Po smrti otca sa štyria súrodenci (Jason Bateman, Tina Fey, Adam Driver, Corey Stoll) v rôznych zložitých životných situáciách vracajú do domu, v ktorom vyrastali, aby tu strávili týždeň pod jednou strechou spolu s prehnane starostlivou matkou (Jane Fondová) a nesúrodou spleťou drahých polovičiek, bývalých partnerov i premárnených lások. Na pretras tak prichádza ich minulosť a vzťahy s ľuďmi, ktorí ich milujú a poznajú najlepšie. Ich spoločné spolužitie nakoniec vyústi v emocionálne situácie plné chaosu, humoru, lásky a vykúpenia, ktoré vie dať len rodina. Tá nás síce vždy dovádza do šialenstva, ale stále nám pripomína naše najčistejšie a najlepšie ja. (TV Markíza)

Yoda sama

Najlepší Levy aký kedy bol a bude. Ale tá réžia je vedľajšia, skvelí sú tu hlavne herci a nevtieravý príbeh a timing gagov, ktoré nie sú prízemné. Proste fajn divadelná hra. Že to nehrajú v divadle? Na čo čakajú? ()

VanTom

Nesourodí sourozenci (4) se sjíždějí na pohřeb otce a týden musí vydržet pospolu, s matkou i starými známými v rodném městě. V počátečním chaosu možná příliš tlačí na komediální pilu, ovšem sympatické, kvalitně vyprofilované charaktery s lidsky zašmodrchanými pokrevními pouty to ustojí. Proto mě posléze zamrzelo těch několik utnutých, neuspokojivě (ne)dořešených vláken v schematickém závěru. ()

jefff

Celkem milá, místy trapná, komedie o americké rodině, která má trochu problémy s emocemi. Hlavní postava Jasona Batemana je sympaticky civilní, ale chybí další postavy, které by film oživily. Jane Fonda mi naopak vůbec neseděla a její přehrávání mě spíš rozčilovalo. Ale ve výsledku je to film, který neurazí, ačkoliv na něj velmi rychle zapomenete. ()

P1tr

Název filmu pokládá teoretickou otázku, co ale teoretické není je kvalita výsledného snímku, který je zástupcem žánru dramedy v té nejryzejší formě a umně kombinuje humor a vážnéjší polohu. Vtipy nejsou příliš časté a třeskuté a místo toho je vážnější příběh protkám decentními poznámkami a pošťuchováním mezi postavami příjemně zlehčujícími celkové vyznění příběhu. Díky tomu i v srdceryvných momentech nemusíte propadat přílišné depresi, neboť film má v rukávu zaručený recept, jak vás zase postavit na nohy. Tato symbióza působí velmi přirozeně, za což mohou také herci a sympatické postavy, které ztvárňují, k nimž si najdete vztah a budete s radostí sledovat výsek z jejich životů. Co by kdyby je nenápadným, ale velmi výživným filmem, který dodá vše, co slibuje. ()

netahlo

Po pul hodine sledovani tlachani nejake zidacke rodiny jsem to musel vypnout. Na tohle nemam zaludek. A to mam pritom Batemana docela rad. . ()

Forsberg11

Taká tá typická "Amerika" o jednej veľkej disfunkčnej rodine vo veľkom bielom americkom dome. Neurazí, no ani nenadchne. Celý príbeh "baví" hlavne vďaka súrodeneckým hádkam a ich miestami vtipným potýčkam. Keď však príde na rad rozoberanie vážnych, hlavne vzťahových vecí, stáva sa z tohto filmu nudná umelá fraška, akých sa ročne natočia stovky. Našťastie väčšinou v pravom okamihu zaznie nejaká podarená sarkastická poznámka, alebo sa udeje niečo, čo po nevýraznej pasáži vytrhne film z biedy. Aj herci sú tentokrát znesitelľný. Potešil ma najmä Olyphant v pre neho veľmi zvláštnej roly. Trochu zbytočne "presladený" záver len podtrhuje ducha tohto filmu, ktorý je podobne ako jeho hlavný hrdina nalinajkovaný, bez rizika a bez akéhokoľvek väčšieho prekvapenia, ktoré by výrazne ovplyvnilo dej. Škoda, mohlo to byť aj na viac ako len šedý priemer. 60 %!! ()

sedm.1

Tento typ filmu jednoduše upřímně miluju, neboť ve mě vyvolává opravdové, silné emoce a nutí mě zároveň i přemýšlet o svém vlastním životě. This is WhereI Leave You je totiž příběhem, který pochází ze skutečného, reálného, nezkresleného a nezidilizovaného života, rodinného života, plného těch nejopravdovějších pravd, uvěřitelných vztahů mezi všemi členy rodiny, dialogů pocházejících z úst každého z nás, situací, reakcí a charakterů skutečně těch lidsky nejryzejších, prostě jde o příběh, který prožil, prožívá, či prožije každý z nás, já, ty, on, tamtem, i onen, prostě my všichni. Celé to pak působí, jako by člověk koukal do zrcadla svého vlastního života, a poznával všechen ten upřímný humor, lásku, obětování a důvěru, stejně jako ale bohužel i ty stinné stránky rodinného života, jednoduše vše, co prožíváme se svými blízkými dnes a denně, ovšem stejně jako ve skutečném životě nakonec vyjde i zde najevo, že se rodina ve většině případech stejně postaví společně proti všemu a všem a ukáže se, že rodina je vážně to nejpevnější, co může být. Samotná zápletka je každopádně hodně funkční, působivá a silná, disponuje prakticky vším, co může takový film nabídnout, tedy zábavnost, dramatičnost, emoce, vše navíc v maximální možné kvalitě, herecké výkony všech zúčastněných jsou pak doslova fantastické a i díky nim tato podívaná působí ještě věrohodněji a živelněji, já jsem zkrátka z tohoto snímku vyloženě nadšený, skutečně mě zahřál u srdce a musím ho doporučit opravdu každému, kdo žije nohama na zemi, neboť jen málokdo se v tom sám, či minimálně svou rodinu, nepozná. ()

Wally

Druhá polovina filmu byla lepší než ta první..anebo jsem si prostě na tu ukecanost zvykl a už mi to prostě navadilo. Každopádně film má okamžiky, kdy vyloženě pobaví a proto ty 3 * ()

tom.nosek

Komedie, která vlastně ani není až tak vtipná. Vážný film, který vlastně ani není až tak vážný. Šedý průměr šedé průměrnosti. Takové slabší 3*. ()

dopita

Asi nejlepší film Shawna Levyho, což ale neznamená, že je to dobrej film. Pouze ucházející. Z herců stojí za zmínku Jason Bateman (kterýho jinak vůbec nemám rád) a Tina Feyová. Jane Fondová je trestuhodně upozaděná, podobně jako Rose Byrneová. Je to solidni oddechovka, která by mohla bejt v rukou někoho schopnějšího mnohem, mnohem lepší. ()

kolemjdouc

Paskvil kde se mermomocí scénář snaží dělat srandu.Kdyby nic tak by vám mělo vykouzlit úsměv na tváři hovínko v nočníku.Něco tak nemožného jsem už dlouho neviděla a nezachrání to ani zasněný pohled Batemana do silikonového výstřihu své matky vzpomínajíc na doby,kdy ten výstřih byl jen jeho a nebyl silikonový.Je to docela nářez... ()

Hanys_

Fain jednohubka, ale tenhle koncept (sourozenci se sejdou po letech ve svém rodném městě a vyrovnávají se s duchy minulosti i přítomnosti) na mě obvykle funguje mnohem líp. Tady se sice pracuje s fakt nadstandardním obsazením, ale protože těch linek bylo tolik, k nikomu jsem si stejně nedokázal vytvořit nějaký vztah. Asi bych i tolik netlačil na ten humor za každou cenu. ()

Mitin

Takový klasický film ze života a působí hrozně mile. Dlouho jsem neviděl tak příjemný film. A Bateman má u mě bludišťáka, je skvělej. ()

santiamén

Naprosto nevyužitý herecký potenciál, s takovou hereckou sestavou se dala natočit komedie roku. Jen další ukecané, rádoby hluboce psychologické, nezávislé dráma s rádoby komediálními prvky, které nudí a nudí. Mrhání časem všech zúčastněných i divákova. ()

ondrula

Tak v této komedii mě americký korektní humor opět nezasáhl. Vlastně bych řekl, že film je dost nudný, vtipný je jen poskrovnu a ta jímavá rodinná katarze, která se ostatně dá tušit od samého počátku filmu, je poněkud debilní. Nekonečný depky tří bratří z toho, že jeden nemůže počít, jeden je nezodpovědnej kokot a dalšímu zahýbá žena, mě vůbec nedojímaly a vlastně mě dost otravovaly. Znechutilo mě, jak nechutně se tam eroticky vystavuje přestárlá Jane Fonda a pobavilo mě, jakej ušoplesk je Adam Driver. ()