Štyria podfukári (Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Dave Franco, Lizzy Caplan) sa vracajú, aby divákom predviedli ďalšie zo svojich neuveriteľných kúskov a opäť posunuli hranice magickej ilúzie do vyššieho levelu. Pred rokom sa im podarilo napáliť agentov FBI v štýle Robina Hooda, čím si získali neutíchajúci obdiv verejnosti a teraz opäť prišiel čas na spoločné vystúpenie. Jeho príprava bude nesmierne náročná – ich cieľom bude tentokrát odhaliť nekalé praktiky mága, ktorý ovláda moderné technológie. (Forum Film SK)

sedm.1

Kvalitativně je toto pokračování zhruba na stejné úrovni, jako byl jeho předchůdce, ovšem dost výrazně se zde změnil přístup ke zpracování. Nadále jde samozřejmě v první řadě především o podfukářský film, na což dost okatě odkazuje i samotný název českého distributora, nicméně v tomto díle je veškeré dění a ony podfuky podány daleko více polopatičtěji, respektive doslovněji, takže divák, tedy až na finální zvrat, po většinu stopáže ví, na čem skutečně je, což v jedničce nebylo, tam tvůrci s publikem vyjebávali od první minuty, takže jiným slovy, zápletka je ve dvojce mnohem více přehlednější a jednodušší, což ovšem neberu ani jako plus, či mínus, to už je spíš na samotném konkrétním divákovi, co mu je bližší, důležité je, aby to vůbec fungovalo, a to se zde stalo. Vše ostatní se pak ale již nese v duchu dílu prvního, takže hvězdný, sympatický a charismatický casting, fajn atmosféra, působivý styl a slušné napětí, spousta nápaditých scén a nečekaného vývoje, fungující humor a zábavně vygradovaný závěr, takže i tentokrát se jedná o rozhodně záživnou zábavu, která sice na zadek neposadí, za pozornost ovšem rozhodně stojí. ()

Lukoboss

Rozhodně horší než jednička. To je potřeba si ujasnit hned na úvod a vlastně je to taky vidět na celkovým hodnocení tady. Především se to snaží být velkolepější, větší, víc sázet na WOW efekt, ale přitom to tak vůbec nefunguje. Aspoň na mě to tak působilo. Snaha narvat tam ještě víc známých herců taky nemá ten nejlepší efekt a film pro mě totálně zabila scéna, kdy se tam objevil Harry Potter. Já si nemůžu pomoct, ale je mně neskutečně nesympatickej, takže další mínus k těm ostatním. No ale to je můj problém. Nějak doufám, že další díl už nebude, protože udělat z tohoto trilogii nebo dokonce sérii je ztráta času i peněz. ()

iXtr3m3

Opäť bez logiky, niektoré veci sa síce snažili vysvetliť a aj to sedelo ako hra s kartami v životnej veľkosti, ale ten dážď a ďalšie veci, neviem neviem... a to už nehovorím o tom, že jednotka skončila mysteriózne ohľadom postavy Robina Hooda a vo dvojke je to ako keby nič... Ale ok, opäť na efekt skvelé. ()

KoRner

Mne osobne ani jednotka neprišla veľmi pozerateľná, ale herci a pár slušných trikov to celkom zachránili. Tu je len pokus o rozvinutie príbehu, ktoré je kostrbaté, až je to smiešne. Vynárajú sa tam staré postavy, ktoré už mali byť dávno uzavreté a do toho Radcliffe, ktorý tam má veľmi nezaujímavú postavu. Dej sa pokúša kombinovať a vyťahovať prekvapivé zvraty, všetko sme však už videli predtým. ()

Loki_Six

"A magician's greatest strength is an empty fist. That is to say, the ability to convince a crowd that something is inside when really there is nothing." ()

Fary

Jednička byla podstatně lepší. Dvojka je plná klišé a až příliš za vlasy přitažených triků a "souher náhod". Škoda - mohli si s tím dát trochu víc práce... ()

divak84

strašně mě sere jak mluví k divákům, jak přešlapujou... připomíná mi to boy bands z 90s ... Lizzy Caplan fajn.. ostatní jenom dementní digitalní orgie bez jakehokoliv smyslu pro realitu - viz tak absurdní debilita ve vyzkumném centru s kartou a jejím schováváním ... to se samozřejmě líbí jen 16letým.. finále kopírka z finále A-Team ... takže celý film abych to shrnul otravná ale místy vtipná zaležitost s věčně otravným Eisenbergem, který má perfektní sklon točit jen absilutně nesympatické a emptatické postavy .. ()

tom.nosek

Jedničku si už moc nepamatuju a i přesto na mě dvojka působí slabším dojmem. Zvraty jsou sice zajímavé a malý kouzelník ve mně oceňoval především obrácený déšť (i přesto, že ta "advanced" část už byla asi nereálná), ale i tak jsem pociťoval, aniž bych se to aktivně snažil vymyslet, že je tak nějak jasné, jak to skončí. U letecké scény se tak moje napětí ohledně životů hlavních hrdinů rovnalo napětí jiné části - vztahové zápletky Mikea Pancakea a nového úlovku Lizzy Caplan. Oboje by se dalo vyjádřit zápornými čísly. Ve výsledku se jedná o solidní film a dlouho jsem váhal, zda dát tři, nebo čtyři hvězdy. Oproti jiným čtyřhvězdičkovým filmů by tento ale byl vyloženě slabší, a proto nakonec dávám hvězdy tři. ()

Hanys_

Plus minus jako jednička, jenže tady je navíc dost nevýrazný záporák a debilní postava (dvojče), díky kterým prostě musím jít níž. Ale asi nebudu mít problém vidět to někdy znovu. ()

kolemjdouc

vypadalo to na to,že co se nehodilo v prvním díle použili tady ve dvojce , přidali novou postavu Jezdce, aby to nebylo tak okaté, prošpikovali to pár triky.Freeman, i když jeho postava je klíčová, už mi moc nesedí.A jak už tady někdo psal ,film vás spolehlivě uspí ()

Warle

Na můj vkus až zbytečně překombinované a dost zmatené. Minimálně co se zvratů týká. Ale neberte to tak tvrdě, pokud se vám líbila jednička, pravděpodobně se vám bude líbit i pokračování. Ale pro mě je o chloupek slabší. Plus má především Lizzy Caplan, na kterou se koukalo hezky a poslouchalo taky. Čistých 70%. ()

orkadimenza

Zatímco jednička přišla s přiměřenou dávkou blbostí, ale i s originalitou, tak dvojika ztrácí na originalitě a naopak přichází mnohem více WTF momentů, u nichž vám nezbývá nic jiného, než jenom nechápavě kroutit hlavou. Pokud se budete snažit něco pochopit, tak se hezky rychle ponoříte do hromady sraček, ve které se už před vámi utopil režisér. Ten se snažil vše zahrát na efekt a epičnost, místo toho si měl však dát pozor na banality a raději mohl nabídnout pořádné mysteriózní drama s alespoň nějakým vysvětlením. Toho se v této podfukářské akční "show" nedočkáte, a tak se musíte spokojit s hereckými jmény, které vytahují Chua z bahna do podprůměru. Zklamání, i když trochu očekávané. P.S. Kdyby byla úvodní scéna s Lionelem na začátku jedničky, pak si myslím, že by aspoň jednička dosáhla svého efektu. ()

angloumene

Dalo by se říci, že druhý díl podfukářů takřka představuje zosobnění průměrného filmu. Jistě své cíle jezdci naplňují, máme možnost zhlédnout řadu kouzelnických, akcí nabitých triků a samozřejmě nechybí ani pár humorných scén. Jestli ale byly v prvním díle nějaké wooow momenty, tak v druhém je určitě nehledejte. Všechna překvapení už jsme viděli a s žádnými novými tehle díl nepřichází. Navíc mě rádoby dojemná linka tohoto dílu tak nějak iritovala, ale to nemusí platit pro všechny že? :) ()

IvoB

Klasický sequel, který se snaží o větší rozmáchlost (a přiblížení se čínskému trhu...). ale ve výsledku vychází jako slabší odvar jedničky. Opět na první pohled cool film s atraktivním tématem, jenž si většinu svých "wow" momentů vycucává z prstu. Hraje se tu prostě jenom na efekt, a ačkoliv to docela rychle uteče a hlavní obsazení nepostrádá jisté charisma, jedná se stále o dost zaměnitelnou záležitost, u které se jednou pobavíte a zapomenete. Veleprůměrné 3* (5/10) ()

cepice

Oproti jedničce neskutečně překombinované a zcela nudné. Triky dobré, leč nereálné a naprosto přehnané. Bohužel veliké zklamání. :( ()

Marys

Prvý diel jednotky som si úplne do detailu nepamätal, no nezdá sa mi, že by pokračovanie bolo o to menej zaujímavé. Trošku celý dojem možno pokazil úplný záver, ale nie natoľko, aby som si druhý diel nevychutnal. Pobavilo, zaujalo. ()

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

06.09.2019

Člověk by řekl, že když studiu nějaký film, obzvlášť chválená komedie, ještě navíc s asijskými hrdiny v popředí, vydělá nečekaně velký balík peněz, budou zástupci studia ochotní tvůrcům na… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Radcliffe u FBI

Radcliffe u FBI

01.08.2015

Představitel Harryho Pottera neusíná na vavřínech. Zatímco si řada herců z kouzelnické ságy stále užívá dovolenou, Daniel Radcliffe víceméně jen přebíhá mezi natáčecími placi. Ještě letos ho uvidíme… (viac)

Boratova špionážní komedie našla režiséra

Boratova špionážní komedie našla režiséra

04.12.2013

Sacha Baron Cohen se dlouho poctivě připravoval na roli Freddieho Mercuryho. Jeho snaha ale vyšla vniveč, když ostatní členové skupiny Queen odmítli jeho nekompromisní pojetí i se stinnými stránkami… (viac)