Vojna o planétu opíc

• Česko Válka o planetu opic (viac)

Vojna o planétu opíc začína dva roky po udalostiach predchádzajúcej snímky Úsvit planéty opíc. Z inteligentného šimpanza Caesara (Andy Serkis) sa stal nespochybniteľný vodca rozrastajúceho sa spoločenstva opíc. V novej snímke je mu okolnosťami vnútená nová rola vojnového generála. Situácia opičieho klanu, ktorý vedie Caesar je katastrofálna. Ich skupina ustúpila do lesov, kde sa často stretávajú v bitkách s armádou tvorenou ľudmi, vedenou neľútostným plukovníkom McCulloughom (Woody Harrelson). Straty opičieho spoločenstva sú obrovské a Caesar cíti bolesť z každej smrti. Stretáva sa s vlastnými temnejšími inštinktami a nastupuje na cestu pomsty, na ktorej sa stretne s plukovníkom v epickej bitke, ktorá určí, kto sa stane hlavným druhom, ktorý bude určovať ďalší osud tých druhých, porazených. (CinemArt SK)

Tochal

Dvě poznámky: 1) Jednoznačně nejhorší díl série. Nesmyslností, nelogičností, scénáristických lapsů a wtf momentů sedm na minutu čtvereční (za všechny "neviditelná" Nova v táboře a "leháro" v úplném závěru, spoilerovat nebudu, v kině jsem se ale musel upřímně rozesmát). Šablon a "deus ex machina" náhod ještě víc. 2) Názvy jednotlivých filmů jako by byly přeházeny. Protože první byl spíš Úsvit, druhý Válka a třetí Zrození, zdá se mi. ()

Tuzinho

Z traileru člověk očekává kdejakou válku, ale nakonec se dočká spíše emociální bitvy, což vůbec nebylo naškodu u tohoto námětu. Skvěle digitálně zpracované opice zase nasadily laťku o něco výše oproti dvojce. Celý průběh filmu se nesl jako skvělé drama, které vtáhne do filmu až do poslední vteřiny. Pokud jsem slabší dvojku hodnotil 4*, zde to prostě musí být za 5*. ()

bongazkongaa

můj bože. zrovna jsem vyhodil 209 korun za dvě hodiny nudy. Nemít popcorn a kolu, tak to tam asi nepřežiju. Nechápu, za co tady dáváte 4*, je sice pravda, že vopice vypadaj jako v pražský ZOO, ale to je asi tak všechno. Nejhorší ze tří dílů. Všude tam chc*lo, ale týpek má suchou hlavu? Chvilku je tam opic 50 a na konci asi milion. Aspoň, že se tam do toho necpe žádná milostná scéna. ()

Dunadan

Prekvapivo neakčná komorná dráma, no zároveň neprekvapivo výborné a miestami priam až dokonalé zavŕšenie skvelej (zatiaľ) trilógie. A obrovská poklona Reevesovi za to, že sa rozhodol natočiť práve takéto finále! Nesmierne som si to užil. Navyše, úroveň CGI spracovania motion capture hercov absolútne vyráža dych! ()

Blueeyes

Opice jdou do války. Uplynul zase nějaký čas od předchozích událostí, primáti se stmelují, čile konverzují, rozmlouvají lidskou řečí, ukrývají v horách a odrážejí útoky americké armády.... Celkem úspěšně, tedy nějakou dobu. Pak se něco zvrhne, věci začnou být velice osobní a Caesar vyráží na cestu za pomstou. Moc povedená byla úvodní a závěrečná třetina, je fakt že kolem středu snímek trošku ztrácel dech, nebo jej možná zadržoval, aby se připravil na finále? Těžko říct, každopádně, stříhala bych, o chloupek... CGI dokonalé, emoce jsou tam kde mají být, Harrelson je důstojný záporák a doslovně naplňuje pořekadlo "mlčeti zlato". Jinak ale velká, velká výtka titulkářům. Takhle mizerné titulky v kině, aby fakt jeden pohledal. To, že se překládají jména a opice jménem Lake je v titulkách volána "Jezero" případně Winter "Zima" to bych ještě se zavřenýma očima tak nějak dala. Ale prokristapána - těm zrádcovským přeběhnuvším opicím, které lidem napomáhají v boji proti vlastnímu druhu, těm vojáci říkají Donkey! Proč, proč to tak nemohlo zůstat? Proč titulkáři museli z Monkey/Donkey udělat Opičák/PIČÁK???? Pičák! Přísahám, že při oslovení "Pičáku, náboje!" jsem sebou pokaždé trhla :-). Tady si by někdo zasloužil napráskat pičem, pardon bičem :-) ()

husokachna

Pro mě zklamání. Nevelké, ale zklamání. První akce je úžasná (ty záběry zvrchu, wau) a navnadí člověka na něco, co potom nedostane. Film se změní v Ceasarovu revenge road movie, která nedává moc smysl, má hrozný logický lapsy a nechá zapomenout na Ceasara vůdce a filozofa z druhého dílu. Oproti dvojce, jejíž námět a příběh je jednoduchý, univerzální a silný (koexistence dvou druhů, nenávist, snaha o smír a pochopení, nevyhnutelnost střetu) se trojka roztříští do "scének" typu (mírné spoilery): musí se zabít plukovník (nesmysl), musí se vykopat tunel (vážně?), hodíme na stráž hovno=klíče=profit (facepalm) a film se tak roztříští a ztrácí sílu dvojky (a vlastně i jedničky) opičích dobrodružství. Co zbyde? Krásně udělaný, podprůměrně napsaný, poctivě natočený blockbuster, kde sice opice žijí, dýchají a hrají, ale mohl by tam být místo nich kdokoliv jiný a bylo by to jedno. Třeba Sagvan Tofi. PS: ještě bych zapomněl. Hnacím motivem a spojnicí celého filmu jsou děti a rodina. Čím víc se dokážete vcítit do Caesara jako rodiče, tím je film asi silnější. Já na tuto motivaci reaguju tradičně silně, ale i přesto jsem nedokázal úplně uvěřit Ceasarově motivaci. PPS: Závěrečný deus ex machina...no to nebylo úplně dobrý. ()

Mr.curry

Tak trochu mix všeho. Utlačovaní Židé v pracovních táborech, mojžíšovský spasitel, který se za ně postaví, když jsou bičováni a potřebují jídlo a vodu, načež je odvede přes poušť do země zaslíbené, a notný nádech Živých mrtvých - ať již pochmurné projíždění osadami a prohledávání obydlí, stejně jako silně neganovský záporák. Minutáž byla zlo; kdybych se díval doma, u všech záběrů s tou malou ťutinou bych klikal šipku vpravo. Naopak zpracování je perfektní a 3D stálo za to, nicméně s malebným a do puntíku promyšleným prvním dílem má tento již společného pramálo. ()

TheSpearCZ

Tak třetí díl se nám nesl v úplně jiném duchu, než předchozí dva díly a to hlavně proto, že ubylo akce (výrazně to tomu prospělo) a také se film soustřeďuje více na samotné postavy (ještě více než v druhém díle) a jedná se tím pádem spíše z většiny jen o drama (celkem depresivní drama). Každopádně hluché místa se ve filmu našla (hlavně kvůli dlouhé stopáži), ale co například nezklamalo, byla opět výborná vizuální stránka filmu... prostě k neuvěření, jak vám to okolo přijde všechno krásný. Potěšil Woody Harrelson jako menší blázen :D. Čisté 4* ()

JM87

Já asi na blockbustery fakt nejsem. Mám rád vyhraněnost a ta mi tady chybí. Je to prostě film, kterej má uspokojit celou rodinu. Ačkoliv se mi líbil úplně první díl trilogie, tak tohle nesahá úplně originalní planetě opic ani po kolena. Ale kdybych měl děcka, tak je na to vezmu. ()

majec4

Zamerne som sa vyhybal traileru aby som si tuto vojnu uzil naplno. Ze ake prekvapenie sa z toho nakoniec vyklulo? No koniec, dockal som sa par minutoveho boja. Po titulkach som bol teda poriadne sklamany, ale ked sa spatne vraciam k filmu, tak musim uznat, ze mal svoju hlbku a kvalitativne sa v pohode vyrovna dvojke. Jednotka bola predsa len trosku inde. Cakal som ze prostrednictvom dievcatka - Novy, zazijeme nejaky zvrat. Teraz mi pride, ze tam bola tak trosku na vyse. Bohovsky bol ten obleceny typek, mal super hlasky. Zaver mi pripomenul Mojzisa a jeho putovanie cez pust. A ten uplny koniec to z hladiska tej podobnosti dorazil. Harrelson sa mi tiez velmi pacil. V podobnej role si ho ani nepamatam. Po prvotnom sklamani davam ciste 4*. ()

Bezda202

Hail Caesar! Excelentní zakončení parádní trilogie. Pár výhrad by se určitě našlo, ale jsou tak minimální, že těch slabších 5* prostě musím hodit. Výkony opic lepší, než půlky Hollywoodu a to CGI je naprosto neskutečný. A teď šup Matte na Batmana! :D ()

Illy

Parádní zakončení filmové trilogie. Nečekejte akční film, ale spíš ponurý thriller. Trochu mě štval opakující se hudební motiv. Finále ale tak parádní, že jsem odpustil i ty tklivé a unylé CGI pohledy hlavních pixelových hrdinů. A Woody Harrelson si střihnul svého "apocalypsenow" zmagořeného plukovníka na jedničku. ()

poet

Nemôžem si pomôcť ale od Zrodenia tieto pokračovania planéty opíc idú akosi mimo mňa. Nefunguje tam pribeh ani to hranie na nejaký postapokalyptický thriller. Film postráda nejaké napätie a herecký výkony opíc ma ozaj nenadchli... Očividne pokračovanie či už to bola pôvodná séria alebo táto nová nemajú už ten moment prekvapenia aj ked kvalitatívne je to niekde inde :) ()

Muel

| Twentieth Century Fox | Ok dobre, možno to nie je vojna v pravom slova zmysle, ale je to jedno. Vynikajúce zavŕšenie trilógie, CGI ešte lepšie ako v Dawn a Andy Serkis zas famózny. Výborné! | Hodnotenie: 9/10 | ()

CJFlip

Starší filmy s opicemi jsem nikdy moc nemusel. Sám jsem byl překvapený, když jsem se dobrovolně podíval na „Zrození planety opic“ a dodnes toho nelituji. Tenhle film měl silně vybudovanou půdu pod nohami, takže poslední díl nemohl dopadnout špatně. Směřovalo to přesně tam, kam mělo. Jednotlivé dialogy mezi opicemi a lidmi byly strhující. Napětí mezi nimi rostlo až do konce. Děj Vás zasáhne a vyvolá emoce. Letos mě nejvíce zasáhl jen Logan, takže 5* dávám zaslouženě (9/10). ()

heihatchi

Jaj. Tak to dopadlo podobně jak u Dunkirku. Skvělý trailer, který tě akorát navnadí top scenáma jen proto, aby tě výsledný film skoro ve všem zklamal. Nemluvě o srdceryvných scénách, kdy jsem nevěděl, jestli mám zvracet nebo se smát.. ()

Saur.us

Opičí Mojžíš vyvádí svůj lid pryč od zbytku lidí Velkým útěkem aby zabránil opičí Apokalypse. Je vidět, kde všude tvůrci čerpali a nebáli se to použít viz. skvělý W. Harrelson a další z řady plk. Kurtzů. Plus pár malých nostalgických střípků z původní Planety opic. Procítěné, komplexní ale ne tak velkolepé, jak by snad název dal čekat. Ale nevadilo. Výborné finále znovuzrozené klasiky. ()

Pokračování Planety opic má název i obsazení

04.12.2019

The Batman se začne natáčet v listopadu

The Batman se začne natáčet v listopadu

06.01.2019

Chystaná sólovka s Batmanem od režiséra série Planeta opic Matta Reevese The Batman se zatím vyznačuje tím, že kolem ní panuje naprosté ticho. Částečně za to může fakt, že se Reeves filmu chopil… (viac)