Bohovia sa museli zblázniť II

• Česko Bohové musejí být šílení 2 (viac)
Južná Afrika / Botswana / USA, 1989, 98 min

V  púšti  Kalahari  sa   opäť  dejú  čudné  veci. Pokojný  život  a  kolobeh   prírody  je  narušený  vpádom  pašerákov  slonoviny,  stratenou  a  blúdiacou  americkou  advokátkou,  jej  sprievodcom a  tiež   dvoma vojakmi, ktorí  si  tu  usporiadali súkromnú  vojnu. V príbehu láskavej komédie sú však  nakoniec  všetci  privedení na  správnu  cestu za  pomoci  domorodého  hrdinu Xixa, ktorého pátranie  po  stratených  deťoch sa končí  záverečným  šťastným  objatím. (TV Markíza)

*Elfík*

Obvykle jsou druhé díly horší než ty první, ale tady se povedlo hodně věcí. Dobře, jednička je proslavená (teda aspoň pro mne) ,,ajajajováním'' a tady jsem se bavila naprostou neshodou dvou různých doktorů, u kterých jsou nejlepší scény někde uprostřed filmu, kde Ann odletí neznámo kam a Stephen se musí plahočit pouští s blíže neidentifikovatelným zvířátkem u nohy (které mohlo jít za ním stále, škoda...). Je pravda, že teoreticky jsme se toho o křovácích v tomto díle moc nedozvěděli, kromě toho, že stále běhají a také se od nich můžeme poučit skutečností, že musíme být vždy vyšší, než hyeny. A že jich tu v České republice máme hodně.... Tleskám, XiXao!! ()

Aleee89

Další a docela důstojné pokračování. Tenhle film se mi líbí, a to zhruba stejně jako jednička. Africké prostřední, milé, vtipné hlášky, herci-neherci, kteří se vám pro svou bezprostřednost stejně budou líbit... ()

PROCESOR

Už to nebyl takovej nářez jako jednička, ale furt nadprůměr. " Pane Černoch zaplatím za to kolo". -Xixao spatřil osobu, vzdáleně mu připomínala ženu.- Nádherná kravinka, ale L I D S K Á ()

pakobylka

Božská "zlá věc" byla sice dopravena na konec světa a navrácena dárcům, nicméně XiXao je znenadání (a aniž by o to stál) vystaven dalšímu nečekanému dobrodružství. Leč dostane tak jedinečnou příležitost ke vstřebání dalších informací o velkých bílých lidech, kteří by bez svých kouzel byli v africké divočině naprosto a nenávratně ztraceni. P.S.: Povšimněte si, že ve druhém díle není o Bozích ani zmínka ... jak to vypadá, XiXao se z opakovaného setkání dostatečně poučil - tudíž už se nenechá jen tak opít rohlíkem. ()

Martrix

Bohové musejí být šílení, je pro mě taková srdcovka, že jsem si musel dát hned druhý den nášup. A dvojka mi šmakuje úplně stejně, ne-li víc. Tentokrát se malinko ubralo na laskavosti a přidalo se víc humoru. Také se s výjimkou XiXao změnilo obsazení. Za mě v případě vizuálu dámy k lepšímu, ale to v tomto případě nehraje roli, protože Uys si se všemi postavami pohrál a opět vtipnými scénami nešetřil. Ano, nejde o žádnou konverzační a sofistikovanou komedii, ale všechny ty veselé scénky působí mile a z děje netrčí. Vše působí plynule a přirozeně, což se v mnoha současných komediích často neděje. Za vyzdvihnutí stojí i práce se zvířaty, speciálně medojed byl úžasný a vůbec mi nevadilo, že byl v jednom momentu vycpaný...vlastně to oceňuji. Tvůrci by to dokázali i s tím živým, ale nechtěli ho trápit. Ta úcta ke zvěři a přírodě, je zřejmá v obou filmech a s tím opravdu rezonuji, takže nemám jinou volbu, než dát full stars. ()

otík

Komedie, která se mi velmi líbila jako děcku, dnes bych se už na to asi nedíval. A přesto jsem se po mnoha letech znovu podíval (2015) a musím uznat, že i dnes se mi tato zcela neambiciózní komedie líbila. Místy jsou vskutku vypečené vtípky, hodně času je docela nuda, ale i tak se to řadí společně s Krokodýlem Dundeem k docela zajímavě natočeným a pořád hezkým filmům. Škoda jen sem tam sprosté nadávky, to si mohl český dabing odpustit. Hudba: Charles Fox ()

UhLee

(7/10). Osobně se mi to líbilo více než díl první.. :) Větší rozmanitost postav a i vtipné se mi teda zdálo mnohem víc.. Režisér zde nesázel jenom na zrychlené auta atd.. ()

filmmovier

Úžasná komedie aneb návod co dělat, když vás začne ohrožovat hyena... Zábava vážně výborná, prostě odpočinkový film. Doporučuju a přísahám, že se budete bavit. Křovák N!xau by se mohl živit jako komik... ()

Mrkvič

Po tolika letech je to stále pecka. A nejspíš zůstane ještě pár desetiletí. XiXao skvěle komentující věci, kterým nerozumí, a do toho skvělá dvojka právničky a zoologa v prostředí plného šelem. Roztomilé, zábavné a něco je i naučné. ()

lennyd

Stylem velmi podobné první části. Několik různých příběhů se navzájem protkává a mísí (Xixao hledá své děti, které se připletly pod ruce pašerákům slonoviny. Doktorka Taylorová a Doktor Marshall ztroskotají uprsotřed pouště, a snaží se dostat zpátky. Kubánský a místní (těžko říct který) vojáci se snaží dostat jeden druhého)... Oproti prvnímu dílu o něco horší, i když Xixao dostává víc prostoru. Scéna s naštvaným jezevcem (či co to je za potvoru) je ale ovšem nezapomenutelná :) ()

Kubaso

Opět výborná záležitost. Sice je pokračování o něco víc "family friendly", ale díky další várce výborných vtipů to vlastně vůbec nevadí. Jednoznačně mu prospívá komplikovanější děj a propracovanější scénář. Zajímavé je, že film byl natočen už v roce 1985. A taky jsem četl názory, že oba filmy propagují rasismus (!!!??). ()