Skupinke kamarátov vo vykričanej newyorskej štvrti sa jeden z ich žartíkov vymkol z rúk a skončil sa smrťou. Dostali sa do nápravného ústavu pre mladistvých, kde im sadistickí dozorcovia spravili zo života peklo, kvôli ktorému po rokoch nemyslia na nič iné, ako rafinovanú a zničujúcu pomstu. (STV)

Amarcord_1

90% - Výborný film o zločinu a trestu, o přátelství, o morálce... Svou atmosférou mi tu Levinson připomněl Leoneho Tenkrát v Americe. Williamsova hudba je sice tradičně velmi kvalitní, ale i přes nominaci na Oscara (paradoxně jedinou) ji nepovažuji za nejsilnější stránku filmu. Tu vidím v přesvědčivém, strhujícím, šokujícím, a přesto vkusném scénáři a v hereckých výkonech. Levinson prostě umí. ()

woody

Říkám to nerad, ale tohohle filmu jsem si do uvedení v televizi nikdy nevšiml jak ve filmografích zůčastněných tak ani v jejich biografích.Netušil jsem, že si Robert De Niro v roce 1996 zahrál postavu otce Bobbyho, Dustin Hoffman, že má ve filmografii nameteného právníka a Kevin Bacon se někdy zhostil tak odporné postavy jakým je vychovatel (čti bachař) Sean Nokes. Netušil jsem, že se ve filmové historii objevila věta jako: "Odsuzuji vás na ne více než 12 měsíců a ne méně než 6 měsíců do Wilkinsonova nápravného ústavu."Neměl jsem ponětí, že Barry Levinson natáčel v Pekelné kuchyni. Počkal jsem si do 22.00 a zjistil proč se na tento film tak zapomíná. Je geniální! Příběh 4 chlapců v časovém rozpětí víc jak 20 let, který si dětství zmrvili ukradeným pojízným stánkem a byli posláni mezi bandu pedofilu, kterým šéfuje Kevin Bacon( min. nominace na Oscara to být mohla).Mladému Shakesovi, hrdinovi příběhu se na tento čas stává náhradním otecem Robert De Niro(min. Oscar to být mohl) Po 20 letech se chlapci, nyní již muži musí za pomoci důmyslného(prd! geniálního) plánu svým trýznitelům pomstít. Na Spáče se trošku zapomnělo, ale to by němelo ani trochu snižovat jejich nepopiratelné kvality! ()

ClintEastwood

Hodně nadprůměrný snímek Barryho Levinsona, který přímočaře vykresluje prožité peklo čtyř pouličních kamarádů, kteří za jednu klukovinu zaplatili hodně vysokou daň. Spáči jsou kvalitním dramatem, který je plný Hollywoodských hvězd, v čele s Robertem De Nirem a Bradem Pittem. Menší roli alkoholického advokáta, si střihl režisérův oblíbenec, nikdo jiný, než malý velký muž - Dustin Hoffman. Kvalitní retro skladby, Williamsův padnoucí doprovod (v některých sekvencích ne nepodobný Čelistem), hnusný záporák Kevin Bacon (ten chlap se pro podobné role snad narodil), nápaditá režie a fakt silný příběh. To jsou hlavní plusy filmu. Mezi malé, zanedbatelné minus patří asi trošku více se táhnoucí druhá polovina snímku, která mohla být trochu přímočařejší. Vetší tah na branku by neuškodil. Spáči jsou na rozhraní čtyř a pěti hvězd. Přikloním se k nižšímu hodnocení, ale je opravdu poctivé. ()

Frajer42

Spoilery! Úvodních 20 minut bylo skutečně uspávajících a začínal jsem nabírat dojmu, že půjde o další dílo Levinsona, které mi nesedne. Mám to s ním jako na houpačce. Ovšem od nehody se stánkem na párky na kolečkách a ročnímu pobytu v noblesním převýchovném zařízení, kde chlapce kromě pokusu o zlepšení jejich chování, opakovaně docházelo i k pokusu o změnu jejich sexuální orientace bandou sadistických homosexuálních stráží v čele s krajně slizkým a nechutným Kevinem Baconem. Vůbec ovšem nezaostávala ani druhá "dospělácká" polovina snímku, která se točila kolem snahy nějak se vyrovnat se šrámy minulosti, které jsou zaryté hluboko v duši. Těžko v tomto snímku hledat nějaké nedostatky. Skvěle zvládnutý kus filmařiny, kde nevíte, zda máte dříve obdivovat zajímavý děj a zajímavě napsané postavy, nebo žasnout nad fantastickými hereckými výkony snad všech zúčastněných. [88 %] ()

Matty

Jediné, čím mě tento film překvapil, bylo „rozvržení“ herců. Tak nějak jsem očekával, že ty největší hvězdy – tj. Hoffman, De Niro, Pitt a Bacon – budou hrát právě čtyři hlavní synky. I když představa Dustina Hoffmana jako vrstevníka Brada Pitta... . Jenže vše bylo jinak a myslím, že jejich obsazení do zdánlivě vedlejších rolí Spáčům moc prospělo. Na rozdíl od nudně všední režie vršící jedno klišé za druhým. Nepochopitelná pro mě byla neustálá dramatická hudba – více komornosti by neuškodilo. Naopak scénář v jistých hollywoodských mezích funguje a ke konci možná i uvěříte, že se něco podobného fakticky někdy stalo. Nabízí se srovnání se Znásilněním, ale tohle je delší a okázalejší. Bohužel. 75% Zajímavé komentáře: Tommy987, PALINO, plagjoklas ()

• V nápravném zařízení pro mladistvé je v kině promítán film Harper (1966). (PlayEasy)