Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

• Česko Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (viac)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Réžia:

Zack Snyder

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (viac)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (viac)

V obave, že činy nadpozemského superhrdinu z Metropolisu ostanú bez kontroly, nastúpi proti nemu impozantný ochranca Gotham City, zatiaľ čo svet váha, akého hrdinu vlastne potrebuje. A kým sú Batman a Superman vo vzájomnej vojne, rýchlo vyvstáva nová hrozba, ktorá ľudstvo stavia do väčšieho nebezpečenstva, než doteraz poznalo. (Continental film)

cvutak

Před shlédnutím filmu jsem už byl značně nahlodán od široké veřejnosti, takže mě film mohl už jen mile překvapit. Na shlédnutí jsem si připravil prodlouženou verzi, protože jsem očekával dle názorů, že na film už se znovu nepodívám, tak ať to je se vší parádou. Tři hodiny se vlekly jako čekání na doktora. Batman ve spolupráci se Supermanem funguje perfektně v komiksu a v animákách, ale na Snyderovo plátně to je vážně utrpění. Srovnání s Nolanem je nemožné. Samotný Batman měl docela říz, určitě za rok shlédnu plánovaný reboot v režijním podání Bena Afflecka a doufám, že nadchne. Začínám se ale dosti obávat Justice League, které nám opět připraví Snyder. ()

Lacike odpad!

Mam rad komixy a prve tri Snyderove filmy sa mi tiez velmi pacili, takze teoreticky som vhodny divak pre tento film. Ale behom celeho filmu som mal pocit, ze sledujem nejaky zaner, ktory ma vôbec nebavi. Napriklad muzikal. Takze ani neviem vypichnut nejaky konkretny nedostatok. Ja som sa nonstop smrtelne nudil. A to som si ja blazon pustil tu trojhodinovu verziu. Po dejovej stranke to pre mna bolo uplne bez emocii. Bolo mi uplne jedno komu o co ide. Ako tie postavy herci hraju a co hovoria. Nebavili ma ani akcne sceny, proste klasicky sucasny digimaglajz. Sice prehladny ako je u Snydera zvykom ale rovnako nezaujimavy ako postavy. Prakticke realne akcne sceny tam skoro ziadne nie su. A ta jedina bitka v sklade je tiez dost nudna. Nebavili ma ani herci na ktorych som sa tesil. Affleck alebo Gadot. Potesilo ma len to, ze Callan Mulvey alias Drazic tu ma dost velky priestor a ze bolo vidno xicht Lateefa Crowdera. Ale predvedie tu este väcsi prd ako Adkins, ked si obcas odskoci do nejakeho blockbusteru. Takze pre mna to je bez pretacania nepozeratelny film. Ale fanusikov tohto stylu to urcite uspokoji. Proste nieco ako plne digitalny a sterilny Man of Steel. Akurat je to v kazdom ohlade velkolepejsie a pre mna neznesitelnejsie. 1/10. ()

Borrtex

Spoiler Free. No, přiznám se, že ihned po zhlédnutí filmu v obřím IMAXu jsem měl dost smíšené pocity. Šlo vidět, že se Zack po Man of Steel v mnoha záležitostech týkajících se stopáže jednotlivých dějových částí snažil poučit. Je faktem, a všichni to víme, že v Man of Steel bylo poslednínch 30 minut až nepřijatelně dlouho natahovaných a tzv. digitální destruktivní bordel za tu dobu zničil vesměs celý Manhattan. U tohoto dílu to bylo znatelně lepší. Bojové scény byly lépe zpracované, měly lepší motiv i průběh a hlavně, byly kratší, takže si je divák mohl krásně užít. Po grafické stránce taktéž parádní, spolu s kamerou i celkovým vzhledem super. Hodně mě (ne)překvapily herecké výkony. Pokud bych měl na filmu vychválit jen jednu věc, pak to budou právě výkony. Veškeré pochybnosti, které všude různě po médiích panovaly ohledně Bena, jako Batmana jsem vytratil, již když jsem viděl první trailer. No a ti, kteří tomu nevěřili ani po zhlédnutí všech trailerů, budou zcela jistě přesvědčeni po zhlédnutí filmu. Jesse taky překvapil, role psychouše mu velmi dobře sedla, troufám si říct možná i tak skvěle, jako role Jokera sedla Ledgerovi (zvlš. poslední scéna s Luthorem). Bohužel, kromě plno těchto skvělých atribut, které film má je tady jedno velké ALE; a tím je scénář a konstrukce jednotlivých žánrově odlišných scén, které byly mnohdy namačkány na sebe a stříhaly se jedna za druhou. To, co ve filmu způsobovalo oobrovský problém bylo nesystematické řazení právě těchto scén. Divákovi nebyl poskytnut dostatečný čas na to, aby vstřebal poskytnuté informace v důležitých pasážích, jelikož byly velmi rychle zaměněné s akční scénou, která ale opět brzy skončila atd... Což v mém případě jevilo dojem, že se toho na plátně děje strašně hodně, ale zároveň se tam součastně neděje nic. Dalším problémem, který s tímto poměrně dost souvisí byly motivy činů hlavních postav. Mnohokrát jsem si u filmu řekl: "Proč tohle vlastně dělá? Jaký k tomu má důvod?" Hlavní postavy mnohdy činily na základě ničeho; resp. možná bylo zmíněno na základě čeho, ale očividně to nebylo řečeno dostatečně důkladně, či případně to bylo řečeno ve špatnou dobu (kdy divák zrovna vstřebával informaci z předchozí scény; opět problém se scénářem)... Takže jako celek pokud člověk příjde na film a chce relaxovat, film si užije, jelikož tak nějak už předem trošku předpokládá co se bude dít, a tak ho lehká nesystematika mezi scénami netrápí a spokojeně si užívá veškeré dění svých hrdinů. Já osobně jsem si film užil a bavilo mě to. Ale byla tam velká spousta okatých a nepřehlédnutelných chyb, které filmu výrazně uškodily. Man of Steel to u mě netrouflo ani náhodou. Částečná spokojenost, ale také dost nasrání, mohlo to být lepší. Smíšené čtyři hvězdy. (PS: V Justice League doladit dosavadní chyby a bude to super:-) ()

Caszidy

Snyder se očividně strašně snažil natočit nejepičtější a nejosudovější "komiksovku" všech dob a v řadě scén se mu to skutečně i daří. Lepšího Bruce Waynea než jak ho ztvárnil Ben Affleck jsme tu ještě nikdy neměli (a jeho podání Batmana je taky výborné, nicméně v kostýmu není na plátně až tak často), Gal Gadot jako WonderWoman je nebezpečně krásná a odhodlaná, Superman Henryho Cavilla je skvělý stejně jako minule, Alfréd v podání Jeremy Ironse taktéž a i psychopatický Jesse Eisenberg a jeho Lex do snímku sedí dobře a takhle bych mohl pokračovat a vyjmenovat snad celý herecký ansámbl. Jenže problém je, že film působí právě jen jako slepenec několika skvělých scén, které ale spolu mají pramálo společného. Snyder se prostě snažil až moc a chtěl svým filmem obsáhnout až moc (téma přivedení Supermana k odpovědnosti za demolici Metropolis z bitvy se suitou generála Zoda z prvního dílu; restart příběhu Batmana a jeho zahořklosti a nedůvěry; šílený plán Lexe Luthora - motivace? proč?; rychle nastartovat samotnou Justice League tím, že aspoň na chvíli ukážeme její další členy; souboj Supermana a Batmana; zcela z kontextu vytržená a nezapadající scéna batmanových vidin budoucnosti atd. atd.) a snímek tím hrozně trpí, jelikož většina těchto témat by sama o sobě vystačila na samostatný film a zde se tak nějak ztrácejí a jsou nevyužité. I přes to jsem si ho ale užil, protože atmosféra na mně dýchala naléhavě, jenže jako celek to prostě neobstojí. Jako obvykle se ukazuje klasické klišé, že méně je někdy více. Přesto dávám poměrně vysoké hodnocení, jelikož z Afflecka jsem byl skutečně unešený, stejně jako z řady dalších věcí (kromě akčních scén, které byly na Snydera překvapivě nepřehledné). Reálné hodnocení by ale bylo někde okolo 3*. Když nad tím tak přemýšlím, tak velice podobně rozpolcený jsem byl naposledy po zhlédnutí Epizody III Hvězdných válek. ()

Tommassi3

"Tvá známá ??" - "Já myslel, že tvoje.." ;) Už tradiční digitální mrdník, v němž šílený megalomanský fanda Snyder nenaplní očekávání ani z poloviny.. Ne úplně špatný komiksový crossover a zároveň Supermanův game over platí za ten nejzbytečnější blockbuster posledních let.. Tedy mimo smyslu nastarování další teamsérie.. A to bez ohledu na význam slova zbytečný, jakkoli ho nemám rád.. Potěší zejména Ben Affleck, který už snad definitně přestane být k smíchu, ačkoli zde v takto napsané roli neměl vlastně čím zklamat.. ()

GeusX

S přibývajícím časem ubíhajícího předlouhého filmu mé nadšení opadalo a opadalo. Exploze střídala explozi a bylo vidět, že se značná část finančních nákladů promítla do kvalitně provedených efektů. Jen mne to neoslovilo tolik, jak jsem doufal. A ani ty nadupané akce nepřekvapily nějakou originální zapamatování hodnou specialitkou a dojem jsem měl jako u mnoha podobných současných mega akčních filmech, kde je spousta akce, ale nevtáhnou vás do děje a jméno filmu do měsíce zapomenete. A k čemu tam vůbec byla ta "x-menovská" Xena mi vůbec jasné není (jako představení další komiksové figurky pro následné filmy to je dost nešikovné naroubování bez nějakého jiného smyslu v ději). A ještě ta finální akce s otesánkem mne zklamala. Prostě jsem neočekával, že se film odvrátí tolik od konceptu a atmosféry skvělé předchozí batmanovské trilogie. (kino) ()

maseer2

naprosto chápu, co na tom tolika lidem vadí, a většina těch výtek je určitě oprávněná, ale já se zkrátka u téhle epické DC sešlosti od první do poslední minuty náramně bavil.. jo, Batman je tak trochu psychopat a "zvrat", díky němuž se se Supermanem začnou kámošit, je opravdu komický, ale nad ostatními neduhy jsem tak nějak ochoten přimhouřit oči.. strach o další směřování DC vesmíru pod Snyderovou taktovkou je ale každopádně namístě.. ()

BoPo

Burton Batmana hodil do vizuálne bohatého, pestrého a štýlového sveta. Nolan ho zasadil do realistického prostredia a odobral mu punc bezchybného hrdinu. A čo Snyder? Tak ten to zobral čisto v duchu jednoduchého komiksu. Dostanete teda poctivú porciu akcie, hrdinov a padúchov, ale nečakajte žiadnu nadstavbu. Film celkom odsejpá, priveľmi sa nezdržuje s vysvetlovaním charakterov postáv a ich minulostí. No v porovnaní s už spomínanými Batman sériami pôsobí ako akýkoľvek iný súčasný komiksový film. Nijako sa neodlišuje, nijako nevyčnieva, a teda nemá šancu vryť do pamäte netopierí symbol. ()

st.ranger

Nejsem fanouškem Zacka Snydera, komixové filmy sleduji podle uvážení a nerozděluji adaptace podle autorů předloh, spíše podle celkové přístupnosti. Setkání dvou ikonických hrdinů předznamenává milník budování ucelenějšího světa, který je sdílen s dalšími, pro mě osobě naprosto nezajímavými charaktery a pomalu tak nastavuje tradici adaptací věnovaných jednotlivcům, tak i celému uskupení. Spíše až za pár let, s příchodem dalších filmů, bude tento nový počátek zcela dávat smysl, zvláště linie temného rytíře vyznívá poněkud děravě, bezúčelně a nedopracovaně, i když náznaky zde samozřejmě jsou, například počmáraný exponát, ale na mysli mám zvláště dvě konkrétní scény. Vizuální stránka je depresivně temná a skvěle podtrhuje dramatické pojetí, což takovému žánru rozhodně prospívá, už kvůli odlišení se od komixových filmů, které se tváří vážně a přitom jsou hloupě směšné, avšak technická stránka je poněkud špatně zvládnutá, což je patrné chaoticky nastřihaným úvodem, skoro až uměleckým zpomalováním scén, které si to účelově ani nezaslouží a přitom tolik očekávané akční sekvence se takového efektu v žádném případě nedočkaly, ke všemu většinou nasnímány příliš zblízka. Hudba byla občas až příliš silná, možná snaha co nejvíce dobarvit jednotlivé okamžiky, přesto hodně výrazná a do filmu skvěle zapadající. Jsem velice rád, že vznikl komixový film i jinak než podle tupé manufaktury, která se za poslední roky bohužel až příliš uchytila. Nakonec ale i Deadpool vybočil odvážně z řady, ale kolik let ta realizace trvala? ()

jh666

Pozor na drobné spoilery. BvS je asi první film, který je zároveň příliš dlouhý i zkratkovitý, tedy alespoň první část. Jsou zde naprosto zbytečné části, ale člověku přesto přijde, jakoby něco chybělo. Začínám mít trochu problém se Supermanem, v jedinčce mi seděl, byl na začátku kariéry, tak jsem ho docela chápal, bohužel tahle postava oproti Muži z oceli nezaznamenala vůbec žádný vývoj. Což víceméně platí o vše postavách, které se vrátili. Ale pořád to není taková tragédie jako Lex Luthor. Mylel jsem, že karikatury už skončili. Proč musí být tak teatrální. Spousta lidí nemá ráda Smallville, ale stojím si zatím, že tam byl stále nejlepší živě zahraný Lex. A ještě jsem moc nepochopil ty vize. Proč je má mít zrovna Batman? Pochopil bych to ještě u postavy jako je Flash, která dokáže cestovat časem, ale u Batmana to prostě nechápu. Ona víceméně celá tak postapokalyptická vize, byť efektivní na pohled, byl zbytečná. Na navnazení na Darkseida bohatě stači Lexův obraz a jeho šílená řeč za mřížemi. Ale teď k tomu pozitivnímu. Na filmu jsou rozhodně nejlepší Batman, Wonder Woman a Alfred. Ben Affelck se role chopil dobře. Nebudu tvrdit, že je nejlepší Batman, co kdy byl, to si nemyslím, ale rozhodně je to dobrý Batman i Bruce Wayne. Alfred Jeremyho Ironse je pak bezchybný. Jeho jízlivé poznámky jsou skvělým oživením a jeho rozhovory s Brusem jsou také skvělé. Perfektní je Wonder Woman. Její deus ex machina (doslova) je sice možná trochu na sílu, ale právě ona svým odlišným stylem boje (pěsti se přece jen omrzí, meč je lepší) oživí finální boj. Povedl se i samotný souboj, který slibuje název. Superman dostal solidně napráskáno (teď už snad i ti, kdo nikdy neotevřeli komiks, budou držet hubu o tom, že Batman nemá proti Supermanovi šanci). Jen byl ten boj docela krátký. Akce tedy byla fajn, ale kazily ji všudy přítomné poznámky o vylidnění bojiště ("-Dopadl na ostrov XY. -Ten je neobydlený."). Na druhou stranu mi tohle vynahradila všudypřítomná povedená hudba (nejlepší je asi úvodní skladba a nástup WW). Edit. Prodloužená verze film o něco vylepšila a zalepila některé díry v ději, takže film působí uceleněji. Na druhou stranu některé nedostatky stále přetrvávají a na 5* to není. Kino verze - 72 %, ultimate verze - 80 % ()

Hwaelos

Way to much epic to be cool. V novém Supermanovi (a Batmanovi) je toho prostě moc. Snyder vytuneloval hned dva z nejepičtějších příběhů (Návrat temného rytíře a Doomsday) a neorganicky je poskládal za sebe. Mezery vypolstroval nevěrohodnou a dost děravou historkou, která má odůvodňovat, proč se do sebe dva velikáni DC pustí (což jim ostatně nevydrží dlouho). Navrch přidal Wonder Woman, teaser na JLA, pár divných snových sekvencí (které zpochybňují příčetnost Batmana jako postavy i příčetnost režiséra) a trochu toho temňáckého pochybování o superhrdinském poslání. A navrch to okořenil nemastnou a stěží uvěřitelnou romantickou zápletkou. Superman jedná naprosto zkratkovitě (líbá se, když jde o čas, šoulá se po horách a poslouchá odpočítávání, když se rodí Doomsday) a ani Lutherův ďábelský plán vlastně není moc chytrý, nebo přinejmenším příliš dobře odvyprávěný (co měly znamenat ty nápisy na lejstrech, které Batmana přesvědčily, že je čas vytáhnout na válečnou stezku?). Patos se dá nabírat pořádným vědrem a s tupými dialogy si moc nedokážou poradit ani jinak celkem dobře zvolení herci. Jako upoutávka na věci budoucí je to docela zajímavé - zamlouvá se mi přepracování batmanovské a WW historie - ale jestli z toho dokáží vykřesat aspoň trochu zajímavé univerzum dalších příběhů, těžko soudit. ()

MoiJe

Nabrali si toho na tanier privela. Splnit ocakavania fanuskov nechanych dlho cakat, vymysliet zapletku, nechat ustrednych aspon minutu bojovat, byt temny, byt drsny, byt akcny, vybudovat postavy a vztahy, nechat zomriet haldu zbytocnych bad guyov ktorym bolo venovane hrozne mnozstvo casu, predstavit hrdinov buducich dielov, hrat na city, znicit stovky budov... Niet divu, ze je z toho taka vyblenina. A co za strasna vtakovina je to cejchovanie? ()

evilmind

Příběh tak nudný, až vás donutí k pláči, s akčními scénami tak trapnými, že bych snad radši šel usnout na nějaké pokračování Transformers. Navíc spolu oba ve skutečnosti vůbec nebojují (kromě jedné scény). Závěrečné monstrum by nebylo originální ani na Playstation 1 před spoustou let (a nevypadalo by tam o moc lépe), což se dá vlastně říct i o většině dalších digitálních scén, zběsile nastříhaných tak, aby divák nepoznal, že se nudili i herci při natáčení. Jediné, co si budu po pár týdnech pamatovat, je jeden povedený vtípek paní Clarkové, a taky to, že Affleck byl vlastně v roli Batmana docela v pohodě. Jo, a taky si budu pamatovat, že až někdy bude žebříček nejhorších Alfredů v dějinách Batmanů, tak budu zuřivě kroužkovat Jeremyho Ironse na první místo. ()

Chermy

Ten film je špatný snad po všech myslitelných stránkách a já nepůjdu s hodnocením výš jen proto, že na něm je vidět velký balík investovaných peněz. Ano, triky jsou prvotřídní, masky také a na hudbě dělal Zimmer, takže všechno tak nějak vypadá líp....ale už na soundtracku je znát jistá vyčpělost - pouze vykradené motivy předchozího filmu a pak balast rytmů. A aby také ne, když je příběh takový guláš, o čem by měla hudba vyprávět. Jak by mohla podtrhovat silné momenty, či gradovat, když Snyder absolutně neumí vypointovat žádnou scénu. Zack Snyder je prostě strašně špatný vypravěč. Když neadaptuje geniální předlohu políčko po políčku je absolutně bezradný. A když je pak scénář taková pitomost jako je tenhle - co by předváděl....rozsype se mu celý projekt pod rukama. Vždyť jen uberte rozpočet a podívejte se jak amatérsky jsou ty scény poskládané, jak klišovité jsou dialogy. Jestli z nich přímo nešustí scénář začínajícího studenta FAMU, minimálně máte pocit jako by za každým hercem běželo čtecí zařízení. Wonder woman je tam násilně nastrčená přesně tak jak se většina lidí bála a Affleck svého Batmana pojal jako afektovaného ublíženého fracka - ačkoli by od Batmana člověk čekal nejinteligentnějšího člena týmu, jak je popisovaný v komiksech... Ono je totiž strašně znát, když dáte neschopnému režisérovi k ruce Russella Crowea a Michaela Shannona, kteří žádné vedení nepotřebují a zahrají sugestivně i účetního z banky a nebo mu zbyde jen Cavill a Affleck. Takový Luthor za mě funguje jen ve scéně na heliportu - jinak je strašně přes čáru. Což by si talentovaný režisér pohlídal. Ale co je snad nejsmutnější, Snyder tentokrát selhává i v akční stránce - je to tmavé, nepřehledné....a ten batmobil skoro ani není vidět.... Strašný film, po všech stránkách. ()

Seabeast

Jo, Marta je Marta, Martu zná celá parta! Tam kde je Martička je i partička! Aneb jak málo stačí, aby z úhlavních rivalů se díky "jedné buchtě", stali kámoši jak hrom. Ovšem není to Jerry a Tom, ale Batman a Superman! HA! Přiznávám se, nejsem zarputilým fandou DC Comics a komiksovek a jejich filmových zpracování obecně, ale co jsem viděl se rozhodně neřadí mezi výjimky na akčním žánrovém poli. Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti je z mého pohledu jen další naducanou jednohubkou s vymazleným vizuálem, ale nic navíc. Vyobrazení hlavních tahounů a záporáků mi kopřivku nezpůsobilo, ale zato nijak razantně neuchvátilo. Zack Snyder má na kontě rozhodně chutnější akční bomby než je tento nadmíru očekávaný kousek. Čistý průměr. ()

OndwaK

Trailery naznačovaly docela blbinu, ohledně Bena Afflecka jako nástupce na Batmana po téměř dokonalém Chrisovi jsem byl velmi skeptický, avšak nakonec to dopadlo vcelku dobře. I v prodloužené edici film příjemně gradoval a pořád bylo na co koukat, akce byla slušná, Batman správně temný a závěr i docela napínavý. Supermanovu přítelkyni by z toho ovšem příště mohli klidně vynechat, od začátku do konce se všude jen pletla a téměř každá scéna s ní táhla film naprosto jiným směrem, než kudy by se měla řezačka superhrdinů ubírat. Ve srovnání třeba se skvělou (a schopnou) Gwyneth Paltrow a její Pepper Potts byla bohužel úplně někde jinde. 60% ()

JohnCZ

Viděna a hodnocena pouze Ultimate Edition. Očekávané zklamání se nedostavilo a obavy z podivného castingu se nepotvrdily. Affleck je dobrý Batman a co víc, Eisenberg je k neuvěření naprosto luxusní Lex Luthor. Ačkoli proti samotnému herci nic nemám, jeho zvolení do role psychopatického superzločince jsem do poslední chvíle nerozuměl. O to víc překvapil, s jakou grácií se této role chopil. Zack Snyder se tentokrát dost utrhl ze řetězu a v tomhle obřím nášupu se snaží plnohodnotně nastartovat připravované filmové DC universum. Tři hodiny jsou sakra hodně a málokdy takto dlouhý film vydržím sledovat v jednom kuse, ale tady jsem (narozdíl od Watchmenů) problém vůbec neměl. Scénář je skutečně rozmáchlý, snaží se toho představit strašně moc a zasloužil by si klidně i další 2 hodiny. Mnohými zmiňovaného digibordelu jsem se nedočkal. Paradoxně jedna opravdu velká bojová digi scéna je až v samotném závěru, jinak film mnohem více připomíná Nolanova Temného rytíře. I když se jedná o komiksový blockbuster, testuje film divákovu pozornost. Motivy jednotlivých postav jsou propracované a nakonec i ta ústřední zápletka "Batman vs. Superman" dává smysl. ()

PanCitron

S BvS jsem měl úplně stejný problém jako s MoS. Ten film se prostě snaží tak moc působit dospěle a vážně, že je ve výsledku neskutečně nudný. Vizuálně sice v některých momentech ohromuje, ale k čemu je to platné, když je to obvykle utopeno v nezáživných zpomalených scénách, které jakoby ještě víc natahovali už tak přepálenou stopáž. Titulní střet byl až na tu pitomou pointu celkem zábavný, ale jelikož k tomu vedou neskutečně prapodivné motivace většiny postav, tak to prostě nějak nefunguje a stává se z toho jen další prázdný trailer, který chce na sílu nastartovat další velký vesmír. ()

vurhor

Dostal jsem, co jsem chtěl :) ... Asi tak na deset minut :( Batman je mi ze všech super hrdinů (jak od DC, tak i od Marvelu) nejsympatičtější, a to především díky tomu svému temňaření a nulovým nadpřirozeným schopnostem. A upřímně jsem se velice těšil, až ho uvidím na velkém plátně se bít s tím nagelovaným emzákem. Nicméně film by se měl spíše jmenovat "Batman a Superman vs. nothing´s really fucking happening" Neskutečně dlouhý build up, začne po nějaké době člověka trochu srát, obzvlášť protože je filmu spousta aspektů, který tam byly prostě zbytečný. A Lex Luthor je Joker. Opravdu. Jeho chování i určité situace naprosto poukazují na Ledgerovo Jokera. Musím ale přiznat, že Affleck jako Batman se mi zamlouval. Má jiné charisma a štyl než Bale, nicméně funguje to taktéž dobře. A ano, fandil jsem mu. Ve výsledku jsem se bavil, to ano, ale i tak konstatuji, že Batman vs. Superman je filmem, který může jak komiksový, tak i klasický filmový fanda úplně s klidem minout. Slabší 3* ()

Pegas1632

Dvou a půl hodinovej trailer na další filmy z DC dílny. Tak toto se opravdu moc nepovedlo. Asi jsem trochu zmlsaná, ale spíš mi to přišlo jako nepovedené psychlogické drama, než očekávaná komiksová záležitost. Affleck kupodivu nebyl až takový problém, do role se celkem hodil a možná nakonec byl na tom filmu to nejlepší. Přesto jsem se kousala nudou, akční scény mě nepřesvědčily, čekala jsem víc nějakých vychytávek, něco nového, něco co zaujme. Dlouhé utahané záběry snažící se navodit atmosféru nahodily jen kroucení hlavy ze strany na stranu a otvírání úst ve špatně potlačovaném zívnutí. Šptaný scénář prostě ani kvalitní herecké obsazení nezachrání. Asi ocení jen totálně nerdovský fanoušek :) ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce