Mamička (Hayley Atwellová) prezradí svojej dcérke Elle tajomstvo, ktoré ju prevedie všetkými skúškami, aké vie život ponúknuť. Maj odvahu a buď milá! Po smrti mamičky sa Ellin otec (Ben Chaplin) znova ožení. Ella (Lily Jamesová) má svojho otecka veľmi rada, a tak sa snaží správať ústretovo k svojej novej macoche (Cate Blanchettová) a jej dvom dcéram Anastázii (Holliday Graingerová) a Drizelle (Sophie McSheraová). Robí všetko pre to, aby sa v svojom novom domove cítili dobre. Keď ale otecko nečakane zomrie, Ella zistí, že je vydaná na milosť a nemilosť svojej novej, žiarlivej a krutej rodiny. Zanedlho sa z nej stane obyčajná slúžka, večne špinavá od popola, ktorej všetci posmešne hovoria Popoluška. Napriek krutostiam, ktorým musí čeliť, však Ella nestráca nádej a riadi sa posledným želaním svojej matky - byť v každej situácii odvážna, láskavá a milá. Nechce prepadnúť zúfalstvu, ani pohŕdať tými, ktorí s ňou jednajú zle. Ella v lesoch náhodou spozná neznámeho mladíka a cíti, že konečne stretla spriaznenú dušu. Netuší, že atraktívny cudzinec je v skutočnosti princ, a nie prostý učeň zo zámku. Už onedlho sa na Ellu konečne usmeje šťastie. Keď kráľ pozve do svojho paláca na ples všetky dievčatá zo širokého okolia, Ella sa teší na stretnutie s očarujúcim Kitom (Richard Madden). Macocha jej však návštevu bálu zakáže a zlomyseľne jej roztrhá šaty. Ako vo všetkých rozprávkach, pomoc je nablízku a prichádza v pravú chvíľu, Zrazu sa objaví čarovná Víla - sudička (Helena Bonham-Carterová), ktorá premení dyňu a niekoľko myšiek na zlatý koč, krásne šaty a krištáľové črievičky, Popolušku vyšle na kráľovský bál do zámku, a tým jej navždy zmení život. (TV JOJ)

lucijelucije

Hezké pohádkové prostředí, hezké postavy, hezká hudba, ale to je všechno. Pěkné, vizuální, milé, ale víc se už z Popelky nevytáhne. Je to pohádka, která už všechno, co mohla ze sebe vydala. A ať se natočí sebenovější verze, s plnohodnotnějšími herci, Popelka zůstane prostě už jen Popelkou. ()

santiamén

Škoda špičkového obsazení a úžasného vizuálu, i při nejlepší vůli je to pořád přeslazená disneyovská pohádka s tak chápavou, milou, nereálně dokonalou Popelkou, až je to k zblití. Feministku Šafránkové v Hollywoodu asi jen tak netrumfnou. Plusové body za kostýmy. ()

Wishkah

Hraná disneyovka...doslova a do písmene. Kenneth Branagh režíruje tradičně a vícemeně převede kreslenou klasiku do hraného filmu, který se podle mě stane klasickou pohádkou pro budoucí generace. Je to milé, kouzelné, veselé, dojemné a mě se to hodně líbilo. Plus musím přidat za skvělý soundtrack. Nisméně musím přiznat, že menším minusem je pro mě Lily James. Do role Popelky mi nesedla až tak dokonale. Hold už jsem asi tak nějak odkojený roztomilou a hodnou Popelkou Evy Hruškové a drzostí a dívčím kouzlem oplývající Popelkou Libuše Šafránkové. Lily James je chvílemi, příliš odevzdaná a příliš laskavá, ale to je i problém původní verze, takže s tím se příliš dělat nedalo. Přesto je ta pohádka jednoznačně krásná. ()

dormouse

Smekám klobouk před každým, kdo dokáže natočit romantickou pohádku a vnést do ní humor a uvěřitelnost. Mnohé postavy nabývají lidských rozměrů, a to dokonce i zvířecí. Helen Bonham Carter je roztomile roztržitá, princ je víc než jen plytký a pohledný, na svůj útlý věk oplývá i podivuhodnou dávkou mužnosti a zralosti. Nejméně uvěřitelná je snad jen Popelka, ale kdo by se divil, když v tom korsetu jistě nemohla ani dýchat. Velmi mne zaujala moderně/tradiční choreografie valčíku na plese. ()

Lionheart

Vizuálně je to krásné, ale po překvapivě pozitivních recenzích jsem čekal asi něco víc. Velká hvězda pro Cate Blanchett, hvězdička za krásný vizuál a ta třetí za provedení plesu, ten se vyloženě povedl. Film neurazí a bez újmy se na něj dá koukat opakovaně, což je dost důležitá vlastnost. ()

Prochy38

Mně se to líbilo a celkem hodně. Vtipné a zároveň nijak uhozené. Na dnešní poměry myslím, moc hezká pohádka. I když jde o jeden z těch nejznámějších příběhů. Nádherné kostýmy, moc milé tváře. K. Blanchet ve své roli famózní. Jako ano, některé dnes moderní prvky by šli vystřihnout, ale já si to užil a budu rád za víc podobných zpracování těch známých klasik :) ()

valasek.m

Nová popelka mě ale totálně odzbrojila. Tady jde vidět, že i ze staré klasiky se dá udělat přenádherný film. Naše popelka Lily James byla naprosto úchvatná a dokonalá. Dále Cate Blanchet v roli macechy taky excelovala, u ní jsme zvyklí spíš na kladné postavy, tak je dobře, že si občas střihne i nějakou záporačku. No a pak tu máme klasiku naši Belatrix teda pardon Helen, která taky zcela excelovala. Já jsem byl prostě nadšen. ()

angloumene

Tahle Popelka je jako pravá od Matela. Klasický příběh, zasazený do klasického prostředí. Žádné překvapení, ale ani zklamání. Na konci na nás čeká disneyovská princezna jako vyšitá. Třpytky a hluboký živůtek jako bonus navíc. Jediné, co nepřidává na kráse je ne zrovna podařený dabing. ()

.baris.

Jak jsem se mohla tomuhle skvostu tak dlouho vyhýbat? Klasická disneyovská Popelka s kouzelnou pohádkovou atmosférou, kde je všeho tak akorát. Tahle verze Popelky je umírněná, něžná, nepřeplácaná a zároveň zábavná a neuvěřitelně dojemná. A obrovský podíl na tom má výborná Brannaghova režie a zejména skvělý výběr hlavní představitelky, která je prostě a jednoduše neuvěřitelně milá a správně princeznovská. K tomu fantastická Cate Blanchett, správně a akorát ztřeštěná Helena Bonham Carter, překrásná hudba, Robb Stark, nádherný kostýmy... A když Popelka v modrých šatech na plese schází schodiště, mám husí kůži. Už hodně dlouho mě hraná pohádka takhle nedojala. Moje srdce plesá a pridávám hvězdičku navrch. ()

suzanne1997

Pohádka o popelce ... Z chudé dívky se nakonec stane královna, jednoduchý příběh, který měl již řadu zpracování a některé byly opravdu povedené. Tahle verze začínala poněkud smutně, Elce zemřela matka, potom v polovině filmu se dozvěděla, že jí umřel otec a ona musela dělat všechny domácí práce a služku své nevlastní matce. Mohu napsat jen to že v tomto filmu bylo zachyceno všechno, napětí, emoce, pointa celého příběhu a nakonec i štěstí, když ji našel. Myslím si, že tohle všechno by v takovém filmu mělo být, protože když bude chybět byť jen jedna složka, film už nebude takový, jaký by měl být. Velmi tento film doporučuji, ale myslím si, že pro hodně malé děti se nehodí, jelikož by mu nemusely zcela rozumět. ()

Renfield

Především kvůli jménu režiséra jsem se na film podíval. Popelka je poutavé dílo, s povedenou výpravou, zajímavými, i když ne zrovna středověkými kostýmy. Ale není to středověk, je to pohádka, proto nebudu uvádět další výtky v tomto směru (a že by jich bylo). Co naopak potěšilo bylo herecké obsazení a to především Helena Bonham Carter v menší roli víly, která ji dle očekávání sedla a samozřejmě macecha Cate Blanchett. Byl jsem na ni velmi zvědavý a nezklamala, Cate byla ďábelská. Nemohu nesrovnávat s naší verzi... Tři oříšky pro Popelku se mi líbily více, stejně tak Libuše Šafránková jako Popelka, žádná Elka. 60% ()

Zyne

fakt krasna pohadka, kterou nekazi "hollywoodska modernizace za kazdou cenu". ma kouzlo, atmosferu, feel good napln, vtip... jen ten pas popelky je mozna az moc utly a obavam se prilivu malych anorektickych holcicek, ktere budou chtit byt princeznami... ()

filipvrbik

Ano, zavání to kýčem, ale když ta Popelka je tak krásná..... myslím film nebo Lilly James? (nepovím). Nové zpracování klasické pohádky - sice v americkém stylu, ale i tak brilantní...90% ()

Nethar

Hezky a přirozeně natočená pohádka, je vidět, že Branagh neumí jenom Shakespeara. Efekty jsou efektní i efektivní, ale nijak zbytečně přehnané, přiběh si jde taky ve své klasické předloze bez marťanů a podobných nesmyslných přídavků, kterých se nám dostává jinde, naopak by se dalo říct, že je vlastně ještě zjednodušený. Lily James je milá a roztomilá, jako správná Popelka a Cate Blanchett, když chce, tak mrchy umí taky skvěle. ()

janabel

Pohádka je vizuálně krásná, ale postrádá to kouzlo, které má ta naše od Václava Vorlíčka. A mimochodem, chvílema jsem měla pocit, že se spíše dívám na nějakou harlekýnku než na pohádku. ()

Marys

Na jednu stranu je pravda, že trh už je presýtený "modernými" niekoľkovrstvovými rozprávkami, ktoré sú plné odkazov a orientácie na široké spektrum divákov. Na druhú ale táto "klasika" väčšinu času nudila. Hra na efekt, neprirodzene pôsobiaca digitalizácia. Čakal som trochu viac. ()

aLPaC

Ačkoliv jsem doposud Branaghovi filmy hodnotil výhradně průměrně, jako herce i režiséra si ho vážím. A ukázalo se, že pro tuto látku není vhodnější kandidát. Emocemi je film (pro mě) prostoupenější než naše klasika. Cate Blanchett je jako macecha opravdu velká svině, její dcery jí přicmrndávají a Popelka, přestože mě někdy svou naivitou a lehkovážností trochu vytáčela je nádherná, roztomilá, nevinná a tím, že jí poznáme už jako malou holčičku se svými původními rodiči vám bude její osud na srdci ležet ještě o něco více. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování

23.05.2023

Ikonický příběh o Popelce se v průběhu let dočkal mnoha verzí, přičemž mezi ty nejznámější v Česku patří samozřejmě Tři oříšky pro Popelku, animovaná Popelka z roku 1950, a pak možná moderní Popelka… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)