Rocky Balboa, bývalý svetový šampión v ťažkej váhe, sa stane trénerom a mentorom Adonisa Creeda, syna svojho niekdajšieho súpera Apolla Creeda. (Forum Film SK)

Luckyboy

Pocta Rockymu (a Apollovi). Uvítal bych víc boxu a méně vztahů, ale i tak film uteče docela rychle. Nápad to nemá, ale nikde nic násilně nepřečnívá, ani nechybí. Příjemná zábava s odkazy na kultovní film. ()

blondboss

Creed je akási novodobá forma Rockyho série, ktorá prechádza do novej modernejšej reality a kde Stallone už hrá len druhé husle. Je ale zaujímavé sledovať Rockyho prerod z boxérskeho majstra na trénera, ktorý v ringu prežíva s Adonisom každý jeden úder a na Stallonem je vidieť, akou srdcovou záležitosťou táto séria pre neho je. Nakoľko ale viac-menej sa opakovali veci z predošlých dielov, nedosahuje tento snímok až takej kvality, akú by som očakával. Preto len jemne nadpriemerné hodnotenie. 65 % ()

Aywes

Za mě fakt dobrý. Finále mělo skutečně feeling původních dílů s péčí moderní kamery. Na Rockyho málo mouder a emočních scén. Více jde tu o box. Příběh průměr. Doporučeno fandům Rockyho. Ostatním ne až tolik. Když odečtu Stallone a nostalgii, tak vlastně zůstane jen konečný souboj. Možná pokud máte fakt rádi sportovní dramata, které nemaskovaně sklouzávají do kýče. ()

JollerCZE

Dobrý navázání na skvělé 4 díly původního Rockyho. M. B. Jordan působí reálně, svěží a pěkně kontrastuje se Slyem, který už má hold nějaký ten pátek. Líbilo se mi pojetí, ale stejný závěr mě překvapil, nečekal jsem, že ho tam dají. Kameraman odvedl dobrou práci, hudba byla příjemná a herecké výkony byly odměřené, věrohodné a hlavně lidské. ()

otamat

Dlouho jsem čekal na film, který mě opět přinutí zasednout ke klávesnici a něco "sesmolit". Možná lehce ovlivněn nedávným shlédnutím celé "Rocky ságy" konečně došlo i na toto pokračování. Už od začátku mě nadchla přímo nakažlivá atmosféra sportovního snímku. Ten funguje přesně podle jasných pravidel, které bezmezně ctí a ať už hudebními pod tónovými perličkami nebo jasnými znameními zcela vědomě odkazuje na předchozí díly. A když už jsem myslel, že film skončí klasickým zápasem, netušil jsem co přijde. Fantasticky nasnímaná a sestříhaná podívaná (scéna cesty do ringu, jakože vážně?) je prostě dech beroucí. Celý snímek bez debat za 5*. Bravo!!! ()

david.babick

po druhém zhlédnutí jsem chtěl zvednout na pět hvězd, ale to bych na pět hvězd musel zvednout jedničku, dvojku i trojku..chci aby čtverka zůstala vyzdvihnutá na pěti hvězdách sama ;-) zkrátka Creed je super film plný nostalgie, super scén z ringu a ikonických dnes už legendárních scén...a super doják na konci..4 a pul hvězdy ;-) ()

PTomA

Naprostej granát! (jak by řekl klasik) Ryan Coogle, mladý režisér, natočil úderné sportovní drama, žádná močka jako Rocky 5, žádné dlouhé tlachání jako v Rocky Balboa. Tenhle film jede a nezastavuje, i přesto, že se v něm moc nefightí. A Stallone válí jak nikdy! 8.5/10 ()

AndrewNewman

Zrejme tu niekto sťahuje hviezdy za to, že mu nesadol Jordan ako Rockyho nástupca v ringu. Mne ale vôbec nevadil, práve naopak. Sly je opäť ten cool frajer, ktorý radí mladým boxerom o živote. Som rád, že jeho vynikajúci výkon ocenila aj akadémia nomináciou na Oscara. Rocky je najlepšia postava akú kedy hral a hlavne vďaka tomu, je pre mňa navždy legendou. Creed disponuje dobrými dialógmi, hudbou, hercami a takisto aj vkusne natočenými scénami v ringu. Ale príbeh je to isté po 100x, dokonca aj ten finálny zápas tvorcovia len separovali z prvého dielu. Takže v rámci žánru a série určite spokojnosť, ale musím dodať, že Coogler sa až príliš zľakol značky a nevniesol do toho nič osobité. ()

walkingdead

Docela dlouho jsem se Creedovi vyhýbal, protože jsem si nechtěl kazit Rockyho "odkaz" nějakým módním černošským hraním na city, ale když je půlnoc, člověk se nudí při čekání na NHL a v tv zrovna začíná tohle, tak jsem se holt mrknul a zase tak strašný, jak jsem čekal, to nebylo. Z původních postav je tam už jen Rocky, který je pořád stejný, jen čím dál tím starší, Paulie už leží vedle Adrian, ale moc klidu si neužijí, protože se jim tam chodí Rocky pořád vykecávat. Takže dívat se na to dalo, ale příběh Adonise bohužel není nijak zvlášť zajímavý (resp. spíš není zrovna zajímavý herecký výkon toho týpka s basketbalovým jménem), takže mě to nevtáhlo a hodnocení dávám tak 60 %. Ale pokud bych to počítal jako součást Rockyho série, tak to díky dost zmršené pětce stále není nejhorší díl. ()

kaukola78

To co fungovalo v této celé sérii doteď už bohužel v tomto dílu nepůsobí tak jak bych si to já představoval. Chápu že počínaje od režiséra konče hercema chtěli jít s dobou,ale něco je fakt až moc a tomuto filmu to právě nesluší. Příběh či děj není špatný.První skoro půl filmu je ok.Pak nastane to o čem jsem psal. ()

oSiSko

"chickens are getting slower" -.- ...Veľmi dobré, veľa nostalgických momentov, typický dej pre Rocky sériu, veľa klišeoidných momentov, kde nechýbalo vôbec nič. Odkedy som počul o tomto filme, myslel som si, že tam bude Sly len vo veľmi vedľajšej úlohe a bude to skôr o novom Creedovi. Našťastie to tak nebolo a našťastie padla voľba nového Creeda na Michaeal B. Jordana, ktorý sa toho zhostil na výbornú. Pre mňa, pre ktorého je Rocky absolútne srdcovou záležitosťou bol tento film hodný tejto série a teším sa, keď si ho pozriem znovu. Creed je 7. diel tak ako nový diel Star Wars a pre mňa je toto, to isté ako pre fanúšikov Star Wars, nový diel ich ságy. Neporovateľne so Southpaw, ktorý bol snahou o podobný film, ale nezanechal absolútne žiadne emócie a so ságou Rocky sa nemôže ani len porovnávať. ()

MorraEddie

Co si mi to Rocky jenom udělal? Stejné jako u SW je Rocky srdcovka už od mala a proto má natěšenost byla na nejvyšším levelu. To čekání se vyplatilo,protože Creed je skvělý film na který je radost pohledět. Líbilo se mi,že Rockyho neuvrtali do pozadí,ale nechali mu hodně prostoru zazářit. Svým způsobem můžu říct,že si Balboa ukradl film pro sebe a já hltal každou scénu ve které se objevil. ()

Raz2

Na Creeda jsem nešel s nějakými velkými očekáváními. O to příjemnějši překvapení pro mě bylo to, co jsem viděl. Bylo tam všechno, všechno to, co jsem chtěl, na co jsem čekal a v co jsem doufal. U finálního zápasu sem seděl napjatej jak struna, i ty dojímačky na mě fungovaly. Ten film si se mnou dělal, co chtěl, a já ho rád nechal. Nevadila mi klišé ani ždímačky staršich dílů. Mělo to pro mě obrovský kouzlo nostalgie, daleko větší než nový Star Wars. Pro mě skvělá fanouškovská pocta a krásná tečka za jednou z mých nejoblíbenějšich filmových sérií. Navíc skvěle natočeno. Zajímavá moderní hudba, kvalitní herecké výkony a perfektní kamera. Teď to jen nepodělat nějakým trapným pokusem o pokračování. Za mě naprosto zasloužených pět hvězd. ()

BoKo_CzT

Tak tento film si u mňa koleduje asi na jeden z najväčších prepadákov roka 2015. Plochý scenár plný amerických patetických stereotypov zrealizovaný zle po režisérskej a ešte horšie po hereckej stránke (mimochodom hlavný hrdina je natoľko nesympatický, že som si musel celý film vravieť: "no, no, no, to sa nepatrí, želať niekomu smrť".). Scenár už je v Holywoode natoľko zrecyklovaný, až sa človeku nechce veriť, že sa o to pokúsili znova. Mimochodom Sly má byť vraj za túto rolu ocenený a to je pre mňa asi najväčším prekvapením. Hrať sa totižto ešte stále nenaučil, ale tak - sto ľudí, sto chutí ... A na záver by som rád odcitoval: "Kluci co sem chodí musí bojovat o svúj život" - choďte už do prdele s patetickými rečami o ťažkom živote v gete. Poznám to kurva naspamäť! Väčšie klišé si už ani neviem predstaviť. Majú to fakt ťažké chudáci dealeri a kriminálnici z geta. Kde by som im prosím mohol odoslať svoju gigantickú stredoeurópsku výplatu? ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (viac)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (viac)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (viac)