Najlepší agent Severnej Kórey Ji Dong-cheol (Yu Gong) pracuje ako šofér predsedu Parka, najmocnejšieho muža mohutnej korporácie. V jeden deň sa Park stáva obeťou brutálnej nájomnej vraždy, no ešte pred posledným výdychom stihne odovzdať Dong-cheolovi svoje okuliare. Ten je vzápätí obvinený z vraždy a zrady, a preto musí utiecť. Keďže však vlastní záhadné tajomstvo ukryté v predsedových okuliaroch, je rozhodnutý viesť vojnu proti tým, ktorí mu idú po krku a ktorí chcú získať aj to, čo je ukryté vo vnútri okuliarov. (sochoking)

Zombi

Tak trochu korejský Bourne, špionážní příběh, roztřepaná kamera, dynamická hudba, souboje především rychlé a ruční, ale pěkně zpracované, automobilové honičky. Dva hrdinové na různých stranách, kteří si jdou po krku, jsou zase korejskou specialitou. Nebýt přehnané délky a překombinovanosti, bylo by to za 4 hvězdy, takto slušné 3. ()

warrenur

Ako si vsimli uz mnohi divaci predo mnou, vo vsetkych akcnych scenach, dejovych zvratoch a odhaleniach, si tento spionazny kusok berie takmer vsetko z Bournovej trilogie a nasledneho 4teho dielu. Cim nechcem povedat, ze by to nerobili dobre. Zial, potom ide originalita do haja. Skoda toho, malo to naslapnute. Takto je to len Boha-pusta kopirovacka. Martial-arts scenu su ale paradne, o tom ziadna. Tiez hlavny predstavitel tomu sadol. Skoda toho copy-paste. ()

Badel

Směšná asijská vykrádačka Bournea, včetně hudby i scén. Všichni jsou tu ale stále echt vystajlovaní. A mimochodem zde vyřeší severokorejský hladomor. ()

agassi68

Zručne okopírovaná schéma akčného thrilleru á la Bourne. Pokiaľ sa nestratíte v záľahe Kimov, Hwanov a iných ov tak si užijete dobrú jazdu, kde nebude chýbať žiadne klišé na ktoré ste zvyknutí a pridajte si k nim aj záchranu celej Severnej Kórei od hladu :) ()

MickeyStuma

Další dějová variace o zrazeném tajném agentovi. Bývalý severokorejský agent se, po přeběhnutí na Jih, stane obětí komplotu a to obviněním z vraždy svého šéfa, takže se následně na útěku snaží dokázat svoji nevinu a navíc pomáhá dalšímu přeběhlíkovi. Takže se tentokrát jedná o jihokorejskou produkci a je se na co těšit. Stopáž přes dvě hodiny, ale žádné obavy. Po dramatické i akční stránce se pořád něco děje, takže akčního fanouška, obzvlášť asijské produkce, snímek pohltí a do konce závěrečných titulků prostě nepustí. Špionážní děj je docela složitý, takže kdo to správně neuchopí hned na začátku, má v dalších minutách smůlu. Po akční stránce se však skutečně jedná o pastvu pro oči. Dechberoucí automobilové honičky, efektní přestřelky a choreograficky úchvatné souboje. Vše je navíc podpořeno akční kamerou, která je, chtě nechtě, neustále v pohybu. Jednoduše se tomu říká ´chvějící se kamera´, která je v současnosti v akčních filmech již delší dobu běžně používána. Někdy se zdá být roztřesená až moc ale právě to všemu dává patřičnou energii. Hollywoodský vliv je na celkovém konceptu sice znát, ale i tak se Korejci drží svého stylu určitého asijského realismu a hlavně divoké akce plných kaskadérských kousků. Snímek má tedy vše, co by se od takového filmu mělo očekávat. Akční špionážní thriller bez bázně a hany, který bez problémů může silně konkurovat třeba hollywoodské akční sérii o Bourneovi s Mattem Damonem v hlavní roli. ()

intro

Velmi kvalitní akční nářez z Jižní Koree. Automobilové naháněčky té největší kvality. I ostatní akční pasáže jsou perfektní. Dávám 80% ()

elanista1

Nevedel som sa dočkať konca. Tento kórejský film sa podľa mňa kvalitatívne nedá porovnávať s inými špionážnymi kórejskými filmami. Neprehľadný chaos, ktorý sa dá sledovať len v stave 100%nej koncentrovanosti. ()

Sennhie

Jediné co jsem si v průběhu přál bylo snímek vidět na velkém plátně. Jízda od začátku až do konce a na plátně to musí být ještě mohutnější jízda. Lepší než Bourne a spol., u kterých druhý den ani nevíte o čem pořádně byly a jak skončily. Tohle se zapomenout nedá. ()

Raziel811

Korejská obdova Bourneovek, která je však jednoznačně lepší. Rozhodně fighty jsou přehlednější a ne jako Greengassova "autentická" vyklepaná kamera, která je zcela nepřehledná. Dlouhá stopáž sice odrazuje, ale byla by chyba snímek vynechat pro kohokoli, kdo je jen trochu asia movies pozitivní. Leč The Berlin File se mi zdálo o chlup lepší. ()

MartinNewman

Korejci nám předložili více než dvouhodinový akční thriller a stálo to za to. Severní a Jižní Korea, agenti, honičky, střílení, bojové umění a to na nejvyšší úrovni. Akční scény se střídají s klidnějšími scénami, které jsou pojaty úplně jinak než to dělají soudruzi z júesej. Možná je to pro někoho příliš velké natahování, stejně jako v závěrečné scéně s hlavním arcizlořádem, kdy byla pasáž až trochu moc natažena, ale celkově mě film bavil a nemíním ubírat nic z pěti bodů, které si film z mé strany zaslouží. Velkým plusem filmu je rozhodně obsazení filmu známými tvářemi Korejského filmu a výborně udělané akční scény. Korejci se rozjeli a umí. Za 5 bodů. ()

majki41

Prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim vas že lepšie jak bourne ? tak to normalne žiadam admina prosim ta zakaž pisat uživatelom taketo komentare lebo toto je naozaj moc :D:D:D Neprehladne akcie uplne ale uplne vykradačky z bourna akoby režiser onananoval na greengrassovy a prekombinovany scenar uplne zle ako by som pozeral amaterskeho bourna a ešte od korejcov to už Hamilton bol lepši ()

critique

Výrazně horší než The Berlin File ze stejného roku, ale pořád solidní špionážní akčňák s příležitostně nepřehledně sestříhanou akcí a lehce naivním dějem. Celkově to ovšem uteklo i pobavilo. ()

Ajbell

Nemám dobrú pamäť na ázijské mená a tváre... a bolo ich tam veru toľko, že jedno pozretie mi na dobrú orientáciu v deji nestačilo. Žiaľ, okrem tohto dôvodu, film podľa mňa za druhé pozretie nestojí. ()

StandikK

Film to není špatný. Dívat se na to dá. Ale potenciál nebyl v plné síle však využit. Při honičkách v autě byla docela nuda, bitky byly tak rychlé až chaotické. Střílečka klasická. Takový průměr, který však nezklamal. ()