Žena v klietke

• Česko Žena v kleci (viac)

Po tragickej prestrelke, pri ktorej jeden z jeho kolegov zahynul a ďalší ochrnul, bol komisár Carl Morck preložený na novozriadené Oddelenie Q, ktorého úlohou je vytriediť nevyriešené a odložené prípady. Jeho jediným kolegom v pivničných priestoroch je nový asistent Assad. Napriek výslovnému zákazu Morck takmer okamžite začína na vlastnú päsť riešiť prípad populárnej političky, ktorá pred piatimi rokmi záhadne zmizla počas plavby na trajekte. (STV)

gggggg

Solídna severská krimi, sympatický hlavný hrdina a hlavne veľmi slušné spracovanie knižnej podoby. Škoda len, že si film nedokázal vytvoriť temnejšiu atmosféru. ()

Petbrab

První ze série, která má momentálně tři pokračování. Pátrání, které dovedou do úspěšného konce, jak šlo jistě tušit, je i přesto skvěle zpracované. ()

doublefish

Natočit děj přesně z famózní knihy by asi bylo na 3-hod. film a stejně jako o všech filmů podle předloh Jussi Adler-Olsen (nar. 1950, Dánsko) je fascinující si uvědomit genialitu scénáristy, jak překopal a sloučil x postav z knihy do filmového děje, který je vlastně jiným příběhem, velmi dobře stravitelný myslím jak pro ty, co knihy četli, tak i pro ty touto literaturou nepolíbené. Kdo nejdřív vidí film a pak čte knihu, asi se nestačí divit :-) ()

cyglos

Abych tomu trochu přifouknul body, tak jsem dal těch hvězd pět. Knížku jsem nečetl, nemám s čím srovnávat. Chtít nemožné, aby psané bylo převedeno do obrazu, dialogů, postav herců, je trochu nad rámce možného. Každý si představuje děj, místa, postavy po svém. Mám dojem, že nároky na filmy rostou, ale za kamerou nikdo nestál, neseděl v křesle režiséra, nemusel si celou tu kládu záběrů, mluveného, hudby a střihu střihnout a jít s tím na trh. Za mne atmosféra, kamera, hudba i herecké výkony si těch pět zaslouží. A kdo nesouhlasí, tak má možnost ukázat, co by s takovou látkou dokázal ON. cyglos ()

Dánové rozjeli filmové série

Dánové rozjeli filmové série

21.12.2014

Dánská kinematografie platí za velmi kvalitní a úspěšně se prosazuje i v zahraničí. V poslední době se tamní produkce zaměřila i na adaptace domácích úspěšných knižních sérií do filmový podob. Zatím… (viac)