Čierny zoznam - Série 1

(séria)
Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2013–2014), 15 h 47 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvorcovia:

Jon Bokenkamp

James Spader, Megan Boone, Diego Klattenhoff, Ryan Eggold, Ilfenesh Hadera, Harry Lennix, Chance Kelly, Charles Baker, Donnetta Lavinia Grays (viac)

Pronásledovaný uprchlík se sám udá na FBI a pomáhá dopadnout ty nejhorší padouchy. Je však ochotný spolupracovat pouze s nováčkem Liz Keen. (Netflix)

kocik1

Pokud by FBI vážně fungoval podle tohoto seriálu, hádám, že by nevyšetřili ani krádež slepičky a kohoutka z venkovského kurníku. Jako jo, má to určitý šmrnc, svižnost a asi i nadsázku. Bohužel mě to neoslovilo a nenašla jsem tu nic, co bych mě zaujalo.Takže jsem skončila někde mezi třetím a čtvrtým dílem a sledovat víc je pro mě ztráta času. ()

quido_zidle

Za mě hodně nadhodnocený... K čemu to přirovnat? Připadal jsem si jako bych sledoval český detektivní seriál na Primě, jen s dramaticky nafouklým rozpočtem - úplně stejné strašné herecké výkony(jako hodně špatný kompars Jamesi Spaderovi), úplně stejně přitažené za vlasy, stejně debilní dialogy o ničem a navíc se to "krásně" po Netflixovsku táhne jak zelenej sopel. Dvě hvězdy za plešatýho Supermana, ten to vždycky na pár minut vytáhl ze sraček, jakmile ale slezl ze záběru, tak to spadlo zpátky do žumpy....Nuda a ztráta času! Než si pustit další sérii, to radši půjdu žehlit (činnost, kterou nesnáším snad nejvíc...:-) ()

papaguy

Velmi nadhodnocený seriál. Viděl jsem čtyři epizody a vzdávám to. Nese se to stále ve stejném duchu: Celkem zajímavé zápletky, kvalitní zpracování a nehorázně vypráskaný scénář. FBI působí dojmem bandy idiotů, která jde panu důležitému, chytrému a tajemnému ve všem na ruku a skáče jak pan důležitý, chytrý a tajemný píská. Ten pokaždé vyloví ze své dokonalé paměti nějaké zásadní jméno a během minuty si vyjedná naprosto nehorázné podmínky. Pak následuje řetězec senzací, které jsou sice zručně natočené, ale nedávají smysl (pokud se tedy divák nechce spokojit s béčkovými zápletkami typu padouch někde umístí chemickou bombu - hlavně moc diváku nepřemýšlej proč - a hodlá zabít stovky dětí i s maminkami a zamořit půl Wahingtonu k tomu... ale bystrá agentka si vzpomene na razítko na ruce padoucha a běží do ZOO, pak se tam objeví rusky hovořící expert na bomby, přešmikne dva drátky, zajásá, sebere chemickou bombu a vypaří se jak kouzelník Zababa). Shruba tři vteřiny na to je ZOO obklíčená zmatenou FBI. A když naše naštvaná agentka propíchne panu důležitému, chytrému a tajemnému krk, nikdo se nad tím nepodivuje. A já už se ničemu nedivím také. Je to z lejna upletený bič a lobotomie inteligence diváka. Škoda skvělého námětu. ()

Jara.Cimrman.jr

"Mít pravdu mě nikdy neunaví." Reddingtonův vstup do hry byl famózní, ale pak už se jen odškrtávalo z Redova tajného seznamu celosvětově neznámých šmejdů. Bohužel to nebyly žádné položky z čela seznamu, takže to vypadá, že to může být opravdu dlouhý seriál. Z TOP 10 se totiž FBI s Redem pustili pouze do č. 8 Berlina, ale toho zatím nedostali, takže bych si asi měl sbalit zbraň, tlumič a převaděč spojitosti na cestu do 2. série, která mě časem určitě nemine. ()

yvona

Je to strašná pitomost  :))) Nicméně se na to vcelku dobře kouká pokud nemáte nic lepšího po ruce a to ještě jen díky Raymondu Reddingtonovi. Ten ovšem od desáté epizody téměř úplně mizí ze scény, takže  několik dílů jsou bezduchou, absurdní sračkou. Další nezanedbatelnou katastrofou jsou úmorné a jako přes kopírák stejné a naprosto zbytečné dialogy mezi Elizabeth a Tomem v každé epizodě. Naštěstí nejsou dlouhé. Role Elizabeth si zasloužila trochu charizmatičtější obsazení. Megan je nejen mizerná herečka, ale i nezajímavá, nudná a ne příliš chytrá pipina. ()

• V čase 3:54 říká Ressler (Diego Klattenhoff) Lizzie (Megan Boone), že je jediná cesta, jak se z toho dostat, v tom okamžiku začíná Joris Delacroix Remix skladby „Soothe My Soul“ z alba „Delta Machine“ od Depeche Mode zpěvem Martina Gorea a slovy: „Only one way, only one way“ („Jenom jedna cesta, jenom jedna cesta“)... (Dangerous2)
  • Když na začátku epizody uříznou ruku chlapovi v autě, potřebovali by daleko delší dobu na to, ruku odříznout nožem, ne jen jeden tah. (veronikajel)