Eric (Jack O'Connell) je mladý, vznetlivý a násilnický delikvent, ktorého preradia zo zariadenia pre mladistvých do normálneho väzenia, kde hneď od samého začiatku začne vojnu proti dozorcom a iným spoluväzňom. Avšak  najväčším problémom je konfrontácia s jeho otcom Nevom (Ben Mendelsohn), ktorý tu strávil už väčšinu jeho i svojho života. Na tomto mieste odhaľuje jeho skrytú slabinu a spoznáva sa s väzňami, s ktorými začína kuť spojenectvo a s ktorými sa učí novým pravidlám prežitia. Avšak v povetrí visí neustála hrozba, číhajúca na moment a vhodnú príležitosť zničiť ho. (sochoking)

Compote odpad!

Autoři se snažili trhnout rekord v ustavičném fakování a bohužel tak trochu zapomněli na děj. Po všech stránkách je tohle ztráta času. Fak.fak.fak.že já nešla radši na pivo. ()

kaylin

Drama je to dobré, nejsou zde momenty, kdy by se člověk mohl smát. Ke konci to ještě graduje, i když je to v podstatě nevyhnutelné vyústění, čemuž napovídá dosavadní průběh celého filmu. Jsou zde výborné scény, při kterých vás skutečně bude mrazit, což je přesně to, co film potřebuje. Možná to udělat ještě o něco vyhrocenější a bylo by to skutečně vrcholné. ()

MartinNDL

Jedná se o čistou snahu definovat tradiční chlapáctví. Režisér nikam neuhýbá, nikoho nemění, před ničím nezdrhá, neměkne. Čirá syrovost. Tady to není o hledání lidskosti ve zdánlivý brutalitě, nikdo se tu nesnaží napravovat, léčit, dávat naději. Přesto najdete sympatie, humor a skvělý happy (?) end - v drsné realitě brutálna a zkažena. Vynikající kamera, režie a famózní Jack O´Connell a Ben Mendelsohn. ()

M.i.k.e

bohužel se musím připojit k názoru,ž pokud je tohle považováno za nejlepší britský film roku,ten kdo tohle pronesl jich zřejmě moc neviděl.Starred Up má solidní potenciál,který ovšem není ani zdaleka využit a film působí hodně nekonzistentním a nevyrovnaným dojem.Soldiní pasáže tak střídají ty zbytečně natahované a někdy zase film připomíná přestylizovaného Bronsona.Závěr navíc vyznívá úplně do ztracena a dojem je pak vlastně nijaký...50% ()

Aljak

Popis znel zaujímavo, no celé mi to prišlo hrozne nezáživné. A to mám filmy z väzenského prostredia celkom rád, najmä pre ten psychologický charakter, ktorým zväčša oplývajú. Tu mi to však celé prišlo dosť neprirodzené a vážne pochybujem, že by takí agresívni väzni ako Eric mali toľko voľnosti a že by tie útoky na dozorcov prešli len tak bez povšimnutia. Celé to na mňa pôsobilo nevýrazne a nerealisticky, z čoho som naozaj prekvapený, pretože Briti si väčšinou na tom surovom realizme väčšinou dávajú záležať. Nuž, toto bolo asi nejaké "kúzelné" väzenie, kde sa všetky agresie medzi väzňami a dozorcami tolerovali a odpúšťali... ()

Martin741

Ako som uz dlho vedel, ze vo Francii vznika filmovy hnoj /odborne sa to vola Studnarova Dcera 2011 a reziroval to Auteuil/ taxom sa presvedcil, ze hnoja je dost aj na Britskych Ostrovoch, tuna sa jeden vola Starred Up, po nasom Hvezda Kriminalu. Takze strucne : dej to nemalo, reziu tiez nie a prilis vela sa keca, nic sa dohromady nedeje, mlady Jack O´Connell /Eden Lake/ bol tu zbytocny, priserne prehraval a privela nadaval. Planoba, ruky prec od toho : 5 % ()

kinghome

Docela chápu, co všechny na tom filmu tolik štve, je pravda, že se děj vlastně skoro vůbec neposouvá a nic vážného se tam neděje, ale pořád to je pro mě úžasné Drama s dokonalým Jackem O'Connellem, je skvělé jak se dokázal vyšvihnout až do takových filmů, zaslouží si to, je to skvělej herec. Zpátky k filmu, jak už jsem psal, nic se tam neděje, ale film uteče hrozně rychle, já myslel, že mám za sebou 30 min a ona už byla nějaká 110 minuta, film mě dost vtáhl do děje a naprosto jsem si ho užil, linka fotřík/syn je skvělá a bejt syn a zjistit tohle o svém otcovi, o kterým si myslím, že je jeden z vůdců vězňů, tak ho asi pobodám a někde ho zahodím... Konec filmu je skvělej a v jednu chvíli mi bylo fakt úzko z toho, co se tam dělo, ale celé to dopadlo tak jak to dopadlo a já jsem spokojenej. 80% ()

pnboss

Tohle se opravdu povedlo 85%. Výkon Jacka O'Connella je vynikající. Slečínky a přizdikáleči raději nesledujte.. (reakce na některá hodnocení a komentáře) ()

rockwoman

Jaký otec, takový syn. Eric = provokativní, divoký rebel, pro ránu nešel daleko, ale v jeho případě díky špatným zážitkům z minulosti to byla spíš "sebeobrana". Jack O'Connell = další z řady zajímavých filmových rváčů. ()

Redi

Velmi slušné vězeňské drama, ve kterém je hl. hrdina konečně vážně kretén, až mu nejde fandit ani jako antihrdinovi a nejradši bych mu sám vykuchal ledviny nějakým roztaveným dentálním kartáčkem. ()

marie.en

Jedna hvězdička jen a pouze za kameru. Herecké výkony většiny herců - odpad, dialogy - "fucking" odpad, děj - odpad, hudba v podstatě neexistuje - odpad...má smysl pokračovat? ()

VanTom

Syrové drama z britského kriminálu nedostatečně zvýrazňuje svá hlavní témata (nekontrola vzteku, vztah otce a syna), která pak tolik nevyznějí. Připočteme-li k tomu jen načrtnuté, vlastně neznámé postavy (přičemž titulní nezvladatelně agresivní mladík by po většinu času zasloužil hlavně pořádně namlátit… i když by se tím nic nezměnilo), přes autenticitu místa tak snímek nedostává svým intencím. ()

Georgex

Velké překvapení z Velké Británie, ve kterém se režisér pustil do tisíckrát omílaného tématu života vězňů a přesto dokázal být v mnohém originální a výjimečný. Kvalita tohoto filmu vychází zejména z neskutečně dobře zvládnuté autentičnosti a skvělé atmosféry. Ano, v mnoha amerických filmech je vyobrazení kriminálů hrozně cool, ale ani zdaleka nevypadá tak syrově jako právě zde. Možná tomu pomáhá samotná zápletka filmu, kdy se nezbedný synáček snaží trumfnout svého kriminálem protřelého otce a dostává naloženo ze všech stran, nicméně hlavní podíl na tom mají skvěle vybraní hlavní hrdinové a zdařilý komparz. Moje hodnocení 80%. ()

klukluka

Jasně, když řekne táta mukl svýmu muklovskýmu klukovi, že je na něj hrdej, tak je to k pousmání. Venku. Ve svitu plátna nebo televizní obrazovky. Ale tam platí jiný pravidla. Věřím, že v tomhle filmu jsme se toho o nich dozvěděli nebývale hodně. Proto jdu do plnejch, tohle bylo poctivý. ()

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

25.06.2014

Možná si ještě pamatujete, jaké kontroverze mezi českými novináři loni vzduzovaly politické názory Olivera Stona. Letošní ročník nejznámějšího českého filmového festivalu by mohl být podobně… (viac)

Ostrovní tvůrci mají napilno

Ostrovní tvůrci mají napilno

02.02.2014

Hned několik slibných filmů od současných renomovaných britských tvůrců nabírá lákavé ohlasy ve festivalovém oběhu a další projekty se připravují. Udělejme si stručné shrnutí. Sean Ellis byl… (viac)