaal) žene kupředu a na čem to tam celé funguje, tak se jedná o pěkně zvrácenou věc. Filmu Slídil nemám prakticky co vytknout. To kruté zrcadlo lidského humusu je tu servírováno v plné parádě a při sledování vám ty 2 hodiny utečou jako voda. Po dlouhé době vynikajicí krimi/thriller, který vás plnou parou nažene do kouta a v myšlenkách nechá drásavě trýznit. ()

JohnCZ

Jake Gyllenhaal je bezpochyby borec, film co film předvádí svůj herecký talent a i tentokrát mu role, v tomto případě slizkého sociopatistického zmetka, sedla jak prdel na hrnec. Film stojí především na něm a mrazivém scénáři, který před diváka předhazuje hodně kontroverzní tématiku a vzbuzuje zvědavost, kam až Lou ve svém budování "vysněné kariéry" dokáže zajít. Podobných manipulativních hovad bez jakýchkoli zábran mezi námi běhá poměrně hodně a právě oni jsou často schopni dostat se na vrchol jen za pomocí své pokřivené morálky. Nightcrawler funguje jako poměrně pravdivá a drsná satira. Závěr bych vyloženě nevytýkal, protože k němu moc závažných připomínek nemám, avšak škoda, že nebyl ještě více vygradován. ()

Pegas1632

Film kdy hlavní hrdina je perverzní šmejd a diváci se děli na 2 části - jedna si přeje aby ho dohnala spravedlnost a ta druhá (do jisté míry taky perverzní šmejdi kam se řadím i já) se těší, kam až zajde. Škoda snad jen závěru. ()

corpsy

Ak ste morálne chápajúci a cítiaci človek, musí vás tento film odohnať od televízie na mnoho rokov dopredu. Ohavnosti, aké sa robia kvôli sledovanosti niesu výmyslom tohto filmu, sú skutočnosťou. Vypnite TV a ich nezmyselné a naduté reportáže a choďte radšej do kina. ()

TaxiDriver

V první řadě mě ten film fascinuje, jak vypadá na to, že stál 4, 5 milionu. (Pro srovnání lokacemi podobný Drive stál o polovinu víc, a to už samo o sobě byl lowbudget.) a to zvlášť v momentu, kdy jsem trošku začal lámat hůl nad Robertem Elswitem, neboť na stará kolena začal točit kamerově ničím záživný akční frančízy, ale nakonec natočil imho svoje nejlepší dílo, které se vyrovná jeho práci pro PT. Andersona. (Psáno v době, kdy jsem ještě neviděl Inherent Vice) Kombinace toho, že noční scény byly točeny na digitál a denní scény na film, je totální magie. Zároveň mě hodně překvapilo, že je možné natočit L. A., tak jak jsem ještě nikdy neviděl. (Nutný vidět na velkém plátně) Ve druhé řadě mě fakt baví, že ten film není o tom, že z hodného, citlivého kluka se pod nátlakem systému stane necitlivý a přes mtrvoly jdoucí deprivant, ale on jím už je od první scény až dozávěrečných titulků. Hlavní postava neprojde klasickým 180° obratem a není to likeable postava. Jsem zvědav kolik Marigoldů a jemu podobných tohle neunese a bude kvůli tomu na to prskat. Ještě na tom cením, že hlavní východisko postavy je jeho nezaměstnanost. Vzpomínám teď na slova Olivera Stonea ve Varech, když si stěžoval na to, že dnes si nikdo nedovolí točit film o nezaměstnaných. A ejhle. Sice to je podřízené devadesátkovému syžetu a stylu, (mega recastování 90s herců Paxton a Russo), ale i tak vnímám, že se jedná o jednu z nejlepších filmových kritik současného kapitalismu. Na tom charakteru není nic špatného, ale na té době ano. ()

Cubinho

Démonický sociopat J. Gyllenhaal v zajímavém filmu o novinářském hyenismu. Gyllenhaal útočí na zlatou sošku v hlavní mužské roli. 7,5/10 ()

DEXTER099

Tak trochu obrázek dnešní doby,alespoň co se médii týče.Co vše udělají někteří kvůli senzaci a nemusíme přitom chodit daleko-i v té české kotlině mužete narazit na to,že než aby člověk pomohl druhému tak si to natočí na svůj moderní placatý přístroj a hodí to na svůj moderní facebook atd.Jestli vám někdy hlavou běžela myšlenka proč jsou některé zprávy uveřejněné v TV a jiné ne a hlavně jak se o všech muže TV či noviny dozvědět tak vám tento film muže nabídnout vysvětlení samozřejmě je více možností,ale jako ukázka je to dobré.CO se týče hereckých výkonu tak je to samozřejmě hlavně a jen o Jake Gyllenhaalovi a jeho zvláštnímu kukuči ,který vás má šanci přesvědčit ,že je asi jeden z těch talentovanějších herců své generace a pak je tu návrat na výsluní Rene Russo.Snímek je dobrý a všem nejen fanouškům J.Gyllenhaala ho za mě doporučuji.Celkově za mě 80 % a čtyři hvězdy. ()

salisbury

Jake Gyllenhaal byl neskutečně přesvědčivý slizký Slídil, který se vrhal s kamerou do nepříliš chutně vypadajících záběrů bez nijakých výčitek. Svou roli pojmul skvěle a mohu si jeho výkon jen vynachválit. Realita skutku mě mrazí víc než chlad grónského ledovce. Dokážu si velmi dobře představit svět mediální žurnalistiky, která je schopna kvůli sólovému dodýchavajícímu kapru svíjejíc se v smrtelné křeči jít až na hranici únosnosti ne-li dál a tato vzdálenost je pro mě víc než děsivá. Navíc se nabízí velmi ožehavá otázka, která mi nedá klidu "Chceme tohle opravdu v televizním zpravodajství vidět?". Já tedy ne, ale film si dám při nejbližší možné příležitosti znova. ()

Marsik

Kino Metropol Olomouc - Z mého pohledu se jednalo o neotřelý neprofláknutý thriller se skvěle hrajícím Jakeem Gyllenhallem. Roli sociopata a psychopata zahrál na jedničku. Téměř celý film jsem byl ve správném napětí (hlavně dlouhotrvající závěrečná scéna byla téměř dech beroucí) a díky námětu, který jsem na filmovém plátně opravdu ještě nezaznamenal, byla má pozornost téměř celou dobu koncentrovaná. Druhé zhlédnutí mě v budoucnu určitě nemine. 80% (with J.) ()

PauloZ

Slídil v průběhu děje zbořil veškeré mé sympatie k postavě Loua, byť byly už od začátku velmi křehké a popravdě mě nepotěšilo to závěrečné dělení chleba. Na druhou stranu je to syrová a nelítostná stránka byznysu reportéra v ulicích L.A., kde si zločin tyká s každým rohem ulice a prachy si každý, ať už na straně dobra, či zla musí secsakramentsky vydobýt. Aneb sledovanost je třeba si hýčkat. Gyllenhaalova postava pak excelentně podtrhává tu špinavost a machinaci děje. Kamera a dynamika je hlavně při závěrečném reportu parádní a napjetí v celém filmu graduje výborně. ()

Peterssen

Gyllenhaalův výkon dělá z tohoto kousku film jednoho herce. Jeho upřený pohled, děsivý klid a striktně racionální mysl z něj dělají snadno uvěřitelného inteligentního a (všeho)schopného sociopata. Napětí postupem času nabírá na intenzitě a proto mi dost vadil uspěchaný závěr - jediný důvod, proč jsem nedal plný počet. ()

Lama.Lama

Uf, Jake je tady tak odporný psychopat, že těch pět hvězd musím napálit! Samozřejmě celý film úžasně podkresluje zneklidňující hudba, která tomu dodává tu správnou atmosféru. Meow. ()

mad_ness

9 kíl dolu a svedomitá príprava sa so zreteľom na krehký vzhľad, vpadnutú tvár a zvýraznené, už beztak obrovské očiská vyplatili. Creepy Jake=akýkoľvek iný Jake=fantastyčný Jake. Všetko čo robil a ako to robil, bolo perfektné. Ale ako už spomenula evulienka, film sa odohráva výhradne v prítomnosti. Vykresliť sociopata s minimálnou ukážkou bio potrieb je cool, určiť, že ním vlastne je ... woah, no shit! Ale P-R-E-Č-O? Stále mi z toho vychádza pochvala len pre herca. Takže preto, mínus jeden bod. ()

schizmo

Když už si člověk řekne, že všechno bylo natočeno, že nová nebo alespoň solidně zpracovná témata neležej na chodníku, takže už není pro co žít, protože většina ze současné produkce jsou více či méně nějakým způsobem pouze recykláty už dříve viděného. Naštěstí to není úplně pravda. Občas se objeví snímek, který nemusí být, pravda, úplně mega originální, ale drobné niance jako atmosféra, herecké výkony nebo ztvárnění rolí, zvraty a další atributy posouvají film na vyšší úroveň. Do této kategorie spadá i Slídil - pro mě naprosto překvapivý snímek o adaptabilním zlodějíčkovi, který se nachomejtnul ve správný čas na správné místo a díky své odholanosti, důslednosti a schopnosti jít doslova přes mrtvoly, buduje kariéru na přinášení videí z míst činu do televizních zpráv. Úplně umírám z úlisné vizáže Jakea Gyllenhaala, který musel pro tuhle roli shodit dobrých 15 kilo a jeho propadlé tváře a oči si koledují o titul nejadaptabilnějšího a nejuniverzálnějšího herce současnosti. Atmosféra je hustá jak rozpuštěná čokoláda, děj poměrně nepředvídatelný, plný akce a napětí. Tohle se zatraceně povedlo, doporučuju! ()

FFilipCZ

Naprosto brilantně napsaný příběh včetně hlavní postavy, kterou neméně bravurně zahrál Jake Gyllenhaal. Nemůžete z něj/z příběhu ani na chvíli spustit oči. Vše klape tak, jak má. Uff, začátek roku 2019 mi servíruje jeden kousek za druhým. PS: Toto se mi ukazuje před vložením mého komentáře "Komentáře uživatelů k filmu (911)" - hezká náhoda. ()

NinonL

Bohužel mě tento film příliš neoslovil. Stále jsem čekala, když konečně přijde to "něco", co mě nadchne, rozbrečí, vyděsí, rozzuří nebo vyvolá nějakou emoci. Nestalo se a novinářská (bulvární, investigativní a kdoví jaká) rutina mě nepřekvapila. Ke konci se sice objevil jakýsi útok na city, nicméně z průměru to film nedostalo. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Jake Gyllenhaal má za sebou Patrolu, Zmizení, Slídila nebo Demolici a do každého svého projektu jde na sto procent. Naposledy se Jake objevil v dramatu Silnější, kde si zahrál jednu z obětí výbuchů u… (viac)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců