Žena v klietke

• Česko Žena v kleci (viac)

Po tragickej prestrelke, pri ktorej jeden z jeho kolegov zahynul a ďalší ochrnul, bol komisár Carl Morck preložený na novozriadené Oddelenie Q, ktorého úlohou je vytriediť nevyriešené a odložené prípady. Jeho jediným kolegom v pivničných priestoroch je nový asistent Assad. Napriek výslovnému zákazu Morck takmer okamžite začína na vlastnú päsť riešiť prípad populárnej političky, ktorá pred piatimi rokmi záhadne zmizla počas plavby na trajekte. (STV)

Xmarc

"Zabijáci" byli sice celkově lepší, ale pořád jde o velice slušnou detektivku. Vadilo mi povícero různých klišé a vcelku stupidní chování policistů při zatýkání podezřelého, které je hodné tak čerstvých adeptů akademie, kterým ještě neuschlo razítko z její absolvování. Naopak se mi líbily všechny ty dějové souvislosti, postupné dostávání se k finálnímu podezřelému, i to, co se vlastně stalo s obětí a jakou to mělo souvislost s podezřelým. ()

sherudan

Zoufale nepovedená adaptace skvělé Olssenovy knihy. Postavy Morcka a Assada nemají se svými literárními předlohami naprosto nic společného a tvůrcům se podařilo vyhnat ze scénáře vše, co je na knize zajímavé. ()

CHYREN

Je to nářez - ta kniha. Jussi a jeho romány jsou v několika směrech nedostižné. Užil jsem si to, i když jsem si Kárla Měrka představoval jinak. Ale zvykl jsem si. Bravo! Čtyři hvězdy sedí naprosto zaslouženě. ()

vinducha

Odělení Q a nerudný autista Nikolaje Lie Kaase a jeho "pakistánský" kolega s nápaditým jménem Fares Fares, vysoce kvalitní krimi thrillerová zábava, můžu napsat ke všem zatím 4 dílům. ()

Bragi66

Podle knihy Jussi Adler-Olsen. Poslankyně Merete Lynggaardová je zavřena v tlakové nádobě mnoho let. Docela dobrá severská syrovinka o oddělení Q, které řeší staré nevyřešené případy. ()

Capinka

Film mě opravdu zaujal, sice jsem si hlavní informace pospojovala mnohem dříve, než vyšetřovatelé, ale i přesto to bylo vážně zajímavé. Dobrý byl hlavně styl vyprávění děje. ()

krasava

Řemeslně dobře zpracováno, dobrý herecký výkon hlavního představitele. Tři hvězdy, slušný průměr, propracovaností zápletky a dějem zdaleka nedosahuje například na Lovce hlav. ()

Micah

Bohužel, co se zážitku týče, tento film mi přinesl obrovské zklamání. Možná to je tím, že kniha se mi tolik líbila. Scénář oproti knize doznal několika tak zásadních změn, že to co v knize bylo hlavní (nebo druhé nejhlavnější) se z filmu úplně vytratilo. Postavy podsaditého UKLÍZEČE Assada s tajemnou minulostí, kterou si přinesl z blízkého východu, a věčně nakrknutého, hulícího Carla s nohama na stole a nechutí konat COKOLI ve filmu nehledejte. Promiňte mi, ale tohle má do severských krimi hodně daleko, narozdíl od knih. ()

danny79

Kvalitni krimi danskeho puvodu v hlavni roli se zkusenym Nikolajem Lie Kaasem. Uchazejici scenar, dobra rezie, presvedcive herecke vykony delaji z Kvinden i Buret slusnou, mirne nadprumernou krimi. ()

Von Kempelen

Dobrá drsná a chladná detektivka, přivítal bych víc černýho humoru nebo lehkýho odlehčení, občas se to tvářilo zbytečně temně a neosobně. To, že v Dánsku a na severu obecně detektivky hodně uměj, to je jasná věc, jen se trochu obávám, aby se z tý jejich kinematografie nestal filmovej Terry Pratchett. , chrlící jedno dílo za druhým jak přes kopírák. ()

oxiddusny

Film je naprosto skvělá severská detektivka, kde bez dechu odkoukáte celý film a ani se u toho nestihnete napít. Opravdu výborný počin. ()

CrashHP

Skvelý psychologický Thriller vyprodukovaný zo severskej krajiny, pri ktorom som na jedinú chvíľu nemohol premýšľať nad niečím iným ako nad filmom. Škoda, že sa takéto filmy nedostávajú ku nám do kín. Ešteže to v poslednej dobe zachraňuje verejnoprávna televízia a neponúka nám len hoollywoodské blockbustery. ()

Dánové rozjeli filmové série

Dánové rozjeli filmové série

21.12.2014

Dánská kinematografie platí za velmi kvalitní a úspěšně se prosazuje i v zahraničí. V poslední době se tamní produkce zaměřila i na adaptace domácích úspěšných knižních sérií do filmový podob. Zatím… (viac)