Mamička (Hayley Atwellová) prezradí svojej dcérke Elle tajomstvo, ktoré ju prevedie všetkými skúškami, aké vie život ponúknuť. Maj odvahu a buď milá! Po smrti mamičky sa Ellin otec (Ben Chaplin) znova ožení. Ella (Lily Jamesová) má svojho otecka veľmi rada, a tak sa snaží správať ústretovo k svojej novej macoche (Cate Blanchettová) a jej dvom dcéram Anastázii (Holliday Graingerová) a Drizelle (Sophie McSheraová). Robí všetko pre to, aby sa v svojom novom domove cítili dobre. Keď ale otecko nečakane zomrie, Ella zistí, že je vydaná na milosť a nemilosť svojej novej, žiarlivej a krutej rodiny. Zanedlho sa z nej stane obyčajná slúžka, večne špinavá od popola, ktorej všetci posmešne hovoria Popoluška. Napriek krutostiam, ktorým musí čeliť, však Ella nestráca nádej a riadi sa posledným želaním svojej matky - byť v každej situácii odvážna, láskavá a milá. Nechce prepadnúť zúfalstvu, ani pohŕdať tými, ktorí s ňou jednajú zle. Ella v lesoch náhodou spozná neznámeho mladíka a cíti, že konečne stretla spriaznenú dušu. Netuší, že atraktívny cudzinec je v skutočnosti princ, a nie prostý učeň zo zámku. Už onedlho sa na Ellu konečne usmeje šťastie. Keď kráľ pozve do svojho paláca na ples všetky dievčatá zo širokého okolia, Ella sa teší na stretnutie s očarujúcim Kitom (Richard Madden). Macocha jej však návštevu bálu zakáže a zlomyseľne jej roztrhá šaty. Ako vo všetkých rozprávkach, pomoc je nablízku a prichádza v pravú chvíľu, Zrazu sa objaví čarovná Víla - sudička (Helena Bonham-Carterová), ktorá premení dyňu a niekoľko myšiek na zlatý koč, krásne šaty a krištáľové črievičky, Popolušku vyšle na kráľovský bál do zámku, a tým jej navždy zmení život. (TV JOJ)

KR4T4S

Za 3* jenom proto, že nejsem úplně cílovka, která to plně docení. Výprava krásná, barev dost, ale ke kýči to nesklouzne, úžasná Lily James s mladým Starkem mají i potřebnou chemii, ostatní herci taky dobří, Branagh si je i režii dobře hlídá a vymáčkne ze všeho nejvíc. Čekal jsem trochu větší zážitek, ale zklamání to není. Netradičně odvyprávěná pohádka, kde režisér pochopil, že nás neohromí a nebude bavit CO se stane, ale dodal zábavnosti a zájmu JAK se to stane. Povedené. 60% ()

MaMitti

Okázalé, pompézní, manýristické, barokní....dceři se to celkem líbilo, pro mého pětiletého syna to byl neskutečný nervák (vážně jsem si nemyslela, že ho Popelka takhle zdrtí) - nejdřív umírají postupně Popelčiny rodiče, pak ta zlá macecha, neustálé čekání na to, kdy se objeví Rozárka, Jurášek, Tajrtrlík (neee, tady to nebude, tohle je jiná verze Popelky...aha...a kdy tam budou holubi, jak přebírají to zrní???), pak ty nervy před tou půlnocí....no doslova a dopísmene horor :-)). Při odchodu z kina se obě děti zázračně shodly (a to opravdu nebývá zvykem), že ta naše Popelka, jak má ty "vořechy" je lepší než tahle, protože ta naše říká - až naprší a uschne, vy pitomci ! a dcerka k tomu podotkla, že se jí český princ líbil daleko víc než tenhleten, hlavně byl teda daleko vtipnější :-))). ()

Babous

Všechno tady je krásné, blyštivé a luxusní, ale Kenneth Branagh to zvládá ukočírovat, aby se z toho nestal kýč. Největší hvězdou tady ovšem není Popelka, nýbrž Cate Blanchett v extravagantních kloboucích. Vkusné, tradiční, milé, prostě pohádka, která má na to stát se evergreenem. Disney v klasickém (dobrém) slova smyslu. ()

coscarelli

Človek by si povedal ,ze prečo. A ja ,ze prečo nie, ale pozor ,to nieje len tak. Stačilo ,ze Kenneth to na mňa vylial monstrozne vizuálne a bol som na lopatkách a to este ma pekne poprefackoval skladateľ svojou partitúrou, i opat nejaký citmi dotknutý strihac. Herci robili,čo im kazali, rovnako ako digitálne zvieratá, kde trénerom bol skúsený ajtak,ale nevadilo, lebo i tak to fungovalo pekne oldskuulovo. Celkový ortiel: veelmi pôsobivé,nezbytocne.Kenneth vie,inak by si dal nejakú ShakespeareOvku. Na vychodze spokojnosc az az.. ()

Sdoom

Vizuálně velmi povedené zpracování klasické pohádky, které se poměrně striktně drží jasné linie. Avšak vzhledem k tomu, kolikrát ale toto téma už bylo zpracované, tak to chtělo asi více inovativnosti a kreativity. Vytknout se toho moc nedá, ale nic originálního jsem na této verzi Popelky nenašel. Chtělo to trošku více odvahy a mimo jiné asi i lepší herečku pro hlavní roli. (Blu-ray, orig.) ()

sedm.1

Pohádka. Prostě do puntíku klasicky odvyprávěná pohádka. Pro mnohé, tedy dle zdejšího hodnocení, zřejmě více než dostatečně uspokojující zpracování a forma, ovšem pro mě velké zklamání. Nevím, jak moc jsem ovlivněn novými verzemi klasických pohádek v podobě famózních Sněhurky a lovce, či třeba Zloby – královny černé magie, které spíše než k doslovným kopiím svých původních předloh měli daleko blíže k velice nápaditým a originálním fantasy jízdám, plné nových postav a různých záživných, zajímavých a dějových odboček, s velkolepou výpravou a strhujícím dějem, což mě opravdu nadchlo, ale tím vším právě nová Popelka vážně není, a to mě nepotěšilo. Branaghovo pojetí je totiž tou zmiňovanou, do puntíku otrokářsky citující kopií originální verze, bez jakékoliv inovace, jakéhokoliv oživení, prostě nuda zproštěna vlastních ideí. Navíc mi tu trochu chybělo i krapet humoru a nesedlo mi ani příliš obsazení, a tím mám na mysli především ty dvě nejdůležitější postavy, tedy samotnou Popelku a prince. S Lily James to bylo totiž složité, po celou dobu to s ní bylo jak na houpačce, chvilkami byla velmi půvabná a sympatická, aby hned v dalším záběru působila fakt odpudivě a mdle, zatímco Richard Madden byl pak zas tak strašně moc nevýrazný, a to po celou dobu, že mi byl ve výsledku zas zcela ukradený. Takže v tomto ohledu to pak drží nad vodou jediná Cate Blanchett, která svou macechu zahrála fakt suprově a zábavně. Abych ale jen nekritizoval, samozřejmě se nedá Branaghovi upřít, že jde o velice zručného tvůrce, kterému se zde určitě minimálně podařilo navodit působivou pohádkovou atmosféru, s minimem hluchých míst a slušným vizuálem, a to jistě také není málo. A ještě mě oslovil hudební doprovod, který byl velmi efektní a libozvučný zároveň. Jinak ale vážně nevím. Je to zkrátka doslova a do puntíku klasická Popelka se vším všudy, která děti nejspíš nezklame, ovšem o obohacujícím či nějak výjimečně záživný filmový počin tedy rozhodně také nejde. ()

Ralna

Nádherná hudba i výprava, ale mě to prostě nebavilo. Nemluvě o tom, jak mě iritovalo tmavé husté obočí nesympatické a zubící se Lily James. Díky bohu za ten malý prostor pro Cate Blanchett a Bonhamku, která zastoupila také roli vypravěčky. ()

Maynard.

Mazec vidět pár dní po sobě něco tak "nechutnýho" jako Frankenstein a něco tak krásnýho jako Popelku, oboje právě od stejnýho rejži... Jasný, není to taková hit paráda jako československá legenda se Šáfránkovou, ale je to fakt moc pěkná pohádka. Příběh sice každej velmi dobře známe, ale i tohle je krapet jiný. Barevně naprosto uhrančivý, jako kdyby to režíroval Burton. Možná trošku škoda, žže tam rejža nepřidal víc pohádkovejch postav nebo víc efektů, což by Burton určo udělal. Každopádně ty šaty Popelky, to byla fakt krása, ty jo, uplně se divím, že tady chválím ženský šaty :o). Sudička - H.B. Carter výborná jako vždy a jako třešnička na dortu Cate Blanchett jakožto vypočítavá a mocichtivá macecha! Jo, nato, že je tohle docela nenápadnej film, je to good. ()

Indy

Pre niekoho, komu stačí Popoluška v tom úplne najklasickejšom poňatí, navyše značne inšpirovaná disneyovskou animovanou klasikou z roku 1950, musí byť úplne nadšený, pretože z tohto pohľadu nemá nová Popoluška chybu. Mňa ale trochu mrzí, že veľkí šéfovia mamutieho Disney štúdia nezvolili trochu sviežejší prístup a nedovolili režisérovi Kennethovi Branaghovi, aby z postáv spravil skutočné charaktery (aspoň tak ako v prvom Thorovi) a nie iba plagátové rozdelenie na tých dobrých a zlých. Takže tu máme osvedčené stereotypy ako protivné nevlastné Popoluškine sestry a zlú macochu, ktorej ale film predsa len dopraje jednu scénu, ktorá trochu vybočuje z osvedčených koľají (keď nájde črievičku a je konfrontovaná s Popoluškou). Cate Blanchett a jej nevraživé pohľady sú ale zase výborné, to každý uzná. Čo sa mi ale páčilo najviac je Lily James ako Popoluška - dokonalý výber, čisté dobro, láskavosť, navyše v slovenskej verzii s dokonalým dabingom. Top scénou je ples, na ktorom to Popoluške v tých kúzelných modrých šatách neskutočne sekne a celá táto sekvencia má prekrásnu rozprávkovú atmosféru a je natočená naozaj majestátne, čomu napomáha aj veľmi dobrá hudba osvedčeného Branaghovho spolupracovníka Patricka Doyla. Keďže mala Popoluška komerčný úspech, podobným štýlom asi bude natočená aj ďalšia klasická disneyovka Kráska a zviera s Emmou Watson, takže na ďalší dobrý film máme "zadeláno", ale sviežejšieho (temnejšieho) prístupu sa asi ani tu nedočkáme, veď uvidíme ... 7/10 ()

KoRner

Pekná rozprávka s modernými prvkami a dobrou hudbou. Lily James je naozaj dobrá voľba Popolušky. Niektoré vtípky sú až príliš infantilné, ale deti to zabaví. Konečne má nejaký nový film šancu stať sa sviatkovou klasikou. ()

klúčik

Zas a znova - tento príbeh je nesmrteľný ! Bol som zvedavý , ako sa podarí tvorcom urobiť tento film. Nesklamali.. Krásna výprava filmu ma dostala. Len jednu pripomienku , osobne je " naša popoluška" lepšia... Tento pekný film hodnotím 70%. ()

islanzadi

Krásná pohádka, i když na můj vkus až moc vyumělkovaná, ale na chvíle, kdy člověk potřebuje tak nějak "věřit", že vše má šťastný konec, je výbornou volbou. ()

Seti

Branagh oživuje jeden z nejznámějších disneyovských příběhů velmi moderním a přesto zcela klasickým způsobem. Ve svém novém zpracování se opírá nejen o zdařilý casting, ale zejména o bohatou výpravu, kostýmy a profesionální audiovizuální stránku. Nová Popelka je skutečně po technické stránce naleštěná téměř k dokonalosti, ovšem zároveň nevytváří dojem umělého cgi cirkusu. Jedná se prostě o příběhovou klasiku využívající ve svém zpracování všech prostředků, jež moderní filmařina nabízí. Kdo si tedy chce pohádku O Popelce oprášit a nemá zájem sledovat nějaké novodobé rádobyinovativní reimaginace a podobné píčoviny, můžu mu Branagha vřele doporučit. ()

iXtr3m3

Pekné moderné spracovanie. Síce trošku odlišné od predlohy, ale to je Amerika samozrejme (Británia dala len hercov) :) Akurát to "fantasy" by som z žánru vynechal, pretože je to fakt nič viac len obyčajná aj keď síce pekná, ale predsa len a len rozprávka. ()

Wally

Byl jsem trošku opatrný..když klasickou pohádku 'dělají' tyhle velký filmový zvířata..ale bylo to nádherné a strašně se mi to líbilo...promiň Libuško, ale tohle zpracování Ti přinejmenším zdárně konkuruje! ()

adam9

Disneyho top pohádky jsou už jen ze své podstaty tak úžasné, že jejich předělání do hrané podoby snad nikdy nemůže skončit průserem. Nechápu, že Lily James nebyla za svůj výkon na žádnou velkou cenu nominována... "Have a courage, be kind and believe in a little bit of magic." ()

Han22

Protože jsou ty Vánoce, dali jsme si dárkem novou americkou Popelku. Měl jsem strach, že z toho bude moderní adaptace jako u Věčného příběhu, ale zbytečně. Branagh natočil Popelku naprosto tradičně, klasicky a mě nezbývá než smeknout pětihvězdičkový klobouk. Nežná a jemná a prostě nádherná představitelka Popelky, úchvatná výprava a kostýmy, které jsou barevností jsou doslova pastvou pro oči a jestli si nezasloužili Oskara, tak nevím co už. Do toho myšky, pár vtípků na odlehčení ale ne tolik, aby to zabilo poetiku (trhlá víla kmotřička, hloupé sestry, zkoušení střevíčku) a nečekané drama na konci spojené se SPOILER rozbitým střevíčkem KONEC SPOILERU a trochou toho psychologického pohledu do nitra macechy. Kouzla jsou kouzelná, hudba hraje pohádkově a vše je zasazeno do kontextu středověku - král nutí prince ke svatbě s princeznou ne protože je zloduch, ale kvůli logickým a vysvětleným politickým důvodům a nakonec logicky pochopí, když mu princ řekne moudro o odvaze a laskavosti. Panu Branaghovi se tahle pohádka moc povedla. PS: Černoši ve středověku? Opravdu? ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování

23.05.2023

Ikonický příběh o Popelce se v průběhu let dočkal mnoha verzí, přičemž mezi ty nejznámější v Česku patří samozřejmě Tři oříšky pro Popelku, animovaná Popelka z roku 1950, a pak možná moderní Popelka… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)