Vojna o planétu opíc

• Česko Válka o planetu opic (viac)

Vojna o planétu opíc začína dva roky po udalostiach predchádzajúcej snímky Úsvit planéty opíc. Z inteligentného šimpanza Caesara (Andy Serkis) sa stal nespochybniteľný vodca rozrastajúceho sa spoločenstva opíc. V novej snímke je mu okolnosťami vnútená nová rola vojnového generála. Situácia opičieho klanu, ktorý vedie Caesar je katastrofálna. Ich skupina ustúpila do lesov, kde sa často stretávajú v bitkách s armádou tvorenou ľudmi, vedenou neľútostným plukovníkom McCulloughom (Woody Harrelson). Straty opičieho spoločenstva sú obrovské a Caesar cíti bolesť z každej smrti. Stretáva sa s vlastnými temnejšími inštinktami a nastupuje na cestu pomsty, na ktorej sa stretne s plukovníkom v epickej bitke, ktorá určí, kto sa stane hlavným druhom, ktorý bude určovať ďalší osud tých druhých, porazených. (Cinemart SK)

HororSamael

Tak, řečeno bylo hodně v předchozích hodnocení ostatních filmáků. Za mne super podívaná, občas kapka zklamání, ale v celkovém pozadí to nehrálo žádnou roli. ()

Tomulka

Bohužel jak už to tak bývá u podobných filmů. Kvalita příběhu je horší. Celý film působí jako výplňový před skutečnou válkou. Avšak ta válka je opravdu jen na pozadí probíhající likvidace lidí. Hlavním tématem je vlastně nastavení morálky opic jakým směrem se budou ubírat. Je to takové formování národa. Jde tedy spíše o válku duše opic jako národa což je super. Bohužel padouch v podání Harrelsona je vlastně politování hodný pán s přicházející demencí. A jeho role v tomto filmu je postradatelná. Zastat jej mohl kterýkoliv voják a tím pádem protiklad v podobě násilí není až tak drsný. Což morální dilema Cesara dosti zjednodušuje. Jsem toho názoru, že další díl by vzniknout neměl. ()

Monditrade

Docela zklamání... na to jak slušně byly rozjetý předchozí díly... toto bylo docela občas o ničem.. bitky skoro žádný... jen kecy.. a kecy... asi jako, že vlastně bychom měli být rádi, že to tady cvičený opice převzali a ti hnusní lidé si vlastně zasloužili vyhynout... ()

Naby

Vlastne si lamu hlavu, co je ve filmu to nejzajimavejsi a u tohohle dilu si rikam, ze asi to jak ukazuje lidskou psychologii a vsechny ty veci jak se snazi clovek necemu zabranit a vlastne kolikrat dopadne uplne jinak nez chtel. Vlastne celkem bezny i v normalni zivote. Jinak z pohledu deje, masek a zabavy taky povedeny kousek. Celkem 3,9* ()

Jurcekk

Nepoznám zákonitosti tohto sveta .chovanie opíc mi prišlo od veci. Iracionálne. Tvorcovia scenáristi... Každú chvíľu som mal otazku. Nelogické, nezmyselné, nepravdepodobné. A tá lavína... Ty kokos!!! Ako hovorí Tsunami_X ... ()

Tezuka

Válka o planetu opic je poslední epizodou této moderní opičí trilogie, jež nás vedla od prvního dílu, kde se při testování léku na Alzheimerovu chorobu na opicích zrodil jakýsi vedlejší efekt, což učinilo z Caesara nadprůměrně inteligentní, lidsky mluvící opici. Tato opice se stane leaderem celé grupy dalších hominidů, jež svoji existenci musí bránit nad celou řadou konfliktů s přeživšími lidmi. Zatímco předešlé dvě epizody jsem vždy hodnotil silnými 4*, tak tento díl mě přesvědčil o tom, že si zaslouží všech 5, nejenom že si udržel úchvatnou dramatickou atmosféru z předešlých dílů a perfektní vizuální efekty, ale do toho všeho ještě přidal několik emočních podnětů jako třeba to malé roztomilé sluníčko Amiah Miller, což mi trochu připomnělo situaci z filmu Vetřelci. Na druhou stranu na mě v této trilogii lidé působí hloupěji než opice, protože bojují nesmyslně proti sobě a ještě se nechají zavalit lavinou. Caserova smrt mě mrzela, jelikož hodně věcí přežil a hodně opic se pro něj už obětovalo, tak by bylo na místě, aby povstal jako fénix z popela :D ale to bych si přál příliš. Nicméně jako celek to hodnotím jako jednu z nejpovedenějších trilogií poslední doby, která si udržovala svoji kvalitu a po celou dobu nám servírovala nové unikátní dějové prvky. Je to zvláštní, když si vzpomenu, jak v prvním díle James Franco vychovával malého Caesara a najednou ho vidíte zničeného, vyčerpaného umírat. Jedno se mu nedá upřít, byl mnohem chytřejší a obětavější než všichni lidé dohromady, co tam vystoupili, možná by to nebylo pro planetu špatné, kdyby se obměnila elitní rasa. ()

chosan

Teda úplný trhák to není! To se mě víc líbil Zrození planety opic kde hrál James Franco. Ale film k zahození to také není proto dávám 65%. Každopádně na starou klasiku to nemá!!! ()

pop.z.pop

dlouhé, pomalé, nudné, předvídatelné :/ jedna hvězdička za klišoidního Woodyho a druhá za tu lavinu, která to vyřešila místo scénaristů ()

Kyrgyzstanec

Film je nechutně zjednodušující i jako metafora Hitlera. Ploché, postrádá objevitelského ducha prvního dílu. Nicméně rád sleduju opice, co se mlátí. ()

Kivis

Ničím nepřekvapující, přesto velmi dobře fungující. Válka o planetu opic je jako když vezmete formu na dort, kterou používáte na každé narozeniny a vyplníte ji tou nejlepší kombináci surovin. Obdarovaného tím sice nepřekvapíte, přesto bude nadšený. Stejně tak tohle vyvrcholení nové trilogie jde po naprosto standardní dějové lince a vyprávěcí struktuře, ale dělá to perfektně. I tak je trochu škoda, že v takovém filmu chybí nějaký moment s velkým "M", po kterém by člověku spadla brada. Btw až při sledování mi došlo, že jsem nějak vynechal druhý díl, ale ničemu to zvlášť nevadilo, člověk si snadno domyslí, co se v Úsvitu zhruba odehrálo, což mi pak potvrdil i bohatý bonusový materiál, který nabízí další skoro dvě hodiny pohledů do zákulisí i historie. ()

XTrader

Dojmy mám spíše rozporuplné. Film je udělaný opravdu skvěle. Atmosféra by se dala krájet, animace na úrovni, že se nepoznají od reality. Na druhou stranu některé části jsou na můj vkus až zbytečně roztahané, což filmu ubírá. Celkově bych ale film doporučil, protože jako filmové dílo je zpracovaný skvěle. ()

Camel91

Celkem solidní zakončení známého opičáka Ceasara, troufám si říct, že po Nolanovo Batmanovi je toto pro mě nejlepší novodobá trilogie. Co se týká hodnocení, třetího bratříčka už full hodnocením neobdařím, zde jsem se nudil o trochu víc než u dvojky, přesto kvalita slušná ()

Bogrant

Zavŕšenie trilógie, ktorá mi z počiatku veľmi nevoňala, dvojkou si však dojem vylepšila, je vskutku iné než by sa na oko zdalo byť. Hoci je fakt, že žiadne veľké bitky tu neprebehnú a film sa podobá hutnej dráme v ktorej rozhodujúcim faktorom sú vybrúsené dialógy a detailné digitálne spracovanie na vysokej úrovni, tak je to svojím spôsobom pútavé pozeranie. Celá tá, naschvál vystavaná temná atmosféra má svoje typické čaro. Zakončenie, ktoré je radšej tichšie než zbytočne hlučné a prepálené. Vďaka tomu si môžem povedať, že to predsa len nebol premárnený čas. A to nie som veľký fanúšik tejto látky. ()

soukyd33

Válka si opět vybírá svou daň. Smrt si nevybírá, a oběti jsou na všech stranách. Zde se hůře chovají lidé, jak opice. Pracovní tábory, to už jsem někde viděl. Herecké výkony super, a atmosféra TOP. Hudba 👍 Poznámka: Film je částečně velmi dojemný. 👍 Poznámka: Na konci je to pěkný ohňostroj. Hvězdiček 4 ()

Pokračování Planety opic má název i obsazení

04.12.2019

The Batman se začne natáčet v listopadu

The Batman se začne natáčet v listopadu

06.01.2019

Chystaná sólovka s Batmanem od režiséra série Planeta opic Matta Reevese The Batman se zatím vyznačuje tím, že kolem ní panuje naprosté ticho. Částečně za to může fakt, že se Reeves filmu chopil… (viac)