Kung Fu zabiják

• Čína I ke žen te wu lin (viac)

Mistr bojových umění a policejní instruktor kung-fu Hahou Mo (Donnie Yen) nechtěně zabije při souboji svého protivníka a je odsouzen na 5 let do vězení. Po 3 letech však někdo začne v Hongkongu zabíjet jiné Mistry a Hahou Mo nabídne policii, že jim pomůže vraha dopadnout, pokud ho z vězení propustí. Začíná tak hon na zločince, který ovládá nejrůznější styly boje beze zbraně i se zbraněmi, a postupně vychází najevo, že vše nebude tak jednoduché a průzračné, jak se na začátku zdálo. (Tamten)

kinderman

Při sledování tohoto filmu jsem trpěl podobnými pocity jako u bondovky Dnes neumírej. Zatímco v té šlo hlavně o hromadění odkazů na předchozí snímky série na úkor soudržnosti příběhu, tady si zase můžeme odškrtávat dosud žijící tváře hongkongské filmové akční školy 60. a 70.let (kdo to nepochytá, má šanci v závěrečných titulcích). K tomu Donnie Yen jako akční choreograf nechává okatě tahat za dráty v žánru městské kriminálky, kde to fakt nepůsobí dobře, o trapném CGI "pod koly náklaďáků" raději nemluvě. ()

bourec

No jo,Wilson Yip je jen jeden.To právě tenhle chlápek má na kontě dva nej filmy s Big Donniem,který ho dostali do mýho podvědomí.A pak ještě film Special ID,což je taky bombice.Tohle ,co natočil Teddy Chan,je dost mizérie.Skoky na pérkách,různý kotrmelce a podobný chujoviny,ale jak tady už někdo psal,je to jak thrillery z doby Cynthie Rothrock.Žádná tvrdost,minimum emocí,prostě zklamání.A to sem podle hodnocení čekal parádní akční krimošku.Jo,ale hovno.40%. ()

Beky

Az na špatný trik s clunama, srážka, nechápu proč zrovna tam musel být počítač a rušivý element aut při posledním souboji, často se auta objevují a mizí různe, nektere záběry se opakují, ale o to nejde. Bitky ok. Víc jak 60% dát nejde. ()

Ceres

Všechny negativní komentáře ohledně tohoto filmu můžu jen podtrhnout a ne třeba je opět opakovat. Byl to teda hodně slabý film s Donniem. ()

ZkuKol

Kung fu film, kde se nikdo nemazal se zapletkou a to je jeho plus. Dojde na dostatek souboju, kazdy trochu jiny a vsechny remeslne velmi dobre zvladnute. Stridani stylu, kamera v pohybu, poctvive ramovani bitek snad jen ty policajti zaslouzili vic pecen- i ty vlastovky jsou tam za rozymnejsi. Poctivy akcni film od Donnieho...75% ()

Seti

Kung Fu Jungle nijak nevybočuje ze škatulky moderních čínských martial-arts thrillerů, kde akce a choreografie jsou na špičkové úrovni (ano Donnie Yen skutečně zná svoje řemeslo) a zbytek je nuda a dost často i pitomá vata. ()

radecacek

Čtyři hvězdy dávám hlavně za choreografii, ta je fakt skvělá. Ze začátku je i příběh zajímavý, nicméně chování některých detektivů by uráželo i dítě z mateřské školy po lobotomii. Ale v rámci asijské akce se pořád jedná o nadprůměr. ()

divak84

o nic jiného než zvědanovst na (opět) bezchybnou choreografii u těchto filmů nejde. Donnie klasicky borec bez hranic. Škoda že nebyl v Raid 2 :) ()

TERRORDROME

Donnie Yen musí z basy aby zastavil zabijáka kung-fu majstrov. Filmov kde odsúdenec pomáha polícii kvôli svojim schopnostiam je dosť, akurát v tomto prípade neprídu oficiálne miesta za ním prosiť o pomoc, ale on sa im naopak doslova násilím vnúti. Takže je to taký krimithriller, kde sa ale problémy riešia zásadne pomocou kung-fu, pretože inak by nemalo zmysel mať tam Donnieho. Záporák sa podaril tiež, charizmaticky posadnutý, tragicky vyhecovaný a zjazvený drvič čo má jednu nohu kratšiu a žblnká mu na maják. Policajti sú k ničomu, úderné tímy len mäso na špajli, jediná šanca je Donnie s bambusovou tyčou. A súboje sú fakt dobré, dynamické a tvrdé, zhadzované len nezmyselnými wire-fu prvkami ktoré sú úplne zbytočné a prítomný borci ich určite nepotrebujú aby sa zdalo že sú kung-fu nadľudia. Ostatne toto nie je žiadne fantasy. Ale zas to z toho netrčí tak aby pokazilo celkové hodnotenie. To skôr tie zábery kde sa Donnie a záporák plazia pod idúcimi kamiónmi, tam tie nemtavé digiefekty kazia náladu. Ale inak celková spokojnosť. ()

Zombi

Béčkový námět z 90tých let je trošku oživen o doplňující linky, ale stejně to po příběhové stránce není nic světoborného a po té akční bohužel také ne. Souboje nejsou špatné, ještě aby, když tam hraje Donnie, ale na současnou špičku žánru to prostě nemá. Slušné 3 hvězdy. ()

maty39

Když se podíváte na dnešní Hong Kongské filmy, tak uvidíte naprosto profesionální řemeslo. Už naprosto v ničem nezaostávají za západními kolegy. Občas mi ale přijde, že se vyrovnala i kvalita akčních scén. Lépe řečeno poklesla. Ano, najde se pár vyjímek, které jsou o pár světelných let jinde, ale pak jsou tady některé filmy, jak třeba Kung Fu Jungle. Podmínky jsou ideální. Šílený bijec vyhledává mistry kung fu a vyzývá je na souboj na život a na smrt. Podobné žánrovky uměli v hong kongu nejlépe. Jen tenkrát vše nacpali do typizovaných kulis, za den sfoukli dialogy a pak měsíc vymýšleli, jak si co nejefektněji rozmlátit tlamy. To že většina filmu byla necvičenému divákovi často k smíchu přebyla kreativní a špičková choreografie, ze které jste se občas museli vzpamatovávat opakováním některých sekvencí. Dnes naopak dostanete špičnové řemeslo a ani ty dialogy nejsou moc k smíchu. Pak vidíte akční scény... Je jich dost, ale s vyjímkou závěrečného souboje jsou všechny ostatní bitky s mistry zoufale krátké a hlavně nejsou ničím zvláštní a ani nijak ohromující. Nepleťte si mé stěžování s tvrzením, že v honkg kongu zapoměli dělat kvalitní akční sekvence, spíše mi vadí, že dříve je dělali lépe a hlavně na nich stavěli film a ten zbytek nebyl nikdy až tak důležitý. Podívejte se na takový Raid 2. Vypadá stejně profesionálně natočený, ale úroveň akčních scén je úplně někde jinde. 70% ()

warrenur

Mozno som to uz niekde pisal, ale Donnie mi do oka padol uz v mladom veku, ked som doma na videokazete videl z burzy kupeny film Red Force. Ten chlap mal uz vtedy obrovsky talent. Medzitym natocil peknych par zaujimavych filmov. A ze je radost pozerat na martial arts sceny. Tento film nie je vynimkou a sice pri niektorych subojoch je vidiet prilisnu snahu prichutit boje efektami, zvlast tu poslednu, napriek tomu su celkom uchadzajuce. Avsak nic extra. Zapletka opat velmi jednoducha, o to viac sa toci akcna linia. Zaporak zaujimavy skrcek, inak nic moc. Ako celok slabsi priemer, netreba mat prilisne ocakavania. Fandovia prihodia. Hladaci myslienok, ci odkazu alebo pacifisti a tazki kritici uberu. :) ()

Hapretor

Jedna * jen za to, že tam hraje Donnie. Jinak to stálo za h.... ! Dějově nudné - strašně, bitky vynucené - zas ty dráty a lana. Dyť to ty herci nepotřebujou. Dyť to uměj doopravdy i bez toho. Ach jo! Od dob Tygr a Drak dělaj tyhle nechuťárny a myslej si, jak to lidi žerou. No, já mezi ně nepatřím. ()

fr3ak

Opět spíše zklamání. On nám ten Hong Kong poslední dobou vůbec nějak slábne. Souboje nejsou nejhorší, ale ten film prostě nestrhne nějakou zapamatovatelnou mlátičkou. Všechno tak nějak plyne a než si to člověk uvědomí, tak je po všem. ()

MickeyStuma

Donnie Yen vs. Wang Baoqiang. Zvučná jména slibující pořádné akční rošambo v podobě střetu v bojovém umění. Donnie hraje uvězněného policejního inspektora bojových umění za zabití soupeře v souboji. Wang psychopatického šílence zabíjející špičkové zápasníky v bojovém umění, jelikož chce dosáhnout statutu nejlepšího z nejlepších. Policejní inspektor je však jeden z nich a tak vznikne vražedný plán, aby se dostal z věznice. Svým způsobem se jedná o kriminální thriller na námět, kterak se policie snaží dopadnout neobvyklého sériového vraha za pomoci vězně, coby nejlepšího odborníka ohledně charakteru zločince, což připomene známou šablonu asi nejznámějšího snímku ´48 hodin´ (1982). A na správný thriller to má sice jednoduchý, ale krásně plynulý děj. Akční scény bitek jsou tak vlastně jen takovým nutným doplňkem. Všímavý divák dokonce postřehne několik odkazů či portrétů na různé osobnosti hongkongského akčního filmového žánru, což nebývá často. Pocta některým hvězdám, kaskadérům a dalším lidem ze zákulisí, kteří dotáhli současný hongkongský akční film tam, kde nyní je, se objevuje i na konci během závěrečných titulků. Snímek má styl, akčnost, dramatičnost a klasickou šablonu bojových filmů, což znamená postupný dějový vývoj vrcholící nejnapínavějším a nejefektivnějším střetem, na který se celou dobu čeká. Silná atmosféra s působivou sérií krátkých scén s naprosto úžasnými choreograficky zrežírovanými souboji zanechává pozitivní akční zážitek. Ten delší závěrečný už je jen vrcholem všeho. Akční thriller z oblasti bojových umění v žádném případě nemající se za co stydět. ()

bararich8

Sledováno s en titulkami z translatoru, takže dialogy nehodnotím a příběh jen z toho, co jsem pochopil :). A ten je takový, aby bylo hodně akce, takže pohoda. Akční scény kvalitní, plné originálních pohybů, prostředí a díky absenci rychlého střihu se dobře sledují. Výtku bych měl jen k policistům, ti jsou tu vyobrazení jako naprostí idioti (nikdo opět nemůže trefit hlavního záporáka? Ale no tak...). Pak tu máme několik logických bot a pár filmových chyb, ale není to nic tragického, 4*. ()