Bývalý vládny agent a jeden z najhľadanejších utečencov Raymond Red Reddington sa nechá zatknúť priamo v sídle FBI. Ponúka, že pomôže dolapiť každého, s kým kedy pracoval, vrátane bosnianskeho teroristu Zamaniho, o ktorom sa FBI mylne domnieva, že je už šesť rokov po smrti. Reddington má ale jedinú podmienku. Chce spolupracovať iba s agentkou Elizabeth Keenovou a odovzdať svoj vlastný zoznam nebezpečných teroristov a zločincov, ktorý za posledných 20 rokov dal dokopy a pomenoval ho Blacklist (Čierny zoznam). (TV Dajto)

futislav

Myšlenka zajímavá, ale je tam tolik technických a faktických kiksů, že je může strávit snad jenom průměrný Američan. Škoda. ()

Jara.Cimrman.jr

"V tašce měl všechny aliasy, které kdy použil. O většině jsme nikdy neslyšeli." Reddingtonův nástup byl vynikající a první den agentky Keenové taky stál za to. Nepamatuju totiž, kdy pro mě naposledy první den práce přiletěl vrtulník, takže to asi v tomto životě nebylo. Nicméně nakreslený půdorys Černé listiny mě oslovil, takže hodlám Reddingtonovým hrám a jeho záhadným kamarádům nějaký čas věnovat. ()