Hosť

(festivalový názov)

Jedného dňa sa pri dverách domu rodiny Petersonovcov objaví bývalý vojak, ktorý sa predstaví ako David (Dan Stevens). David tvrdí, že slúžil spolu s ich synom Kalebom a bol s ním až do poslednej chvíle, ked' umieral. Manželia Petersonovci ho prijmu, poskytnú mu ubytovanie a David sa ihned' stáva 'rodinným priateľom'. Zapôsobí na ich mladšieho syna Luka a očarí ich dcéru Annu, ktorá ho predstaví i svojim priateľom. Ale je to práve ona, ktorá si náhodou vypočuje telefónny rozhovor ich záhadného hosťa, ktorý v nej vzbudí podozrenie a navedie k rozhodnutiu vypátrať jeho pravú totožnosť. Medzitým sa však v okolí začnú diať podivné nehody a úmrtia, ktoré môžu mať spojitosť s Davidovou prítomnosťou. Problémom je, že David Collins, ktorý slúžil s ich synom Kalebom, zahynul pri vojenskom nešťastí... (sochoking)

jckl

Zezačátku to vypadá na slušnou podívanou a Stevens působí jako solidní badass. Co si ovšem ale tvůrci šlehli v poslední půl hodince, za to by se styděl i špatnej béčkovej film. Škoda. ()

Santino7

Nie príliš známy akčňák, ktorý sa mi postaral o veľmi, opakujem veľmi príjemné prekvapenie. Film, od ktorého som nemal prakticky žiadne výraznejšie očakávania, ktorý vo svojom úvode vyzeral ako x-krát obohratá platňa (a priznám sa, mne osobne by vôbec neprekážala ani alternatíva taká, keby sa to celé aj naďalej vyvíjalo ako o čosi temnejší - rozumej ako nie komediálny - Cumlikátor a snímky jemu podobné), nám divákom postupom času odhalil, že jeho "srdce" patrí niekam inam (konkrétne k akčným bijákom rokov 80-tych), no a napríklad samotná finálna scéna na mňa pôsobila akoby od samotného De Palmu. Hudba, dovolím si povedať, priam vynikajúca (veľmi šikovne zvolený hudobný sprievod, ktorý ani na okamih nepôsobil rušivo a skvelo dotváral celkovú atmosféru), herecké výkony taktiež viac než len obstojné, najmä Dan Stevens vo svojej temnej (no po hereckej stránke zároveň aj veľmi vďačnej) roli predviedol, že by "zmákol" aj čosi viac a aspoň ja osobne dúfam a verím, že nejaká tá príležitosť sa mu ešte do budúcna naskytne a bude o ňom počuť o poznanie viac. Čo sa mi ešte rovnako páčilo bolo, že film ako celok pôsobil svižne, priamočiaro a nevyskytovali sa tam v podstate asi žiadne zbytočné scény nazvyš, prázdne dialógy a podobne... Ostatne, keď to tak spätne po pár dňoch od videnia v hlave prehodnocujem, nevidím prakticky žiaden dôvod, prečo nezvýšiť hodnotenie na plný počet. A teda ho aj zvyšujem! Opakujem ešte raz a naposledy, veľmi príjemný a svižný biják, ktorý sa nebojím odporučiť ako ideálne oddychové "pozeraníčko" (samozrejme asi nie pre celú rodinu). ()

masiko

Super Becko, ktere se cele veze na charisma hlavniho hrdiny. Vlastne nehrat ho zrovna Dan Stevens (o kterem jsem nikdy predtim neslysel), bylo by to mozna nebezpecne blizko odpadu... Ale takhle se uz tesim na pokracovani. Doufam, ze ho Wingard dovali, kdyz uz nam nakonci naserviroval tak debilni twist :D ()

husokachna

Dobře dám tři, je to pro mě těsně pod průměrem, ale ten soundtrack, ten to pasoval na průměr a kdo nemá takovejhle soundtrack to je amatér. Jinak je to děsná slátanina, která v prvních dvou třetinách stále udržuje napětí a slibuje něco víc než je, aby to potom v posledním dějství rozmetala bezmozkovou nesmyslnou debilní akcí a zanechala Vám pachuť v hlavě. ()

cskomando

Originální, nápaditý, akční film se vším všudy. Hlavní hrdina(host), který je sestavěn na bázi experimentu, mění své chování neustále až do úplného konce filmu. ()

nessbeal

Atmosféra by sa dala krájať, hlavný hrdina mi pripomína výzorom Brodyho z Homelandu. Každý vidí to svoje. Dosť napínavé, celkom pekne gradujúce a vyfarbené dielo. "Did you want to see the rest of the house?" ()

warrenur

Stevens je pomerne uveritelny. Nakoniec, ako by sa asi spraval "naprogramovany" vojak, ze? Taktiez rodinka je podarena. Zial, opat typicky sablonovita ako v kazdom americkom filme. Zakriknuta panicka s narokmi na manzela, tatko, co sa potrebuje vyrozpravat a ma problemy so sefom v praci, pubertalna dcerenka, pracujuca ako inak v bare a randiaca s grazlom navzdory nazoru rodicov a inteligentny otlkanek - bracek. Celkom som sa bavil, ale sem-tam clovek musi prehryzt tie klisoidne blbosti. Priemer, z ktoreho sa isto dalo vytlct omnoho viac. Zaverecne "bludisko" hrozy posobi hodne prvoplanovo a ako past na oko. Na zimny vecer vsak staci. Slabe tri alebo zasluzene dve, zavisi od nalady. Kazdopadne davam do pozornosti vynikajuci soundtrack. V danych filmovych scenach bola hudba volena takmer genialne. Uz si ho nejaky ten den pustam do usi. ()

scarfacer

Jak se do toho zacali cpat z MP, tak to ztratilo na puvabu. Misty mi to prislo hodne komiksove,misty zase komicke a i predvidatelne,ale rozhodne to neurazilo. 70% si na csfd rozhodne zaslouzi. Jo a nevim proc,ale casto jsem u toho vzpominal na terminatora II. Tim palcem hore v zaveru me uplne utvrdil :-D ()

ink flo

Zábavná směs home invasion thrilleru (mys hrůzy, funny games usa atd.), věcí alá univerzální voják a terminátor plus horor finále v barvách daria argenta (suspiria). Logiku bych v tom moc nehledal, jako v jakýmkoliv jiným béčku. Naplno si dokážou užít asi jen lidi, kteří na brakovkách vyrůstali ()

Hapretor

Mezi nudnými a rádoby skvělými hovadinami jako Interstellar, Predestination, John Wick, Labyrint:Útěk, ... je toto takový svěží vánek. Jednoduché, s nádechem ironie, svižné, zábavné, dobře zahrané - klasika ("old school béčko"), která potěší. ()

Axident

Vymazlené, osmdesátkové béčko, na němž si tvůrci hoodně ujeli a ukojili :o) Všechna žánrová klišé bez studu v precizní podobě, podbarvená nadprůměrným, elektro-dream popovým soundtrackem a finále tak hustě striktně osmdesátkové, že by se zastydlý milovník tehdejších thrillerů s mrtvých vstáním na konci musil oklepat blahem! nebýt smartphonu a internetu, řekl bych, že to bylo natočeno před čtvrt stoletím někým tehdy na špici :o)))) ()

fr3ak

Tak blbé až je to dobré. U filmů béčkové kategorie není propracovaný příběh až tak nutný, důležité hlavně je aby film zhruba držel pohromadě a The Guest s tím nemá vůbec problém. Co bych zápletce ale vytknul je, že úvod je příliš zkratkovitý. David si prostě nakráčí k cizím lidem, napovídá jim že znal jejich mrtvého syna. Matka ho hned bez pochybností nechá u nich bydlet, fotřík s tím má problém, ale za pár sekund už zcela neznámému hostu nalévá pivo atd... Začátek filmu mě zkrátka nepřesvědčil. Dál už je to ovšem jízda se soundtrackem ala 80 léta. Skvěle obsazený Dan Stevens je naprostý démon, jeho David už od pohledu vyvolává pocit že s ním není něco v pořádku, pak stačí jeden milej úsměv a toho nejlepšího kámoše mu sežerete i s navijákem. Těm přirovnáním k Drive moc nevěřte. Já mezi těmi filmy nevidím vůbec žádnou podobnost (asi jsem slepý). Adam Wingard se pomalu stává jistotou v žánru. Jen tak dál. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Kdo bude režírovat Rychle a zběsile 8? Máma Vina Diesela chce za kamerou svého synáčka, sám Diesel navrhuje návrat ke kořenům s Robem Cohenem (Rychle a zběsile). Studio Universal ale situaci vidí… (viac)