Rocky Balboa, bývalý svetový šampión v ťažkej váhe, sa stane trénerom a mentorom Adonisa Creeda, syna svojho niekdajšieho súpera Apolla Creeda. (Forum Film SK)

HonzaSim

Těžko se mi to hodnotí. Především jsem rád, že vzniklo volné pokračování Rockyho, ve kterém se legenda stala trenérem. Celé je to pojato na vysoké úrovni jak by to mělo vypadat. Pokud mám něco vytknout, tak pár slabších pasáží, ve kterých jsem ztrácel soustředění, ale to je asi jediné. Hudba výborná, skvělé záběry a střihy. 4x mi během stopáže proběhl mráz po zádech a to se mi jen tak nestává. Finální supersouboj bych zařadil mezi to nejlepší, co jsem v bojových filmech viděl. Soundtrack z Rockyho ještě umocnil celkový dojem. Třešničkou na dortu byl samotný výsledek bitvy. Opravdu emotivní zakončení celé podívané. Vzhledem k pár zmiňovaným pasážím je to u mne prozatím na 4 hvězdy, ale mám tušení, že při druhém shlédnutí tam tu pátou dosadím. Creed si zaslouží sbírat ocenění. 80% ()

geimz

Naozaj tu ten Stallone...tak trochu hral? Nominácie na Oscara síce celkom mimo, ale inak klobúk dole. Creed je príjemne civilný, so sympatickým hlavným hrdinom, no réžia je mdlá a sterilná, príliš tak nepomáhajúc tomu nenápaditému deju. Záverečná polhodinka a koniec ako taký je naviac klišé jak prasa. Vo výsledku relatívne zbytočný film, ktorý však aspoň vie dávkovať tempo a vďaka tomu dve hodinky ubehnú príjemne rýchlo. ()

bobstock

Hezkej film v civilním stylu, kterej se po těžkejch sparingách veze k velkému finále v ringu, kde vše opět upadá do klasického filmového klišé bojovníků bez krytu, kteří schytávají přesnou plnou z přední a zadní a pořád stojí občas rozšklebek na tváři, ale krev neteče, oko úplně zavřené, ale rozhodčí naivně pustí týpka dál bojovat..tyhle blbosti shazují jinak vždy dobře myšlený film pane Sly už není rok 1985...nekoukal ste náhodou na BJP Jiřího Procházky dnes ráno pro vás včera večer? :D 60% ()

Emo-haunter

Filmařsky není moc co vytýkat. Jeden z nejlepších dílů o Rockym, ne-li nejlepší, vážně. Stallone tu předvádí životní herecký výkon, Jordan mi byl maximálně sympatický a fandil jsem mu, stejně tak jako dredaté These Thompson. Silný díl plný nostalgie a správného sentimentu, motivační síla mu rovněž nechyběla a delší stopáž vůbec neubrala na dynamičnosti. Moc jsem si to užil, velmi povedený film! Závěrečná velká bitva, kde byl konečně i slušnej oponent, který mi pil krev, po x dílech. Za kvalitu filmu ručí dobře promyšlený scénář, o tom žádná. Už teď se těším moc na pokračování. 8,3/10 ()

Ollie235

,,One step at a time. One punch at a time. One round at a time." Proti způsobu, jakým Rocky předává štafetu, vlastně vůbec nic nemám, byť si nemyslím, že má příliš smysl v této sérii pokračovat. Na M. B. Jordanovi je nesmírně vidět, že kvůli roli opravdu dřel, za což mu patří velká pochvala. Jinak ale Creed příliš mnoho nenabídne - až do závěrečného souboje je to strašně ukecané a pomalé, tempo přichází až s přípravou na finále. Poslední půlhodina bavila, ale nic víc než průměrné boxerské drama, které těží z legendárního jména, to za mě není. ()

fummyk

Ryan Coogler mě opravdu překvapil. Na to, že není žádný mazák, tak odvedl opravdu dobrou práci. Záběry na stárnoucího Sylvestera byly dech beroucí. Čekal jsem trošičku větší atmosféru Rockyho, bohužel hlavně soundtrack zazněl jen krátce. Michal B. Jordan zahrál Creeda Jr. perfektně. Doufám, že Sylvester ještě neskončí a já se dočkám ještě alespoň jednoho skvělého filmu s Rockyho tématikou. ()

Flopik

Takto nerozhodný medzi 5 a 4 hviezdami som dlho nebol.Na jednej strane emócie vďaka Rockymu, skvelý súboj, emócie pri starej dobrej hudbe a Rockymu.A na strane druhej zbytočne dlhé, hip-hop hudba mi nesedela a ani tréning nebol top...Nebyť Rockyho, tak by som možno nedal tie 4*.Ale neskutočne to vyzdvihol.Malý Creed bol ale sympaťák a posledný súboj bol super.Nakoniec ale len 4*, čakal som to teda lepšie. ()

Gulde

Jde to furt v duchu starejch dílů, i když možná těch odkazů je tam místy až moc, na druhou stranu, má to prostě svou sílu, stále přemejšlim, jestli tomu nedat ještě jednu hvězdu navíc. Ale mohlo to bejt víc osobitější, což by vyřešila klidně ještě delší stopáž. ()

Thomas_xxxxx

Pre mňa jeden z najslabších boxerských filmov, čo som videl s výnimkou poslednej polhodiny, ktorá stálo za to. S výnimkou scén zo zápasov film dosť nudí a na kvalite mu nepridáva ani zbytočne dlhá stopáž. Southpaw bola oveľa lepší. Toto mi prišlo také chladné a keď to už začalo mať niečo do seba, tak bol, bohužiaľ, koniec. ()

Hepy13

Film z kterýho jsem si nic nezapamatoval, to třeba takovou čtyřku znám nazpaměť včetně kompletního legendárního soundtracku!! Zkrátka jen důstojné protahování série, ale nic mimořádnýho. ()

M1k9

Povrchní, bez náboje. My jsme vlastně ta znuděná generace, že? Všechno už tu bylo. Obzvlášťe, když to je o malou trochu slabší než v osmdesátých a devadesátých... Samotnému filmu chyběl větší náboj, rozumějme smysl. Líčení postav a jejich pocitů bylo velmi dobré. Film udělal další skvělou reklamu sportu. Jordan by se mohl oběvit v dalších A snímcích, docela zajímavý herec. 7/10 ()

dannyyy

Zdařilý počin mladého režiséra. Slza ukápla z nostalgie, neboť restart "Rockyho" se vcelku povedl a já s Rockym vyrůstal. Nové jméno, jiná barva kůže, tak uvidíme, jestli bude pokračování. Na filmu mi vadily tři věci, a to malý prostor Stalloneho jako trenéra v ringu, feeling ala HBO boxing (když si pustíte staré díly Rockyho, tak pocítíte úplně jinou atmosféru boxu) a výběr hlavního protivníka. Omlouvám se, ale Anglie? To vytáhli toho kreté.a ze sektoru B anglických hooligans? Trochu si pan režisér spletl box s fotbalem a to mi na filmu vadilo nejvíc, jinak bych snad dal i plný počet. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (viac)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (viac)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (viac)