Vojna o planétu opíc

• Česko Válka o planetu opic (viac)

Vojna o planétu opíc začína dva roky po udalostiach predchádzajúcej snímky Úsvit planéty opíc. Z inteligentného šimpanza Caesara (Andy Serkis) sa stal nespochybniteľný vodca rozrastajúceho sa spoločenstva opíc. V novej snímke je mu okolnosťami vnútená nová rola vojnového generála. Situácia opičieho klanu, ktorý vedie Caesar je katastrofálna. Ich skupina ustúpila do lesov, kde sa často stretávajú v bitkách s armádou tvorenou ľudmi, vedenou neľútostným plukovníkom McCulloughom (Woody Harrelson). Straty opičieho spoločenstva sú obrovské a Caesar cíti bolesť z každej smrti. Stretáva sa s vlastnými temnejšími inštinktami a nastupuje na cestu pomsty, na ktorej sa stretne s plukovníkom v epickej bitke, ktorá určí, kto sa stane hlavným druhom, ktorý bude určovať ďalší osud tých druhých, porazených. (Cinemart SK)

klima777

Vidím odkazy, narážky, špílce a vím, že by se mi tenhle spektákl měl líbit. Ale jo... Otázkou, zůstává, proč se dnes dívat na hollywoodsky vyšperkované post-apo. 2,5* zakřiknuté hvězdy ze světa na hraně... ()

svobik

Kvůli rychlému vyprchávání to inklinuje spíš ke třem, ovšem na to jsem se u třetích Opic o postavy až moc bál a měl o ně pořádnou starost. Scéna s dialogem Caesara s plukovníkem je naprostý strop. Vyplatí se vidět bezprostředně po předchozích dvou dílech. ()

drackula

Neskutočne dobré zavŕšenie trilógie. To ako si novodobé opice dokázali držať veľmi vysokú úroveň je fascinujúce. Tretí diel už síce neprináša toľko akcie, ale o to je emocionálne nabitejší. Pohľad cez plot je údernejší ako šialená prestrelka. Efekty už asi nemá zmysel nejako rozoberať, to je opäť extratrieda. Bavil ma aj Woody Harrelson, aj keď vyvrcholenie jeho príbehovej línie bolo trochu predvídateľné. 100% ()

MI-380

Změna. Dramatické pohledy, dramatická hudba, dramatický děj. V prvním plánu drama jak v Národním. V druhém plánu najdeme sci-fi a asi tak v pátém jde o (mini) akci. Všechny tři nové opičí příběhy jsou pěkně nasměrované ke klasice z roku 1967: 70% (zatím 6.737 hodnotících je na průměru 76%). ()

Pedross800

Toho názvu jsem se bál jak opice nevím čeho a čekal sice velkolepou ale bezduchou a akcí a výbuchy přeplněnou pičovinku co tuhle skvělou trilogii o nejskvělejším "opičím" hrdinovi totálně zabije.....já vůl, dál od pravdy jsem nemohl být! Válka se tu odehrává spíš v psychologické rovině a můj milovaný Caesar u mě znovu rozehrál celou škálu emocí svou mimikou a emocemi co z něj čiší....Oscara pro něj sakra! :-) Za mě absolutní spokojenost a doufám, že už to nikdo nikam dál nenatáhne, tohle je důstojná tečka! ()

Jaro.Krafcik

Bohužial, obrovské sklamanie čo sa týka tohto filmu tak ozaj dobrý je len záver. Nezachranil to ani herec zo Zoombielandu (Woody Harrelson) a dokonca ani starý dobrý Caesar. Čakal som všeličo, ale takýto zrejme posledný diel určite nie. Slabší priemer. 3* ()

vyfuk

První díl dokázal dosti ukázat ten počátek jako takový. Dvojka byla v podstatě silně zbytečná a trojka ukazuje něco mezi. Má totiž zajímavou atmosféru, až komorní, ve které silně a dokonale dominovala hudba. Ostatní bylo vedlejší. Poté dojde na akci, která zaujme, ale tak nějak celou dobu vlastně víte jak to skončí. Je to hodně smutné na jednu stranu, asi hlavně hodnotím docela hezkou zábavu, ale stejně to stojí jenom na tom, že se to snaží dojet příběh, který snad má finální tečku. ()

blackJag

Nějak tak to dopadnout muselo. Postupné mělnění a nastavování... Jistě, provedení má úroveň, Serkis odvádí skvělou práci (to animátoři ostatně taky), ovšem přes všechno uznání řemeslu, tenhle díl mě bavil z trilogie nejméně. 60% ()

Lektor

Mě se především líbí, jak režie umí být citlivá ale naopak i hodně drsná, jak pracuje s postavami a "herci", jak nemainstreamově používá akční scény a kam se celkově proti veškerým očekáváním ubírá zakončení trilogie s názvem "war", ač jde především o ten vnitřní boj. Tedy myslím, že v rozkoši bude především užší část publika.. ostatně už to je samo o sobě odkaz na tolik zminovanou Apokalypsu x). Reevesovi bych přál minimálně nominaci na oscara za režii. ()

Hugo01

Už nějaký ten pátek uplynul od doby, kdy jsem viděl druhý díl této trilogie, takže jsem se bál, že se občas nebudu chytat. Naštěstí mi děj vcelku rychle naskočil a i kdyby se tak nestalo, užije si tohle drama i ten, kdo třeba předešlé části neviděl. Válka o planetu opic se v mých očích hrozně podobala Loganovi, protože nebyla primárně akční, ale když už tam akce byla, stála za to! Skvělé zakončení skvělé trilogie. ()

P1tr

Završení nové opičí trilogie rozhodně nezklame a pokračuje v trendu nastaveném druhým dílem. Dostává se nám tedy v rámci možností realistického a celkem umírněného zážitku, který se soustředí na konflikt spíše z hlediska psychiky postav, než z hlediska akce a výbuchů. Díky tomu má děj silnější emoční základ, ale také pomalejší tempo, které je občas pozvolné až příliš, což je na vyvrcholení příběhu rozloženého na tři filmy docela zklamání, neboť za celou dobu sledování Války o planetu opic není cítit potřebné zvýšené napětí a osudovost, kterou bych od závěru trilogie automaticky očekával. Na druhou stranu je celkem sympatické, že na to tvůrci šli trošku jinak a po svém a nenechali se semlít očekáváními a i s výtkami nám servírují funkční film, který ale mohl a měl být intenzivnější. ()

jefff

Po nadšení z prvních dvou dílů přišla studená sprcha v podobě přešlapávání na místě. Třetí díl nic moc nepřináší. Příběh je vlažný, emoce sice hrajou, ale jelikož se Caesar stává poměrně tvrdým a ztrácí svou lidskou sympatii, není to tak jasný adept na fandění. Je škoda, že ze světa opic nepřišlo něco většího, výraznějšího. Tohle mě moc nebavilo. ()

remy

Válka o planetu opic sice žádnou "válku" nepřinesla, za to nás neochudila o velmi dobře natočené temné drama prolezlé pochmurnou atmoškou s překvapivě nezničujicím pomalým tempem. A aby toho nebylo málo, také o vrcholnou vizuální stránku. Do toho všeho zafungovaly i emoce, i když bych přecijenom od velkého finále čekal něco údernějšího (inu, kdo ví, jak bych mluvil jako zapálenej fanoušek). Caesarovi je ale těžký nefandit a momentů, kdy si hryžete nehty nervozitou, je tady požehnaně. Nejsem nadšenej, ale opičáci mě bavili i potřetí a tak jim právem patří palec nahoru. 70% ()

Kaceris

Vojna o planétu opíc v skutočnosti z akčnej stránky ani až tak vojnou nie je, akcia a bitka tu trvá tak 5-6 minút. Je to Caesarova cesta za pomstou ktorá sa vyvíja pomaličky ale vyvíja sa tak dobre že dokáže celých 143min na plátne zaujať a nepustí až do poslednej scény. Veľkú úlohu tu ale zohral aj soundtrack ktorý bol famózny a skvele doplňoval dianie v scénach filmu. Ďalej tu máme záporaka plukovníka Woodyho Harrellsona ktorý bol vynikajúci psychopat ktorý sa s opicami ale ani trochu nehral. Potešila ešte aj postava "Bad Ape" ktorá tomu dodávala malý komický prvok. S prvým dielom je pre mňa tento film kvalitatívne rovnako a som rád, že sa táto trilógia zakončila takto kvalitne a decentne. ()

sedm.1

Perfektní vyvrcholení geniální trilogie. Všechny tři díly měli několik společných jmenovatelů, jako strhující, dech beroucí, či trikově revoluční, přesto ale nad tím vším zcela jasně vyčnívá ještě jeden jiný faktor, a to neuvěřitelně emočně silný a působivý. A právě v tomto posledním díle ono emočno vrcholí a jde díky tomu o skutečně maximální filmový zážitek, který snad nemůže nechat chladným vůbec nikoho. Hned od úvodu se z plátna opravdu doslova valí vlna silných emocí, pramenící z konfliktů mezi lidmi a opicemi, a je vážně těžké, snad až nemožné, nepodlehnout a zůstat vůči ději zcela lhostejný. A především vztah mezi Caesarem a plukovníkem je pak každou scénou, každým okamžikem, každým pohledem vyhrocenější, působivější a vygradovanější, prostě fantastická, strhující konfrontace, která funguje a fascinuje i beze slov, z pohledů těch dvou, a Caesara především, nebudu spát ještě několik nocí, fantastiky odvedená triková práce, což je nicméně pak další kapitola sama o sobě, to kam je to celé už posunuto, z toho prostě mrazí, ty opice jsou zde zkrátka už tak reálné a „lidské“, že už je to fakt jen krůček k tomu, aby živý herci byli postupně zcela nahrazeni digitální technologií, prostě ohromující pokrok. Co se zápletky týče, i zde je naivní hledat cokoliv negativního, masakrální tempo, napínavé, nečekané, překvapující, s naprosto dokonale vyváženým množstvím akce, dramatu a klasického dobrodružství, a dokonce i s několika opravdu vtipnými okamžiky, prostě fascinující paráda. Celý film, a vlastně v podstatě celá trilogie, má v sobě navíc skutečně hlubokou a pravdivou myšlenku, která si bere na paškál především lidské pokolení a celé to dává vážně smysl, a myslím, že nejen já stál na straně opic, což zrovna dvakrát nesvědčí o tom, že je s námi, lidmi, úplně vše v pořádku, to už je ale zas jiná pohádka, podstatné je, že já jsem zkrátka i do třetice doslova nadšený a ohromený, že jde o jeden z mých nejsilnějších filmových zážitků vůbec a že díky této trilogii je svět filmového umění zas o pořádný kus bohatší a výraznější. FANTASTICKÝ!!!! ()

Maynard.

Yes, konečně sem se dočkal a nějaká dobrá duše to dala v dobrý kvalitce ke stažení… Čekal sem dlouho, i mě dost mrzelo, že sem nestihnul kino skouknutí, ale toho času je teď s prckem míň. Povedlo se to na výbornou. Od začátku do konce sem seděl jako přikovanej a nechal se unášet tímhle opičím dobrodružstvím. Je fakt, že sem čekal mnohem víc války, když už se to tak jmenovalo. Tohle je vlastně taková road movie + escape from proson . Důležitý je, že to všecko skoro dobře dopadlo. Všichni lidi umřeli a opičáci zůstali na živu a dostali se do země zaslíbené. Až na toho Cézara, kterýmu se mléka a strdí nedostalo . To byl hodně smutnej konec, u který sem si hodně slušně zavzlykal. Ty opičí pohledy jsou neskutečný, to je labůžo se na to dívat. Asi bych i vydržel celej romantickej film, kdyby v tom hráli tyhle opičky :o). Woody skvělej. Jeho příběh (proč se stal zabijákem opic) sem mu parádně uvěřil a tak trochu mu i fandil. Chválím taky slušně vymyšlenou pointu – lidi přestávají mluvit a stávají se z nich primitivové. Back to the roots! ()

kenkaku

Měl to být nářez. Vyvrcholení trilogie. A ono tak nějak prd. Celou dobu se hrozně buduje atmosféra a prohlubují ty... charaktery! To mě ale nezajímá... já chtěl vidět VÁLKU o planetu opic ne parodii na drama z koncentráku. Jediné co mě alespoň malinko potěšilo byla snaha o propojení s původní sérií (prostě vymyslet něco jak lidi zdegenerovat rychleji než za miliony let když už provařili Novu :)). Ne že by to bylo něco originálního, ale snaha byla. Do toho když vezmu tu obludnou délku (naprosto bez důvodu) a prakticky hloupý scénář, je to nejslabší z trilogie (a zároveň největší hřebíček do rakve) ()

herr_carter

Člověk si tak říká, kam až ten digitál dokáže dojít, brutálně reálné...Jinak celá novodobá série pokračuje v dobře zajetých kolejích, Caesara už všichni známe a nyní má ještě silnější pozici opičího vůdce, kterému se do cesty tentokrát postaví plukovník Harrelson, který ze začátku působí jako ultimativní bezpáteřní parchant, ale všechno není tak, jak se na první pohled zdá..stopáž těžce přes dvě hodiny, ale vůbec to není znát, jsem zvědav, jestli je toto opravu konec opičí série, nebo bude zase všechno jinak................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Pokračování Planety opic má název i obsazení

04.12.2019

The Batman se začne natáčet v listopadu

The Batman se začne natáčet v listopadu

06.01.2019

Chystaná sólovka s Batmanem od režiséra série Planeta opic Matta Reevese The Batman se zatím vyznačuje tím, že kolem ní panuje naprosté ticho. Částečně za to může fakt, že se Reeves filmu chopil… (viac)