Jedna noc

• USA The Night Of (viac)
USA, 2016, 8 h 48 min (Minutáž: 57–96 min)

Hudba:

Jeff Russo

Riz Ahmed, John Turturro, Bill Camp, Michael Kenneth Williams, Jeannie Berlin, Payman Maadi, Amara Karan, Poorna Jagannathan, Paul Sparks, Afton Williamson (viac)

Osmidílná minisérie Jedna noc od tvůrců Stevena Zailliana a Richarda Price podrobně zkoumá složité okolnosti fiktivního případu jedné newyorské vraždy. Příběh sleduje studenta Naze Khana, roztomilého podivína, který dostane od basketbalového hráče, jemuž pomáhá s učením, pozvánku na večírek v newyorském Lower East Side. Když jeho odvoz na poslední chvíli krachne, Naz si bez dovolení vezme otcův taxík a vyrazí ze svého domova v queenském Jackson Heights na Manhattan. Když cestou do taxíku nastoupí nádherná mladá žena a požádá ho o svezení, Nazovy plány rázem vezmou za své a rozjíždí se osudová noc. Naz je později obviněn ze zločinu, který podle svých slov nespáchal, a na vlastní kůži zakouší dezorganizaci a manipulaci v právním systému. Tíživá situace, do které se dostal, je ještě umocněná jeho vzhledem a statusem potomka pákistánských přistěhovalců. (HBO Europe)

matolos1

HBO týmito minisériami dokazuje že v súčasnosti sa drží na vrchole televíznej produkcie. Perfektne naštartované, výborne zápletky a cieľovo úspešne zakončené. Ani by som si netrúfol povedať, že to čo sa odohrávalo prvých 20 minút v prvej epizóde sa dá tak úžasne prekombinovať a napäťovo udržať na 8 epizódach. K tomu výborní herci ( Turturo mi tam najviac sedel) skvelá pulzujúca hudba a profesionálne náznaky súdnej a väzenskej drámy. Občas mi tam vadilo až príliš veľa právničiny ( akokeby som si prečítal knihu od Grishama) ale inač sa tomu nedá nič inšie vytknúť. Spokojnosť. ()

thePivl

Začne to naprosto strhujícím pilotem, koukáte se, čekáte co přijde za úžasný seriál plný zvratů a podobně a ono se z toho vyklube jenom táhlé drama s občasným zasvrběním nad tím, co se vlastně děje. Některé postavy a scénky opravdu bravůrní, jiné zase naprosto zbytečné, zdlouhavé a nudné. Ale závěrečné poukazování na to, že i soudní proces může z člověka nevinného udělat opravdu zločince a že je lepší nekupovat léky o číňanů je super. ()

babajaga1899

Na začátku až zběsilá reklama na seriál, který si to ani moc nezaslouží. První dva díly solidní, pak jen nudná výplň, kterou zachrání závěrečné finále. A ještě John, vyšetřovatel a návladní. Hlavně za ně, nakonec horší čtyři. A příště raději bez Rize, prosím. ()

Luckyboy

Wow, wow. Pokud by to nebylo trapné, přidal bych i další. Orange is the New Black je v porovnání s tímto jen lesbická soap opera. Vykreslení sociálních, etnických, společenských problémů v kontextu soudobé Ameriky a jejího fungování právního, vězeňského a mediální systému je brilantní. Navíc, tahle minisérie má parametry hodně kvalitního divadelního dramatu. Tak, jak některé díly, mě už dlouho nic nenapnulo, a "nelechtalo" nervozitou z toho, jak to dopadne, protože to mohlo dlouhou dobu dopadnout všelijak, vrahem mohl být kdokoli, a happy end (i když ne úplný), se konat vůbec nemusel. Herecké výkony, malé "bizarnosti" jednotlivých postav, zapojení hudby, prolínání různých rovin u soudu a... prostě všechno, bylo skvělé. Tu a tam by se nějaká drobnost našla, ale to je při stopáži více jak 8 hodin další pozitivum, protože udržet kvalitu skoro v každé minutě po tolik hodin je fakt majstrštyk. Tleskám, a přál bych si, aby toho bylo víc. ()

DandaPiper

Tyhle typy minisérií mě začínají zajímat víc a víc. Navíc HBO, on point as always. A Riz Ahmed. Líbí se mi ta komornost. Nedochází k žádným velkým zvratům, jede si to v klidu to svoje, pomalu, klidně, ale nemůžete spustit oči z obrazovky. Právě to, že vás to vtáhne a vcítíte se do role hlavní postavy, je to, co dělá "The Night Of" nadprůměrným, protože zaujmout diváka celkem obyčejným kriminálním příběhem, není jednoduché. Téměř do konce nevíte, zda je viník lapen a jen se snaží obalamutit porotu, blízké, vás ...nebo se stala jen opravdu velká chyba a vlastně něco, co se může stát komukoliv z nás. Fakt, že Riz prochází ve vězení takovou transformací a tak rychle, pochybnostem o jeho nevině taky nepřidá. A kdo to nakonec udělal ...to ví jen Bůh a všichni, kdo viděli poslední díl:) Plný počet nedávám jen z toho důvodu, že to není žánr, co bych vyloženě hltal, ale to je už jen můj problém a kvalitativně si to ten plný klidně i zaslouží. ()

wendus92

Bohužel, druhá polovina seriálu je jen omílání toho samého pořád dokola. Osm hodin se snažíte dopídit toho, kdo to tedy udělal, a nakonec se nedozvíte vůbec nic. Chápu, že to byl záměr, ale nefungovalo to. Vlastně to byla celkem nuda a konec mi naprosto zkazil dojem. ()

Vasyl

Pomalý, vyšetřující, ale ani náhodou utahaný. Vražda, výslechy, pátrání, dokazování, basa, obhajování, soud atd. A všechno by bylo asi o hodinu kratší, kdyby Turturro neměl olezlý nohy ekzémem. Ale ani to nevadí. Když totiž neběhá kolem velkých mmozemských robotů, musí si ho člověk užívat. ()

rashaverak

Hratky s nozem, skrabance na zadech, zapomenute klicky, odboceni do zakazu vjezdu primo pred zraky policistu, jeden svedek v okne, dalsi svedek pred vstupem do domu a pak se objevi ve chvili kdy detektiv vystupuje z domu. Kazdy jednotlivy bod je je v poradku ale vsechny najednou pusobi v tomto jinak velmi uveritelnem dile dosti nemistne a to je tak asi jedina kritika kterou dokazu dat dohromady. ()

a0001

Jedna noc.. Jedna vražda, jeden podozrivý, jedno väzenie, jedno veľmi nezaujímavé vyšetrovanie a na koniec jeden ľahký zvrat a jeden fádny koniec. ()

argo.smile

Po 4. casti,.... pravnici su riadne kurvy, len zobrat prachy, uhrat to na dohodu a maj sa pica v base. Po skonceni serie davam 5*. Zalobkina mi bola nesympaticka od prvej chvile ale isla si za svojim, ci by bol clovek vinny alebo nevinny. Detektiv pred dochodkom si robi svoju niekolkorocnu rutinu a nakonci ho zere svedomie a snazi sa o napravu veci, ktore mal na zacitku v pici. Premena Naza bola neskutocna a citil som s nim kazdy impulz v tele od zaciatku az po koniec a posledny zaber na neho kamerou na mieste kde to vsetko zacalo v tele noveho cloveka vyvolava emocie. Turturo v roli pravnika bol fantasticky. 250$ cash, ziadne seky ani kreditky. Suhlasite? Ano. S nikym sa nerozpravajte. O chvilu som tam... ()

Ironhead

Jo, tak tenhle serial ma koule, formu i neotrely scenar... tesim se na kazdej dalsi dil *thumbs up* Dalsi skvely kousek z produkce HBO. Aneb jak kabelova TV filmovou kvalitou dal valcuje "kinohity". ()

hufnagel

Seriál,ktorý dlho ostane v pamäti.Skoro dokumentálne spracovaný prípad vraždy s následným súdnym procesom.Od začiatku som tipoval ako dôležitý bod Andreinu mačku,čo sa však nepotvrdilo.A aby režiséri tomu dodali tú čerešničku na dorte,tak mačka sa objavila aj v poslednom zábere.Zdá sa,že je dosť možné,že bude mini seriál pokračovať. ()

Optical

Tato minisérie zanechala silný dojem. Zvlášť ocěnuji práci s divákem, kdy jeden opravdu neví co si o celém případu (i jeho pozadí) má myslet. Steven Zaillian měl režii pevně v rukou. Dějové zvraty fungují dokonale a stále soustředili mou pozornost. Bravo! Herci podali skvělý výkon. Především ústřední duo Turturro - Ahmed. Jen možná to finále mohlo být o něco delší. ()

doriana.g

Krásné, temné, pomalé a hlavně osmidílné, čili žádná vata. Turturro zlatý, svědět mě z něj bude celý člověk ještě nejmíň týden, Nazir úžasný, z ťutina hovado mávnutím proutku, detektiv fajnový, jetá prokurátorka správně unavená, dobře obsazený stepfather a Roberta umocňující poslední záběr. Nic víc nepotřebuju. Ucvrkávám. ()

hony23

Někdy prostě přijde den blbec. Sotva se vám podaří sbalit pěknou roštěnku, někdo ji ubodá a vás zadrží policie při útěku z místa činu, pod vlivem narkotik, v ukradeném autě a se zakrváceným nožem v kapse. Aby toho nebylo málo, jste členem neoblíbené pákistánské menšiny a vašeho případu se ujme advokátská nula s vizáží bezdomovce a plísní na nohách. Po 8 dílů tak sledujeme boj s policejní i soudní mašinérií, první a poslední díl vysoce převyšují ty ostatní, jinak je děj bohužel dost pomalý a občas i nudný, takže zdejší pětihvězdičkové nadšení místních kritiků nesdílím. ()

S.A.D.

Tak tenhle seriál jednoznačně ANO! Jeden by čekal, že to bude probíhat úplně jinak. Tak skvělé postavy a zajímavý příběh u detektivky jsem už dlouho neviděl. Možná mě malinko mrzí konec, ale je to v podstatě stejný jako u Narcos, musí být prostor a námět pro další sérii. 9,5/10 ()

Calypso

Skvělá atmosféra, perfektní záběry, temně psychologický motiv. Povedená minisérie. Možná bych vytknula ten uspěchaný konec, ale pět hvězd zůstává. Pomyslná šestá je pro Rize Ahmeda, kterému ta nevinnost z očí skutečně čiší. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

16.08.2017

Cynismus Humphreyho Bogarta, šarm Roberta Mitchuma, křehkost Lizabeth Scott, rafinovanost Alfreda Hitchcocka, temné příběhy z Mexika, napínavé filmové jízdy noirovými vlaky a standard v podobě… (viac)

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

29.09.2013

Perníkový táta nadobro končí a Vince Gilligan (foto), kterému svět vděčí za tento brilantní seriál, už pracuje na novém námětu. Lépe řečeno, na staronovém. Původně totiž napsal zápletku pro Battle… (viac)