Corpse Party: Tortured Souls - Bōgyaku sareta tamashii no jukyō

• Japonsko コープスパーティー Tortured Souls -暴虐された魂の呪叫-

Několik kamarádů ze základní školy si po vyučování vypráví strašidelné povídky. Protože jedna kamarádka z jejich spolku odchází, vysloví zaklínadlo, aby byli vždy spolu a ochraňovali se. Avšak jeden z nich neřekne zaklínadlo správně a to se změní v kletbu. Od toho okamžiku se jejich realita mění v peklo a ocitají se v jiném čase ve staré škole. Začíná závod o přežití. Brutální vraždy i pronásledování duchů hrozí za každým rohem. Parta spolužáků bude muset přijít na to, co se stalo a jak kletbu zlomit. Ne každý to přežije, ale to ještě nikdo z nich neví. (MrPierc)

ledzepfan

Jak mám japonskou produkci rád, tak jejich bubákoviny jdou většinou mimo mě- a ani tady to nebylo jinak.. Dlouhovlasé holčičky na mě prostě moc nefungujou a ani hutná atmoška nevyváží, že se postavy občas chovají jako dementi, všechno se dokolečka vysvětluje a že se ( v jinak hezky videoherním formátu) vcelku jednoduchý příběh rozmotává zbytečně křečovitě a zmatečně... Potenciál dobrý, ale z mého pohledu to má do výborného horroru (což jsem podle hodnocení očekával) daleko. ()

EvilPhoEniX

Anime psycho gore šílenství!! Parta studentů provede zaklínadlo, které je má sjednotit jako přátelé, avšak jeden z nich udělá chybu a jsou teleportování do jiné časové dimenze. Do staré temné školy, kde řádí duchové zavražděných studentů. Rozhodně je to temné, poměrně zvrácené, neskutečně brutální, gore je fakt výborné ( Střeva venku, vypíchnuté oči, uřezané hlavy, ruce!) divák celý film může hádat, kdo a v jakém pořadí umře a rozhodně je to nepředvídatelné. A co si budem nalhávat zabíjení dětí je samo o sobě intenzivní a nepříjemné téma, takže i v Anime podání to má docela "šťávu". Překvapí i finále s nečekaným překvapením. Rozhodně slušná žánrová věc po příběhové, atmosférické i brutální stránce. 7/10. ()

Carol Pifková

Áno presne takýto masaker som si predstavovala. Črevíčka, vypichnuté oči, hektolitre krvi, psychopatizmus, duchovia atď. Taká fajnová 4-epizódová brutalita. Tvorcovia mi velice ulahodili. Pstruh se řítí potokem proti proudu!! A preto zatiaľ 4* mám len prvé dve časti pozreté. Ak má ani tie posledné dve nesklamú bez váhania dávam tomu plný počet. Oproti prequelu je toto proste božie dielo. A nesmiem zabudnúť na vážne fajnový opening. Ten začiatok je nehorázne mrazivo dobrý..... A ten boží anti happy koniec. Presne takto sa má skončiť anime takéhoto žánru. Bola to vážna pecka. ()

Hanyou

Hra samotná je zábavnější, protože tam máte alespoň pocit, že je osud postaviček ve vašich rukách. Navíc (spoiler) mi tam umřel Yoshiki. Fuj na vás tvůrci. :( ()

MrPierc

Několik spolužáků se ocitá v zajetí kletby ve strašidelné škole. Nikdo neví proč ani jak se tam dostaly. Brutální vyvražďování mají na starost místní dětští duchové. Za vraždícími duchy se skrývá hrůzná pravda, která se odehrála v minulosti na škole. Děti zažívají abnormální stres, strach a vlastní nechutné popravy. Anime v hororovém duchu mi nevadí, ale tohle je příliš. Až příliš necitelné a extrémní. Chápu, že tvůrci chtěli šokovat, postrašit a vyvolat atmosféru beznaděje, ale dívat se na detaily trhání a řezání dětí je na mě moc silné. Jinak to celkově není špatné, ale nedokáži akceptovat malé holčičky a kluky, kteří mají oči jako podšálky a pak jim je někdo vytrhne nůžkami. Zajímavé je, že když něco takového vidím v hraných filmech a děje se to dospělým, tak mě to tolik nezničí. Když ale koukám na malované nevinné děti a jejich střeva jim tečou po botech, tak to se mi opravdu nelíbí. Určeno pro dospělé a otrlé (pro tohle otrlý nejsem). Zbytečně šokující, ale jinak dětinsky hloupé. ()

Akira777

Hra je o dost lepší, je tam silnější atmosféra a ta depresivní hudba, i když hra vypadá jak vypadá, je prostě děsivá. Opravdu doufám, že se udělá remake, s tím že by to byla plnohodnotná série. Tím chci říct, že OVA se mi prostě nelíbilo, podle mě vsadili jen na tu brutalitu těch her. ()

MikyAff

Nářez, který se s ničím moc nese... neštve a během pár dílů nám na podnose přichystá spoustu krve, vnitřností, zvrácený psychiky, tajemna, naježených chlupů a i nějaké to nepochopitelné chování postav. Příběh je zde sice napěchovanej, ale to vůbec nevadí. Možná právě proto, že se jedná o záležitost, kterou máte zhlédnutou během jednoho dopoledne, to diváka osloví a hlavně nepřestane ani na chvilku nudit. ()

Corpsegrinder

Zase takovej šokující masakr to neni takže nevěřte vyplácanejm lidem co to tvrdí, ale i tak je to hodně nepředvídatelný anime plný gore kde nikdo nemá jasný že přežije. Konec správně depresivní. ()

biasim1 odpad!

Skupinka spolužáků se během pokaženého zaklínadla přesune do staré a děsivé školy, kde bojují o svůj život. To zní jako fajn zápletka pro nějaký obstojný gore kousek. A opravdu je tomu tak. Je tu spousta mrtvol, vnitřností, odporných scén, příběhu... No... toho ne... Tak jsou tu alespoň fajn postav..... To vlastně také ne.... Tak alespoň ještě něco... Ne? Ne, opravdu, jak se dívám, nic jiného než gore tu není. Nechápejte mě špatně, v gore záležitostech se opravdu vyžívám, ale když už sleduji něco jen kvůli přehnané brutalitě a ne kvůli příběhu, chci, aby alespoň samotná brutalita byla nějak originální. Ne, opravdu nestačí když mi každých dvacet vteřin ukážete rozpůleného člověka a k tomu kilometry vnitřností na podlaze. Tak by tedy neměl být problém nezaměřovat se tolik na samotný gore a zkusit se na to dívat jinak. Bohužel, ono to prostě nejde. Příběh tu sice nějaký je, ale v takové kvalitě, že v moment, kdy jsem si uvědomil že tam opravdu nějaká zápletka je, už běžely závěrečné titulky. Mohly by to alespoň zachránit nějaké dobré postavy? Je jich tu přeci spousta, tak aspoň někoho si musím oblíbit. Zase Ne? Omlouvám se, ale když je tu daná dohromady skupinka bezcharakterních postav, které jsou ještě tak neuvěřitelně, ale opravdu neuvěřitelně stupidní, nemrzí mě ani momenty, kdy třeba nějaká postava zemře. Nejlepší na tom je, že když někdo zemře, většinou to neřeší ani samotné postavy. Když vám umře vaše malá sestra, tak je přeci naprosto normální reakce "půl minuty u ní budu sedět a pak jsem vlastně naprosto v pohodě". Jsem jen rád, že si naprosto nepochopitelné akce všech hrdinů, které přesahují jakýkoliv stupidní slasher, ani nebudu pamatovat, jelikož si ty samotné akce s žádnou postavou nepropojím. Už teď, pár hodin po dokončení si pamatuji dvě postavy a jméno jen jedné z nich.  Na konci tedy nezbyde vůbec, ale vůbec nic, proč Corpse Party navýšit hodnocení na více, než odpad. ()

Terezinka198

Sledováno včera na Valentýna, cus fuck that day, right? :D Užila jsem si to. Lahůdka. Spousta krve, masa, červíčků, psychopatů, zákeřných smíchů. Ano, asi jsem psychopat, ale po chvíli jsem se také jen šíleně smála. Krásný masakr. Skvělé detaily. Úžasný opening. Muhehehe. Konec je jen sladkou třešničkou na dortě. :3 ()

Perth

Nefalšovaný anime-psycho-gore hrající si s vnímáním reality, manipulací mysli a vnitřnostmi hlavních postav... Tahle sérka snad nejde ani považovat za samostatný contribution Corpse Party univerza, spíše jako výtah herních událostí a propagace hry. Bohužel do zvolené stopáže neměli tvůrci šanci stravitelně nacpat zamotaný příběh a proto nezasvěcení budou nejen zhnuseni rychlou sérií nechutností (což by nebylo nic špatného :D ) ale také zmatení narychlo vyprávěným příběhem. Na druhou stranu ve hře všechny důležité scény neuvidíte tak barvitě a detailně jako tady, také před autorem klobouk dolů, že skvěle zpracoval předlohu i včetně stejných dialogů a perfektního remasterovaného soundtracku...... Easter egg: Víte proč bylo 1. patro školy poseté botičkama? - Japonci se těsně před sebevraždou vyzouvají...... Conclusion: Každý díl této děsivé, emocionální jízdy s nefalšovaným brutálním japonským gorem vás zanechá ještě dlouho s pootevřenými ústy díky své zvrácené genialitě. ()

deepspace101

Test divácké kompatibility – 1. Najdu-li svou kamarádku oběšenou, avšak stále ještě živou: a) začnu hystericky vyvádět, b) obejmu ji a zatáhnu směrem dolů, c) neudělám nic. 2. Ocitnu-li se v opuštěné budově hemžící se vraždícími duchy a mojí malé sestře se začne chtít na záchod: a) řeknu jí, ať si skočí přes dvorek posetý hnijícími mrtvolami do křoví, b) někam s ní pošlu podezřelé individuum, které jsme před pár minutami potkali, c) nechám ji, ať si sama poradí, a jdu dál zkoumat vnitřek budovy. Pokud jste zaškrtli libovolnou možnost u kterékoliv otázky, gratuluji, patříte do cílové skupiny! Pokud vám nabízené odpovědi připadají nenormální nebo nebetyčně pitomé, sledujte Corpse Party: Tortured Souls pouze na vlastní nebezpečí. Hrozí vám, že si ukroutíte hlavu nad tím, jak malou úctu tvůrci chovají k inteligenci diváků. ()

Kreveta.punk

Nehorázně ujetej a brutální anime horror, u kterýho doporučuju přeskočit úvodní znělku, protože zní jako z nějaké přihřáté telenovely. Ale jinak prostě masakr. Doporučuju pouštět dětem na spaní :D ()

ssamo

tak... začneme nejakými tými črevami, pridáme k tomu gýč - budovu plnú duchov, nejaké tie črevá, nevinné kúzlo sa zmení na kliatbu, črevá, urezané jazyky, nabodnuté oči, črevá, odťaté hlavy, šialene hlúpe postavy a nakoniec črevá. taká oddychovka na prázdny večer. chystá sa live-action film a mám taký vodojem, že to bude rovnaká zloba... je mi to ľúto kamoši. aspoň že ten koniec bol taký... japonský :D ()

TruthPreveal

Na tohle jsem se podíval jenom proto, že mám rád hororový anime a taknějak jsem už věděl co od toho očekávat. Moje očekávání to splnilo, bylo to takové temné strašidelné a na anime opravdu hororové. Krom Higurashi asi nejvíc hororové anime co jsem viděl. Teď jenom krátce pro ty co tohle anime viděli a trošku nechápou, a pro ty co se na něj chystají podívat: Tohle anime je podle hry asi z roku 1996, a tahle adaptace se herní předlohy SILNĚ DRŽÍ jak nejvíce to jde. Proto prostě charakteři dělají stupidní věci, protože to tak ve hře bylo/mohlo být. "Mohlo být" protože ve hře v různých situacích jste dostali více možností jak se se situací vypořádat. V anime je to zrovna udělané tak že konec je asi nejhorší ze všech možných, ale to nejspíš autoři týhle adaptace udělali schválně aby tam bylo co nejvíc goru, vražd, krve atd. Takže prosím nehodnoťte podle toho jak moc hloupě postavy řešily situace a vzpomeňte si, že je to dělané podle hry. Teď zpátky k hodnocení. No moc se k tomu říct nedá, má to jenom 4 epizody. Můžu říct jenom to, že mě to docela bavilo, to co jsem od toho očekával jsem dostal. Avšak tomu nedávám vysoké hodnocení, protože je to prostě jenom anime které zkouknete do 2 hodin a za chvíli na něj zapomenete. Musím však říct že na to jak japonci dělají horory, tak corpse party je na japonské poměry docela dobře udělané a i příběh je zajímavý a ikdyž je pár věcí vynecháno, tak i dává smysl. Charakteři nejsou moc ničím zajímaví. Art, animace i hudba byly dobré. Dávám 4 hvězdy ale s hodně odřenýma ušima. (7/10) ()

Wyrmhord

Zaujímavý príbeh, kopec čriev a krvi a uthrnutých hláv. Všetko sa to navyše odohráva v "inom" svete. Nech z toho spravia celovečerný hraný film a dostaneme skvelú gore duchárčinu. Mimochodom, ako Vás nebudú bolieť oči po tomto, tak už asi po ničom. ()

PowPow

Téhle vyvražďovačce chyběl hlavně nadhled typu Battle Royal. Na jednu stranu bylo zábavné tipovat, kdo to přežije, vnitřnosti létaly všemi směry, ale vadilo mi, že se to bere hrozně vážně a že všechny postavy se chovají totálně nelogicky. Celkem kýč. ()