Lucy (Scarlett Johansson) je typická "blbá" blondína, čo sa vždy zamiluje do toho najväčšieho darebáka v okolí. Ten posledný ju práve zaplietol do obchodu s drogami, ktorý riadi všetkého schopný pán Jang (Choi Min-sik). Než sa stačí poriadne rozpozerať, má v bruchu zašitý balíček obsahujúci extrémne silnú syntetickou drogu, ktorý má prepašovať do Európy, ak chce prežiť. Nešťastná náhoda alebo skôr brutalita strážcov, ktorí ju majú strážiť pred odletom, zapríčiní, že sa zásielka roztrhne a jej obsah sa začne vstrebávať do Lucynho tela. Že sa jedná o naozaj výnimočný "matroš", zistí vzápätí, keď bleskurýchlo zlikviduje všetkých strážcov a utečie na slobodu. Vo všetkých smeroch je zrazu oveľa silnejšia, oveľa viac vníma, rýchlejšie uvažuje, dokonca si osvojuje nadľudské schopnosti. Môže za to práve tá neznáma substancia, ktorá výrazne zvýšila percento využitia jej mozgovej kapacity. Toto číslo navyše stále rastie a Lucy si uvedomuje, že z daru by sa mohla stať smrteľná hrozba. Vyhľadá preto profesora Normana (Morgan Freeman), najväčšieho odborníka na ľudský mozog, aby jej skúsil pomôcť. V pätách má však Janga a jeho zabijakov, ktorí nechcú o svoju kuriérku za žiadnu cenu prísť. (TV Markíza)

IZFNP

Johanssonin výkon bol dosť o ničom, na to, že nemala cítiť strach, vyzerala ustrašene celú dobu. A aké drogy si Besson dáva do rannej kávy, že vyprodukoval takú fantasmagóriu? Zaujímavé bolo, kam až je schopný daný námet posunúť. Ale dobre, už som v živote prežila i horších 90 minút. ()

rasto87

Každý môj kamarát, ktorý videl Lucy mi hneď vravel ty vole videl si Lucy to je iná pecka. Tak som si to pozrel a ja im na to vravím ,, chlapi to myslíte vážne toto že je pecka, veď ten film sa nemôže tváriť ani vážne a ani akčne. Prvá polovina ešte ušla, potom to začalo mať strašne rýchli spád a teória išla mimo realitu. Jedine načo sa dalo riadne pozerať to bola milá Scarlet. ()

PaTeXx

Celkem zajímavá zkušenost, která pro mě znamená propadák ve všech směrech. I nejlepší herci a herečky s půvabem a šarmem můžou účinkovat v průměrných nebo při nejhorším v podprůměrných filmech. "Pokud budete čekat hodně, nedočkáte se ničeho." Tím by se lidi měli řídit. Scarlett a Morgan si doufám uvědomují, že kdyby přijali nabídku jedné z hlavních rolí v jakémkoliv filmu, určitě by byl lepší. Takovíto herci si můžou vybírat a nemusí zanechávat stopy snímkem, který za nic nestojí. ()

smarkus

Bol to zaujimavy film,az na ten koniec...fuu to chcelo odvahu. Tie trzby co mal tento snimok sa odvijali od silneho proma alebo inak si to neviem vysvetlit. Velke plus za scenu s nahanackou ()

Sakulnikov

Luc Besson - kategorie sama pro sebe. Už dlouho jsem nezíral tak upřeně na obrazovku. S Lucem nemůže nikdo soupeřit, je kategorie sama pro sebe. Ano příběh je blbost, ale potěšilo to, zvlášť, když jsem podobné představy o využití mozku měl tak v patnácti. Ale proč ne - od toho je to sci-fi, i když tady na hranici s fantasy. Vizuální koncert, s tradičními šílenými přestřelkami a destrukcí. Přesto je to z Lucovy dílny slabší kousek. ()

psynoxious

Ako námet zaujímavé, no s myšlienkami kompletne nenačatými, neotvorenými a ani neuzavretými.. Jeden veľký akčný nonsens.. Naozaj využívame len 10% kapacity mozgu ? Toto tvrdenie už nejeden z nás počul. Ide o to, že podľa toho tvrdenia, využívame len 10% z celkovej kapacity mozgu a keby sme využívali 100%, dokázali by sme nadľudské veci. Na tento mýtus sa bližšie pozreli Mythbusters z Discovery channel. Pre overenie tohoto tvrdenia najskôr skúsili magnetoencefalografiu. Najskôr je treba vedieť, že každá časť mozgu má inú úlohu. Vymysleli test, pri ktorom by zaťažovali jednotlivú časť mozgu a na magnetoencefalografii potom vyhodnotili výsledky toho, ako sa v skutočnosti zaťažuje mozog. Už pri úvodných testoch videli, že je to omnoho viac ako len 10%. Už jednotlivé laloky vykazovali omnoho väčšiu aktivitu ako 10%. Čelový lalok 13%, záhlavný 21%, temenný 19% a spánkový 13%. V priemere vyšlo, že mozog sa zaťažoval na približne 35% Aby tento mýtus definitívne vyvrátili, podrobili sa ešte raz testom na funkčnej magnetickej rezonancii. Bolo zaujímavé, že mozog človeka, ktorý tam len tak ležal a nič nerobil, vykazoval väčšiu aktivitu ako 10% => Aj keď mozog nezaťažujeme úlohami, mozog využíva väčšiu kapacitu ako spomínaných 10% (využíval 15%). ()

Kethel

Tak jsem přetrpěl hodinu a půl, abych sledoval, jak se ze Scarlett Johansson postupem času stane hnusný vysokokapacitní flash disk. Tak snad příště... ()

blondboss

Luc Besson si povedal, že sa zhostí zhmotnenia rôznych teórií o ľudskom mozgu a vpletie ich do jedného nehutného celku, ktorého premisa navyše vychádza z nesprávneho pochopenia fungovania mozgu ako takého. Každopádne myšlienka zaujímavá a určite možno radiť tento film medzi unikát v rámci sci-fi. Po vizuálnej stránke som prežíval blaho a Scarlett skvelá. 65 % ()

dzules

u mě dobrý, kouká že hodnocení jsou dost nejednotná..mě se líbil námět i zpracování, jediné co bych filmu vytkla jsou ty "animace" k přednášce Morgana..myslím že každý dokáže pochopit, co jsou příznivé podmínky a nepříznivé a není třeba nám to obrázkově vysvětlovat..zbytečný čas. Taky se mi líbí sledovat, kam se Lucy posune v dalších procentech. Jsem ráda, že se tvůrci nepustili do nějaké akční rvačky, kterou to chvíli zavánělo (hlavně při přebírání zásilky od ostatních kurýrů), ale drželi se mentální síly hrdinky. Celkově za mě zajímavý počin o kterém budu ještě chvíli přemýšlet. ()

Crybaby

Opäť jeden z tých filmov, pri ktorých je veľmi zložité obhájiť svoje hodnotenie. Ako sa film začal, uvidel som skvelú Scarlett Johansson v hlavnej úlohe (áno konečne som ju aj videl, nie len počul) a zistil prítomnosť Morgana Freemana v tomto filme, hneď som vedel že hodnotenie pôjde vysoko. Po celý čas ma bavilo sledovať, čo sa to tam vlastne deje a to či tam je množstvo (veľké množstvo) nelogických vecí, ma absolútne nezaujímalo. Preto môžem povedať, že päť hviezd nebude asi príliš objektívnych, no tomuto filmu som ich musel dať. ()

Bilky

Film rovnako zatracovaný ako velebený :) Ak tu užívatelia reptajú aký je to brak a pritom oživot 5hviezdičkujú komixové predlohy, tak ja radšej BESSONove šialenosti ako je toto alebo 5ty element ;) Čo na tom že to bola blbosť, keď to fičalo jedna radosť, akcia striedala akciu, ftipné strihy suplovali metafory a lacná štetka Scarlett sa za 24h premenila na CML zo seriálu Návštevníci?! Ja som dostal zabavu vrchovato a nonstop Scarlett k tomu ;) Btw: Morgan si strihol zas jednu postavičku na telo. 73% ()

M@x.sK

Je len málo filmov, pri ktorých som mal chuť vstať z postele a vypnúť na počítači prehrávač. Žiaľ Bohu, v kine je to nemožné. Neviem, či si Besson pustil Limitless a povedal si : "Hmmm, toto by sa dalo pekne dojebať" , alebo mu mozog v náhodný deň naozaj pracoval len na 10%. Morgan Freeman najprv natočí sériu dokumentov ako napríklad Cestovanie červou dierou a potom vo filme bude presadzovať jeden z najväčších urban legend bullshitov o tom, že používame len 10% mozgu??!! Film tak blbý, že jediné na čo spomínam s radosťou bolo, keď si hlavná hrdinka rozkročila nohy a hladkala si stehná. Keď nad tým tak rozmýšľam, tak tá jedna hviezda je vlastne len za to, že sa na Scarlett dalo pozerať. Telekinéza?? Mozgové GPS??? A premena hlavnej postavy na USB kľúčik??? WTF ()

JannieMc

Hola Guys! =´) ...je mi smutno...nechápu, proč se teď všude musí střílet a krvácet...mně by stačilo válet se v myšlence! "I am everywhere." ()

dudo24

Semi art film s kopou filozofie, zábavnou akciou a zaujímavými vizuálnymi vsuvkami. Nech je elementárna zápletka založená na hocijakej pochybnej hypotéze o mozgu. Treba sa len usadiť a užívať si tento skvelý mindfuck mišung. Scény kde Scarlett s prázdnym pohľadom pozerá do steny a rozpráva o zmysle života boli perfektné. ()

Osvícený

Já jsem se nenudil. Akce byla slušná, zápletka je zajímavá. Možná by Lucy byla o něco úspěšnější film, kdyby se nesnažila působit jako vrchol filozofie. Dávám čtyři za přestřelku fancoužští policajti vs korejská mafie. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

06.01.2015

Když se v rozmezí čtvrt roku objevíte ve dvou akčních filmech, které vydělají 714 a 458 milionů dolarů, nabídky na další výbušné role se k vám jen pohrnou. A přesně to je případ Scarlett Johansson,… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz