Rocky Balboa, bývalý svetový šampión v ťažkej váhe, sa stane trénerom a mentorom Adonisa Creeda, syna svojho niekdajšieho súpera Apolla Creeda. (Forum Film SK)

VanTom

Byl by to jen přímočarý a obyčejný příběh sympatického, víceméně bezkonfliktního mladíka, který se nechce schovávat za otcovým jménem a boxuje zkrátka proto, že to má v krvi. Ovšem napojení na Rockyho reálie mu dodalo veškeré ty tolik potřebné souvislosti, nemluvě o patřičné šťávě i koňské dávce mimovolné nostalgie. Přitom film vypadá zcela současně a závěrečný zápas bych se nebál označit za strhující. Jo a Sly si svůj (další) návrat do slavné "kůže" maximálně užívá a podává excelentní výkon opravdu hodný oscarové nominace. ()

lykan9

Ač se to zdá neuvěřitelné, tak Rocky pokračuje dál. Tentokrát však úplně jinak. Sice jsme ho již poznali v pozici trenéra v Rocky V, ale tenkrát byl spíše v pozici Apollo Creeda v Rocky III. V tomto filmu si již více stylizuje do postavy Mickyho a svoji roli zvládl na výbornou. Je až neuvěřitelné, že člověk, který stále dokáže hrát přesvědčivě ty největší ranaře, se v mžiku dokáže převtělit do umírající staříka a zároveň zvládnout tuto pozici, tak nesmírně dobře. Ano Creed již nedosahuje kvalit jako předchozí filmy, ale přesto se jedná o výborný boxerský film, který si rozhodně zaslouží další pokračování. A když si představím, že se má v dalším díle objevit ještě Ivan Drago, tak se nemohu dočkat. ()

Sany33

Za mňa, som veľmi rád že si filmári uvedomili že siedmi krát obsadiť Staloneho ako hlavného hrdinu, ktorý sa ešte v osemdesiatke pôjde pobiť o titul do ringu, je do neba volajúca kktina. Ďalej som rád, že sa chopil nie vlastného syna, ale syna Apolla Creeda, ktorého príbeh sa mi zdá jednak zaujímavejší a má aj hlbšiu podstatu nakoľko Apollo umrel predsa Rockymu v náručí. Jordan je veľmi sympatický herec a zhostil sa toho úplne bravúrne a všetko som mu žral do poslednej minúty. Milujem túto sériu a som rád že pokračuje v tejto podobe. Mal som po dosledovaní zimomriavky ako pri Rockym kedysi a to je to pravé orechové, to je to čo človek čaká keď dopozerá podobný film, to je to čo ho katapultuje medzi top filmy tohoto roku. 97% ()

fabecc1222

Rocky, jakožto jedna z nejlegendárnějších filmových sérií se v roce 2006 odebrala na odpočinek. Ale to by nebyl Hollywood, potažmo i sám Stallone, aby z toho nedokázali vymáčknout něco dalšího. Je fajn, že Stallone už předal boxerské rukavice, a nehrnul se do ringu sám, což by působilo značně komicky. Vlastně mu ta role mentora vcelku sedne, a i herecky jede na maximum svých možností. Jelikož jsme vlastně zpět na začátku, tak dějově se vracíme stylem směrem k prvnímu Rockymu, jen s tím bonusem navíc, že hrajeme i těžkou nostlagickou notu, což ale nikterak nevadí. Jako nový začátek a předávání pochodně nové generaci tenhle film funguje přesně tak, jak bylo nejspíš zamýšleno. ()

R1CH1E

Více než slušné pokračování, které jede ve stopách původního Rockyho, ale zároveň se nebojí jít svým směrem a netěží zbytečně z nostalgie a z původních filmů. Jako snaha pokračovat v tradici s novým hrdinou super, řemeslně natočené ještě lépe, hlavně zápasy bez spousty střihů byly lahůdkou pro oči. ()

Lukyn007

Neskutečná pecka. Po povedeném posledním filmu o Rockym jsem ani nedoufal, že by se mohla s takovou elegancí a grácií postava slavného boxera ještě vrátit, byť jako vedlejší postava. Skvělý nápad nezůstal jen na papíře a film funguje naprosto dokonale. Stallone je v roli stárnoucího mentora vážně úžasný a Michael B. Jordan jako mladý Creed je rovněž dobrý. Třeba se dočkáme pokračování, na které bych se snad i těšil. Rocky a Creed stále žijí. Jeden z filmů roku 2015. 90% ()

ghatos

Speciální a krásný film, ať už jde o množství odkazů do minulosti nebo naopak syntézu budoucnosti. Málokdy se podaří namíchat koktejl, který využívá všech předností odlišných kinematografických etap. Sylvester Stallone je přidaná hodnota v lidském rozměru. Postava Rockyho mu změnila život a přinesla mu opět po dlouhých letech zaslouženou profesní odměnu v podobě Zlatého glóbu (možná bude i Oscar). Vždy, když už by odepsaný povstal jako Fénix z popela - to je takový Sylvestrův speciální skill) . Režisér si dál opravdu záležet. Citlivě pracoval s odkazem, zároveň ho nenásilně převedl do současné filmové řeči. Kdo má rád postavu starého dobráckého boxera bude dojat. Některé úseky jsou až ikonické (hřbitov, běh, trénink, boj sám proti sobě). Zpětně se ukazuje, že Rocky (1976) nebyla žádná náhoda. Role outsidera, který to nevzdá je ztělesněním - prolnutím života italského hřebce. 83%. PS1: Poněkud zvláštní je začlenění Evertonu (fotbalového klubu) do boxerského příběhu (nemyslím to zle - naopak). Dostal zde dost prostoru. Adonisův soupeř je prezentován jako rváč z této čtvrti. Skoro to vypadá, jako by to byl člen oddílu :) . Hned jsem si vzpomněl na jiný fotbalový fajnový klub z Londýna. Kdyby se odehrával souboj o mistra na stadiónu Milwallu, to by bylo teprve něco :) . PS2: Při nástupu do ringu jsou všude šály Everton FC, ale z ničeho nic se tam najednou objeví jedná diverzní šála Liverpool FC! Jde dobře vidět také z ringu. Nevím, jestli to byla nedbalost nebo záměr...zábavné to ovšem bylo hodně. Týpek byl vytlemený a mával s ní opravdu vehementně :) . ()

vyfuk

Poté, co se Rocky rozhodl jít do důchodu po pěti (šesti) filmech, kde by bohatě stačili tři nebo čtyři je předána elegantně štafeta dalšímu filmu. Neříkám, že si tenhle film užijí i ti, kteří nebyli z filmů o Rockym na větvi, ale já třeba také nebyl a myslí, že se Creed vskutku povedl. I kdyby na něm nebyla žádná návaznost na jiné předchozí filmy, tak by to byl dobrý film. Co se týče výkonu pana Stallona... toho ať soudí Akademici, ale myslím, že jeho výkon na vedlejší roli jednoznačně špatný nebyl. ()

drackula

Sly to stále vie. Vystriedanie generácií dopadlo prekvapujúco dobre a veľmi sa teším na pokračovanie. Vôbec by mi nevadilo, ak by sa tam Rocky ešte ukázal, aj keď v asi nie až tak výraznej úlohe. Predsa len, asi to už netreba príliš umelo naťahovať. Emócie a nostalgia fungovala, jediné čo sa mi tam občas priečilo boli Creedove súkromné pletky s mladou speváčkou. Nejako mi nesedeli. Dúfam, že Sly plešouna dostane! 80% ()

Pedross800

"ALE JESTLI BOJUJU JÁ, TAK CHCI ABYS TY BOJOVAL TAKY. CHCI ABYS ŠEL SKRZ RING A SEJMUL TOHO ZMRDA. DOKÁŽEŠ TO? " Nostalgie jako kráva. Sice nic nového pod sluncem, no a co? Já su za dalšího "Rockyho" strašně rád a nadmíru spokojen. A když si uvědomím, že je to 40 let co se italský hřebec zrodil a stále má co říct, tak je to prostě síla. A Sly tou rolí žije, je to jeho dílo, jeho odkaz a sakra dobrý odkaz! A tady, na stará kolena jako trenér mladičkého syna Apolla, je fantastický, uvěřitelný a já se nestydím napsat, že i slza mně ukápla. A tu zlatou sošku, kterou měl dostat už před těmi čtyřiceti lety mu ze srdce přeju. Mladej Creed byl taky super, sedli si navzájem nad očekávání dobře. Takže klišé sem, klišé tam, tohle byla zase a opět výborná "Balboácká" boxerská jízda! ()

blackJag

Už od prvního cvrlikání o resuscitaci Creedovy genetické informace jsem si říkal, že to nebude dobré, že to bude průser jak s nechtěně vyšlechtěnou dvouhlavou ovečkou. Jsem rád, že jsem se spletl :-) Série o Italském hřebci (ne ta softpornová kejda) patří mezi mé oblíbené a tento přídavek může se k ní připojit bez uzardění. Jednoznačná výhoda spin-offu je v tom, že není úplně blbě napsaný (nejblbější scénu, kdy jedou motorkáři podpořit Rockyho k nemocnici, filmu odpustím), Stallone svůj part hraje s nonšalancí a spousta momentů, které by jinak křičely zprostředkovaným trapnem, neschází na přirozenosti. 85% ()

Killda

Nezaujalo. Prostě jen další z hramody jiných dílů o Rockym. A jen proto, že tu Rocky mele z posledního, tak si Stallone zasloužil nominaci na Oskara? WTF? Zlatej Southpaw s Gyllenhaalem! ()

m.a.t.o.

„To nebolo zvonenie na konci vyučovania. Pokračuj!" Taký novodobý remake Rockyho, ktorý je zároveň príjemným poohliadnutím sa za celou sériou. Bonusom navrch sú samotné zápasové sekvencie. 60 % ()

mirec88

Dôstojné pokračovanie Rockyho. Sly vidno, že už má svoje roky a presúva žezlo mladšej generácii. Veľmi emotívny a citovo pôsobiaci film. Fakt zaujímavo vyrozprávaný a citlivo natočený nový Rocky. ()

Autogram

Rocky už ako dedulo trénuje, a boxuje nová generácia. Nič prekvapujúce a pridáva sa pár nostalgických spomienok na kariéru a vlastne na staršie filmy série. Záverečný súboj nie je ničím výnimočný, niečo také sa asi ponecháva na pokračovanie. Slabšie tri hviezdy, viacmenej zo súcitu. –––– Čas ho porazil. Vieš, ten porazí každého. ()

Jaro.Krafcik

Ako som spomenul, dal som si aj syna Apolla Creeda ktorého trenuje slávny Rocky. Tuším som na tom bol v kine ale už si nespomínam. Každopádne dvojka s Dargovym synom sa mi páčila viac. Má byť aj trojka ale bez Stalloneho a ja sa len pýtam načo. 4* ()

Trapper33

Bál jsem se, že to bude jen vyžírat skvělou sérii, ale nakonec mi Creed přinesl 2 hodiny dobré zábavy. M. B. Jordan je docela dobrý a se Stallonem si naprosto sedí. Když už jsme u Stallona, tak ten opět předvedl extratřídu. Hlavně kvůli němu jsem fandil John.. vlastně Creedovi! Jediné mínus vidím v tom, že se film místy docela táhnul a pár scén měl dost trapných. ()

Lektor

Bože, nejsem fanouškem Rockyho, potažmo Stallonea, ale dejte mu za vedlejší roli oscara ! Vynikající film, který je hlavně funkční (emoce) pro "objektivního" diváka a né jen pro seknutýho, nostalgickýho fandu. ()

greath

Stallone čestne predáva žezlo mladšiemu, Michael B. Jordan má veľký potenciál stať sa novou Hollywoodskou hviezdou. Zvládol to naozaj výborne. Filmy o Rockym sú viac než len o boxe, tento diel to len potvrdzuje. Vďaka skvelému scénaru to nie je povrchný film. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (viac)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (viac)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (viac)