Žena v klietke

• Česko Žena v kleci (viac)

Po tragickej prestrelke, pri ktorej jeden z jeho kolegov zahynul a ďalší ochrnul, bol komisár Carl Morck preložený na novozriadené Oddelenie Q, ktorého úlohou je vytriediť nevyriešené a odložené prípady. Jeho jediným kolegom v pivničných priestoroch je nový asistent Assad. Napriek výslovnému zákazu Morck takmer okamžite začína na vlastnú päsť riešiť prípad populárnej političky, ktorá pred piatimi rokmi záhadne zmizla počas plavby na trajekte. (STV)

MyrnaAlec

Klasická detektivka ze Severu : osamělý kouřící nepochopený detektiv plus ochotný parťák vyšetřující záhadu. Četla jsem dříve knihu, film ji věrně zpodobnil. ()

Tashi

Pro mě stále průměrná detektivka, která je však skvěle zpracována a místy mě mrazilo v zádech. Některé části jsou snadno předvídatelné až trochu kýčovité (dialogy o kávě, závěr a rozhodnutí Carla atd), stejně má ale tento film něco do sebe. ()

MillaJ

Od Jussiho jsem četla všechny knihy a jsou opravdu dobré a čtivé. Miluju knižní představivost a Assada jsem si takového vysokého urostlého a Carla v takovém věku (spíše staršího) nepředstavovala... ale v pohodě, vlastně film příjemně překvapil, ale na knížku opravdu nesahá... :) Je to dobrý průměr :)) ()

pekas

Pěkná detektivka se sympatickými vyšetřovateli. Tomu říkám buldočí zarputilost. A Merete zaslouží obdiv, za tu obrovskou touhu žít, tohle si lze těžko i jen představit. 92% ()

hepi_

Tak takto vzniklo oddelenie Q. Priamosť deja nieje vôbec na škodu (od tej stopáže by sa aj tak viac nezmestilo). Pravdou je, že flashbacky mohli prísť neskôr... Inak Výborne rozpracované charaktery a pútavá zápletka _ 85% ()

Romeroo

Viděl jsem až jako druhý film po Zabijácích. Naprosto srovnatelné, hezky chladné a dobře vystavěné. Sám sebe jsem trochu ošidil, viděl jsem během pár dní dva stejné filmy, rozhodně nedoporučuji si pouštět oba dva díly za sebou....Jinak téměř bez výhrad. ()

Lucius55

Tak trochu jiná - "pomalá" detektivka, taková trochu "spagetti - krimi", ale atmosféru to rozhodně má... Skvělé obsazení herců, skvělá minimalistická hudba, ale na čtvrtou hvězdu to nestačí - to by ta zápletka musela být o dost košatější... ()

nula87

Další slušná severská detektivka, ale v tom modelu detektiv mrzout, vyšinutý zločinec se šrámem v minulosti, starý případ atd, už bylo natočeno dost a lepších.60% ()

Slunik

Rychlejší a méně napínavé než kniha a především o hodně temnější. Trošku mi chybí černý humor a nadhled, který je základem atmosféry všech Olsenových knih. ()

rodik

Tak skvělý námět v podobě knihy a tak zpackané zfilmování. Tolik úprav filmu absolutně nesvědčí, zbytečně zkrácené, malý záběr na charaktery Carla a Asada. Jejich chování je skoro opakem toho, jak skvěle jsou vykresleni v knize. Budu věřit, že další díl už byl zpracován pořádně. ()

Brano

Solídna detektívka, ktorá mala napätie a celkom pozerateľný priebeh deja. Zaujala ma výprava a aj dobrí herci.Nízka dĺžka je tiež veľké plus, pretože film mal vďaka tomu pomerne rýchli spád. Rozuzlenie deja tiež zaujímavé a nepredvídateľné. ()

regentor

Žena v kleci a "odložený" komisař. Tento film jen dokazuje, že na chladném severu se temným kriminálním thrillerům stále více a více daří. Po přestřelce, která se nepovedla úplně na výbornou, je komisař Carl Mørck „za trest“ přeložen do nově vzniklé sklepní kanceláře pro odložené případy kde je vytvořena sekce "Q", které by měl se svým novým kolegou Assadem jen přerovnávat v archivu. Ovšem paličatý komisař se přes veškeré zákazy pouští do vyšetřování případu političky Merete Lynggaardové, která měla před pěti lety spáchat sebevraždu. Pro nového člena oddělení jsou ale důkazy víc než rozporuplné… ()

ostravak30

Severní státy tyhle thrillery umí. Když řeknu, že přichází ze severu další mrazivý a napínavý film, není to jen proto, že se jedná o jednu ze zimních krajin. Mrazivě to opravdu umí napsat. Charakter hlavního hrdiny je pochopitelně drsný tak, že byste si o něj obrousili kámen a napětí se dá krájet de facto do poslední minuty. Tak jak to má u správného thrilleru být. Mrazivá hudba, drsné dialogy a ještě drsnější příroda okolo. K tomu krásná holka, co se z ní za pár let stane náhradnice gluma. Rozhodně jsem se nenudil a to již přesto, že se jednalo o film po půlnoci. Naopak, bylo to napínavé, dramatické a mělo to přesně to, co od drsných severských kriminálek čekám. Ještě mě ani jedna nezklamala a ani tato není výjimkou. ()

macetoma

Zajímavě vystavěný příběh, proces vývoje spolupráce mezi dvěma detektivy skvěle nastíněn. A finále stojí za to, takovou neotřelou věznicí techniku, co zde předvedli by mohl závidět i tvůrci ságy Saw. Dávám 4 hvězdy. ()

subic

Huuu to teda byla jízda, u druhé půlky jsem z toho nespustil oči. To mi řekni, že Švédsko / Německo / Norsko / Dánsko dohromady umí udělat takové filmy. Za mě plnohodnotné 4 frčky. Ona mu jako malá změnila život a on celou dobu snil o pomstě, až se dočkal. ()

shade000

Toto ma na škandinávcoch vždy udivovalo. Oni dokážu z obyčajného príbehu spraviť ťažkú detektívku s perfektnou atmosférou... ()

Dánové rozjeli filmové série

Dánové rozjeli filmové série

21.12.2014

Dánská kinematografie platí za velmi kvalitní a úspěšně se prosazuje i v zahraničí. V poslední době se tamní produkce zaměřila i na adaptace domácích úspěšných knižních sérií do filmový podob. Zatím… (viac)