Čierny zoznam

• Česko Černá listina (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2013–2023), 156 h 23 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvorcovia:

Jon Bokenkamp

Réžia:

Joe Carnahan, Nick Gomez, Vincent Misiano, Michael Waxman, Bill Roe (viac)

James Spader, Megan Boone, Ryan Eggold, Diego Klattenhoff, Harry Lennix, Annet Mahendru, Parminder Nagra, William Sadler, Aja Naomi King, Alan Alda (viac)

Najhľadanejší kriminálnik sveta Raymond Reddington (James Spader) sa z neznámych dôvodov vzdá do rúk federálov a ponúkne im pomoc. Nie však obyčajnú: je ochotný loviť a chytiť najväčších kriminálnikov. Teda tých, s ktorými doteraz spolupracoval a ochraňoval ich. Jeho jedinou podmienkou je, že bude spolupracovať iba s jedinou, mladou agentkou FBI, i keď s ňou zdanlivo nemá žiadnu spojitosť. (TV Dajto)

Recenzie používateľa H4ku11 k tomuto seriálu (59)

Season 1 (2013) (S01)

Red je pán, aj keď niekedy je až moc múdry na môj vkus. Viac menej priemerný seriál, až ku koncu série ma to začalo baviť viac. ()

Pilot (2013) (S01E01)

Čakal som, že bude Redov nástup ešte efektnejší. ()

Nezávislý č. 145 (2013) (S01E02)

Viac ako človek z Redovho zoznamu ma zaujali pasy v podlahe. ()

Wujing, č. 84 (2013) (S01E03)

Čím to, že sa drží Wujing tak pekne na vrchole a potom sa nechá takto Redom a Liz oblbnúť? ()

Čistič, č. 161 (2013) (S01E04)

Zaujímalo by ma, koľko reálne by pánovi Čističovi trvalo rozpustiť úplne celé telo a prečo preboha nemal tajnejšiu skrýšu na svoje suveníry. ()

Kuriér, č. 85 (2013) (S01E05)

T-bag ako jeden zo zločincov z Redovho zoznamu ma potešil. Bohužiaľ nie až toľko ako by som chcel. ()

Frederick Barnes, č. 47 (2013) (S01E07)

Urobiť z doktora Wilsona Fredericka Barnesa bol dobrý nápad. Konečne niekto, kto páchal svoje zločiny aj z iného dôvodu ako jeho predchodcovia. ()

Generál Ludd, č. 109 (2013) (S01E08)

Oblačno, miestami kusy lietadla a ľudské pozostatky. Ešte, že je Red o krok pred ostatnými. ()

Anslo Garrick, č. 16 (2013) (S01E09)

Aj keby neviem čo, nechápem ako môžu centrálu FBI tak ľahko dobyť. To už sa nemusím báť ani doma. Navyše Red je nejaký citlivý gangster. ()

Anslo Garrick, č. 16 – 2. časť (2013) (S01E10)

Dúfam, že to nebudú tvorcovia moc zamotávať a človek sa dozvie detaily o Fitchovi a Tomovi skôr ako o 4 série. ()

Dobrý Samaritán, č. 106 (2014) (S01E11)

Nie som zástanca takejto "spravodlivosti", ale ľudia by si občas zaslúžili okúsiť vlastnú medicínu. ()

Alchymista č. 101 (2014) (S01E12)

To by som teda chcel vidieť ako niekto dokáže takto zaklamať s DNA. ()

Agentúra Cyprus č. 64 (2014) (S01E13)

Výborný nápad. Deti, ktoré nikdy neexistovali predsa nikto nebude hľadať. ()

Sudca č. 57 (2014) (S01E15)

Oko za oko. Zub za zub. Pri tom ako krásne sa dá v dnešnej dobe vyšmyknúť z rúk spravodlivosti by som takéhoto sudcu uvítal. Avšak kto by kontroloval omylnosť tohto sudcu? ()

Marco Tanida č. 83 (2014) (S01E16)

Ťažká chvíľa agenta Resslera aj Toma Keena. ()

Ivan č. 88 (2014) (S01E17)

Zatiaľ najslabší diel seriálu. Mladý fagan dá s ľahkosťou dole svetového hackera? ()

Milton Bobbit č. 135 (2014) (S01E18)

Liz konečne začala poriadne pátrať a pán Hrobár mal príjemne logický biznis, nad ktorým by som, v prípade ponuky, možno sám zauvažoval. ()

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Filmový svět se v rozpětí několika hodin musel rozloučit rovnou se dvěma významnými filmovými tvůrci. Ve věku 77 let zemřel kameraman Allen Daviau, jehož budou diváci znát nejlépe díky skvělé práci… (viac)

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

29.09.2013

Perníkový táta nadobro končí a Vince Gilligan (foto), kterému svět vděčí za tento brilantní seriál, už pracuje na novém námětu. Lépe řečeno, na staronovém. Původně totiž napsal zápletku pro Battle… (viac)

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

31.08.2013

Už nějakou dobu víme, že hlavním padouchem v The Avengers: Age of Ultron bude... no ano, Ultron. Konečně ale dostal představitele. James Spader si v devadesátých letech zahrál v několika velkých… (viac)