Vojna o planétu opíc

• Česko Válka o planetu opic (viac)

Vojna o planétu opíc začína dva roky po udalostiach predchádzajúcej snímky Úsvit planéty opíc. Z inteligentného šimpanza Caesara (Andy Serkis) sa stal nespochybniteľný vodca rozrastajúceho sa spoločenstva opíc. V novej snímke je mu okolnosťami vnútená nová rola vojnového generála. Situácia opičieho klanu, ktorý vedie Caesar je katastrofálna. Ich skupina ustúpila do lesov, kde sa často stretávajú v bitkách s armádou tvorenou ľudmi, vedenou neľútostným plukovníkom McCulloughom (Woody Harrelson). Straty opičieho spoločenstva sú obrovské a Caesar cíti bolesť z každej smrti. Stretáva sa s vlastnými temnejšími inštinktami a nastupuje na cestu pomsty, na ktorej sa stretne s plukovníkom v epickej bitke, ktorá určí, kto sa stane hlavným druhom, ktorý bude určovať ďalší osud tých druhých, porazených. (CinemArt SK)

neo93

Velmi povedený díl, který zakončuje tuto novodobou opičí trilogii. Měl jsem jisté obavy, aby film nedopadl podobně jako minulý snímek, který mě jednoznačně zklamal, jelikož jej natočil stejný režisér. Tentokrát to ale Matt Reeves zvládl téměř dokonale. Trailery sice slibovaly mnohem více akce, boje a skutečné válečné vřavy, která ve filmu jednoduše není, ale i přesto je na co se dívat a ani ta akce nakonec nechybí. Jak úvodní našlapaná pasáž, která namlsá diváka, tak i závěrečné scény stojí rozhodně za to. Mezitím, je film vyplněn skvělou dějovou linií, putováním, ve kterém se nejvíce prohlubuje Caesarův celkový vývoj. Právě, při tomto cestování krajinou nejvíce vynikne výborná kamera, která se stará, o nádherné záběry. Do této cesty za sebepoznáním, pomstou Caesara, vstupuje také šílený plukovník McCullough, který má zase své vlastní potřeby. Kromě starých dobrých opičáků, se střetneme také s dalšími významnými postavami, at už se jedná o Bad Ape, která slouží pro odlehčení a rozveselení některých situací nebo o malou holku, která naopak doplňuje emociálnější rovinu. Nicméně ve filmu se najdou i slabší místa, jako např. útěk z vězení, který je až příliš snadný a naivní. Epické finále skoro vše, ale zase napravuje. Slabší než Zrození, ale zase mnohem lepší než Úsvit planety opic. ()

Hellierer

Třetí a závěrečný díl, novodobé planety opic je úspěšně za mnou a nebál bych se říct, že se jedná o nejlepší trilogii minimálně od Pána prstenů. Název nám sice slibuje "válku", ale to v kině nedostanete. Co ale dostanete je mnohem lepší. Film o putování post-apo světem, příběh o zášti a skvělé zakončení Ceasarovo příběhu. Woody Harrelson je skvělý záporák, ale všichni jsme přirozeně v táboru opiček. Vizuální zpracování a animace obličejů a srsti se zase posunulo a pěkný kus dopředu. Opice jsou realistické, pohyb srsti a mimika propracovaná. Film velmi navazuje na předchozí díl, tím pádem nemá moc smysl ho sledovat bez předchozí znalosti. 90% ()

Mouchal

O fous lepší než dvojka, ale o parník horší než výborná jednička. Válka se sice nekoná, a to je možná dobře. Vzhledem k tomu, jaké paskvily se na plátně odehrávaly během toho krátkého válečného konfliktu jsme o moc nepřišli. César celý film hrozně táhne, ale bohužel tam, kde měl přijít nějaký sympatický zaporák (nedejbože s nějakým dobrým motivem), k nám přišel ničím nezajímavý a šablonovitý Woody, který roli zahrál tak, jak už byla zahrána milionkrát a za pár chvil ani nebudete vědět, že tam hrál. To samé platí i o většině "sebevražedné grupy" Césara. Jak už bývá v moderním Hollywoodu zvykem, každá parta potřebuje svého baviče, svého svalovce, svého šprta atd... Tady to všechno máte, takže opět bez překvapení. No prostě bez nějakého ostychu jsou tam voloviny největšího kalibru, je to zoufale neoriginální, ale má to Césara (který je mimochodem špičkově zhotoven i zahrán mistrem Serkisem) a ty opice mě prostě a jednoduše baví. A zvlášť mě pobavila scéna, kdy kůň, který nese gorilu a šimpanze zároveň, běží tryskem do svahu ve sněhu. Jak se tohle dostalo do finální verze filmu opravdu netuším, ale zajímalo by mě, kde filmaři vzali takovou představu o koních. Však to by přece nezvládla ani Klepna... 75% ()

Armin82

Pro mě jednoznačně nejslabší díl od zrození. Především název filmu je dost zcestnej. Válka trvá asi 5 minut na začátku a 5 minut na konci. Takže kdo to ještě neviděl, tak na nějakou brutální řežbu zapomeňte. Celý film je defakto o putování Cézara za pomstou a hledáním vraha své rodiny. Bohužel ta cesta za plukovníkem, je až na pár momentů docela nuda. Za zmínku stojí snad jen opičák samotář, kterýho potkali na cestě a který rozesmál v každém svém záběru. Woody docela překvapil. Se žiletkou na lebce, vousama a jednim naučeným výrazem, vypadal docela věrohodně. Asi si špatně vybírám, ale poslední dobou jsou pro mě návštěvy kin vyhozený prachy. Vyplatí se počkat----lepší průměr 60% ()

Likan7

Finální Válka je bohužel tak nějak na úrovni Úsvitu. Obě pokračování v porovnání se skvostným Zrozením jen šoupou nohami. Jasně, stále se tu bavíme o špičkovým filmu co se technické stránky týče. Triky nikyd nebyly v lepší formě a pozorovat Casara se svými společníky jak řeší budoucnost je skvost. Stále platí, a tady 3x tolik, že opice jsou zajímavější než zbytky lidí a dokonce tady jsou lidé už natvrdo přezentováni jako ti zlí. Jasně, i ti zlí mají svoje důvody proč se chovají tak jak se chovají, ale třeba pohnutky Woodyho Harrelsona jsem sice znal, ale nějak nepochopil. Nečekal jsem ani Válku, věděl jsem do čeho jdu, ale i když jsem dostal solidní drama, emocionálně mě to minulo a závěr, který měl být naprostým vyvrcholením těch tří filmů, jsem skoro odzíval. Velká škoda. Snad se nám ještě Planeta opic v nejbližší době vrátí s novým režisérem a novým příběhem. ()

LordMysti

Technické zpracování zvířat (opic) je tu opravdu na dokonalé úrovni a nevidím už moc prostoru kam to dál posouvat. To je asi tak jediné pozitivum filmu. Zbytek je prostoduchý příběh tisíckrát okoukaný, zde navíc i poměrně nudný a roztahaný. Konec byl jasný aby to dějově zapadlo do prvního filmu, takže ani žádné velké drama se nekonalo. I tak mi ten příběh a konec lidstva moc do sebe nepasoval. Každopádně u filmu si zazíváte a moc silných momentů tam nenajdete. ()

Demonic189

Komentar môže obsahovať SPOILERY. Sorry, ale toto mi ozaj nesadlo a pre mňa osobne trochu sklamanie. Vôbec totiž nejde o žiadnu "War" ako napovedá samotný názov, ale o väzenskú drámu, ktorá je v druhej polovici prehliadka logických nezmyslov a scenáristickej blbosti. Samotný záver je ozaj na facku (predchádzajúci diel mal omnoho viac akcie a nevolal sa "war) a smrť Caesara skutočne veľmi nasilu. PS: prečo sa preboha všetky 3 filmy točia iba okolo USA? Kde sú všetky ženy, deti a ostatný? To iba opice vedia viesť pokľudný rodinny život a ľudstvo, to je iba pár tupých chlapov s granátometmi a chuťou masakrovať všetko navôkol? ()

Sweat55

Třetí pokračování nové série Planety opic je jiné než ostatní. Z celkem zajímavého konfliktu mezi lidmi a opicemi se přešlo do absolutního westernu, který se docela dost podobá klasikám jako Tenkrát na západě. Lidé se odsunuli na třetí kolej a do popředí se posunuli opice, které díky perfektnímu CGI a práci Andyho Serkise ve filmu opravdu ožívají. Při filmu se nudit nebudete a těch 143 minut uteče jako voda. A ten soundtrack, jak Giacchina nemám nijak extra v oblibě, jeho skladby jsem si opravdu užil. ()

Tamten

Další film, který dokazuje, že dokonalé triky nemůžou nahradit kvalitní děj. Hraje si to na atmosféru "reálné" války a v první části to celkem jde. Jenže v okamžiku, kdy se příběh dostane do "koncentračního tábora", začne nastávat jeden kiks za druhým. Ještě jsem neviděl takovýto tábor, ve kterém celou noc hlídkuje několik lidí přímo u vězňů, ale nikdo si nevšimne, když jim všichni vězňové zmizí. Stejně tak si nevšimnou, když hlavním vchodem přijde dítě, které se nijak nemaskuje a začne chodit od klece ke kleci. O deux ex machina na konci filmu ani nemluvě. Pak už na celém filmu skuteně zůstávají jen dokonale vytvořené opice, ale dívat se na ně přes 2 hodiny nemá smysl. ()

gemi

V zásadě skvělá podívaná (stejně jako předchozí díly), na druhou stranu je to místy hrozně naivní až hloupé (stejně jako předchozí díly). ()

Franc1s

Závěr fantastické opičí trilogie je za mnou a s klidnou duší můžu říct, že todle se režisérovi povedlo. Bohužel jen jsem čekal trochu víc te války, ale nic se neděje, když budu chtít řežbu, kouknu na dvojku. Tady jde hlavně o pomstu a putování za novým domovem, kde jsou promyšlené i citlivé dialogy a věříte každé slovo nejen Caesarovi, ale i pěkně šílenému plukovníkovi (W.Harrelson). A digi-opice a Andy Serkis, to už je jinej level, v kině to muselo být něco. 8/10 ()

ER

Role se obrátily, opice jsou jako lidé a lidé jako....Tentokrát je znát tlak na city a klišé obrázky jsou v ději poměrně časté, což nakonec nic zásadního nepřináší. Zařazení až komické figurky nic moc, hovno na tváři jednoho z vojáků pobavilo více. Pár momentů se přeneslo z prvního dílu (lpění na lidské bytosti),přidávají se chmury z budoucnosti (důsledky činů Koby), útěk z vězení je klasika-ani tady však nechybí klišoidní scény (zlá opice učiní dobrý skutek aj). Nakonec se to "nejlepší skrývá" v postavě plukovníka,jehož cynické chování vytvořilo správnou protiváhu vůči Caesarovi. Ten je pořád charismatický a jeho skon se téměř vyrovnal Vinnetuově smrti v Posledním výstřelu. ()

Maximilianus

Podľa mňa najslabší diel série. Prišlo mi to ako iba povinnosť aby bola séria nejako zakončená a pritom sa absolútne nič nestalo. Len sme zistili, ako vznikla planéta opíc. 7/10. ()

Lupes

Poslední díl dokázal sestupnou tendenci celé remake série. Od téměř skvostného, tj. vztahově dobře vystavěného a prokresleného, úvodního dílu, přes poněkud béčkově akční díl druhý, který trpěl předvídatelností, byť nepostrádal napětí, až po tento pokus o návrat k vztahovému dramatu, který však trpí melancholičností, patosem a nevěrohodností hlavní zápletky. Akční finále je krátké a těžko uvěřitelné ve všech bodech lidského jednání. K tomu ještě malá holčička, její panenka a komický opičí kamarád... Jenže v solidně odvyprávěném válečném příběhu ze zajateckého tábora je podobný kýč vraždou sebelepšího záměru. Zůstává tak alespoň překvapivé vypořádání s hlavním padouchem a především (!) dobře vykreslená a neuvěřitelně dobře zahraná "humánní" láska mezi jedinci nadcházejícího dominantního druhu planety. Neboť stejně jako se opice stávají lidmi, stávají se i lidé zvířaty, a toto zrcadlové podobenství není špatné poselství. Jen ho líp natočit. ()

RajAthen

A kruh se uzavřel, cesta k Planetě opic ukončena. Překvapivý první díl této nové prequel trilogie nasadil laťku velmi vysoko a oba následující díly ji zdařile udržely. Tento je na jednu stranu asi nejvýpravnější, ale potýká se možná až s příliš tématy a zbytečně dlouhou stopáží. Caesarovo putování tak může působit trochu únavněji, že tomu bylo doposud. Otázka lidství přitom zůstává hlavním tématem. Současně též platí, že i zde opové hrají jako o život a jistě vytyčují cestičku dalším technickým možnostem filmu. Nyní je asi hlavní otázka, zda budou tvůrci mít chuť se pustit do skutečného remaku klasiky... ()

Kritik.

Ide iba o úplne priemerný film, avšak fanúšikov, ktorí poznajú originálne príbehy planéty opíc, potešia rôzne spoilery a vývin k post-apokalyptickým etapám tejto ságy. Žiaľ, pre-počítačo-vané neprirodzené efekty toho dosť kazia. Za vtipné PLUS považujem šiši-opičiaka, ktorý je kombináciou Gluma, JarJara a Dobyho :-P No a záver týkajúci sa "padoucha" by tiež stál za zmienku, ale prezrádzať predsa nebudeme ;-) ()

E lan

Slušné dílo. Nelze nové sérii upřít vlastního ducha. Ceasar je famózní, záporák z rodu člověčího je bohužel slabší. Celkově velmi dobré až na ty hrozné zkratky. ()

waska

Výborně natočeno, doplněno naprosto úžasnou hudbou. Nádherné a dojemné završení trilogie. Teď jsem zvědavej, jestli z toho vymačkají ještě něco dalšího.. ()

Pokračování Planety opic má název i obsazení

04.12.2019

The Batman se začne natáčet v listopadu

The Batman se začne natáčet v listopadu

06.01.2019

Chystaná sólovka s Batmanem od režiséra série Planeta opic Matta Reevese The Batman se zatím vyznačuje tím, že kolem ní panuje naprosté ticho. Částečně za to může fakt, že se Reeves filmu chopil… (viac)